Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

FMRo Forum - Football Manager Romania

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Cariere Fm 2012

Featured Replies

Vreau sa cumpar un mijlocas dreapta. Si nu stiu pe care sa il aleg. Unul din ei este Theo Walcott, iar celalalt este Aaron Lennon. Pe care recomandati sa cumpar ?

  • Replies 395
  • Views 83.9k
  • Created
  • Last Reply

Am inceput si eu o cariera in Liga III cu Sporting Suceava . Echipa are doar 3 jucatori reali ,e ceva bizar sau poate nu avand in vedere ca nu e nici un researcher pe zona asta .

Viitoarele transferuri : Stelian Nicolita ( 1000 euro ) , Veres (free ) , Alexandru Pop ( free ) ,Alexandru Maxmin - un jucator moldovean luat de la Kaysar din Kazahstan.

04787428619026159837.png

56992230715127918554.png

In primul amical am incasat 6 goluri si am marcat 1 .

57828172103577711972.png

Poate in cateva sezoane fortez promovarea ! :oldman:

Am inceput la Astra, cu obiectiv clasarea in prima jumatate. Am terminat pe 3. Sunt felicitat pentru rezultate si pentru finante. Mi-l vinde pe Silviu Lung jr, cu 1.2 milioane, in 48 de rate. Iau niste argentinieni, la contract, ajung in grupele UEFA, termin campionatul pe 2. Sunt felicitat pentru rezultate si pentru finante. Cer sa imi dezvolte training facilities, sa atrag nume mari. Boardul imi spune ok, merit. Imi vinde jumatate de echipa. Iau alti argentinieni, Lobont, Galamaz, Cadu...vine lumea gratis la Astra. Iau campionatul, grupele ECC, 7 milioane de euro doar de acolo. Sunt felicitat pentru rezultate si pentru finante. Din bugetul initial de 400k pentru transferuri, facusem deja 2.1 milioane cu ce vanduse patronul. Buget de transfer pentru anul urmator, 46k. Imi anuleaza training facilities din lipsa de fonduri. Maaare demisie ce arunc pe masa patronului.

Stau o saptamana, tot plang pe la usi in Serie B si Liga adelante, nu-mi deschide nimeni. Pana cand ma loveste norocul cu 99886504408139910946.jpg

Terminasera pe 6, nu prea faceau treaba nici in UEFA, transferuri ratate pe sume mari. Ii iau, il aduc pe Diego de la Wolfsburg cu 30 de milioane si termin pe 2.

Edited by Dan_Sarpe

iti poti da demisia de la Numele tau - Actions - Resign. Din cate stiu, o poti face oricand. Ori vrei la un club mai mare, ori te-ai saturat de conducere ( cum a fost cazul meu :) ) . Desigur, poti aplica pentru alte joburi chiar daca esti la conducerea unui club in momentul respectiv, dar o sa se cam supere lumea pe tine.

Daca iau o echipa din liga a 4a, care sunt sansele mele sa fac din acel club unul cunoscut pe plan international? Va fi conducerea de partea mea in aceasta incercare?

Dupa ce am urmarit story'ul lui Ntm cu Arsenal m-am decis sa incep o cariera cu ei.Am vazut ca a terminat destul de jos in clasament,iar in Ucl a fost eliminat devreme si ma gandeam la inceput ca imi va fi greu sa le fac fata celorlalte echipe.

I-am adus la inceputul sezonului pe Hamsik(30mil), Cissokho(11,5mil) iar in iarna pe Bandalovski(140k) rezerva pt Sagna si Nangis un pusti de viitor de la Caen.

In tur am pierdut doar 2 meciuri: 2-1 la Aston Villa si 1-0 acasa cu Villareal in grupeele UCL.Am batut-o pe Ma.Utd de 3 ori , de 2 ori pe Liverpool , de 2 ori pe Tottenham , egal la Chelsea si la M.City. In UCl am terminat pe primul loc intr-o grupa cu Villareal, G.Rangers, Rosenborg.Mai departe voi juca cu B.Leverkusen. Clasamentul in campionat arata in felul urmator englishpremierdivisionos.png

Uploaded with ImageShack.us

Folosesc 2 tactici: 4-51(tactica de baza) arsenaltacticsoverview.png

Uploaded with ImageShack.us

si un 4-2-3-1 arsenaltacticsoverview2.png

Uploaded with ImageShack.us

Golgheterul echipei este Gervinho(16 goluri) urmat de R.V.Peersie(14 goluri) si Wallcot(12 goluri) .

Cei mai buni pasatori sunt Hamsik(14 assisturi) Arshavin(14 assisturi) si Wallcot(9 assisturi)

Cam atat pt moment.Daca vreti poze ceva sau alte detalii , astept :)

Joc Footbal manager abia de anul acesta si as avea o intrebare. Pentru ca sa-mi reuseasca transferurile, sa obtin sume bune iar jucatorii sa fie dispusi sa negocieze cu mine ce ar trebui sa fac? De foarte multe ori am incercat sa iau un jucator care era gratis insa nu accepta sa discute un contract.

@ Hercuti

depinde ce reputatie are echipa ta, daca atrenezi Vointa Sibiu si ofertezi jucator de prin campionate puternice nu te mira ca nu vrea sa discute.

Daca tot va laudati toti cu Barcelona, City sau alte echipe de prim rang, ma laud si eu cu cariera mea:

gameoutsiderscustomiseg.png

Uploaded with ImageShack.us

database-ul

am primit oferta de la http://en.wikipedia....wiki/US_Hostert, nou promovata in prima liga Luxemburgheza, media prediction locul 12. Echipa de amatori fara niciun jucator la inceputul jocului.

Am transferat la greu jucatori de peste tot si am reusit sa termin pe locul 9 salvandu-i de la retrogradare, in cupa am prins optimile de finala.

Dupa primul sezon am primit oferta de la SESO Campia Turzii, nou promovata in liga a 2-a (singurul jucator profesionist de la echipa fiind secndul). Primul meci a fost un amical cu CFR Cluj pierdut cu 0-4, urmeaza primul meci de cupa cu o echipa din liga IV Teleorman, nu mai stiu care.

O sa incerc un "pentagon" mai diferit, fara nicio tara bine cotata din Europa.

Joc si eu un "pentagon" si dupa Santo Andre si FC Bihor, am ajuns la Orlando Pirates.

Stie cineva unde as putea gasi kit-urile celor din urma?

Joc si eu un "pentagon" si dupa Santo Andre si FC Bihor, am ajuns la Orlando Pirates.

Stie cineva unde as putea gasi kit-urile celor din urma?

incearca aici pentru kits http://sortitoutsi.net/forum/topic/37278-ss10-12-kits-requests-for-fm10-12-only/ daca nu le gasesti in thread-ul ala cauta un megapack, eu am ceva de la FM 2011 si are kit-urile la orlando pirates

am inceput o cariera cu unirea santana.

cateva screenshot-uri:

sezonul 2011-2012:

20112012u.jpg

sezonul 2012-2013:

20122013.jpg

sezonul 2013-2014 (tur):

20132014.jpg

profilul clubului (eu am facut tricourile :D:D):

clubprofile.jpg

rezultate tur 2013-2014:

rezultatetur20132014.jpg

tactica:

teaminstr20132014.jpg

tactica20132014.jpg

Edited by urmedemuc

Cum ai reusit sa pierzi cu 3-9?

nu stiu ce sa zic, am avut eu ghinion sau au avut ei noroc.

au avut 10 suturi pe poarta, 9 goluri.

64597189.jpg

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy

Account

Navigation

Search

Search

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.