Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Minas'S Careers


minasthiryt

Recommended Posts

  • Replies 355
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sal'tare...

vreau ca inainte de a pleca "la drum" in noul sezon sa va prezint cam cum au stat lucrurile pe piata transferurlor pt CSMS.

Asa cum va spuneam era inevitabil sa ma despart de vreo 4 jucatori care au ajutat mult echipa, atat in Liga 2 cat si in primul esalon insa problemele financiare de care tot ma lovesc m-au pus in situatia de a nu putea sa le ofer contracte mai bune si aici ma refer in principal la A. Nalati si L. Florea, dar si Tincu sau Orac au contribuit la unele rezultate obtinute de CSMS.

Asadr iata mutarile:

53313450701257026333.png

Au mai plecat si unii tineri dar mai mult decat cateva procente la viitorul transfer nu am putut obtine pt ei, iar in ceea ce-i priveste pe cei veniti, mi-am permis sa acord un salar mai mare doar pt Martinovic,atat.

Iata ce am adus:

21533415802894900983.png

58062322916938277111.png

62523986345963931419.png

33800394279079017813.png

46989565403253571306.png

As vrea sa vad si opinia voastra (daca vreti si doriti) in ceea ce priveste aceste mutari. Tin sa precizez ca suma salariilor celor 5 ajunge undeva la 2.100$/w, exact cam cat imi mai puteam permite sa ofer, asta pt ca clubul mi-a stabilit o tinta de 15.000$/w pt acest sezon, obiectivul fiind acelasi; salvarea de la retrogradare.

Cam asta este lotul si primul 11 care oricum(cred eu) va mai suferi modificari pe parcurs datorita optiunii 5 players non-EU dar si din pricina accidentarilor sau suspendatilor:

41604642013378825042.png

Ce vroiam sa va mai impartasec inainte de inceperea sezonului; daca sezonul trecut am avut un media prediction locul 15 si am terminat pe 10, acum cu media pred. locul 14 oare pe ce loc voi termina? voi ce ziceti?

In meciurile de pregatire am folosit in principal noii veniti dar si tineri, si rezultatele au fost mai putin importante, dar de remarcat faptul ca am pierdut la limita cu Feyenoord.Iata si primele meciuri ale sezonului:

33514631723705689246.png

Eu mi-a fixat 10pct drept obiectiv pentru primele 6 meciuri dar sincer si cu 9 sau 8 pct voi fi multumit...

Sa vedem ce va fi...

c;ya!

Link to comment
Share on other sites

@mcity74, iata PS cu cei 2:

A. Ibrahim

93302960349740466137.png

~

39863283603868867176.png

A. Nalati

63469865543822583235.png

~

57872683311353890882.png

I. Rada

16749953537816520910.png

Pt. Rada am primit oferte din parte Stelei, Dinamo si CFR dar erau oferte mediocre la felul cum a jucat: maxim 300.000.Plus ca nu vreau sa-l dau momentan.

Ibrahim (P~a) a fost mereu varful de lance al atacului meu, iar pe la Nalati l-am folosit atat ca AMC dar si MC (DLP~d).Din pacate Nalati a fost ofertat de U Cluj, o echipa cu pretentii la titlu si nu a putut refuza.Ibrahim il mai am inca 2 ani si sper ca macar in sezonul care urmeaza sa isi continue evolutiile bune.

Despr amandoi as putea spune (si se si poat evedea) ca au avut celel mai bune doua sezoane din intreaga lor cariera si inaintati in varsta fiind, nu cred ca mai pot obtine astfel de rezultate, poate doar 1 sezon insa cu greu..ramane de vazut totusi.

C;ya!

Edited by minasthiryt
Link to comment
Share on other sites

Pune un print si cu Ionut Rada te rog frumos, sunt curios cum de a ajuns titular

Imi cer scuze, in timp ce tu postai eu am pus PS cu jucatorii, vezi ca ai mai sus si cu Ionut Rada...ei bine, cum a ajuns titular?..pai inca de cand l-am adus, ca sa zic asa. Dupa ce promovasem, Razvan Tincu a plecat inapoi la FC Botosani si aveam nevoie de un fundas pe masura si vroiam si ceva mai tanar si pe el am cheltuit toti banii pusi la dispozitie de club, 40.000$, l-am adus de la Pandurii.

in acest sezon a si marcat goluri importante, la fel cum o facea si Razvan Tincu, in special cu capu din centrari venite din corner. Eu la cornere am setat near si far si de obicei pe near vine si marcheaza.

In acest sezon se vor bate 3 jucatori pt cele doua locuri de DC: Rada, Tesic si Martinovic plus ca il mai am si pe tanarul Avramia

;)

Edited by minasthiryt
Link to comment
Share on other sites

Eu ma refeream la atributele sale, ce fel a crescut, la inceput de joc nu pare asa stralucit

E doar de un sezon la CSMS si nu a crescut enorm de mult in abilitati de cand l-am adus...

Am sa incerc maine sau in cel mult doua zile sa va prezint meciurile din tur si toate peripetiile din inceputul sezonului 2 din Liga 1 pt CSMS...

C'ya!

Link to comment
Share on other sites

salutare,

Inainte de a prezenta rezultatele obtinute de CSMS in tur, in al 2 lea sezon din Liga 1 as vrea sa av zic ca am mai adus doi jucatori, unul imprumutat si unul liber de contract:

Codrut Tegzes ~ AML / ST

John Adebayo ~ DRC

Ambii au fost adusi ca si intarire a lotului, iar in ceea ce-l priveste pe John este in vederea mea pt inlocuirea lui Buenano.

12290348111227522791.png

33507411835735675459.png

Tot legat de transferuri, deja si pentru perioada de iarna am facut doua modificari si cred ca altele nu vor ma fi in acest sezon.Din februarie si august vor mai sosi la Iasi urmatori 2 jucatori;

Ibrahima Sall ~ MR / AMR

Krisztian Adorjan ~ AMC / ST

54501821845642078909.png

87023193709762108181.png

Adorjan am observat la history ca a fost in lotul lui Liverpool...e ceva. :)

Ma gandesc ca la sfarsitul acestui sezon ma voi desparti de cel putin 3 titulari, pt ca deja cluburi precum AS Monaco, Dundee sau chiar Steaua imi urmaresc anumiti jucatori si va fi greu sa-i mai pastrez mai ales ca vreau sa fac ceva si in privinta situatiei financiare sezonul viitor.

Va spuneam ca in primele 6 meciuri as vrea sa obtin 10 pct sau macar 8,9...ei bine am obtinut doar 8, dar la fel de bine am fi putut avea 16 pct, dar sa vedem meciurile:

19086377912584937256.png

In primele etape se pare ca am fost urmariti de blestemul egalurilor.Am jucat bine, am condus, uneori cu 0-2(vezi meciul cu Rapid sau V. Constanta) si totisi nu am obtinut toate cele 3 puncte.

Cu Tg Mures si cu Steaua am fost egalati in ultimele minute de joc, la fel s-a intamplat si cu V. Constanta unde in pareta seconda am cedat cele doua puncte prin doua greseli copilaresti in defensiva.

In Cupa Ligii cu FC Arges am jucat binisor, insa parca baietii au stiut ca aceasta competitie ma intereseaza mai putin, e ca un bonus pt mine, si au tratat unele faze cu lejeritate si astfel gazdele cand au avut ocazia au speculat lipsa noastra de concentrare si in consecinta au inscris.

Despre meciul cu Dinamo as putea spune ca in sfarsit eram bucuros, si de ce, pt ca pana acum in meciurile directe din punct de vedere al statisticilor meciurilor, eram egali (oarecum) insa ei de fiecare data se impuneau chiar la scor, dar de aceasta data am fost mai precauti si am obtinut o victorie mare.

Cel mai slab meci din tur a fost fara indoiala meciul de acasa cu Ceahlaul. Ma asteptam multe de la acest meci pt ca eu ii nominalizasem pe nemteni la retroogradare si trebuia sa avem rezultate bune in meciurile directe, ei bine desi Ceahlaul incepusera bine sezonul, chiar mai bine ca noi, ma gandeam ca vom reusi sa ne impunem jocul si implicit sa castigam, dar baietii mei au calcat stramb, si inca rau de tot...pur si simplu nu le-a iesit nimic in acest meci, rezultat final 0-2.Sper sa nu ajungem sa regretam prea mult acest rezultat la sfarsitul sezonului.

In Cupa Romaniei, acolo unde in acest sezon vreau sa ajungem cat mai sus, poate chiar finala, am jucat destul de bine si am reusit sa trecem de Branesti si damila pana acum, urmand ca anul viitor sa jucam in turul urmator cu TG Mures.Nu va fi usor, mai ales avand in vedere ca in meciurile directe cu noi eu s-au descurcat mai mult decat bine, dar vom incerca sa trecem mai departe.

Am fi putut incheia turul fantastic, insa in meciul cu CFR Cluj desi am condus la pauza cu 0-1, a trebuit sa plecam pana la urma cu capul plecat si asta pt ca la 1-1 pe final de meci Rada a pierdut o minge in marginea careului si Weldon le-a adus cele 3 pct clujenilor.a fost prima mare gafa a lui Rada de cand e la CSMS, sper sa fie ultima.

Cu U Cluj, o echipa destul de omogena si care din nou se bate la titlu, ei fiind pe locul 2, ne-am descurcat destul de bine si am fi putut scoate un egal, insa din nou in ultimele minute de joc am clacat si la un corner, Tony ne-a pedepsit si astfel din aceasta dubla cu echipele clujene am iesit cu 0 pct dar cu gandul ca am fi putut obtine mai mult.

In ultimul meci al anului 2013 am dat piept din nou cu giulestenii si ma asteptam din nou la un meci spectacol, la fel ca si duelurile de pana acum.Nu a fost la fel de frumos meciu, insa ma bucurat faptul ca am jucat ceva mai bine ca ei si am reusit sa obtinem cele 3 puncte prin golul din min 13 a lui Tesic.

Iernam pe locul 11 la 9 puncte de primul loc retrogradabil, dar ramanem cu un gust amar pentru ca am fi putut, cu putina sansa, sa fim chiar in primele 5-6 echipe la sfarsitul turului.Asta e, trebuie sa ramanem concentrati si sa lasam rezultatele in urma si sa gandim pozitiv si la victorie in restul meciurilor care vor mai fi de jucat.

18410386094193473877.png

As mai avea de spus ca din nou am fost ofertat de doua cluburi din Anglia, Norwich si Birmingham dorindu-ma la conducere insa asa cum am facut si ultima oara, am refuzat ofertele.

Sper sa reusim un retur bun, sa ajungem in finala cupei si la final cand tragem linie sa fim cu totii multumiti,

In postul urmator va prezint, asa cum am facut pana acum, statisticile unor meciuri.

C'ya!

Link to comment
Share on other sites

Iata si meciurile alese de mine pt a va prezenta statisticile:

68801354760809910444.png

~

06309136679750980320.png

~

52757489902109894735.png

~

03011363168494385640.png

~

81369075701885722809.png

~

10634363449858521947.png

~

93836320903699319154.png

~

30714747577413028642.png

~

84420702435901507921.png

~

24448932373265498758.png

Ce uitasem sa va mai spun e ca pana acum, vedeta echipei, A. Ibrahim ma cam dezamagit si chiar daca are deja 7 goluri marcate in acest sezon de Liga 1, in unele meciuri inca care nu am castigat, el a rata ocazii rarisime si asta ne-a costat. Sper sa revina la eficacitatea de pana acum si prin golurile sale sa ne ajute sa catsigam cat mai multe puncte in retur.

La fel, am uitat sa va spun ca am avut si perioade in care infirmeria era cam plina, cel putin 4,5 jucatori titulari au trecut pe acolo insa echipa s-a descurcat binisor chiar si cu acele absente.

Numai bine !

;)

Link to comment
Share on other sites

hello..

Dupa un tur de campionat in care am reusit evolutii destul de bune, ne astepta un retur destul de greu, mai ales ca vroiam sa luptam pe doua fronturi; campionat si cupa.In perioada de pregatire am testat o noua tactica. un 4-3-3 pe care o aveam drept varianta de "rezerva" la acest 4-4-1-1.Ei bine nu am reusit evolutii fantastice cu ea, oricum vreau sa raman pe acest 4-4-1-1, daca se poate pana la finalul carierei.Cum se spune "orice tactica e buna daca ai jucatorii potriviti si valorosi pt acea tactica".

Sa vedem si rezultatele din retur;

55273652860764646248.png

In primele 6 meciuri ale anului 2014 am reusit evolutii destul de bune, mai ales ca am jucat cu echipe cu pretentii si pe langa asta am reusit sa trecem de "cosmarul tg mures" in Cupa Romaniei.

Dinamo a razbunat victoria noastra din tur, insa in prima repriza jucasem chiar bine tinand cont si de absentele din lot.Ei au transat meciul in partea secunda.

Iata cum a aratat echipa 'carpita' cu Dinamo;

09397354077655917951.png

Cu Steaua am avut noroc, am reusit sa obtinem 1 pct dupa ce ei ne-au condus cu 1-0 si 2-1, am presat pe final si ei si-au inscris un autogol.Nu acelasi suras l-am avut la meciul cu FC Timisoara; violetii au deschis scorul destul de repede, iar noua ne-a trebuit mult pana sa ne trezim' si am marcat in minutele 81 si 83 pentru introarcerea scorulu, 1-2 insa bucuria de a obtine o noua victorie in meciurile directe cu timisorenii a durat putin si in min 84 Ionut Rada face o gafa mare, de cscadorii rasului: la o faza in careu a vrut sa respinga mingea insa a sutat in fundul lui Tesic, da in fundul lui Tesic :)) si astfel le-am oferit cadou 1 pct gazdelor.

In continuare au fost inca 3 meciuri bune facute de noi, obtinand 1 pct la Astra acasa si o victorie importanta cu FC Brasov care era la retrogradare. Cu FC Botosani in cupa ne-am facut singuri meciul greu si a trebuit sa trecem de ei dupa executarea loviturilor de la 11m (2-4) asta dupa ce in timpul meciului am ratat o sumedenie de ocazii, principalul nominalizat fiind Ibrahim (din nou). Dani (GK) le-a salvat prin paradele sale de la 11m evolutiille jalnice alea atacantilor din acest meci.

Ei bine, dupa aceste 3 meciuri bune a urmat dezastrul pentu noi in campionat.Infrangere cu CFR scor 1-4 dupa ce am condus cu 1-0, Cu Ceahlaul am fost prosti prostilor, Am avut 1-0 si om eliminat la oaspeti si cu toate astea ei au obtinut in ultimele minute o victorie importanta, 1-2.Cu gaz Metan am jucat ceva mai bine dar din nou am ratat mult iar ei ne-au taxat pe contraatac, 0-2.

Vasluiul a reusit sa ne puna la respect pe terenul lor, nu ne-au dat nici o sansa si asta o arata cel mai bine statistica: 1 sut spre poarta si 0 pe poarta, devenisem jalnici si unde mai pui ca in finala cupei urma sa-i intalnim tot pe galben-verzi si ma gandeam ca parcursul nostru bun din cupa va fi spulberat in ultimul act.

De proprii fani nu ne-am mai despartit printr-o victorie ca in sezonul trecut ci cu o infrangere scor 1-3 cu cei dela Otelul Galati, care ce-i drept erau in top 3 in clasament.

Daca la inceputul sezonului plangeam dupa punctele pierdute, dupa jocuri in care am aratat un fotbal bun si disciplinat, in finalul sezonului mi-am smuls parul din cap la ce evolutii au avut baietii mei.

Practic dintr-o echipa care cu putina sansa am fi putut termia in primele 7 echipe, pentru ca jocul nostru merge destul de bine, pe final de sezon am ajuns sa tremuram si pentru salvarea de la retrogradare.

Singura multumire in ultimele meciuri a fost dubla cu Petrolul din semifinalele cupei, dar chiar si acolo am avut emotii, pt ca in prima mansa am condus cu 1-0 si am ratat mult dar pana la urma ei au reusit sa ne egaleze si eram condamnati la victorie la Ploiesti.

lupii galbeni au inceput destul de bine meciul si ne-au dat emotii, insa apoi doua contraatacuri purtate de Ibrahim ne-au dus la conducere 0-2 si apoi tontogolul (gen Banel Nicolita cu Real Madrid) a lui Campar a linisit total apele pt noi in acest meci, era 0-3.Scorul final avea sa fie stabilit de Agboh printr-un sut frumos, 0-4 si ne astepta meciul greu din finala cu FC Vaslui care si ei incercau sa salveze un sezon destul de slab.

iata totntogolul lui Campar (Petrolul Ploiesti - CSMS Iasi ~ Min 60' 0-3):

http://youtu.be/F1OCAtxYgL4

Iata si clasamentul final Liga 1:

47885032689994637422.png

Inaintea finalei am tinut o sedinta cu baietii si le-am spus ca e pacat sa incheiem atat de prost sezonul si le-am spsu sa uite meciurile din campionat, pentru ca ce a fost a fost, totul depinde de meciul cu Vasluiul de pe National Area.Am mai reusit evolutii bune in fata galben-verzzilor si am putea sa o facem din nou.

Vasluienii au inceput in forta meciul si ne-au tinut minute bune in propria jumatate, practiic noi am reusit sa echilibram un pic meciul inainte de pauza, pana atunci ei avusesera chiar 3-4 ocazii bune de a deschide scorul. La pauza a fost 0-0 si le-am reamintit baietilor ca pot scoate un rezultat bun daca raman concentrati la meci si nu vor face greseli majore, chair daca ei ne-au dominat nu au fost cu nimic mai buni ca noi pana acum, doar ne-au intimidat prin pressingul agresiv.

Ei bine Ibrahim, dupa un sezon mai putin bun, in care a reusit doar 12 goluri si multe, multe ratari a purtat doua contraatacuri frumoase in minutele 65 si 76, aceste avand drept finalizare deschidere scorului si apoi majorarea lui la 0-2.Valuienii erau la pamant si dupa ce au fortat in atac noi am mai reusit u contraatac bun prin Agboh care a sutat imparabil la coltul scurt ducand scorul la 0-3, era minutul 82 si organizatorii pregateau deja trofeul pentru noi.

Echipa lui Porumboiu a reusit golul de onoare prin Halenar in minutul 88 insa asta nu a mai contat, dupa fluierul final al centralului baietii mei impreuna cu mine eram cei mai fericiti si in aplauzele spectatorilor am ridicat trofeul deasupra capului: " In toamna jucam in Europa League..." :)

83847470166553586083.png

A fost un sezon bun pentru CSMS Iasi, un sezon in care am terminat pe un loc "mincinos' pentru ca am jucat destul de bine.Tot in acest sezon am reusit sa castig si primul trofeu din cariera mea de head coach si totodata primul trofeu din istoria lui CSMS Iasi, Sper sa nu fie ultimul si ca pana in 2047 sa umplem vitrina cu trofee a clubului si la centenar poate chiar sa avem un trofeu european, sau de ce nu, mai multe.

36613864763567125581.png

Abbe Ibrahim ar fi putut iesi din nou golgeter in acest sezon daca nu ar fi ratat asa de mult. Marca 1 gol la 3-4 faze bune.A terminat pe 7 in topul golgeterilor cu 12 reusite..

O sa ma gandesc daca ma despart de 2-3 jucatori in vara pentru a remedia situatia financiara, doar ca ma gandesc si la meciurile din Europa League, acolo unde as vrea sa ajungem in grupe, dar asta va depind si de adversarul din preliminarii.

In postul urmator voi posta statisticile.

C'ya!

Link to comment
Share on other sites

Referitor la tactica,nu vreau sa te superi,un mic amendament-daca atribui la mijlocasii laterali duty-support si mentality-normal nu numai ca isi vor face treaba ca si pana acum(cea defensiva) dar vor participa mai mult si la faza de atac echilibrand jocul echipei.In rest,story mai bun ca majoritatea pe care le-am urmarit.Mult succes!

Link to comment
Share on other sites

@ marianp11...am sa incerc in cateva meciuri oficiale ce mi-ai recomandat..

@mcity 74

62168121013968939450.png

19428800840551011279.png

02521877579292407901.png

Poftim, nu stiu ce altceva mai vrei.Ti-am zis a venit de la pandurii de un sezon si nu a "crescut" mult in curtea mea, multe atribute erau deja asa cum le vezi.

O sa revin mai diseara sau naibe dimineata cu meciurile din tur ~ sezonul 3.

C;ya!

Link to comment
Share on other sites

Din nou, inainte de a incepe meciurie din Liga 1 (sezon 2014/2015) va voi prezenta meciurile de pregatire dar si care a fost politica de transferuri a clubului CSMS.

In ceea ce priveste transferurile, avand in vedere ca vom juca in Europa League, trebuiau sa fie de calitate, iar asta nu a fost usor pentru mine.Clubul mareste de la an la an suma disponibila pentru salarii plus ca pentru urmatorul sezon desi ei mi-au impus din nou ca obiectiv salvarea de la retrogradare eu le-am zis ca pot termina undeva pe la mijlocul clasamentului si asta pt a obtine un 1.000-2.000 in plus la salarii.Astfel suma a ajuns la 19,5 K/w.

Am urmarit cativa jucatori si iata ce am reusit sa aduc ca intariri la lotul actual;

59653073581264654906.png

81126081295520619635.png

18650585789740340949.png

65491442118023202112.png

13276604782577696557.png

Deci 4 veniri, din care Sabin Ruse a semnat cu noi dupa ce sezonul trecut l-am avut sub forma de imprumut si cand l-am folosit a avut evolutii destul de bune.

Ca si plecari, nu au fost multe,cu 2 nu am vrut sa prelungesc contractul (Martinovic si Stancioiu) iar restul nu aveau loc in lot.

O sa va intrebati probabil:" zici ca ai probleme financiare, de ce pleaca jucatorii de cele mai multe ori liberi de contract sau gratis la alte echipe?!' Ei bine dragi cititori, cei care pleaca din cauza ca nu le-am prelungit contractul este datorita faptului ca le cresc pretentiile financiare, pretentii care CSMS nu le poate satisface si in ceea ce ii priveste pe cei plecati gratis la alte cluburi, eu incerc sa-i dau si pe ceva banuti, dar la cat de "bogata" e piata, desi jucatorii sunt destul de bunuti, echipele nu ofera bani(nici macar 5.000$ chiar daca el valoreaza 50k) pe ei, in schimb am putut obtine procente pentru un eventual transfer.

Iata si meciurile de pregatire dar si primele confruntari din Liga 1 ('14/'15):

26368474576299702659.png

Ei bine, dupa cum vedeti, unul din meciurile 'de pregatire' a fost chiar un meci oficial :) , meciul din SCR cu U Cluj.

Am avut prilejul sa castigam al 2 lea trofeu din istoria clubului insa pe lanaga ca am jucat impotriva unei echipe foarte bune care a meritat fara doar si poate titlul. am mai avut si ghinion, facand doua greseli grave care au dus la 2 din cele 3 goluri ale sepcilor rosii.

Nu va uitati ca a fost 1-3 pt U Cluj, statistica si realitatea din teren a fost alta, mult mai echilibrata. Dupa ce am reusit sa marcam si noi in min 74',am mai avut 4 suturi pe poarta foarte bune plus alte 2-3 faze de atac superbe insa nu am reusit sa egalam macar.Asta e.

Si in cele doua amicale ne-am descurcat bine si cu Legia am patit la fel ca si cu U Cluj, am avut ocazii foarte mari, in timp ce ei au marcat lejer la o faza de la care nu se astepta nimic.

O sa avem, dupa cum puteti vedea, un inceput de sezon fenomenal de greu, cu echipe cu pretentii, poate doar Sportul va fi un adversar maii usor pt ca e o nou promovata, dar avand in vedere ca jucam la ei acasa, as putea spune ca si acela va fi un meci f greu.

Oricum eu am stabilit echipei un obiectiv pt aceste prime etape; 9 puncte. Sper sa le obtinem.

66305801978043965382.png

71556520481601835198.png

88733140217821256316.png

Va fi un sezon greu, va reusi CSMS sa faca un nou sezon bun?

C'ya!

Link to comment
Share on other sites

Salutare cititorilor...

Timpul trecea si odata cu el sezoanele, iata-ma ajuns la sezonul 4 cu echipa mea CSMS Iasi si ne astepta un sezon greu si vorba celor de la o companie de telefonie, 'cu ceva in plus"....acel ceva este reprezentat de participarea echipei in Europa League, fapt datorat castigarii Cupei Romaniei la sfarsitul sezonului trecut, in finala cu FC Vaslui.

Desi am suportul total al conducerii (atat cat pot ei) si dorinta de a sta cat mai mult la CSMS, in continuare unele echipe ma tatoneaza cu oferte, cine stie poate ei cred ca CSMS poate deveni o echipa ce va avea un cuvant de spus in fotbal si vor sa impiedice asta lundu-ma de langa echipa. Oferte am mai primit de la Dinamo, CFR Cluj si Newcastle Utd insa am ramas ferm pe pozitii in ceea ce priveste plecarea mea de la Iasi: "Conducerea ma sustine, momentan, jucatorii imi inteleg planurile, indicatiile, sfaturile si mai presus de asta chiar daca in fotbal sunt mereu veniri si plecari, aici, la Iasi, am construit o familie si la o familie cedezi foarte greu...uneori niciodata Voi atepta oferte si poate voi accepta o oferta, dar mai am multe de spus cu CSMS"

Asa cum va spunem stabilisem un 'target' la puncte pt primele etape, si anume 9 pct.Ei bine desi am avut meciuri grele am reusit chiar sa depasim acest target, ba mai mult daca nu am fi fost neatenti cu Vaslui si Timisoara, am fi putut avea mai mult.Un inceput bun, dar erau doar cateva batalii nu sfarsitul 'razboliului'

Trebuia sa fim atenti cum ne dozam eforturile pt ca luptam pe 4 fronturi, chiar daca Cupa Ligii va ramane mereu lipsita de importanta pt noi,dar cine stie poate o vom castiga candva, dar nu este o prioritate.

Echipa in unele meciuri grele s-a comportat admirabil, chiar daca adversarul era cu mult mai bun decat noi si o sa vedeti acest lucru citind in continuare, dar hai sa vedem rezultatele din tur:

44249309047531972408.png

***poza e compusa din 2 parti pt ca nu imi incapeau toate meciurile si are doua nuante pt ca aveam luminozitate diferita (cred) cand am dat cele doua print screen.

Debutul a fost cu Dinamo si inca ce debut. Cainii nu au miscat deloc in acel meci si as putea spune ca nici macar golul marcat nu-l meritau.Jucasem foarte bine, iar singurul lucru de remarcat la gazde a fost ca mi-au 'rup" jucatorii, intrau foarte tare, prbabil frustrati de evolutia noastra, scor final 1-3.

Urmatoarele 3 meciuri am jucat din nou bine dar rezultatele auu vost: V-E-I...desi 3 de V nu ar fi aratat rau. Cu Timisoara am ratat mult, iar cu Vaslui am condus si am luat doua goluri ca din senin: o lovitura libera si un sut de la 30m...si...1-2

Daca tot nu au fost 3 de V, ce a urmat a fost de genul 'wow, echipa poate mai mult..." Un sec 0-6 in Regie, iar "regia" a fost in principal a lui Ionut Rada, dar mai frumos de asta a fost dubla cu Celti G.

In tur am stat "la cutie" insa nu va ganditi ca am pus autobaza in poarta, ci am prestat acel joc bun de pase care a scos adversarul din minti si il forta, atunci cand ataca sa suteze de la distanta, iar noi am asteptat contraatacurile. Pana la urma gadele au cedat si am resuti primul nostru gol in cupele europene, gol care avea sa aduce si prima victorie, 0-1.

In retur ma asteptam ca celtic sa joace doar cartea atacului si asa a si facut.Au reusit sa deschida scorul, sa egaleze la general, dar in minutul 87 noi am lovit decisiv, 1-1 si dupa ce in retur am jucat un fotbal si mai bun ca in tur, am meritat calificare in grupe.

A fost o surpriza pentru mine si pt echipa, mai ales ca dupa tragerea la sorti nu-mi trecea prin cap ca o sa avem vreo sansa.

Entuziasti, asa cum sunt romanii dupa o calificare istorica, am uitat sa mai jucam bine si in urmatorul meci, CFR ne-a taxat, chiar daca la un moment dat ne trezisem, rezultatul a fost cert in favoarea echipei lui Sabau care la sfarsitul meciului a spus, citez:" Bogdan is a great coach, it was good to go up against him.',,,Mda, iti tresare inima cand lumea te vorbeste de bine, dar se bucara de fapt de esecul tau mai apoi...

Ce ar mai fi de spus,,,hm, in Cupa Ligii am dat ca si sezonul trecut de FC Arges(turul 1) insa de aceasta data nu am avut probleme cu ei, iar apoi in urmatorul tur aveam sa razbunam meciul pierdut cu Vaslui, trecand de echipa lui porumboiu categoric(1-3), dar tot categoric aveam sa pierdem si noi in urmatorul tur cu Rapid, 1-3 si uite asa ne-am despartit din nou de CL. Nu-i nimic, am mai eliberat calendarul si asa incarcat.

In campionat am mers destul de biniso: vs gaz Metan 2-3 / vs Tg Mures 2-0 / vs Branesti 0-0 si vs Steaua 2-2 ...asta pana am dat de Rapid care ne-a mai taiat din euforia pe care o aveam datorita meciurilor din EL. A fost, dupa cum se vede un sec 5-1, dar nu a fost chiar asa, golul din minutul 3 a fost cheia meciului, baietii au cazut si apoi a venit si golul doi si chiar daca inainte de pauza am redus din diferenta ii simteam pe baieti ca nu sunt in apele lor, iar rezultatul era inevitabil.Asta e, trebuia sa ne revenim si asta cat mai repede si asa s-a si intamplat; victorii cu U Cluj 2-1 si cu Pandurii 1-3, cu gorjenii mai avand doua goluri anulate si 2 bare.

Erau semne ca echipa va avea un final de tur bun, dar ce a urmat am putea descrie mai bine prin cuvantul 'bunicel'..

Au fost nici mai mult nici mai putin de 5 remize si o infrangere in campionat si un egal si o infrangere in EL.

~ vs Otelul 1-1...am egalat la unu si nu am evoluat fantastic, drept urmare rezultat meritat

~ vs Dinamo Buc. 2-2 inca un meci bun cu cateii si de la 2-0 pentru noi ne-am vazut la final doar cu 1 pct in traista, rezultat nemeritat.

~ vs Astra 3-3..ei bine, a fost 3-0 dragi cititori si ma gandeam ca se va repeta meciul cu Rapid, dar am redus din diferenta inainte de pauza si in partea secunda baietii si-au adus aminte ca sunt fotbalisti nu fetite si am reusit sa egalam la 3 ba mai mult am mai avut si un gol anulat, rezultat oarecum...meritat.

~ vs Ceahlaul 2-2..vai de capu meu, cu astia nu o scoatem la capat de nici un fel..in alt meci am jucat cu un om in plus cu ei si am pierdut, acum din nou am ratat mult si lipsa titularului Khachapuridze din atac s-a vazut, inlocuitorul sau Ibrahim nu a facut nimic si l-am schimbat dupa pauza dar inlocuitorul sau, Korkishko a rata o ocazie imensa in min 60 (la 1-1) ca mi apoi dupa un minut sa marcheze in proprie poarta...imi venea sa-l strang de gat, dar m-am calmat si l-am introdus in teren pe Oprea care a egalat pe final la 2, rezultat meritat

~ vs Timisoara 1-1 ...in meciurile cu Timisoara va fi mereu aceeasi poveste: 'ratam mult, mai inscriu si ei ..si rezultatul ori e egal orii victorie pt noi, acum a fost iar egal"...rezultat meritat.

Ultimul meci din Liga 1 pentru acest 'tur' a fost o gluma proasta pt noi, am condus cu 0-1 inca din minutul 1' si apoi din minutul 5 am jucat cu un om in plus si pana la pauza am reusit sa mentinem rezultatul si sa mai avem si cateva ocazii. Ce a urmat nu e de recomandat unui suporter a lui CSMS, mai ales intr-un meci cu rivala Vaslui, Patru goluri primite in partea secunda si doar unul marcat, scor final 4-2 si parca vazusem doua meciuri intr-unul singur.

Am vorbit despre meciurile din Liga 1, acum sa vorbim despre fericire, adica despre evolutia din Europa League.

Dupa ce am trecut cu noroc de Celtic,am asistat la tragerea la sorti pentru grupe, tragere care avea sa ne arunce intr-o grupa mai mult demna de UCL si anume cu: Inter, Bordeaux si Dinamo Z.Obiectivul, maret fara doar si poate, era sa facem 4 puncte si cand l-am stabilit ma gandeam la dubla cu croatii de la Dinamo.

Chiar cu ei am jucat primul meci si pllanurile mele incepeau cam prost pt ca gazdele reusisera sa deschida scorul si ma gandeam deja ca EL o fi o palarie prea mare pentru noi la prima probare. A urma un joc bun facut de baieti si am reusit, spre mirarea fanilor croati, sa intoarcem soarta partidei, 1-2 si ne mai trebuia 1 punct in 5 meciuri ca sa fim in grafic cu obiectivul stabilit

Meciul urmator era impotriv propriilor fani care aveau sa vina in numar mare ca sa-i vada pe ci de la Inter, iar noi nu i-a dezamagit, desi scorul asa ar arata de fapt.Nu, noi am avut o prestatie demna de o echipa puternica, o echipa care joaca in cupele europene.Am avut chiar sansa sa deschidem noi scorul, dar nu a fost sa fie si oricum golul luat a fost din faza fixa.

Dupa meciul cu italienii urma dubla cu Bordeaux, si cum in franta se joaca un fotbal spectaculos, frumos si pe cartea atacului, asta ma asteptam si de la G. Bordeaux.Asa a fost, doar ca suturile lor nu l-au impresionat pe Dani al meu, acesta retinandu-le cu usurinta.Practic am reeditat evolutia din meciul cu Celtic din deplasare si nu numai evolutia ci si scorul, pt ca aveam sa lovim prin I. Khachapuridze (57') si sa inchidem meciul la 0-1.Deja obtinusem mai mult decat ne propusesem iar cand ti se intampla asta ce urmeaza e o placere.

Cu placere am jucat returul si doar putin ne-a lipsit sa obtinem o noua victorie, dupa golul de 1-0 din minutul 55 a lui Korkishko cu totii ne gandeam, mai ales la cum evoluasem, ca francezii nu ne pot lua fericirea unei noi victorii.EI bine nici ei nu visau la cum decurgea meciul la o raturnare de scor dar noi am gresit in minutul 80 atunci cand A. John a deviat in proprie poarta dupa o centrare a francezilor de pe partea dreapta, 1-1 si chiar daca pierdusem doua puncte mari, lumea vorbea frumos despre CSMS in Europa.

In meciul urmator, tot pe teren propriu, cei de la dinamo veneau cu planuri mari si gata sa ne arate ca ce a fost in tur a fost un accident, dar exact asta le-am spus si eu baietilor mei "ce a fost in tur nu a fost un accident...am meritat victoria si putem sa le aratam si fanilor nostri astra printr-o evoluti buna"...croatii ne-au pus probleme inca de la inceputul meciului insa Dani a fost la post. Ei au fost periculosi la cornere in timp ce noi pe contraatac.In partea secunda am avut si o bara prin Khachapuridze si alte ocazii bune insa nu am avut noroc, timpul se scurgea iar croatii intrasera in criza de timp ce noi jucam relaxat iar fluierul final avea sa ridice publicul in picioare, nu sa sarbatoreasca un 0-0 ci calificarea noastra, pt ca indiferet cese intampla in ultima etapa (noi cu Inter si ei cu Bordeaux) noi eram calificati in primavara europeana.

Meciul cu Inter a fost ca o vizita pemtru noi in Italia, chiar daca ei nu au inceput cu toti titularii si chiar daca noi amjucta cu un om in plus inca din minutul 5, asta nu a putut sa-i oprasca pe Macheda $ Co sa faca show. Show-ul s-a datorat si faptului ca in poarta noastra nu mai era S. Dani (accidentat de la meciul cu Timisoara 1-1) ci un tanar de la U19, Iordanescu, care nu a putut sa se ridice la nivelul titularului si Macheda nu a iertat, reusind dubla, in timp ce Parolo si-a trecut si el numele pe tabela in minutul 57.A mreusit sa marcam si noi golul de onoare, unul destul de frumos prin Ibrahim, dar era prea tarziu si imposibil de a mai spera ceva de la acea partida.

Am terminat grupa cu 10 pct, la fel ca si Bordeaux dar cu avantaj in meciurile directe si urmeaza ca in primavara europeana sa dam peste B.Dortmund echipa care in ultima etapa de UCL a castigat cu Barca si nu a mers mai departe, in dauna lui Napoli, din cauza meciurilor directe, iata ce grupa au avut:

25386463362974004693.png

La fel ca si cu Celtic, avem de doi lei sperante poate chiar mai putin de aceasta data, plus ca mai e si pauza de iarna si probabil baietii isi vor mai pierde din "apetit" dar ne vom juca sansa si oricum deja amrealizat cu mult mai mult decat speram sau visam in acest an in EL si nu avem nimic de pierdut.

Iata si clasamentul Ligii 1 acolo unde stam destul de bine momentan (obiectivul stabilit este mijlocul clasm.) dar era loc si de mai bine:

01802705802692566841.png

E loc de mai bine uneori, dar tot uneori imi aduc aminte ca rezultatele sunt obtinute sub o situatie financiara precara s cu jucatori adusi, cu noroc, gratis.

Iata ca dupa participarea in EL am mai echilibrat putin balanta economica, si cu unele transferuri in iarna poate o aduc pe linia de plutire:

87502219208416078342.png

Vorbeam de transferuri in iarna si cand spuneam asta ma refeream la plecari si anume:Ibrahim, Avramia, C.Tudor, Tesic jucatori care sunt urmariti,

De Ibrahim imi pare rau pt ca ne-a ajutat enorm insa este in scadere de forma si i-am gasit si inlocuitor foarte bun, I. Khachapuridze care joaca foarte bine.

@ marianp11, am incercat sa pun in aplicare sfatul tau si unul din meciurile in care am folosit ce mi-ai recomandat a fost returul cu Celtic, pt ca vroiam sa-i surpidn cu ceva, a mers insa am avut si noroc.

Am mai folosit sfatul si in alte meciuri, insa sa stii ca echipa nu a reactionat tot timpul bine, pt ca e vorba de 3 sezoane in care am jucat intr-un anume fel si aceasta schimbare nu se adapteaza cu una cu doua.Jucatorii, am observat, tind sa creeze intr-adevar mai multe faze de atac, dar asta se contrazice cu jocul nostru bun de pase si cu gandul de a pleca la atac dar nu inainte de asta organizarea defensiva si asta ne-a costat in unele meciuri. Drept pentu care voi ramane la ce am setat eu si doar ocazional, in meciuri in care stiu sigur ca avem prima sansa la victorie o sa mai folosesc chestia cu "suport si normal'. Oricum multumesc de sfat, esti ca un asistent ;)

In urmatoarele doua posturi va voi pune cateva statistici cu unele mecciuri din Liga 1 si statisticile meciurilor din EL.

C;ya!

Link to comment
Share on other sites

pune un print cu Iuri Khachapuridze ala, vad ca a marcat goluri importante pentru tine in europa

Uite acum iti pun cateva PS cu el:

91015026710440050136.png

60227286383911898011.png

51252928199022292747.png

19371278889016432022.png

Sper ca e bine asa...

L.E> Nu stiu cand va voi prezenta restul meciurilor pe care le voi juca pt ca saptamana care vine voi avea examene iar la servici sunt in schimbul 2 (14:00~ 22:00) si nu cred ca voi avea asa mult timp liber ca sa ma ocup de fm, dar tinem legatura ;)

Link to comment
Share on other sites

Sal'tare...

in tur am urmarit cu totii evolutia pe 4 fronturi a echipei pe care o conduc, CSMS, echipa care cu resurse putine si cu multa daruire si munca a reusit o performanta istorica si anume accedereaa in grupele EL si asta nu a fost tot.Am obtinut rezultate formidabile si am reusit sa obtinem o calificare in primavara europeana, acolo unde in acest sezon nu mai ajunsese nici o echipa din tara.

Era mai mult decat clar ca Dortmund nu va Celtic sau Bordeaux mai ales cand am vazut din ce grupa UCL au venit.Oricum pentru noi acea dubla avea sa fie o experienta in plus.Era inevitabil ca, din 4 fronturi, in retur vor ramane doar doua: "1,2,3,4 ....cupa si campionatu'..." asa cum ar fi strigat suporterii :) si da, am ramas sa ne luptam in campionat iar in cupa doream sa ajungem din nou cat mai departe.

Va vorbeam intr-un post anterior de eventualele plecari ale uro jucatori, ei bine amm scapat de doi insa doar sub forma de imprumut, Avramia la U Cluj si C.Tudor la Petrolul.

In ceea ce-l priveste pe Ibrahim, l-am pus pe lista de plecari cu 2,5 Mil $...ce s-a intamplat?! pai amm primit pt el doua oferte imediat de la doua echipe din Norvegia, una de 1,2 Mil si alta de 1,7 Mil $...ce am facut avea sa fie o mare prostie (cred)...am asteptat un pic dupa care am refuzat ambele oferte crezand ca voi obtine macar 2 Mil pe el...dar surpriza, nu am mai avut oferte pentru el mai mari de 700K :( in cele din urma m-am decis sa-l mai pastrez pana in vara si avea sa fie o decizie oarecum inspirata, pt ca l-am mai foloosit in cateva meciuri si chiar a fost decisiv in 2 dintre ele.

De remarcat ar fi faptul ca am mai adus un jucator (gratis):Stewart Mandigora ~ DM / D/M ©

84906697441888122880.png

Hai sa vedem si rezultatele obtinute in retur:

50398620364991733855.png

Dortmund nu ne-a dat nici o sansa nici acasa si nici in deplasare, tot ce am reusit in aceasta dubla a fost sa marcam un gol de onoare. Dortmund a jucat fantastic, mult, mult mai bine decat Inter, Bordeaux sau Celtic...aveau o super echipa cu un joc de pase fantastic, precis si foarte rapid, un stil 'a la Barcelona'...un stil care ii propulsa pt o calificare in finala EL. S-au oprit in sferturi dupa o dubla dramatica cu Chelsea (A-3-4 / H-0-2).

In campionat am inceput furibund si cu Sportul putin a lipsit sa repetam scorul din tur, oricum a fost un meci cu multe goluri, si chiar daca ei au marcat de 3 ori, acele goluri au fost marcate pe contraatac datorita faptului ca noi ne jucam pur si simplu cu apararea lor, atacand ca nebunii....au urmat un egal cu CFR Cluj si o victorie cu Gaz Metan, victorie obtinuta de Ibrahim in ultimele 10 minute de joc, dupa ce l-am introdus pe final de meci in locul lui Iuri Khachapuridze.

Dupa aceste doua rezultate bune, am clacat in doua meciuri, rezultate care aveam sa le regretam la sfarsitul sezonului: 0-1 si 1-1 in deplasarile de la Tg Mures si Branesti.

Ne-am revenit imediat si am reusit prima victori in meciurile directe cu Ceahlaul, 3-0 dupa care am obtinut un rezultat mare cu Steaua in deplasare 0-1,echipa bucuresteana fiind pe locul 2 in acel moment, noi doar pe 6.

De cei de la Gaz Metan aveam sa trecem in sferturile cupei cu acelasi scor ca si in ultimul meci direct, 2-0, in timp ce semifinalele au fost o razbunare cu varf si indesat pt noi in confruntarea cu TG.Mures.

Mai aveam 4 PASI IMPORTANTI spre o noua performanta: un loc fruntas in Liga 1. Erau meciuri destul de grele dar am clacat cand ne era lumea mai draga si cand ma asteptam mai putin.Mai intai am sters rusinea din ultimele meciuri cu Rapid, scotand un egal (meritam chiar victoria) acasa 1-1, dupa care au urmat doua victorii clare la U Cluj si pe Emil Alexandrescu impotriva Pandurilor.

In ultima etapa jucam la Galati, o echipa care se afla la mijlocul clasamentului, dupa un sezon nu tocmai fantastic.Totul depindea de noi, O victorie ne-ar fi propulsat pe locul 4 indiferent ce s-ar fi intamplat in celelalte meciuri. Am inceput prost meciul si Alexandru Radu a trimis neatent o minge spre proprul portar, o minge care avea sa fie interceptata de galateni si transformata in gol, 1-0, dar inca mai aveam timp sa speram la o victorie, mai ales ca in meciurile directe cu ei mereu am avut evolutii bune. Arbitrul parca vroia si el sa ne ajute si a eliminat un jucator al Galatiului prin minutul 30 si deja ma gandeam ca vom reusi sa intoarcem soarta partidei.

Da , am jucat ultra bine fazele de atac, dar cum sa inscrii intr-o poarta cu mai multi portari, pt ca exact asta a facut Otelul, s-a aparat cu toti oaenii si spre ghinionul nostru rezultatul a ramas acelasi si dupa ultimul fluier al centralului...Dezamagitor...meritam un loc mai bun in acest sezon excelent pe care l-am avut.

Treburile se incheiasera in Liga 1 noi terminand cu un gust amar pe pozitia 6.Oricum o alta bucurie pt mine era ca Iuri K. a iesit golgeter, mostenind parca acest lucru de la Ibrahim, in timp ce la "pass completion" i-am avut pe cei mai buni.Mereu am avut cel putin 2 jucatori in top 3 la acest capitol.Ruse si Ekwalla au fost si ei jucatori cheie pentru echipa prin assisturile lor, in timp ce Rada, desi a mai clacat si el, a condus echipa, ducand greul in defensiva, dar aducandu-si aportul si in ofensiva prin golurile marcate cu capul.

Iata si clasamentul final:

09890824697883780376.png

Player stats Liga 1

30553750012934497271.png

Iuri Khachapuridze avea sa fie desemnat si best young player in timp de Ionut Rada a fost alest in echipa sezonului in Liga 1.

In Cupa Romaniei, ca si sezonul trecut am avut un culoar oarecum bunicel, singura echipa care mi-a dat emotii si nici nu avea cum sa nu fie asa, a fost Gaz Metan.Am ajuns in finala acolo unde aveam sa jucam cu Rapid, echipa care reusise in acest sezon sa ne umileasca in cateva randuri si totodata sa presteze cel mai bun fotbal din Liga 1 in opinia mea si asta nu avea decat sa-i propulseze pe fotoliul de campioni, cu un avans detasat fata de pozitia secunda.

In ultimul meci direct le-am amintit giulestenilor ca am facut si meciuri bune impotriva lor, sa-si aduca aminte ca i-am condus si cu 2-0 candva, iar baietii mei sunt capabili sa joace de la egal la egal cu orice echipa.Uite asa, desi ei reusisera din nou sa deschida scorul noi am reactionat bine si am reusit egalarea si chiar am dominat finalul meciului, ratand in 2 randuri prin Iuri sa luam cele 3 pct.

Aveam un oarecare ascendent moral fata de ei pentru meciul de cupa, dar nici ei nu o duceau rau din acest punct de vedere: castigasera la pas titlul si Cupa Ligii si isi doreau sa castige tot in acest sezon.

In fata a 41.000 de spectatori, am inceput ezitant finala si le-am dat sansa sa aiba ocazii, ba chiar au marcat prin Sburlea insa golul a fost anulta pe motiv de offside.Prima repriza le-a apartinut aproape in totalitate alb-visiniilor.Dupa discursul de la cabine cu baietii, acestia au inceput mai bine al doilea mitan si am avut si noi doua ocazii bunicele prin Agboh si Ibrahim, titularizat fiind in detrimentul lui Khachapuridze.

EI bine pe final de meci l-am introdus pe giorgian, lucru care avea sa schimbe soarta partidei.In minutul 88 a primit o minge in terenul advers, si singur fiind pe langa cei 3 fundasi adversi, a reusit o faza superba si a marcat pe 1-0. Mai era destul timp pentru giulesteni sa spere, se aratasera si 4 minute de prelungiri insa noi am rezistat eroic si fluierul final al arbitrului a stabilit: CSMS castiga a doua oara in istoria sa(consecutiv) Cupa Romaniei.

35183594105919978290.png

Reusim prin castigarea cupei sa incununam un sezon bun, un sezon in care in Liga 1 am fi meritat fara doar si poate locul 4 in clasament, loc care ne-ar fi asigurat la fel, accederea in EL.

Ramane de vazut ce voi decide in privinta transferurilor, daca voi mai ceda unii jucatori sau daca voi astepta sa vad, daca nu cumva in playoff-ul EL vom avea un adversar imposibil de batut.

Ramaneti alaturi de CSMS! ;)

C'ya!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy