Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Fmro Unofficial Romanian Winter Patch


Mihai

Recommended Posts

  • MentholBoy

Asa cum am spus si in alte randuri: baza de date a fost inchisa la 1 februarie. Ca atare, in joc veti gasi Unirea Chiajna in Liga 1, ASC Berceni in Liga a II-a si Concordia II in Liga a III-a. Nu s-a mai putut face nimic oficial in baza de date pentru a reda ruptura dintre Urziceni si Chiajna si a readuce la loc totul cum era inainte. Totodata, toate transferurile facute in realitate dupa 1 februarie nu exista in 11.3.0

De aceea am decis sa facem un update neoficial care sa rezolve aceste lipsuri si care sa actualizeze si toate transferurile absente din Romania (nu s-au creat jucatori noi si nu s-a umblat la CA/PA)

Acest update va fi disponibil mai jos sub forma unui xml care va trebui copiat in folderul editor data din Football Manager 2011, existent in Sports Interactive din My Documents. La Win7 calea arata ceva de genul: C:\Users\NUME USER\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2011\editor data.

Sa va uitati si la poza atasata

Download link: FMRo Unofficial Romanian Winter Patch

Lista transferurilor implementate va fi postata mai incolo. Pentru feedback folositi acest topic.

post-1-0-98551700-1299885513_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply
  • MentholBoy

O mica scapare.

Vad ca apare tot Unirea Chiajna in descriere dar lotul de jucatori e ok; iar in joc nu se vede echipamentul.

Vechea echipa avea ID: 7542199 si ar trebui mutati jucatorii aici

Nu e scapare. E o problema care nu s-a putut rezolva altfel. Daca ai timp sa citesti explicatia vei intelege.

1) cand am creat Unirea Chiajna, a trebuit sa fac echipa noua

2) fiind echipa noua facuta in 2011, nu avea legatura cu Unirea Urziceni, desi juca pe locul ei. La momentul respectiv, aveam informatii din interior ca acest proiect se va termina cu revenirea la Concordia Chiajna si disparitia definitiva a Unirii Urziceni

3) la momentul in care am predat baza de date, parteneriatul era inca in picioare

4) din pacate, Unirea Chiajna trebuia sa preia in joc si locul de cupe europene al Unirii Urziceni

5) englezii au codat in-game acest lucru

6) asa ca degeaba am modificat acum in editor si am refacut cluburile cum erau inainte, fiindca modificarea in-game (adica unirea chiajna in UCL) va suprascrie mereu orice as face eu din editor (adica sa pun unirea urziceni in ucl)

7) de aceea a ramas compromisul asta. Echipamentul nu am mai stat sa il modific, poate in versiunile urmatoare ale fisierului

:thankyou:

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

Am pus versiunea 1.1 pe site

Noutati:

# Andone manager la Dinamo si nu assistant manager

# Claudiu Aioanei a semnat cu CSM Rm. Vâlcea

# Bebe Alexe secund la Dinamo II

# Pivniceru la Berceni

# Pus tricourile la Urziceni

# Selagea e liber incepand cu 1 martie, dar incepe sezonul la Unirea AI

FMRo Unofficial Romanian Winter Patch v.1.1

Link to comment
Share on other sites

De ce ai avea nevoie de alte tari, cand afara pe data de 1 februarie s-au incheiat transferurile in mai toate tarile importante?

Gracias Mihai&co.

Pentru ca sunt destule transferuri neprocesate(dau doua exemple simple: Adriano si Diego Tardelli). Sunt un maniac al realismului si imi place ca jocul sa fie cat mai realist, mai ales la capitolul baza de date.

@Mihai: Multumesc pentru raspunsul prompt.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Pentru ca sunt destule transferuri neprocesate(dau doua exemple simple: Adriano si Diego Tardelli). Sunt un maniac al realismului si imi place ca jocul sa fie cat mai realist, mai ales la capitolul baza de date.

@Mihai: Multumesc pentru raspunsul prompt.

Degeaba vrei tu realism, daca incepi cu jucatorii transferati la inceputul sezonului , cand ei defapt sunt luati din iarna. Numai realism nu e :)

De asta nu instalez niciodata patch-ul xxx.3 , pentru ca imi place sa joc cu echipele de la inceputul sezonul, adica real.

Daca ar scoate modificarile la ME separat si baZa de date separat ce bine ar fi.

Link to comment
Share on other sites

Degeaba vrei tu realism, daca incepi cu jucatorii transferati la inceputul sezonului , cand ei defapt sunt luati din iarna. Numai realism nu e :)

De asta nu instalez niciodata patch-ul xxx.3 , pentru ca imi place sa joc cu echipele de la inceputul sezonul, adica real.

Daca ar scoate modificarile la ME separat si baZa de date separat ce bine ar fi.

Pe principiul asta, daca vrem realism 100% nu mai trebuie sa transferam si mai trebuie sa si urmarim meciurile echipei favorite si sa folosim echipa pe care au aliniat-o ei la momentul respectiv. Eu ma refeream doar la faptul ca imi place ca db-ul cu care joc sa fie cat mai "updatat".

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy