Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Research Fm 2013 - Se cauta researcheri. Te bagi?


Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

titlurile de azi din prosport: la dinamo in vestiar ceva suspect cu cfr si suspect de incet au alergat cu u cluj, blat.

la tg mures- vaslui scorul a avut o evolutie "ciudata", probabil peste 2 saptamani va fi amintit intr-o lista de blaturi

mioveni-concordia - titlul e "suspecti de serviciu", de greata nici n-am mai deschis articolul

concluzie: presa trebuie sa aiba ce scrie.

PS: mie personal mi s-a parut ca stelistul chipciu a sarit ciudat la golul petrolului.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Am citit tot ce s-a postat in cadrul acestui thread si as avea si eu de facut cateva precizari.In primul rand as vrea sa il ajut pe cel ce se ocupa de Concordia Chiajna(sfaturi,date etc.).Am cunostinte despre echipa si daca pot fii de folos ajut cu cea mai mare placere.

Subiectul meciurilor aranjate este unul foarte delicat.Sunt mai multi factori care influenteaza opinia publica si fotbalul(conducatorii,arbitrii,jucatorii,PRESA).

Tind sa dau dreptate celor care spun ca de multe ori presa,in nevoia de a vinde(promova),se foloseste de titluri pompoase si subiecte cancan.Aici pot de exemplul un interviu al lui M.Niculae care a recunoscut ca pe vremea cand era doar un pusti facea mult mai multe prostii decat tinerii fotbalisti din ziua de azi,doar ca atunci presa nu era interesata de cancan.

Revenind la partea cu meciurile dubioase ,personal imi este clar ca ceva nu e cum ar trebuii sa fie.Daca evolutiile Concordiei sunt discutabile,gestul lui Hadnagy +zidul Otelului la golul lui G.Muresan+ golul lui Vranjes cu Ceahlaul sunt faze cu caracter comic.Nu pot intelege cum un fotbalist de experienta lui Hadnagy isi impinge un coleg de parca era un adversar si apoi are o saritura de veritabil voleibalist,toate astea petrecandu-se in propriul careu.

Daca la liga 2 meciurile aranjate erau la ordinea zilei de foarte multi ani,se pare ca fenomenul incepe sa prinda radacini si in liga 1.Am prieteni fotbalisti de ligi inferioare(2 si 3) care se duceau la pariuri si jucau pe profit sigur.Unul din ei ,cu care am fost si coleg de liceu a jucat la Snagov din 2006 pana in momentul retragerii echipei,asadar la prins antrenor si pe Reghecampf.

Din discutiile avute cu el mi-a dat de inteles ca echipa participa la meciurile trucate,dar asta din vina patronilor ,antrenorii de multe ori neavand nici o vina.

Despre Reghe ca antrenor mi-a vorbit foarte frumos,mi-a spus ca este un tip ambitios,muncitor ,pasionat de meseria sa.Acum e foarte usor sa acuzi insa e mai greu sa dovedesti.Cam asta face presa in momentul de fata.E drept ca fara marturia pionilor de baza(jucatorii) nu prea au ce dovezi sa aduca.Jucatorii ,la randul lor, sunt angajati iar o eventuala dezvaluire le-ar priva dreptul la munca si lantul poate continua.

Ceea ce eu comand este atitudinea jurnalistilor care ,desi cunosc multe dedesubturi au tacut atatia ani si acum brusc s-au trezit ca fotbalul romanesc este corupt.

Aceasta e una din cauzele pentru care oamenii nu mai vin pe stadioane.Oamenii vor meciuri curate,jucate pe teren ....nu in birouri.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cel mai probabil dupa 1 Mai o sa plec din tara, nu stiu exact pentru ce perioada si nici daca o sa ma pot ocupa in continuare de Steaua, Alro, FC Olt si restul echipelor din judetul Olt.

Eu mi-as dori in continuare, dar nu stiu ce timp disponibil o sa am. Asa ca, Mihai ma poti pune cu un semnul intrebarii, te rog, pentru echipele enumerate. Oricum o sa anunt din timp daca mai pot ajuta.

Confirm ce am scris mai sus. Mihai, te rog sa ma scoti din echipa de research. O sa fiu plecat din tara cel putin in urmatoarele 6 luni si mai mult ca sigur nu o sa gasesc timpul necesar pentru a continua munca inceputa.

Imi cer scuze pentru eventualele neplaceri cauzate.

Sa auzim de bine. :)

Link to comment
Share on other sites

Cel mai bun research al anului trecut a fost al lui Dinamo, clar. Si acelasi trebuie pus si la Steaua dupa parerea mea. In primul post am citit "Je" si credeam ca e un username dar cum nu il vad pe forum deloc mi-am dat seama ca te refereai la tine Mihai, nu?

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cel mai bun research al anului trecut a fost al lui Dinamo, clar. Si acelasi trebuie pus si la Steaua dupa parerea mea. In primul post am citit "Je" si credeam ca e un username dar cum nu il vad pe forum deloc mi-am dat seama ca te refereai la tine Mihai, nu?

perie-rosshaar~l_652954.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • Generaţia de Aur

Mihai, ti-am scris si pe facebook, daca nu gasesti pe nimeni pentru Steaua o pot lua eu. Trebuie doar sa testez, in prima faza, daca merge editorul pentru ca am la mine doar un minilaptop cu rezolutia maxima 1024X600.

Daca merge pot lua Steaua si echipele din judetul Olt.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Mihai, daca ai cum, te rog updateaza lista cu e s-a dat si ce a mai ramas, pe Botosani dupa cum ai si notat in continuare ma voi ocupa eu. As mai putea discuta cu niste amici de prin Bacau, Iasi, Suceava poate sunt disponibili. Daca nu pot lucra la fiecare jucator in parte macar lotul de jucatori si un top cinci + primul unsprezece.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy