Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Minas'S Careers


minasthiryt

Recommended Posts

Salutare,

dupa ce in primele 5 meciuri oficiale ale sezonului rezultatele nu au fost in conformitate cu jocul nostru care

afost unul destul de bun, urmtoarele 5 partide aveau sa ne demonstreze ca jocul nostru de pase, aproape

perfect avea sa fie un atu fata de adversarii nostri si u factor care a influentat rezultatele meciurilor.

Daca iprimele meciuri ale sezonului am avut cateva probleme la finalizare, acum s-au mai ameliorat insa au

aparut cevaprobleme la fazele fixe, dar si la unele faze de atac alea adversarilor ce au drept urmare

centrari din prima, fundasii centrali fiind depasiti in cateva randuri.Ramane sa remediez acest lucru la

antrenamente.

Amreusit sa perfectez si doua transferuri, au venit sub forma de imprumut F. Nouble si G. O'Connor ambii

ST.

Dar haideti sa vedem rezultatele obtinute in partidele cu Portsmouth, Reading, Bristol City, Leicester si

Millwall, meciuri care la prima impresie eraudestul de grele.

In ceea ce priveste deplasarea de la Portsmouth, imi era frica pt ca este o echipa puternica,insa la fel ca si

in primul meci alse zonului cu M'brough i-am supraestimat pe adversari, jocul lor neimpresionand pe

nimeni.Am dominat clar partida, iar gazdele nu puteau emite pretentii fara nici unsut pe spatiul portii, in

timp ce noi dupa ce am deschis scorul in minutul 31 prin Cresswell am dictat ritmul si jocul a fost la

discretia noastra, am mai avut ocazii pe final de partida dar gazdele au scapat doar cu un 0-1 chiar daca

Cresswell a mai avut o ocazie trimitand mingea spre poarta goala insa Sonko a respins de pe linia portii.

De mentionat si faptul ca in primele 10 minute am marcat atatnoi cat si gazdele dar golurile au fost anulate

pemotiv de offside.

STATISTICA MECI

1k2s_16c_u8zxv.jpg

Urma confruntarea cu Reading de pe teren propriu, meci important avand in vedere ca erau sus in

clasament si veneau si ei dupa cateva rezultate destul de bune.Avea sa fie primul meci in care jocul de

pase a fost dejucat si am avut destule emotii cel putin in prima parte a jocului, dar cum se spune candjocul

numerge te salveaza fundasii. Si pe mine ma salvat Nosworthy care in minutul38 inscrie cu capul dupa un

corner.Dupa pauza Reading ne-au dat din nou emotii in minutele 65 si 74 pri Kebe, insa nu aureusit sa

modifice tabela, jocul nostru de pase incepuse sa reintre in normal si astfel am reusit sa inchidem partida.

Un punct negativ a fost accientarea MC-ului Jordan Chappel insa va reveni Montgomery.Una peste alta a

fost o victorie meritata, punand la socoteala si bara din minutul 86' a lui Nouble.

STATISTICA MECI

1a7r_4ad_u8zxv.jpg

Dupa doua meciuri in care ne-am impus italieneste, venea deplasarea de la Bristol City care au inceput

exitant sezonul si sunt sub noi i clasament.Ma asteptam sa ne impunemmai categoric in acest

meci.Cresswell incepe sa se ingrijoreze in ceea ce priveste locul de titular avand in vedere cele 2 achizitii si

jocul sau a inceput sa creasca, iar in minutul 24 dupa o faza frumoasa a lui Evans pe partea stanga, acesta

centreaza iar Cresswell deschide scorul.obligandu-i astfel pe gazde sa riste si sa forteze atacurile si au

reusit sa-si creeze cateva ocazii bune insa portaul nostru si-a facut datoria foartebine.

Dupa pauza gazdele au inceput sa se precipite si Marvin Elliott a intrat dur la Jordan, primind al 2 lea

galben, astfel in 10 oameni joculgazdelor a suferit mult, riscand totusi in continuare pe atac sperand sa

egaleze insa in minutul 87 Carey il faulteaza in careu pe Jordan insa penaltyul avea sa fie ratat de catre

Britton, asta pt ca cei care executa de obicei loviturile de la 11 m, Evans si Quinn iesisera din teren.A fost o

sansa de a inchide partida insa nu o facuseram, dar intr-un final totul s-a terminat cu bine si asa cum ma

asteptam, am fi putut sa ne impunem mai clar dar nu a fost sa fie.

STATISTICA MECI

1a7r_f4d_u8zxv.jpg

In meciul urmator, cel pe teren propriu cu Leicester, Evans a fost din nou omul care a dus greul, reusita

acestuia din minutul 7 dandu-ne sperante ca nu vom avea probleme in aceasta confruntare, insa in loc ca

acest gol sa-imotiveze pe jucatori, acestia s-au relaxat si au inceput sa apara erorile in defensiva iar golul

oaspetilor era normal sa vina.S-a intamplat in minutul 25 cand Paul Gallagher a marcat cu capul dupa o

lovitura de la colt, si din nou avem probleme la fazele fixe.

Am asteptat pauza in speranta ca jucatorii mei vorr trata mai serios aceasta partida, insa am inceput

ezitant si al 2 lea mitan, am efectuat si cele 3 schimbari si una dintre ele, Yates in locul lui Ertl avea sa dea

roade pt ca acesta a reusit sa marcheze in minutul 86 dupa o actiune a lui Evans care a centrat, el

indeplinind o formalitate din 6 metri.

A fost un meci in care daca terminam la egalitate as fi fost multumit, dar se pare ca norocul tine cu noi in

acest inceput de sezon.

STATISTICA MECI

1ij8_3ea_u8zxv.jpg

Ultimul meci din aceasta serie de 5 a fost cel din deplasarea de la Millwall, meci care eu unu il consideram

foarte greu, acestia sustinuti frenetic de fani si daca prind o zi buna pot bate pe oricine.

Prima reprizaa fost una echilibrata insa cuocazii mai multe la poarta noastra, in timp ce dupa reluarea

partidei, in minutul 58 Montgomery a avut sansa deschiderii scorului insa sutul acestuia a fost respins in

extremis de portarul gazdelor.

Am facut cateva mutari la mijloc dar si in atac in minutul 75, introducandu-l pe O'Connor acesta avand sa

creeze o faza senzationala in minutul 88, dribland doi fundasi si portarul si finalizand cu un sut rece la

coltul scurt.Jucatorii mei s-au bucurat enorm pentru reusita acestuia incat au uitat ca mai erau cateva

minute de jucat si pe fondul relaxarii, dupa un corner James Henry a restabilit egalitatea in minutul

90.Asadar 1-1 si pierdem doua puncte mari.

STATISTICA MECI

1h26_166_u8zxv.jpg

Results

1g31_32c_u8zxv.jpg

Una peste alta sunt 7 meciuri fara infrangere si dupa 8 meciuri suntem pe 6 cu 15 punctea cumulate.U

nbilant destul de bun.

Ar fi fost totusi mai bine sa ne fi impus in fata lui Millwll pentru ca altfel ar fi fost moralul jucatorilor in

meciul ce urmeaza si anume cel din League Cup in fata celor de la West Ham.Ma astept totusi ca jucatorii

mei sa se mobilizeze, pt ca West Ham este in coada clasamentului in Premier League si in momentul de

fata este o echipa de batut.

Pana la urmatorul raport, numai bine!

;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 355
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Salutare tuturor,

Incep prin a spune ca am mai adus intariri insa compartimentul pt care am reusit asta este tot atacul si anume pe Philipp Prosenik pt 3 luni de la Chelsea.As vrea ca la sfarsitul turului sa pot adduce doi jucatori de banda, pentru ca momentan stau doat in Jordan si Calve.

Din aceste 5 meciuri din acest raport aveam de jucat cu 3 rivale de moarte Barnsley, West Ham si Doncaster, iar pe langa ele derby-ul cu Swansea, un derby care in cazul unei victoria ne-ar fi tinut in zona locurilor de playoff.

Dar haideti sa incepem cu primul meci si anume cel di League Cup impotriva ciocanarilor de la West Ham.Acestia evolueaza in Premier League insa au un inceput de sezon dezastruos fiind la retrogradare, dar asta nu inseamna ca au valoare ci din contra au o experienta mult mai mare decat noi insa noi aveam atu-ul terenului propriu.

Am inceput meciul in atac iar acest lucru a fost in beneficiul nostru si am fost rasplatiti pentru jocul prestart in primele minute cand in minutul 11 Evans prinde un sut fantastic de la 25 m si inscrie un gol fantastic.Ciocanarii erau deja cumoralul la pamant.Dominatia noastra a continuat si acelasi Evans dupa o fazaparca tarsal a indico cu ceadin minutul 11, reuseste un nou sut de la distanta si reuseste din nou sa-l invinga pe portarul oaspetilor, 2-0 si meciul era jucat desi mai erau multe minute de jucat dar oaspetii nu contaupractic in acest meci. Dupa pauza cei care au impus ritmul am fost noi desi conduceam categoric pe tabela, oaspetii au avut sieidoua ocazii insa lipsite de periculozitate.

In minutul 77 Calve avea sa-si treaca si el numele pe lista marcatorilor, dupa pasa lui Ertl acesta intra in careu si il invinge pe portar cu un sut la coltul scurt.3-0 si ne gandeam deja la urmatorul tur din League Cup.

STATISTICA MECI

1flk_c02_u8zxv.jpg

De specificat faptul ca a fost primul meci cand ne-am impus la o diferenta mai mare de 2 goluri.In turul 4 am cazut cu Arsenal, meci ce il vom disputa in deplasare. Avem sanse minime de a trece de tunari insa ne vom juca sansele.

Meciul urmator l-am disputant tot pe teren propriu in compania celor de la Norwich, insa tot ce va pot spune este ca a fost o copie a meciului precedent cu West Ham, jocul fiind la discretia noastra. Am avut 2-0 dupa numai 24 de minute prin reusitele lui Cresswell (10’) si Evans (24’) oaspetii reusind sa marcheze la singurul lor sut pe poarta in minutul 63pri Chris Martin, iar jucatorii mei au mai apasat o data pedala de acceleratie si au inchis meciul in minutul 90 cand dupa un corner Nosworthy a marcat cu capul ducand scorul la 3-1..

STTISTICA MECI

1flk_e4b_u8zxv.jpg

Au fost doua meciuri grele dar in care jucatorii mei mi-au demonstrat ca pot invinge orice adversar daca isi dau silinta.Moralul jucatorilor era unul superb si asta era bine pentru ca urma derbyul cu Swansea.

Dupa o zilibera am revenit la antrenamente si am pregatit mai mult faza defensiva cu jucatorii pt ca sincer ma temeam de puterea ofensiva a celor de la Swansea.

Temerea mea privind forta ofensiva a celor de la Swansea avea sa se adevereasca, acestia incepand furibund jocul inghesuindu-ne in propriul careu insa atunci cand fundasii nu si-au facut datoria, portarul Simonsen a facut minuni la suturile gazdelor. Contrar cursului jocului, Calve recupereaza o minge pe stanga drbleaza un jucator al gazdelor si sprinteaza circa 50 mentri dupa care centreaza icareu, mingea fiindrespinsa de Bruma, dar mingea ii revine lui Calve care mai centreaza o data si Cresswell inscrie printr-o executie la coltul lung, minutul 40 si era 0-1 pentru noi si din nou spun un gol venit contrar cursului jocului pt canoi pana inacel moment nu contasem deloc in atac.replica gazdelor nu a intarziat sa apara si imediat dupa repunere acestia au trimis mingea in bara (41’).

In minutul 56 Montgomery trimite un sut inselator iar portarul gazdelor respinge in extremis mingea in corner, Quinnexecuta lovitur de la colt, mingea ajunge la Morgan la coltul scurt care preia, se intoarce si centreaza paralel cu poarta mingea ajungand la coltul lung la Nosworthy care indeplineste o simpla formalitate, 0-2 si nu-mi venea sa cred ca cum jucasem pana atunci aveam 2-0 pe tabela.Acest gol avea sa le toarne plumb in ghete jucatorilor gazdelor care nu au mai rusit prestatia din prima repriza si nimic important nu s-a mai intamplat pana la fluierul final.

Mi-am felicitat jucatorii dupa meci pentru atitudinea lor si chiar daca nu au facut un joc formidabil, daruirea lor a contat in acest meci.Cele 3 puncte castigate sunt foarte importante.Pacat ca pentru meciul viitor nu-l vom avea pe Morgan(DC), suspendat.

STATISTICA MECI

1flk_7b8_u8zxv.jpg

Urma meciul pe teren propriu cu marii rivali Barnsley si chiar daca acestia ocupau ultima pozitie in clasament asta nu inseamna ca va fi un meci usor, pt ca in astfel de derby-uri jucatorii se automotiveaza.

Am inceput si acest meci foarte bine si in minutul 2’ am avut o faza frumoasa de atac insa finalizarea lui Montgomery a fost imprecisa. Daca in meciul trecut noi am marcat desi eram dominate clar de adversari, acum in minutul 46’ Jim O’Brien trece usor pe dreapta de Jordan si centreaza la coltul scurt, avea sa fie o centrare surpinzatoare atat pentru jucatorii din careu cat si pentru portarul nostru, mingea poposind direct in vinclul portii.Ungol surprinzator chiar si pentru autorul sau, insa una peste alta o executie fantastica, dar care ma punea pe ganduri.Probabil jucatorii mei se credeau deja invingatori dup ace in ultimile 3 partide au maturat cu adversarii insa momentan in acest meci nu ne creasem faze importante de a marca.Ma gandeam ca poate daca era Morgan in teren O’Brien nu reusea acea executie.

Dup ace i-am certat la pauza, jucatorii mei s-au mai trezit siin minutul 61’ Evans a avut o ocazie fantastica de a egala, dup ace portarul oaspetilor a iesit din careu si a respins o minge cu capul, Evans trimitand apoi spre poarta gala insa mingea a trecut milimetric peste transversal. Simteam nevoia sa revigorez atacul si in minutul 75’ il scot pe Cresswell si-l introduc pe O’Connor, acesta avea sa fie providential in minutul 90+1 cand a reusit sa intre in careu si a pasat la coltul lung pentru Evans care a marcat din plonjon si astfel am reusit sa salvam 1 punct din acest meci.Chiar daca nu mi-a placut evolutia alor mei, am fi putut sa ne impunem daca am fi reusit sa marcam in cele 2 ocazii mari pe care le-am mai avut prin Montgomery si Evans.

STATISTICA MECI

1h26_36d_u8zxv.jpg

Dupa acest meci urmeaza o deplasare grea la Doncaster, o alta rivala, insa vom avea la dispotitie aproape 14 zile sa pregatim meciul pentru ca urmeaza o pauza cauzata de meciurile echipelor nationale.

Dupa 3 zile de pauza am reluat pregatirile pentru meciul cu Doncaster. Ma asteptam sane continuam parcursul bun de pana acum, insa jucatorii mei aveau sa se plece pe o ureche in acest meci, dar sa vedem desfasurarea evenimentelor.

Incepuseram relativ bine meciul si in minutul 2’ cel mai prolific om al nostru, Evans si-a creat singur o ocazie insa sutul sau a fost respins fantastic de portar.O ‘Connor avea sa-l copie in minutul 8’ deasemenea sutul acestuia fiindblocat de portarul gazdelor.Dupa aceasta faza filmul jocului se rupe pentru noi, gazdele au inceput sa domine jocul, pasand foarte bine si in minutul 21 Sharp reuseste sa deschida scorul dupa un sut din marginea creului de 16m.

In minutul 28 Montgomery isi aduce aminte ca este playmaker-ul nostru si dupa un 1-2 cu O’Connor reuseste un sut imparabil de la 20 m la coltul lung si reusim sa egalam inainte de pauza.Din pacate in minutul 41 acesta se accidenteaza si este inlocuit cu Chappel.Incceputul reprizei secunde apartine tot gazdelor si dupa un joc pe contre, in minutul 66’dupa un contraatac al gazdelor Jordan faulteaza in careu in postura de ultim aparator iar lovitura de pedeapsa este transformata cu usurinta de Sharp care reuseste dubla.Ramasiin 10 oameni nu reusim sa ne revenim din soc si Quinn face si el o greseala imensa in careu si faulteaza un jucator advers si din nou 11m pentru gazde, Sharp reusind din nou s a transforme, era 3-1 si ne aflam in minutul 82 iar cu un om in minus nu mai speram sa obtinem ceva din acest meci.

Cu toate astea primim si noi un 11m in minutul 85, si aveam de 2 lei sperante, insa si aceste sperante erau sa fie spulberate de Evans care rateaza penalty-ul, in prima istanta portatrul a respins mingea revenind la Evans care a trimis lamentabil pe langa poarta.Asta nu avea decat sa completeze jocul nostru mediocru din aceasta partida.

Aceasta infrangere avea sa opreasca parcursul nostru fantastic de pana acum de 11 meciuri fara infrangere.Se pare ca acea pauza mai lunga de dinaintea meciului nu a fost de bun augur pentru noi.Montgomery va lipsi din nou pentru o perioada destul de lunga de la 8 sapt. pana la 2 luni si va fi o absenta importanta pentru noi, sper doar ca Chappel sa-l inlocuiasca din nou cu brio.

STATISTICA MEICI

1ij8_281_u8zxv.jpg

Results

p11t_7a7_u8zxv.jpg

Dupa 12 meciuri suntem pe pozitia a 6 a cu 22 pct.

CLASAMENT

mqac_5d9_u8zxv.jpg

In pofida rezultatului dezastruos din meciul cu Doncaster, cei de la Skysports mi-au laudat munca de pana acum si ei cred ca venirea mea a adus un plus echipei, un plus ce a reusit pana in acest moment sa ne aduca o evolutie destul de buna in campionat desi multi nu credeau in noi.

1aw8_777_u8zxv.jpg

Un raport ce-l inchei cu un gust amar dupa cele 2 rezultate nefavorabile din ultimile doua partide, insa mergem inainte si sper sa revenim la forma de dinaintea acestor doua meciuri.

Pana la urmatorul raport, numai bine!

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

Am sa va prezint doua rapoarte dat find faptul ca ieri am avut treaba si am ramas nitel in urma.

Raport A

Primul meci este cel de pe propriul teren cu Scunthorpe si un meci cu o echipa slaba, si victoria era si normal sa fie de partea noastra.Tot inacest meci Ched Evans a reusit pentru prima datain acest sezon tripla marcand in minutele pen32,34,45 pe lista marcatorilor mai regasindu-se si Nouble (min 80) in timp ce Michael Collins a inchis tabela la 4-1 inscriind golul de onoare al oaspetilor.

STATISTCA MECI

1k2s_112_u8zxv.jpg

Pentru noi avea sa vina un meci foarte greu in deplasarea la locul 3, si anume la Derby.trebuia sa incercam sa scoatem cel putin un punct pentru a nu ne distanta prea tare de primele clasate.

Aveam sa incepem destul de ezitant jocul gazdele deschizand scorul destul de repede inca din minutul 3 prin Livermore dupa un atac pozitional.Baietii mei si-au revenit destul de repede si dupa aproape un sfert de ceas, in minutul 17 O’Connor primeste o pasa buna de la Chappell si reuseste sa egaleze, iar in minutul 34 acelasi Chappell mai nveteaza o pasa frumoasa de aceasta data pentru Evans care ne duce in avantaj, 1-2 si ma gandeam ca am putea obtine ce ne doream din acest meci daca acesta ar fi scorul la pauza, insa Kris Commons nu a fost de acord si in minutul 40 transforma olovitura libera de la 25m, Simonsen ramanand fara nici o reactie, 2-2 scor cu care intram la cabine.Inca eram in grafic cu scorul si le-am zisbaietilor sa nu se precipite si sa nu se grabeasca.La aproape 10 minute de la reluare, cel care avea sane egaleze inainte de pauza creaza o faza frumoasa pe stanga, centreaza si golgeterul gazdelor, Bueno, ii aduce inapoi in avantaj pe gazde,3-2.Pana la final am incercat din nou sa egalam, marind presiunea in atac, insa incercarile de a marca ale lui Evans au ramas fara urme pe tabela.

Pierdem un meci important, insa am fi putut scoate mai mult de la acest meci.Chiar meritam mai mult de la aceasta partida insa uneori fotbalul e nedrept.

STATISTICA MECI

1cti_f77_u8zxv.jpg

Venea meciul din deplasare cu tunarii de la Arsenal care in premier league se bat la titlu cu Chelsea, iar pentru noi acest meci din turul 4 al League Cup era doar un bonus, si chiar daca noi credeam in sansele micipe care le aveam cei de la Arsenal nu ne-au dat nici o sansa macar.

Fabregas a dictat totul in acest meci, ritmul, pasele, el fiind creatorul celor doua goluri marcate de Alex Song in minutul 22 si Henri Lansbury min 38. Cu un 2-0 la pauzaacestia au jucat mai lejer in partea secunda insa ocaziile mari la poarta noastra nu au lipsit, Fabregas si Song putand majora scorul insa Simonsen a fost la post. Cu doar 2 suturi spre poarta si unul pe spatiul portii nu puteam emite prea multe pretentii.Cu aceasta infrangere, asteptata de altfel, ne luam adio de la League Cup in acest sezon. Ramane de vazut cum ne vom descurcape celelalte doua planuri: npower CH si FA Cup.

Dupa meci managerul celor de la Arsenal, Wenger, mi-a alinat supararea spunand la conferinta de presa ca apreciaza si imi lauda munca depusa pana acum la Sheff. Utd, avand in vedere lotul pe care-l am la dispozitie.

STATISTICA MECI

1flk_c47_u8zxv.jpg

Urmau doua meciuri relativ mai usoare in campionat cu Leeds in deplasare si acasa cu Watford . Totusi imi era frica de confruntarea cu Leeds gandindu-ma ca moralul jucatorilor nu era atat de bun dupa cele doua infrangeri cu Derby si Arsenal insa le-am explicat ca au fostdoua meciuri in care au dat aproape tot ce au putut dar rezultatele nu au fost intocmai cu evolutia lor, cel putin cel cu Derby.

Ross Mc Cormarck avea sa profite de naivitatea noastra in inceputul partidei si in minutul 18 dupa o greseala a apararii acesta marcheaza cu usurinta.Am replicat imediat in minutul 21 prin Nosworthy dupa un corner acesta trimitand periculos cu capul dar putin alaturi.Pana la pauza nu am mai reusit mare lucru, gazdele reusind sa-si mai creeze o faza periculoasa prin Snodgrass care a trimis in bara in minutul 30.I-am luat pe Evans si Cresswell(acesta intrase in min 28 dupa ce O’Connor se accidentase) la vestiar deoparte si le-am spus ca ma bazez din nou pe ei sa duca greul in acest meci.Acestia aveau sa ma inteleaga si in minutul 53 Evans reuseste egalarea dupa o faza creata de Cresswell si Calve pe dreapta.La aproape 10 minute dupa aceasta faza, Naylor si Bruce de la gazde nu se inteleg la mijlocul terenului, mingea este recuperata de Chappell care-i trimite pe culoar lui Cresswell sutul acestuia de la 20 m poposind in plasa portii.Era minutul 64 si preluasem conducerea pe tabela, 1-2.In minutul 89 dupa o lovitura libera batuta de Quinn, Cresswell trimite cu capul insa mingea loveste transversala, colaborarea dintre cei doi avea sa se repete in minutul 90+1 insa acelasi Cresswell rateaza de putin tinta.Meciul se termina si este o victorie numai buna pentru moralul jucatorilor.Meritau aceasta victorie.

STATISTICA MECI

1cti_cda_u8zxv.jpg

Meciul de acasa cu Watford a fost cu mult mai usor decat ma asteptam singurul regret dupa acest meci fiind accidentarea lui Stephen Jordan.Inainte de acest meci lui Ched Evans i s-a inmanat premiul „best young player of the month” pentru luna octombrie iar acesta avea sa sarbatoreascaacest premiu printr-un hattrick cu Watford. Acesta a marcat in minutele 15,42 si 87 iar pe langa aceste 3 goluri am avut si o bara in debutul meciului (min 4) prin Cresswell.

Cei de la Watford parca ne-au copiat evolutia noastra din meciul cu Arsenal, au avut doar 2 suturi tot meciul si astfel nu puteau sa scoata nimic de la acest meci.3-0 si cele 3 pct ne apartin si estebine ca legam 2 victorii consecutive dupa cele 2 infrangeri, pacat totusi ca pe langa accidentarea lui Jordan, Quinn va fi suspendat pt meciul urmator.

STATISTICA MECI

1flk_a18_u8zxv.jpg

Results

l4sj_6a3_u8zxv.jpg

Clasament

mqac_07e_u8zxv.jpg

Ne mentinem pe 6 cu 31 de puncte.

Link to comment
Share on other sites

Raport B

Primul meci din acest raport: deplasarea de la Coventry.

Un meci in care Evans a luat o pauza ca sa zic asa, evolutia sa fiind una mai modesta, insa ne-au salvat Morgan din Cresswell pri reusitele lor din minutul 3 respectiv 26.Dupa cele doua goluri marcate in prima parte, repriza secunda a fost una anosta, noi preferand sa inchidem jocul in timp ce gazdele s-au chinuit sa reintre in joc dar nu au reusit mare lucru in atac, cea mai periculoasa faza petrecandu-se in minutul 63 in urma unei lovituri libere, rspinsa in extremis de Simonsen.Scor fnal 0-2.

STATISTICA MECI

1ij8_b9c_u8zxv.jpg

Urmatorul meci, tot in deplasare, la Cardiff.Un meci i care evolutia lui Morgan a fost total diferita din ceacu Coventry icare a reusit sa si marcheze.De aceasta data a fost piaza rea alaturi de Quinn, cei doi gresind grav i defensiva in minutul 8, permitandu-i lui Naylor sa centrezem, iar Bothroyd deschide scorul.reusim totusi sa ne redresam repede si in minutul 10 Quinn isi mai repara un pic greseala din min 8 reusind o pasa formidabila pana la Ceeswell acesta reusind egalarea printr-u sut la vinclu.Gazdle insa si-au aratat din nou coltii si dupa bara din minutul 14 Bothroyd mai rateaza o ocazie mare in minutul 29.

Dupa pauza Morgan avea sa o comita din nou, in minutul 46 Bellamy sprintreaza pe stanga, centreaza la coltul scurt si Morgan reia in proprie poarta sub privirea disperata a lui Simonsen.Singura sansa de egalare a venit din partea lui Chappell in min 60 a carui sut a trecut milimetric peste transversala.Amfost de cascadorii rasului in acest meci, in special prin Morgan, reusind „fantastica performata” sa pierdem un meci pe mana noastra.Cu toate astea fanii s-au declarat multumiti de jocul unor jucatori care au incercat sa repare greselile colegilor lor.

Pacat ca am pierdut pentru ca urma confruntarea cu Hull City, ocupanta locului 4.

STATISTICA MECI

1flk_9fb_u8zxv.jpg

Meciul cu Hull a fost unul fantastic iar cei 27.085 spectatori veniti sa vada partida au ajutat si ei la specatcolul creat de jucatori prin sustinea lor continua a echipei.

Show-ul avea sa inceapa in minutul 11 cand Quinn primeste o pasa pe culoar de la Chappell si deshide scorul printr-un sut plasat la coltul lung.Acelasi Chappell mai gaseste o pasa geniala in minutul 14 insa de aceasta data pentru Evans care-l executa pe portarul oaspetilor prin acelasi procedeu ca si Quinn. In doar 3 minute reusisem sa perforam de doua ori plasa portii adverse.

Oaspetii aveau sa reintre in joc prin executia fantastica a lui Koren din minutul 44, sutul acestuia de la 25 m poposind in poartalui Simonsen.Lee Williamson avea insa sa mareasca din nou diferenta in min 45+2 di centrarea de pe dreapta a lui Cresswell, acesta fiind primul sau gol de la revenirea dupa accidentare.Dupa 4-1 la pauza, dominam si prima parte din repriza secunda, atacurile disperate ale oaspetilor incheindu-se cu suturi slabe spre poarta.Cu toate astea in minutul 90+1 Jimmy Bullard reuseste si el o executie fantastica de la 30 m si stabileste scorul final, 4-2.

A fost un meci extrem de greu, insa jucatorii mei mi-au mai demonstrat o data ca atunci cand vor pot,prin jocul lor, sa bata orice echipa.

STATISTICA MECI

1bi0_5c7_u8zxv.jpg

Urma inca un meci pe teren propriu, de aceasta data insa cu o echipa mai modesta si anume Crystal Palace.

Oaspetii ne-au facut viata mai usoara in acest meci inca din minutul 6 cand Jonathan Aspas intra dur la Jordan si este eliminat. Cutoate astea reusim sa marcam abia in minutul 34 prin Cresswell din pasa lui Chappell, 1-0 scor ce avea sa se inregistreze pana in minutul 61 cand dupa uatac al oaspetilor fundasii nostri resping mingea pana la Cresswell acesta trimitandu-i mai departe lui Evans care dupa un sprint de 20 m reuseste sa-l invinga pe portarul oaspetilor.Noul intrat, Nouble, avea sa contribuie decisiv in minutul 76 cand dupa ce primeste o pasa in careu de la C alve, il vede liber pe Evans caruia ii salta mingea, acesta trimitand cu capul la coltul lung reusind dubla.Scor final 3-0.

STATISTICA MECI

1ows_cea_u8zxv.jpg

Dupa acest meci au vaut loc tragerile la sorti pentru turul 3 din FA Cup si separe ca vo mda piept din nou cu o echipa din premier league si anume ocupanta locului 10, Sunderland.

Urma deplasarea de la Ipswich si trebuia sa fim atenti pentru ca acestia treceau printr-o perioada destul de bunicica.

Gazdele incep in forta meciul iar vedeta lor, Piskin pur si simplu si-a batut joc de ocaziile avute in min 14 si 20. Inultiam faza a primei reprize, Evans primeste o pasa de la Cresswell insa suteaza in portar, dupa acre gazdele pleaca pe contraatac si Morgan il faulteaza in postura de ultim aparator pe Wickham si este eliminat.Din nou un joc slab din partea lui Morgan la fel ca si in partida cu Cardiff.

Cu toate astea, dupa pauza cei care reusesc sa deschida scorul suntem noi,in min 65, prin golgeterul nostru Evans care colaboreaza bine cu Ertl si Chappell dejucand astfel jocul defensiv al gazdelor. Nu ne-am bucurat prea mult de acest gol pt ca in minutul 67 cel care a provocat eliminarea lui Morgan, Wickham reuseste sa egaleze printr-o lovitura de cap, dupa un corner al gazdelor.Mai gresim o data i aparare in minutul 86, iar de acest lucru avea sa profite Alan Quinn care marcheaza nestingherit din centrarea venita de pe stanga de la Delaney.2-1 si din nou pierdem un meci din cauza greselilor mari din defensiva la fel ca si in meciul cu Cardiff si culmea, la acelasi scor.

STATISTICA MECI

1a7r_04f_u8zxv.jpg

Results

nn23_7b0_u8zxv.jpg

CLASAMENT

mqac_f3a_u8zxv.jpg

Cu doua etape inainte de finalul turului ne aflam pe 5 cu 40 de puncte.Sper ca jocul nostru va continua sa fie unul bun pentru a ne permite sa ne mentinem acolo sus.

Pana la urmatorul raport, numai bine!

;)

Edited by minasthiryt
Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor,

Am ramas un pic in urma cu rapoartele insa in fiecare zi o sa va prezint cel putin 2, astazi fiind rap. 6 si 7.

Pentru inceput vreau sa va spun ca am mai facut o achizitie de aceasta data nefiind vorba de imprumut, in compartimentul de atac pentru ca ma tem ca la finalul sezonului si Ched Evans va pleca deoarece a avut o evolutie fantastica pana acum si probabil vor veni si ofertele, plus ca vor pleca si jucatorii imprumutati. L-am adus pe Leigh Griffiths, in raportul prezentat precizandu-se ca va ajunge la acelasi nivel ca si Evans.

Raport 6

Primul meci din acest raport este cel cu Burnley pe teren propriu, un meci in care ne-am creat prea putine ocazii mari de a marca, prima repriza fiind una plictisitoare, ambele formatii tachinandu-se. In minutul 60’ oaspetii reusesc sa deschida scorul prin George Boyd din centrarea lui Mears.In prelungirile partidei am avut sansa de a egala prin Evans, dar acesta a fost blocat de portar.Am pierdut totusi in fata formatiei care se afla pe pozitia a 3 a , insa parca am fi meritat cel putin 1 punct din aceasta confruntare pt ca nici ei nu au aratat mare lucru.

STATISTICA MECI

1flk_771_u8zxv.jpg

Urmau doua deplasari, la QPR si Middlesbrough. In primul meci am avut emotii doar din pricina lui Evans, care a ratat un 11 m in minutul 37 pentru ca gazdele nu au prestat un joc care sa ne dea prea multe batai de cap.reusim sa deschidem scorul dupa pauza, in minutul 62 prin Cresswell din pasa lui Quinn, iar in minutul 76 ne desprindem la 0-2 dupa ce Connolly deviaza o minge in proprie poarta dupa o faza creata de Evans si Cresswell acesta din urma sutand spre poarta, sutul fiind deviat cum spuneam de Connolly.0-2 si cu acest meci se inheie turul camionatului.

STATISTICA MECI

1a7r_b41_u8zxv.jpg

Deplasarea de la M’brough a fost un pic mai grea decat cea de la QPR si era si normal acest lucru, insa „gemenii golului” din atacul nostru, Evans si Cresswell ne-au adus victoria prin golurile marcate in minutele 19 respectiv 4, insa gazdele ne-au dat ceva emotii reusind egalarea in minutul 14 prin Kris Boyd dar a fost doar un foc de paie. Inca o victorie si pornim cu dreptul in retur.

STATISTICA MECI

1flk_0c4_u8zxv.jpg

Acelasi scor de 2-1 aveam sa-l repetam in urmatoarea partida de pe teren propriu cu Portsmouth.In acest meci Evans avea sa marcheze cel mai rapid gol pentru noi,invingandu-l pe portarul oaspetilor insecunda 30, iar Dave Nugent avea sa restabileasca egalitatea in minutul 16.desi am dominat sfarsitul primei parti si marea parte a reprizei secunde, golul izbavitor a venit in minutul 90+1 prin acelasi Ched Evans care este faultat in careu si transforma penaltyul.

STATISTICA MECI

1k2s_2c8_u8zxv.jpg

Dupa acest meci am mai perfectat un transfer reusind sa obtin semnatura lui Sagin Cohen de la ACSMU Poli Iasi, un jucator de banda dreapta, care nu a vrut sa-si prelungeasca angajamentul cu iesenii si va veni pe 1 iulie 2011.

Venea derby-ul cu Nottingam, leaderul la zi al npower Championship.Cu 32.000 de spectatori i tribune, Evans si compania au reusit sa ma surprinda prin atitudinea si daruirea din acest meci. In minutul 24 Cresswell ii ducea pe fanii nostri in delir prin executia sa, insaeuforia golului nu avea sa tina preamult, oaspetii egaland in minutul 26 prin McKenna din centrarea de pe stanga a lui Kapo. 1-1 la pauza si jocul incanta publicul. Dupa un inceput de repriza ezitant pentru ambele echipe, oaspetii trec in avantaj in minutul 72 dupa o faza aproape identica cu cea din care au egalat, centrarea lui Moloney fiind transformata in gol de acelasi McKenna. Tribunele au tacut, insa nu pentru mult timp, pentru ca dupa numai 10 minute, in minutul 82 Evans egaleaza la 2 dupa o faza creata de Nouble si Cresswell pe stanga.Cand toti credeau ca meciul se va incheia la egalitate, Nouble a reusit in ultima faza a meciului, min 90+4, sa marcheze profitand de neatentia jucatorilor oaspeti la incursiunea lui Evans.3-2 si reusim sa revenim fantastic de la 1-2 si sa castigam cele 3 puncte, foarte importante pentru noi.

Dupa acest meci conducerea ma intrebat daca raman cu acelasi obiectiv stabilit la inceputul sezonului si le-am zis ca nu, putem mai mult, putem promova.

STATISTICA MECI

17q2_f9e_u8zxv.jpg

Results

qdp5_558_u8zxv.jpg

Clasament

mqac_5ce_u8zxv.jpg

Dupa 26 de etape disputate ne situam pe 3 cu 52 de puncte.Continuam lupta pentru promovare.

Link to comment
Share on other sites

Raport 7

Daca in raportul anterior am avut aproape numai motive de bucurie, reusind si o victorie mare impotriva leaderului, acum, in acest raport dezamagirile sunt la ele acasa. Dar sa vedem ce s-a intamplat mai exact.

Dupa victoria cu Nott Forest urmau 3 deplasari, 2 in campionat la Preston si Reading plus meciul din FA Cup cu Sunderland.

Meciul cu Preston a fost unul pe care, probabil, jucatorii mei l-au considerat castigat de la vestiare dar nu avea sa fie asa NE-am creat ocazi ide a marca in minutele 39 si 65 prin Chappell respecctiv Evans insa executiile au ratat tinta.La fel s-a intamplat si in minutul 93 cand laultima faza a meciului Nouble isi incearca norocul de la 35 de metri dar sutul trece putin peste transversala. A fost un meci anost insa si terenul a fost unul greu, ninsoare chiar, si cred ca poate nici Barcelona nu ar fireusit sa se impuna.Dar nu asta ar trebui sa fie scuza principala pentru acest semiesec.

STATISTICA MECI

1flk_f24_u8zxv.jpg

A urmat confruntarea din FA Cup cu Sunderland, un meci de la care nu asteptam extrem de multe pt ca acestia treceau printr-o perioada buncica in premier league cu rezultate bune impotriva lui Man utd si Chelsea si noi nu puteam decat sa incercam sa fructificam sansele mici pe care le aveam. Gazdele ne-auucis orice speranta in minutul 28 prin Darren Bent care a deschis scorul.Jocul a fost la discretia gazdelor, Bent si Welbeck mai avand cateva ocazii si in repriza secunda.Singurul sut pe poarta al nostru fiind in minutul 85 prin executia lui Griffiths, usut slab respins cu usurinta de portarul gazdelor.Ne luam adio si de la FA Cup si ne ramane sa ne concentram in totalitate pe campionat.

STATISTICA MECI

1k2s_68d_u8zxv.jpg

Meciul cu Reading avea sa debuteze prost pt noi prin accidentarea din minutul 4 a lui Quinn si lanumai 5 minute dupa asta Dave van den Bergh deschide scorul pentru gazde din pasa primita de la McAnuff, scorul avea sa devin repede 2-0 pentru gazde, dupa ce in minutul 13 Chris Delap inscrie cu o lovitura de cap bine plasata in urma unui corner.Putea msa reintram repede ijoc in minutul 24 dar sutul lui Ertl de la 35 de metri intalneste transversala.Si gazdele au o bara in minutul 50 prin cel care a facut 2-0, Delap.Cu o nota de 5,5 la pauza, Evans isi mai revine in repriza secunda insa ocaziile acestuia au fost blocate de fundasii adversi.Reusim sa marcam in minutul 76 prin Morgan dupa o lovitura libera batuta de Calve si incepusem sa credem ca putem egala insa nu a fost asa, se termina 2-1 si chiar nu meritam nici 1 pct la cum am jucat in prima repriza.

STATISTICA MECI

1flk_af7_u8zxv.jpg

A urmat o catastrofa de meci pe teren propriu cu Bristol City, un meci in care eu totusi speram sa ne revenim dupa cele 3 meciuri proaste.

Calve le da o mana de ajutor oaspetilor in minutul 4 luand rosu direct dupa un fault dur, insa asta se intamplase dupa ce in prealabil in secunda 39 Montgomery greseste la mijloc, oaspetii intercepteaza mingea, iar Haynes plecat pe contraatac deschide scorul. Inceput mai „frumos” nici ca se putea.Avea sa fie 0-2 pentru oaspeti in minutul 18 cand acelasi Haynes reuseste dubla dupa un corner batut de Johanson. Deja ma gandeam la proportiile scorului, insa m-am inselat in aceasta privinta, jucatorii mei au avut o rabufnire de orgoliu si in doar 4 minute am restabilit egalitatea pri golurile lui Evans din minutul 29 si Nosworthy min 33.Credeam ca vom intra la pauza cu acest scor, 2-2 si poate ii voi mobiliza pe baieti, dar inainte de a pleca la cabine Maynard reuseste sa-i duca din nou in avantaj pe oaspeti prin executia sa din minutul 42 din pasa lui Haynes. Dupa pauza am avut o bara in minutul 57 prin Quinn si alte 2 ocazii insa in minutul 86 Maynard inchide tabela si face 2-4. Haynes si Maynard au fost providentiali pentru oaspeti azi, dar si eliminarea timpurie alui Calve a contat in deznodamantul acestei partide.

STATISTICA MECI

1lmu_614_u8zxv.jpg

Acest raport il inchei asa cum l-am inceput: cu oremiza.

A fost remiza din deplasare cu Leicester,scor 1-1 insa un meci in care gazdele au marcat la singurul sut pe poarta, minutul 73 prin Lamey, itimp ce noi nu am fructificat toate sansele de a marca, reusind sa deschidem scorul in minutul 68 prin Evans, acelasi Evans a sutat in bara in minutul 44. Am marcat si golul de 1-2in minutul 84 prin acelasi Evans insa reusita acestuia a fost anulata pe motiv de offside.Un offside destul de dubios zic eu.Rezultat nemultumitor pentru mine, insa fanii cred ca am fi meritat totusi victoria, ei spunand ca golul 2 a lui Ched a fost valabil.

STATISTICA MECI

1ij8_c8d_u8zxv.jpg

Results

jhdu_d59_u8zxv.jpg

Clasament

o2fo_f2e_u8zxv.jpg

Dupa aceste meciuri am cazut pe 5 cu doar 2 puncte acumulate in acest raport (54 total pct).

Ramane de vazut daca vo mreusi sa ne redresam.

Pana data viitoare, numai bine!

Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor,

Astazi inca doua rapoarte, cu bune si …bunicele.

Raport 8

Venim clar dupa o perioada mai putin fasta pentru noi si trebuia sa ne redresam pentru a ne mentinem sansele la primele pozitii si totodata sa ne consolidam pozitia in clasament pentru ca finalul de sezon se apropie cu pasi repezi.

Primul meci este cel de acasa cu Swansea in care incepem greoi si prima faza periculoasa vine in minutul 9 prin Cresswell dar sutul acestuia trece alaturi.gazdele au reusit deschidere scorului in minutul 31 prin Kuqi dup ace Bodde transforma o lovitura libera.La 5 minute de la reluarea partidei in minutul 50 reusim egalarea prin Cresswell din centrarea lui Quinn.Evans ne aduce victoria in minutul 65 dupa o lovitura de cap bine plasata din centrare aceluiasi Quinn.Oaspetii au putut egala in minutul 81 dar sutul lui Kuqi a nimerit transversala.Si urma sa ii primim pe huligani la noi acasa, la Millwall ma refer.

STATISTICA MECI

1flk_182_u8zxv.jpg

Dupa victoria cu Swansea, o echipa foarte buna, ma asteptam sa revenim pe calea ascendenta, cea a victoriilor, insa Quinn imi mai face un „cadou” si primeste rosu direct in secunda 37 sicei de la Millwall isi freaca minile de bucurie.Cu toate astea reusim un joc echitabil pana la pauza insa fara a avea pretentii in atac.Imediat dupa pauza superioritatea oaspetilor avea sa conteze si in minutul 53 Darren Ward deschide scorul pt Millwall iar noi reactionam prin sutul lui Cresswell din minutul 55.Oaspetii isi consolideaza victoria marcand pentru 0-2 prin Harris in timp ce noi ramanem in 9 oameni dupa accidentarealui Cresswell din min 73.

Inca o infrangere datorata lipsei de profesionalism pentru o fractiune de secunda a unui jucator de la care astept sa fie un model pentru colegii sai.Eliminarea lui Quinn a fost fatala pentru noi.Acesta si-a cerut scuze dupa meci dar asta nu schimba soarta partidei.

STATISTICA MECI

1ij8_b47_u8zxv.jpg

Am reusit sa-l aduc me Moncur (MC) de la Wet Ham pentru 3 luni.

Deplasarea de la Barnsley in derbyul rivalitatilor, a fost plina cu de toate.Dupa o prima repriza in care ne-am tachinat intrand cu scor alb la pauza a urmat denzlantuirea jocului in partea secunda:in mnutul 58 dupa un sut slab al lui Moncur gazdele recupereaza si pleaca pe contraatac pri Brady care centreaza pentru Hume acesta reluand in plasa portii, 1-0. In minutul 65 Jason Shackell este eliminat dupa un fault in careu iar Evans transforma lovitura de la 11 m si astfel reusim egalarea. Nici bine nu am ajuns in jumatatea noastra ca gazdele au repus mingea si profitand de bucuria noastra de dupa gol reusesc sa treaca din nou in avantaj prin reusita lui Shotton, min 67.Nu am cedat si am continuat sa atacam, iar in minutul 73 Bedric Uras il faulteaza si el in careu pe Morgan insa de aceasta data Evans rataeaza lovitura de pedeapsa si scorul ramane 2-1. Cu 3 suturi spre poarta si 2 pe poarta, gazdele au avut o eficacitate mai buna ca noi, desi i-am dominat clar.Cu aceasta victorie nu cred ca mai avem sanse prea mari de a prinde primele 2 pozitii.

STATISTICA MECI

1bi0_f47_u8zxv.jpg

Trebuia neaparat sa ne revenim pentru ca orice punct pierdut va conta mult.Meciul cu Doncaster de acasa a fost unul in care baietii mei au aratat altceva, insa oaspetii au bagat autobaza in poarta si am reusit deschiderea scorului in pe final de meci, in minutul 85 prin Chris Morgan din centrarea lui Quinn din corner.Reusim sa facem 2-0 in ultimul minut de joc prin Evans care a transformat un 11m., bara-gol.Reusim o victorie care era ca o gura de oxigen pentru noi, pentru moralul jucatorilor.

STATISTICA MECI

1ij8_8a5_u8zxv.jpg

Ultimul meci din acest raport e deplasarea usoara de la Scunthorpe. A fost o victorie adusa de golurile lui Nouble min 41 si Nosworthy min 83.O victorie numai buna pentru a ne ridica moralul inaintea derbyului cu leaderul.

STATISTICA MECI

1k2s_be8_u8zxv.jpg

Results

y09t_72e_u8zxv.jpg

Clasament

mqac_530_u8zxv.jpg

Link to comment
Share on other sites

Raport 9

Mai erau 10 etape, 10 finale pentru noi in care orice pas gresit ne putea indeparta de zona playoff si implicit de o sansa la promovare.

Meciul cu Derby a fost unul in care inceputul a fost foarte echilibrat, noi aratandu-ne coltii prin Nouble in min 24 si 34 dar suturile acestuia au trecut putin alaturi, in timp ce oaspetii profita de neintelegera dintre Williamson si Montgomery din min 35 si deschid scorul prin Cywka. In minutul 46 Evans ramane in presing si recupereaza mingea si ii trimite lui Nouble dar acesta rateaza cu nonsalanta.Oaspetii aveau sa faca 0-2 in minutul 57 dupa executia fantastica a lui Livermore de la 25 m.Pana la final mai avem si noi o bara siun sut bun ambele prin Griffiths dar scorul ramane 0-2 pentru Derby.Asta e fotbalul , cand ai 2-3 ocazi mari la 0-0 trebuie sa marchezi altfel esti pedepsit.Pacat pentru ca nu am jucat rau in acest meci.

STATISTICA MECI

1cti_f24_u8zxv.jpg

Dupa infrangerea cu Derby ne-am mai revenit un pic si asta si cu sprijinul suporterilor care in numar de 27.493 ne-au purtat spre victorie in meciul cu Leeds.Dubla lui Lee Williamson min 24 si 47 ne-au adus cele 3 puncte.Cu aceasta infrangere Leeds erau aproape retrogradati.

STATISTICA MECI

1cti_fa7_u8zxv.jpg

Meciul cu Cardiff a fost unul al revansei pentru noi, asta dupa ce ei au castigat nemeritat in tur.Cu toate astea ei venisera cu planuri mari si era cat pe ce sale iasa, in minutul 27 reusind deschiderea scorului prin Bothroyd.Noi am replicat repede si in numai 2 minute am trecut in avantaj pe tabela prin golurile marcate de Griffiths si Quinn in minutele 30 respectiv 32.Dupa pauza tot noi am contat mai mult in atac, iar golgeterul nostru,Evans, si-a mai adaugat un gol in palmares prin reusita din minutul 62. Pana la final oaspetii reduc din diferenta prin Blake in minutul 73 insa nu mai au puterea sa ne puna prea multe probleme si reusim sa ne impunem.

STATISTICA MECI

1flk_3cd_u8zxv.jpg

Dupa aceste 3 partide pe teren propriu urmau 2 deplasari, una mai grea la Hull si alta la Watford, mai usoara.

Spre surprinderea mea cei de la Hull parca nu au vrut sa joace cu noi si dupa ce am dschis scorul in minutul 55 prin Evans, acestia s-au „molesit” si mai tare. Ne-au facut viata si mai usoara prin eliminarea lui McShane din minutul 68, acesta luand 2 galbene in numai 8 minute.Noi ne multumim cu rezultatul de pe tabela si ne menajam pentru urmatorul meci, astfel am conservat rezultatul si plecam cu cele 3 puncte dintr-o deplasare de care-mi era frica.Gazdele au avut doar 4 suturi spre poarta.

STATISTICA MECI

1bi0_e97_u8zxv.jpg

Daca cei de la Hull nu ne-au pus probleme, de la Watford chiar nu ma asteptam la mai mult.Am deschis scorul repede prin Griffiths in minutul 7, acesta reusind dubla in minutul 37.Dupacare din nou ca si in meciul cu Hull am peferat sa conservam avantajul si ne pregateam deja pentru urmatorul meci.

STATISTICA MECI

1flk_572_u8zxv.jpg

Results

1b12_c45_u8zxv.jpg

Clasament

o2fo_abf_u8zxv.jpg

Dupa 41 de etape suntem pe 4 cu 75 de puncte si desi diferenta fata de primele 2 pozitii nu stiu daca mai avem sanse sa terminam pe loc de promovare directa, trebuie insa sa fim atenti sa ne asiguram locul pentru playoff.Au mai ramas 5 meciuri de dsputat din acest sezon si inca avem emotii in ceea ce priveste clasamentul final, poate doar pozitia 1 este batuta’n cuie si oarecum asigurata de Derby.

Pana la urmatorul raport, numai bine!

Link to comment
Share on other sites

Raport 10

Salutare tuturor,

Iata ca am ajuns si la ultimul raport din acest campionat, probabil va mai fi unul ceva mai scut in cazul in care vom juca in playoff, dar pana atunci haideti sa va prezint ultimele 5 etape.

Dca in ultimele 8 meciuri revenisem la „linia victoriilor” (in raporturile 8 si 9) acum cand era mai mult nevoie sa nu gresim am avut evolutii mai putin bune.

Am inceput cu un egal acasa cu Conventry, un meci nul si ca sa ne fie mai greu Williamson a luat rosu in ultima faza a primei reprize.La inceputul reprizei secunde puteam totusi sa deschidem scorul insa Griffiths si Evans nu au gasit tinta.Chiar daca am jucat in 10 in repriza secunda ne-am creat cat de cat ocazii si cu putin noroc puteam castiga la cele 2-3 mari ocazii acute.La urma urmei este 1 pct in plus, nu in minus.

STATISTICA MECI

1h26_90f_u8zxv.jpg

Mai aveam nevoie de 8 puncte pentru a ne asigura un loc de playoff si aveam de gand ca primele 3 din cele 8 sa le obtinem in deplasarea de la Crystal Palace, insa jucatorii mei au fost de alta parere. Pana in minutul 42 a fost un joc anost, cand Andy Dorman reuseste sa deschida scorul pentru gazde dupa o lovitura libera.Ai mei jucatori s-au trezit in repriza secunda iar iminutul 54 Evans rateaza o ocazie mare din pasa lui Moncur.Moncur a avut siel sansa sa inscrie in minutul 74 dar nimereste bara.Gazdele inchid meciul in minutul 84 cand Aspas il invinge pe Simonsen cu o lovitura de cap din centrarea lui Clyne.Traim periculos acest final de sezon si ma gandesc sa nu se duca de rapa toata munca din acest sezon.

STATISTICA MECI

1ows_e1f_u8zxv.jpg

Pe teren propriu cu „vrajitoarele”, cu cei de la Ipswich ne jucam sansa de a ne asigura un loc in primele 6 pentru ca unele echipe de sub linia de playoff s-au incurcat.Asadar aveam nevoie de o victorie cu Ipswich pentru a ne consolida pozitia.Am inceput ezitant meciul,probabil si presiunea rezultatului era destul de mare, iar prima repriza nu am riscat prea mult.Dupa pauza am reusit sa perforam poarta oaspetilor in minutul 68 prin lovitura de cap a lui Quinn din centrarea noului intrat Cresswell.Dupa gol ne-am retras si le-am permis oaspetilor sa-si creeze 2-3 ocazii, iar la ultima faza a meciului plecam pe contraatac prin Calve care dupa un sprint pe dreapta centreaza perfect pentru lovitura de cap a lui Evans, 2-0.

Reusim sa luam cele 3 puncte care ne asigura unul din cele 4 locuri de playoff.

STATISTICA MECI

1flk_9c0_u8zxv.jpg

Vene derbyul din deplasarea de la Burnley, care reusisera sa-i detroneze pe cei de la Derby din fotoliul de leader.

Ma temeam ca dupa ce ne-am asigurat pozitia in clasament va aparea o relaxare injocul nostru si asa a fost, in minutul 11 Morgan face un fault inutil in careu, este eliminat dar lovitura de la 11m este ratata de gazde prin Iwelumo. Spre marea mea surprindere reusim sa deschidem scorul prin Evans in minutul 43 dupa o minge recuperata de Cresswell.Ma gandeam ca putem da lovitura chiar la leader acasa, am rezistat pana in minutul 83, pentru ca incepand cu minutul 83 a inceput dezastrul pentru noi.Eagles egaleaza dupa care la 5 minute, in minutul 88 Carlisle ii duce pe gazde in avantaj dupa o lovitura de colt.Noi nu avem nici o reactie iar gazdele mai marcheaza o data in ultima faza a meciului prin George Boyd, min 90+6. 3-1 si probabil cei de la Burnley vor castiga npower Championship.

STATISTICA MECI

1flk_acb_u8zxv.jpg

28.970 de fani au asteptat in ultimul meci al camionatului o victorie din partea noastra in fata celor de la OPR, insa atat eu cat si jucatorii eram mai mult cu gandul la primul meci din playoff.Puteam reusi totusi sa castigam acest meci daca Williamson nu inchidea ochii la sutul din minutul 27.In repriza secunda nu ma mai riscat chiar nimic si am rams cu 4 suturi spre poarta si doar cu sutul lui Williamson pe spatiul portii, nici oasopetii nu au excelat, ei avand doar un sut. Asadar remiza alba in ultima etapa a npower Championship si terminam pe 4.

STATISTICA MECI

1a7r_819_u8zxv.jpg

Results

1kai_32c_u8zxv.jpg

Clasament

i5lq_a5b_u8zxv.jpg

Terminam npower Championship pe 4 cu 80 de puncte si nici nu ma asteptam ca voi reusi aceasta performanta cand am semnat cu Sheff Utd.

Celelalte echipe calificate pentru playoff sunt: Nottm Forest (locul3),Swansea(locul 5) si Reading(locul 6).

Am asteptat tragerea la sorti si imi era teama ca vom jua chiar cu cei de la Nottm Firest care treceau printr-o perioada mai buna ca noi.

Tragerea la sorti a stabilit ca vom juca cu Swansea in semifinalele playoff-ului cu primul meci in deplasare.Ramane devazut daca vom reusi sa prestam acelasi joc bun din campionat impotriva „lebedelor”.

Pentru aceste meciuri de baraj nu pot conta pe golgeterul meu, Evans, accidentat la antrenamente si probabil acesta nu va reusi sa castige trofeul de golgeter pentru ca este la doar un gol distanta de Bueno care are 31 de goluri marcate si conduce clasamentul golgeterilor.

Pana la ultimul raport, numai bine!

Link to comment
Share on other sites

Raport PLAYOFFS

In campionat prestasem un jocbun cu Swansea insa si acestia ne-au dat destule emotii. Dupa fluierul de start al arbitrului gazdele pur si simplu s-au napustit peste noi insa am reusit sa le facem fata pana in minutul 22 cand Darren Pratley reuseste sa-l invinga pe Simonsen cu un sut din careu.Pamantul parca fugea de sub picioarele noastre si ne temeam ca vom pierde categoric acest meci, dar imediat dupa pauza, in minutul 57, Nosworthy reuseste egalarea cu o lovitura de cap dupa un corner batut de Calve.Am reusit sa echilibram partida si pana la final chiar am mai avut ocazii de a marca prin Cresswell dar rezultatul a ramas neschimbat,1-1 insa o vom lua de la 0 in retur pentru ca golurile marcate indeplasare nu conteaza in cazde egalitate si nu avem ce apara.

Statistica meci tur

1sed_140_u8zxv.jpg

RETUR

32.609 spectatori au fost prezenti la meciul de a fi sau a nu fi in finala playoff.Daca in tur cei care s-au napustit in atac din primul minut au fost cei de la Swansea de aceasta data a fost randul nostru si numai reactiile portarului oaspetilor sau ratarile lui Griffiths au facut ca scorul sa ramana 0-0 pana la finalul celor 90 de minute.Oaspetii jucau in 10 din minutul 51 dupa eliminarea lui Jordi Lopez, chiar si asa acestia au rezistat si in reprizele de prelungiri.Am ajuns la loviturile de la11 m unde oaspetii au inceput foarte prost ratand primele doua lovituri in timp ce noi le transformasem pe primele 3.Dupa ce am ratat si noi un 11m oaspetii rateaza iar si lovitura decisiva a venit Morgan transforma penaltyul decisiv si ne duce in finala playoff dupa 1-1 in tur si 4-2 pen.0-0 (0-0) in retur.

Finala o vom juca pe Wembley impotriva celor de la Nottm Forest care s-au impus in ambele manse in fata celor de la Reading (1-2 si 1-0).

Statistica meci retur

1n9i_fe0_u8zxv.jpg

FINALA PLAYOFF

Nottm Forest – Sheff Utd, Wembley, 90.000 de spectatori. O reteta pentru o finala frumoasa.

In campionat victoriile au fost impartite, ei castigand acasa cu 1-0 iar noi ne-am impus pe teren propriu cu 3-2, iar acum casele de pariuri i-au dat drept favoriti,ce-i drept terminasera pe 3 plus ca treceau printr-o perioada mai buna decat noi, insa si noi aveam un moral bun dupa dubla cu Swansea.pacat ca Evans nu are privilegiul de a juca in acest meci, el desi se recuperase dupa accidentare era plecat la nationala.Incepem fantastic finala, dupa ce in minutul 3Cresswell deschide scorul pt noi dupa o pasa frumoasa pe culoar a lui Chappell.In minutul 21 cerul pur si simplu cade pe jucatorii lui Nottm Forest dupa ce Griffiths ajunge la marginea careului, este deposedat de Moloney insa gresit pt ca mingea ajunge la Cresswell care impinge mingea in poarta goala, portarul fiind si el iesit sa-l blocheze pe Griffiths. 0-2 si nici ca visam la un asemenea inceput de meci pentru noi.In finalul primei reprize nervii celor de la Nottm Forest cedeaza iar Joel Lynch il faulteaza pe Griffiths si primeste rosu direct.Era greu ca forestierii sa mai revina in aceasta finala, doar un miracol ii mai putea salva, miracol care nu avea sa se indeplineasca.In minutul 63 Cresswell reuseste tripla si duce scorul la 0-3. I-am dat privilegiul si lui Banel Nicolita sa joace cateva minute in aceasta finala introducandu-l in minutul 75, acesta a venit de la Steaua pentru 160.000$.

Totul se termina si sarbatorim cu sampanie un sezon bun pentru noi, un sezon care singuri ni l-am facut mai greu pentru ca cu un pic mai multa atentie in unele meciuri puteam termina pe 2 sau 3 si nu mai trebuia sa jucam aceste meciuri de baraj.Imi felicit jucatorii pentru ca au rezistat atatea meciuri si am muncit ca o adevarata familie.

STATISTICA MECI

1ij8_7ad_u8zxv.jpg

Deci:

114n_b40_u8zxv.jpg

Dupa cum spuneam, nu ma asteptam sa reusesc aceasta performanta mai ales ca nu am avut bani de transferuri la inceput ci doar pe finalul sezonului si cu jucatori imprumutati trebuie sa ai mult noroc sa reusesti sa faci performanta, pentru ca le lipseste motivatia.Ii multumesc si lui Evans care a avut un sezon fantastic cu30 de goluri marcate fiind la doar un gol distanta de a lua titlul de golgeter, in defavoarea lui Bueno de la Derby.

Results

1810_28b_u8zxv.jpg

Iata cu ce ne-am ales dupa promovare, insa mi-e greu ca voi dispune de toti pentru a aduce noi jucatori.

hphg_6f4_u8zxv.jpg

Urmeaza o perioada de mercato in care sper eu sa reusesc sa acopar golurile lasate de ceiplecati dupa ce le-a expirat imprumutul si aici ma refer la: Nosworthy, Calve, Nouble, Walton, Parrino si Bartley.

Inaintea inceputului de sezon din Premier league va voi prezenta ce achizitii am mai facut si care vor fi obiectivele echipei pentru sezonul 2, un sezon ce ne asteapta duelurile cu colosii din albion: Man Utd, Chelsea, Arsenal, Liverpool, s.a.m.d. .

Le multumesc celor care ne-au urmarit evolutiile din acest prim sezon!

Pana la urmatorul raport, numai bine!

Link to comment
Share on other sites

MERCATO

Dupa cum va spuneam la finalul acestui sezon va trebui sa ne despartim de unii dintre jucatori, majoritatea fiindimprumutati si anume: Nosworthy, Walton, Calve, Parrino, Bartley, Nouble dar si Kozluk caruia nu i-am prelungit contractul.De unii despartirea e grea pt ca ne-au ajutat mult dar asta e.

Va spusesem ca am primit 46 Mil $ pentru televizari si ma gandeam daca ii voi avea pe toti la dispozitie pentru transferuri insa acestia au fost conditionati de obiectivul ales:

102m_2f6_u8zxv.jpg

Le-am spus celor din conducere ca voi reusi sa salvez echipa de la retrogradare in primul sezon de PL.Acestia mi-au pus la dispozitie circa 24 Mil $ si m-am pus pe transferuri. Iata istoricul achizitiilor:

1p6d_bef_u8zxv.jpg

Mai am momentan la dispozitie cam 9 Mil pe care o sa ma bazez in caz de urgenta,pentru un ST.Pentru Eric de Oliveira inca mai astept workpermit-ul, restul sunt apti de lucru.Am incercat sa-l aduc pe Bueno, cel care ii suflase titlul de golgeter lui Evans insa acesta a ales sa mearga la Rubin Kazan.Sper ca am facut transferuri bunicele ce ne vor permite sa ne mentinem in premier league.

Iata si un prim 11 la care m-am gandit pentru acest sezon, dar mai pot apareamici modificari:

137p_87f_u8zxv.jpg

Iata si rezultatele din pregatiri

y673_19c_u8zxv.jpg

In fata celor de la Dortmund am jucat foarte bine, aproape fara greseala iar noile achizitii , mai ales Cohen s-au acomodat destul de bine. Apoi a urmat meciul cu Gloria Arad care facea parte din clauza de transfer a lui Dumitru Copil. Cei de la Gloria s-au mobilizat de parca ar fi jucat cu Real Madrid sau Barca,au dat totul pe teren si au reusit chiar sa deschida scorul insa noi am revenit in partea a 2 a si am castigat.Cei drept si jucatorii mei sutau din orice pozitie parca ar fi jucat cu niste amatori si astfel ne-am complicat un pic in acest joc.

Dupa aceste amicale Montgomery si Gladstone s-au accidentat, primul pentru 5-6 luni iar al 2 lea pt 7 sapt. – 2 luni.Ne vor lipsi, dar sper sa le suplinim cu brio absenta.

Una peste alta ne asteapta un sezon greu in Premier League dar eu sper ca noile achizitii si dorinta de a demonstra ca sezonul trecut evolutiile noastre nu a fost o simpla intamplare, ne vor ajuta sa avem rezulltate cat mai bune.

Iata programul primelor 10 meciuri din sezonul 2:

w9ve_161_u8zxv.jpg

Meciuri foarte grele si sa joci cu Man Utd, Arsenal si Liverpool la rand e al naibii de dificil, poate cine stie vor avea si ei un start mai prost si vor reusi macar o surpriza in unu din cele 3 meciuri. De altfel obiectivul meu dupa aceste meciuri e sa trec de Doncaster in League Cup si sa obtin 9..12 puncte in campionat.

Voi incerca sa pun si un chestionar in care am sa VA ROG sa votati! IN CONTINUARE ASTEPT OPINII DE ORICE FEL.

Acestea fiind spuse, Premier League ma asteapta, pana la primul raport, NUMAI BINE!

Link to comment
Share on other sites

La bugetul imens de transferuri la o asa echipa, aprox. 24 de milioane, transferurile nu sunt tocmai cele mai bune. Puteai cauta sa lasi echipa cam in aceeasi forma si sa cheltui cu cap pe 2-3 transferuri de incredere pe niste jucatori experimentati care pot face fata in Premier. In afara de Olsson, restul nu cred ca sunt pregatiti de un asa campionat, la care cerintele sunt extreme.

Iar tactica aia ciudata, nu cred ca ajuta in Premier League. Cauta ceva mai clasic. Succes!

Link to comment
Share on other sites

@thefnk ~ multumesc! ;) hmm, locul 12, aproape mijlocul clasamentului, pentru o nou promovata e cam greu dar cine stie.

@ Claudio: am mizat pe doi tineri care ma gandesc ca ma vor ajuta in aceste 2 sezoane care le mai am la SEFF UTD si m-am gandit si la beneficiul unui eventual tranfer al lor si aici ma refer la Alibec si Copil.

In ceea ce-i priveste pe Seip, Cohen si Jorda acestia au venit sa intareasca/umple oarecum golurile din lot, in timp ce Gladstone, Olsson si Eric i-am adus clar pentru primul 11 si eu zic ca pot face fata cu brio pentru obiectivul selectat. Ce ma ingrijoreaza este faptul ca nu mai primesc Workpermit-ul pentru Eric, mi se spusese ca vine la o anumita data si tot nu a maivenit, daca pana la finalul turului nu il primeste, cred ca am perfectat acest transfer degeaba, des ima gandesc ca de multe ori cand nu se primeste permisul transferul cade.

Sper totusi sa fi facut alegerile bune, am incercat asa cum am spus sa aduc si alti jucatori insa desi cluburile au fost de acord nu m-am inteles cu jucatorii, acestia alegand alte cluburi mai cu nume.

Va multumesc pentru opicii si le astept in continuare!

Edit: refetitor la tactica: in principal am ales sa fac aceste cariere intocmai pentru aceasta tactica care vreau sa o testez.In npower Championship a fost doar o perioada cand ne-a mers mai prost dar nu a tinut de tactica.Stiu ca premier league nu e tot una cu championship, dar vreau sa insist, cel putin turul de premier league cu acesta tactica.

Edited by minasthiryt
Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru promovare, dar iti va fi foarte greu in premier league. E important sa castigi cat mai multe puncte acasa, in deplasare nu o sa pui mari probleme. De aceeasi parere sunt si eu, puteai face 2-3 transferuri bune pe care sa te bazezi cu adevarat. Referitor la tactica, nu cred ca o sa faci mare lucru cu ea. Cu linia defensiva sus si jocul la offside, pentru o echipa nou promovata, e foarte greu. Spre binele tau, sper sa gresesc. :D

Link to comment
Share on other sites

Thanks Tzandarel !

Am sa magandesc poate o sa modific tactica la un 4-5-1 ca tot imi recomanda asistentul aceasta tactica, dar mai am una in calcul.Totusi vroiam sa vad aceasta tactica la acest nivel pt ca totusi in Championshit mersese destul de bine.

Va multumesc tuturor pentru sustinere, Va tin la curent cu ce se intampla cu Sheff in Premier League.

Maine cel mai probabil o sa va prezint 2 rapoarte.

Link to comment
Share on other sites

Thanks Tzandarel !

Am sa magandesc poate o sa modific tactica la un 4-5-1 ca tot imi recomanda asistentul aceasta tactica, dar mai am una in calcul.Totusi vroiam sa vad aceasta tactica la acest nivel pt ca totusi in Championshit mersese destul de bine.

Va multumesc tuturor pentru sustinere, Va tin la curent cu ce se intampla cu Sheff in Premier League.

Maine cel mai probabil o sa va prezint 2 rapoarte.

whaaat ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy