Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Research Fm 2013 - Se cauta researcheri. Te bagi?


Recommended Posts

  • MentholBoy

Steaua - ?

Dinamo - Je

Rapid - ? (Andrei_Razvan)

CFR Cluj - Andrei_Razvan

FCM Tg. Mureş - Andrei_Razvan

Vaslui - Utistul

Otelul - Arkan

U Cluj - Gujan

FC Brasov - Emy_manager

Medias - Leut

Sibiu - Leut

Petrolul - Cosmin

Mioveni - Adyrychu

Sportul - ? (alec92)

Chiajna - ?

Astra - ? (alec92)

Pandurii - ? (alec92)

Ceahlaul - ?

Tot ce este cu ? este liber pentru oameni noi. In plus, se accepta si candidatura la locurile ocupate actual, daca puteti dovedi ca sunteti mai buni.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply
  • MentholBoy

Viitorul Constanţa - ?

Delta Tulcea - ?

Săgeata Năvodari - ?

CF Brăila - ?

CS Municipal Studenţesc Iaşi - ?

Callatis Mangalia - ?

FC Botoşani - Cyupa

FC Farul Constanţa - ?

Astra II Giurgiu - ?

FCM Bacău - ?

CS Otopeni - ?

FC Snagov - ?

Dunărea Galaţi - ?

Dinamo II Bucureşti - Je

Victoria Brăneşti - ?

Gloria Buzău - ?

Gloria Bistriţa - adyvag

FC Timişoara - FCPoliFan

Gaz Metan Severin - ?

FC UTA Arad - utistul

FC Argeş Piteşti - adyrychu

Chindia Târgovişte - ?

ALRO Slatina - ?

Unirea Alba Iulia - ?

Luceafărul Oradea - utistul

FC Bihor Oradea - utistul

FC Maramureş Universitar Baia Mare - Paulcss2

CSM Râmnicu Vâlcea - utistul?

FC Olt - ?

Mureşul Deva - ?

Juventus Bucureşti - ?

Arieşul Turda - ?

Pentru ligile inferioare vor avea prioritate oamenii care pot acoperi un judet la nivelul ligilor 2 si 3

Link to comment
Share on other sites

Pot ajuta cu Sportul, am fost la vreo 5 antrenamente de cand a venit Isaila si le-am vazut toate meciurile. Am pareri cam despre toti din lot, dar daca vrei sa ajut o sa fac cate un raport despre pentru in parte de acum incolo. Adica eu oricum merg si la antrenamentul de vineri/sambata seara si la meciurile de acasa, iar restul le vad la TV.

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

As vrea si eu sa ajut la Poli cu researchul.

Timisoara e off-limit :D

Pot ajuta cu Sportul, am fost la vreo 5 antrenamente de cand a venit Isaila si le-am vazut toate meciurile. Am pareri cam despre toti din lot, dar daca vrei sa ajut o sa fac cate un raport despre pentru in parte de acum incolo. Adica eu oricum merg si la antrenamentul de vineri/sambata seara si la meciurile de acasa, iar restul le vad la TV.

Astept cu interes un semn de la tine.

Cine se va ocupa de echipa asta?

http://www.gsp.ro/gs...4-a-320877.html

Sunt curios cum vor arăta.

Eu :D

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cel mai probabil dupa 1 Mai o sa plec din tara, nu stiu exact pentru ce perioada si nici daca o sa ma pot ocupa in continuare de Steaua, Alro, FC Olt si restul echipelor din judetul Olt.

Eu mi-as dori in continuare, dar nu stiu ce timp disponibil o sa am. Asa ca, Mihai ma poti pune cu un semnul intrebarii, te rog, pentru echipele enumerate. Oricum o sa anunt din timp daca mai pot ajuta.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

As vrea sa iau eu pe langa Sportul si Astra si Pandurii. Nici nu vroiam alte echipe in afara de astea trei daca ma credeti, poate Dinamo dar cel care a facut Dinamo anul trecut nu a gresit mai deloc asa ca nici nu m-as fi bagat peste el. Trebuie sa recunosc ca nu am vazut toate meciurile Astrei dar am vazut peste 50% din ele si o sa ma uit la toate de acum incolo, plus ca pe majoritatea ii cunosc de mult timp. Pandurii chiar i-as vrea pentru ca am deja in cap toti jucatorii de acolo si cunosc bine echipa asta... plus ca joaca cel mai frumos fotbal din Liga 1 dupa mine :)

Sunt nou si sa imi spuneti si mie unde trebuie sa postez si cum.

Link to comment
Share on other sites

As vrea sa iau eu pe langa Sportul si Astra si Pandurii. Nici nu vroiam alte echipe in afara de astea trei daca ma credeti, poate Dinamo dar cel care a facut Dinamo anul trecut nu a gresit mai deloc asa ca nici nu m-as fi bagat peste el. Trebuie sa recunosc ca nu am vazut toate meciurile Astrei dar am vazut peste 50% din ele si o sa ma uit la toate de acum incolo, plus ca pe majoritatea ii cunosc de mult timp. Pandurii chiar i-as vrea pentru ca am deja in cap toti jucatorii de acolo si cunosc bine echipa asta... plus ca joaca cel mai frumos fotbal din Liga 1 dupa mine :)

Sunt nou si sa imi spuneti si mie unde trebuie sa postez si cum.

Dupa parerea mea Pandurii joaca bine datorita lui Grigoras. Daca pleasca Grigoras, Pandurii retrogradeaza. La fel cum Astra si-a revenit dupa venirea lui Rednic.

Eu cred ca trebuie sa ne focusam mai mult pe antrenori, pt ca aici se face diferenta...

Link to comment
Share on other sites

si eu am aceeasi parere, oricum Pandurii are si cativa jucatori bunicei... chiar ma uitam in joc si Grigoras e foarte subapreciat de cel care a facut researchul pentru el. la fel si Dan Petrescu. oricum nu cred ca ar retrograda Pandurii fara Grigoras, dar nici nu ar juca asa de bine.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

sunt de alta parere, nivelul antrenorilor "de echipa mica" a crescut fata de acum 5 sau 10 ani.

Reghecampf, Ionut Badea sunt antrenori care vin din urma, au potential de a deveni antrenori foarte buni pentru L1.

Dorinel il trec deja la certitudini.

cine stie, poate si Sumudica pentru ca Astra si Bistrita au fost revitalizate de catre el.

Pandurii ar putea sa-i aduca pe oricare dintre cei 4 (poate Dorinel mai putin dar daca exista siguranta financiara si un salariu pe masura nu cred ca ar refuza).

viitorul arata bine la acest capitol.

Link to comment
Share on other sites

Poate si Isaila, e la inceput dar nu a aratat rau pana acum. In plus cand a fost pus principal la Brasov a fost numai in stiuatii grele, cand nu a acceptat nimeni altcineva. In meciurile importante echipa a fost pregatita foarte bine, tin bine minte ca atunci cand a fost pus principal prima oara nu batea nimeni pe la Brasov, iar acum la Sportul ce sa ii ceri ca eu cand ii vad pe saracii aia imi vine sa si rad. In afara de cativa jucatori la Sportu sunt numai jucatori expirati gen Patriche, Farmache, Ghinga...

Link to comment
Share on other sites

sunt de alta parere, nivelul antrenorilor "de echipa mica" a crescut fata de acum 5 sau 10 ani.

Reghecampf, Ionut Badea sunt antrenori care vin din urma, au potential de a deve.ni antrenori foarte buni pentru L1.

Dorinel il trec deja la certitudini.

cine stie, poate si Sumudica pentru ca Astra si Bistrita au fost revitalizate de catre el.

Pandurii ar putea sa-i aduca pe oricare dintre cei 4 (poate Dorinel mai putin dar daca exista siguranta financiara si un salariu pe masura nu cred ca ar refuza).

viitorul arata bine la acest capitol.

Reghecampf e campion la pariuri... Au facut la bani pariorii specializati... Uita-te pe site-rile specializate sa vezi tipsterii seniori cum baga Chiajna in oferta spre vanzare. Cunosc personal un tip care a pariat 10mil pe victoria CHiajnei la Cluj... (tu ai pune 10 mil din venitul tau?) Intreaba-l si pe Mihai, pt ca sunt sigur ca la Prosport, ei primesc multe informatii (care nu pot fii dovedite) despre blaturi si CHiajna...

Badea a dat chix la Cluj. Parerea mea e ca nu e antrenor deloc. Dorinel? Punel pe Polifan sau jusstafan sa iti povesteasca ce se stie in TImisoara despre titlul celor de la Galati (arbitrii, blaturi, pariuri...)

La SUmudica sunt de acord, dar el nu merge la echipe cu probleme financiare...

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea e ca vorbesti prea mult cu pune-l pe ala sa-ti zica, sau pe aia sa-ti spuna. Neah. Nu-si au sens discutiile astea, atata timp cat nimic nu s-a dovedit. Sigur se va afla ceva daca a fost, asta timpul o va dovedi sau vreo gura sparta sau nemultumita. Pana atunci nu putem manji pe nimeni.

Nu inteleg un lucru din ce ai spus totusi: cum a reusit Reghecampf sa blatuiasca meciul de la Cluj, cand au batut-o clar si la ocazii si la goluri si la orice. Si unde mai pui: CFR avea nevoie de victorie pe cand Concordia daca pierdea nu-i arata nimeni cu degetul? Sunt vorbe spuse aiurea sincer. Atata timp cat nu e probat nimic, oricine poate arata cu degetul pe oricine.

Link to comment
Share on other sites

@ Claudio

Se iau multi bani la pariuri. E o increngatura in care nu putem spune cine e sau cine nu e. E ca in politica. Stim tot poporul ca guvernantii fura, dar ai dovezi? Daca nu ii vezi si nu esti printre ei nu poti sa ai dovezi, dar lumea vorbeste. Si nu iese fum fara foc. Reghecampf si la Snagov a fost campionul pariorilor... vezi meciul cu Farul din tur. La fel, Farul avea nevoie de victorie si cativa jucatori au trantit meciul. .

Legat de meciul cu CFR: nu ai nevoie de toti jcatorii de la CFR sa faci blat la pariuri, daca ai 3 jucatori cheie (Cadu, Muresan, Ronny).

Desigur, nu am nici o dovada, sunt doar niste constatari facute citind articole de specialitate din Prosport, GSP, vizitand site-uri specializate si nu in ultimul rand, mergand destul de des la casele de pariuri si vorbind cu oamenii de acolo.

Dar exista posibilitatea ca toate acestea sa fie false. Exact din aceasta cauza, am spus ca poate Mihai e in mai mare masura sa confirme/infirme banuielile despre Reghecampf.

Link to comment
Share on other sites

Eu unul nu pot sa vorbesc ca unul a facut, a furat si a omorat atata timp cat nu e dovedit. Nu e ca in politica, in politica mai sar unii din schema pentru lacomie extrema. La pariuri e altceva, se merge pe ponturi, stii tu de la cineva apropiat echipei ca va pierde la Building Vanju Mare. Dar nu e asa. Nu poti invinui pe nimeni, doar poti presupune.

Si eu presupun multe lucruri in fotbalul de la noi, dar nu pot incarcera pe cineva doar ca se vorbeste. E ca in justitie, iti trebuie dovezi clare ca sa-l inchizi.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy