Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Fm2012: Noul Sistem Competitional Romanesc


Alexandru H.

Recommended Posts

Steaua actuala ar ramane cu ce are acum, banii/stadionul/jucatorii.... chiar si suporterii... jocul nu prea stie sa navigheze printre razboaiele dintre suporteri si patroni. Oricum ar fi un soi de update mai special, versiunea 1.5 ramane de baza (plus ca as avea posibilitatea sa reintroduc si cateva echipe clasice, pe acelasi principiu). Suna ca un proiect interesant...

Link to comment
Share on other sites

Planul ar fi urmatorul:

a) Recreerea CCA-ului in Divizia Muntenia, cu palmaresul stelist pana in 2003.

b) Recreerea urmatoarelor formatii: Venus Bucuresti, Unirea Tricolor, Ripensia Timisoara, Chinezul Timisoara, CAO Oradea, Progresul Bucuresti (cu palmaresul corespunzator).

La toate voi pune, desigur, culorile caracteristice, legends/rivalries etc...

Link to comment
Share on other sites

Va prezint un update dedicat intru-totul miscarii anti-Becali. Inainte de orice trebuie sa spun ca varianta 1.5 ramane patch-ul de baza; acest update e doar pentru o categorie mai speciala de jucatori FM.

a) Am recreat echipa CCA Bucuresti (Casa Centrala a Armatei) si am asezat-o in Divizia Muntenia, in al saselea esalon fotbalistic.

b) Va evolua pe 2 stadioane: Ion Alecsandrescu (1000 de locuri) - echipa de seniori / 7 Mai (500 de locuri) - CCA Bucuresti II (rezerve) si CCA Bucuresti Juniori. Daca vi se pare putin un stadion cu 1000 de locuri, credeti-ma: are un potential fantastic de crestere.

c) Are palmaresul Stelei pana in anul 1998 (cand se produce trecerea clubului din cadrul armatei in mainile lui Paunescu - pentru mine ala este momentul zero, nu preluarea efectiva a controlului de catre Becali in 2003). Steaua lui Becali are si ea aceleasi drepturi asupra palmaresului, atentie! Lupta este pe viata si pe moarte!

d) Am facut un board de zile mare pentru noua formatie: Ilie Dumitrescu - chairman iar ca secunzi Marius Lacatus, Miodrag Belodedici si Adrian Bumbescu. Sunt iubiti, iubesc la randul lor CCA-ul deci nu va vor parasi prea curand...

e) Am pus rivalitati, persoane displacute (Becali/Stoica/Argaseala/Lucescu/Borcea), plus am updatat zona legendelor steliste.

f) 2 derbiuri: Bucuresti (cu Dinamo) si Ros-Albastru (cu Steaua)

g) Un fanzine Steaua: Armata Ultra.

h) Nu ma ocup de grafica, nu e specialitatea mea. Sunt multumit de cum au iesit echipamentele de joc; daca nu sunteti, aveti toata libertatea sa le modificati.

Sper ca il veti aprecia! Salutari si astept povetele d-voastra!

Steaua_nscr.zip

Edited by Alexandru H.
Link to comment
Share on other sites

Am terminat al treilea sezon cu FC Moldova. La cate probleme au fost (moralul extrem de scazut, pierderea definitiva a factorului "Luca"), locul 10 e un loc extrem de bun in Divizia B1. Am un deficit de 70.000 de euro si probabil va trebui sa vand ceva... mi s-au oferit anul trecut 40.000 pe un jucator, probabil as putea sa primesc vreo 50.000 de mii pe el, bani ce mi-ar acoperi jumatate din bugetul anual de salarii.

Noua achizitie din Ghana m-a multumit: nu e putin lucru ca la 17 ani sa devii titular intr-o tara straina si din 13 meciuri sa dai 5 goluri si 1 assist. Are acum o accidentare de vreo 2-3 luni, dar mizez pe el in viitorul sezon.

In Anglia, Aston Villa a luat campionatul. United a reusit sa ajunga in CL de pe locul 7 castigand CL-ul... In Spania, Real a terminat pe locul 6 si va juca in EL, Barca e la al 6-lea campionat consecutiv. Weird...

Edit: conducerea imi mareste stadionul de 500 de locuri cu inca 221. Pana mea, cost total: 190.000 de euro. Mi se pare super mult. De acum chiar sunt in datorii...

Edit: s-a retras si jucatorul meu emblematic, Cristian Luca (si-a ales cariera de scout). In decursul a trei ani, a castigat cu mine 2 campionate si o cupa, a jucat in 90 de partide, a marcat 78 de goluri si a dat 22 pase de gol. Un jucator absolut fenomenal. Ii prelungisem automat contractul dar a ales retragerea cand si-a dat seama ca ajunsese rezerva rezervei...

Edited by Alexandru H.
Link to comment
Share on other sites

Am apucat si eu sa joc 3 meciuri oficiale cu CCA

2 victorii in cupa: cu Atletic Fieni 1-0 away si 2-0 aet cu Titu

1 victorie in campionat cu Chitila 2-1 away

Transferuri de marca: balba (fost la poli iasi), Croitoru (fost la Steaua), Luca (de la Stei parca) si Sorin Iodi.

Incepe sa se lege tactica, probabil n-o sa am nicio problema sezonul asta, singura problema e ca trebuie sa bag 2 U-21 in primul 11 si echipa e cam formata din jucatori trecuti de prima si a 2-a tinerete.

Am reusit sa angajez un scout care are 14 cu 14 la Judging potential si ability, poate imi gaseste ceva interesant desi imi recomanda doar jucatori de + 35 de ani.

Link to comment
Share on other sites

stiu ca pun intrebare de 2 ani dar..... unde instalez sau copiez downloadul?!?!?

merci

in my docs/sports interactive/fm2012/editor data

iar la inceputul unui joc nou bifezi treaba aia cu change cand te intreaba ce database sa folosesti, apoi alegi denumirea patchului si aia e

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Acelasi lucru il semnalasem si eu in prima pagina a acestui topic. Am pus si eu aseara ultimul XML iesit si din pacate am vazut din nou Unirea 04 Sloboyzia.

Apropo... Stadionul 1 Mai are 5000 de locuri si sunt toate pe scaune. :)

Astept update-ul cu modificarea numelui.

Toate cele bune,

Dragos.

Link to comment
Share on other sites

Salut Mihai,

Nu cunosc detalii despre stadion.

Recent am fost acasa de sarbatori si am trecut pe langa el si arata foarte frumos, scaune noi, gazon impecabil. Din cate am auzit primaria vrea ca echipa sa promoveze in esalonul secund si fac eforturi financiare foarte mari.

Singura sursa din care ma informez este adevarul:

http://www.adevarul...._603539903.html

Apropo de surse, s-a zvonit ca Bucsarul ar fi vrut sa cumpere Unirea acum cativa ani insa s-a impiedicat de refuzul primariei (fiind PSD, "dusman" al teparului).

Stadionul Abatorul e la cativa kilometri de Slobozia si stiu ca au o scoala foarte buna acolo, pe la ei trecand si Andrei Prepelita pe cand invata la scoala generala.

La curent ma mai tine si socrul meu care merge la aproape toate meciurile de-acasa ale Unirii Slobozia insa vreo mare pasiune n-am avut nicand, poate si datorita "trantelilor" pe care le-am vazut acum 10-12 ani cand mergeam si eu pe stadion.

Toate cele bune,

Dragos.

Edited by dardar_3
Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

cred ca s-a discutat vreo 2 pagini pe acest topic de craiova maxima...si tu nu o gasesti?! in plus daca esti asa curios poti downloada patch-ul si o sa ai placuta surpriza sa descoperi ca e...undeva prin ultimele ligi jucabile.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy