Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Fm2012: Noul Sistem Competitional Romanesc


Alexandru H.

Recommended Posts

cred ca s-a discutat vreo 2 pagini pe acest topic de craiova maxima...si tu nu o gasesti?! in plus daca esti asa curios poti downloada patch-ul si o sa ai placuta surpriza sa descoperi ca e...undeva prin ultimele ligi jucabile.

cred ca s-a discutat vreo 2 pagini pe acest topic de craiova maxima...si tu nu o gasesti?! in plus daca esti asa curios poti downloada patch-ul si o sa ai placuta surpriza sa descoperi ca e...undeva prin ultimele ligi jucabile.

ma refeream la altceva in fine.tu esti mai batran.

Link to comment
Share on other sites

stiu ca e o intrebare prosteasca..de ce nu imi vede skin-urile sau noul sistem competitional?

patch-ul cu noul sistem com... l-am dus in C-user-documents-sports interactive-fm 2012-editor data(folder creat de mine)..si de aici,ce sa fac mai departe?

si-mi mai puteti spune cum sa-mi pun un skin..poate ce gresesc eu la ceva..sa fiti expliciti :D

Link to comment
Share on other sites

Va prezint un update dedicat intru-totul miscarii anti-Becali. Inainte de orice trebuie sa spun ca varianta 1.5 ramane patch-ul de baza; acest update e doar pentru o categorie mai speciala de jucatori FM.

a) Am recreat echipa CCA Bucuresti (Casa Centrala a Armatei) si am asezat-o in Divizia Muntenia, in al saselea esalon fotbalistic.

b) Va evolua pe 2 stadioane: Ion Alecsandrescu (1000 de locuri) - echipa de seniori / 7 Mai (500 de locuri) - CCA Bucuresti II (rezerve) si CCA Bucuresti Juniori. Daca vi se pare putin un stadion cu 1000 de locuri, credeti-ma: are un potential fantastic de crestere.

c) Are palmaresul Stelei pana in anul 1998 (cand se produce trecerea clubului din cadrul armatei in mainile lui Paunescu - pentru mine ala este momentul zero, nu preluarea efectiva a controlului de catre Becali in 2003). Steaua lui Becali are si ea aceleasi drepturi asupra palmaresului, atentie! Lupta este pe viata si pe moarte!

d) Am facut un board de zile mare pentru noua formatie: Ilie Dumitrescu - chairman iar ca secunzi Marius Lacatus, Miodrag Belodedici si Adrian Bumbescu. Sunt iubiti, iubesc la randul lor CCA-ul deci nu va vor parasi prea curand...

e) Am pus rivalitati, persoane displacute (Becali/Stoica/Argaseala/Lucescu/Borcea), plus am updatat zona legendelor steliste.

f) 2 derbiuri: Bucuresti (cu Dinamo) si Ros-Albastru (cu Steaua)

g) Un fanzine Steaua: Armata Ultra.

h) Nu ma ocup de grafica, nu e specialitatea mea. Sunt multumit de cum au iesit echipamentele de joc; daca nu sunteti, aveti toata libertatea sa le modificati.

Sper ca il veti aprecia! Salutari si astept povetele d-voastra!

o mica "problema":

cristianlucahistorycare.th.png

la history-ul tuturor jucatorilor apare CCA Bucuresti si in paranteza "now Steaua", nu e o chestie deranjanta, dar ma gandeam sa anunt

Link to comment
Share on other sites

la history-ul tuturor jucatorilor apare CCA Bucuresti si in paranteza "now Steaua", nu e o chestie deranjanta, dar ma gandeam sa anunt

Weird. Vad ca situatia e valabila doar pentru primul an. Probabil ca in efortul de a le atasa acelasi palmares pana in 1998, nu am reusit intru-totul sa le despart. Sa te uiti si la un jucator de la Steaua din Liga I, sa-mi spui ce e la history la el in primul an.

Si e super-deranjata. Singurul motiv pt care am bagat ligile de rezerva era ca ma enerva la history cum se baga Dinamo II/Rapid II in seama si-mi strica frumusetea de lista.

cum ai procedat cu drepturile TV ? ai pus ceva acolo sau doar la prizes pentru locurile de la finalul sezonului ?

Pentru ca nu am facut alta Liga I, ci am editat-o pe aia veche, drepturile TV au ramas intacte, ca sunt inafara putintei mele de editare. Puteam sa pun si niste prizes dar deja am creat ideea ca banii care ajung in ligile inferioare sunt ca acei bani platiti de formatiile din Premier League echipelor din Championship/League1/League2. Pe termen lung, nu vom avea echipe mai bogate in Liga I dar vom avea cluburi mult mai sanatoase in esaloanele inferioare.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

ok, drepturile TV sunt intacte, dar ai pus si prizes pentru locurile 1-13 ?

de ce intreb, daca nu umbli la drepturile TV e posibil sa se aloce la sf sezonului o suma pentru aceste drepturi TV (in functie de reputatia campionatului banuiesc eu sau poate a fost editata de researcheri).

si in functie de ce ai mai adaugat tu (sau nu) la prizes echipele din prima liga sa primeasca bani mai multi: drepturi TV + prizes :)

just checking pentru ca la FM2011 daca lasam 0 la drepturi TV in editor si puneam premii in functie de loc (cum e irl) cluburile primeau pe langa premii (3.2 mil locul 1, 2.8 mil locul 2 etc) si drepturi TV de 1.05 mil euro. :)

Link to comment
Share on other sites

La un jucator de la Steaua history-ul e normal, nicio problema.

PS: o alta chestie: Foresta Moldovita e in divizia Sud, asta dupa primul sezon (realocarea echipelor)

Deci problema e acel prim sezon.... zic sa ignori, oricum nu ajungi tu in Liga I cu niciun jucator din liga aia... nu e sfatul perfect dar nu-mi dau seama cum sa rezolv... daca din urmatoarele sezoane iti apare sigla si numele normal, fa un mic role-play si spune ca de fapt in 2011/2012 s-a judecat Becali cu Ilie Dumitrescu de la nume si sigla...

Da, Foresta e din cauza jocului si a algoritmului de aranjare. Eu i-am dat granite stricte si are de unde-si lua echipe mai sudice... dracu' stie de ce alege o formatie gen Moldovita...

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Acelasi lucru il semnalasem si eu in prima pagina a acestui topic. Am pus si eu aseara ultimul XML iesit si din pacate am vazut din nou Unirea 04 Sloboyzia.

Apropo... Stadionul 1 Mai are 5000 de locuri si sunt toate pe scaune. :)

Astept update-ul cu modificarea numelui.

Toate cele bune,

Dragos.

Deci spune-mi exact de ce echipa vorbesti ca eu nu o gasesc.

Link to comment
Share on other sites

ti-am zis si in primul post, nu ma deranjeaza, era doar o mica mentiune la un patch care dp meu de vedere e perfect :) scenariul cu Ilie si cu migi e perfect. oricum sezoanele de inceput pana la prima liga sunt de incalzire.

Nu ma deranjeaza nici Foresta daca n-ar fi pe primul loc dupa 3 etape :))

Link to comment
Share on other sites

ok, drepturile TV sunt intacte, dar ai pus si prizes pentru locurile 1-13 ?

de ce intreb, daca nu umbli la drepturile TV e posibil sa se aloce la sf sezonului o suma pentru aceste drepturi TV (in functie de reputatia campionatului banuiesc eu sau poate a fost editata de researcheri).

si in functie de ce ai mai adaugat tu (sau nu) la prizes echipele din prima liga sa primeasca bani mai multi: drepturi TV + prizes :)

just checking pentru ca la FM2011 daca lasam 0 la drepturi TV in editor si puneam premii in functie de loc (cum e irl) cluburile primeau pe langa premii (3.2 mil locul 1, 2.8 mil locul 2 etc) si drepturi TV de 1.05 mil euro. :)

Ah, asa e in irl? Mda, atunci nu am pus. Nu aveam informatii, m-am bazat pe versiunea default a Ligii I. Naspa, inseamna ca mai am de lucru...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy