Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Multe Goluri Primite


valy

Recommended Posts

Salut, nu am mai postat de foarte mult timp desi am citit frecvent si regulat forumul fmro. Pentru FM 11 am insa o mare nelamurire pentru care as vrea sa va cer parerea: voi primiti multe goluri? Eu intr-un sezon cu Sampdoria (2012-2013)am primit 71 de goluri si am marcat 70 (e adevarat ca am preluat echipa intr-un moment greu, in care aveau 1 victorie, 2 egaluri si 7 infrangeri, cu golaveraj 7 - 20). Am jucat si cu Steaua si cu Salamanca dar am observat ca indiferent de tactica, primesc o caruta de goluri. Nu reusesc sa pastrez rezultatul in fata unei formatii mai puternice ca mine decat foarte rar, indiferent de tactica folosita.

Link to comment
Share on other sites

Salut, nu am mai postat de foarte mult timp desi am citit frecvent si regulat forumul fmro. Pentru FM 11 am insa o mare nelamurire pentru care as vrea sa va cer parerea: voi primiti multe goluri? Eu intr-un sezon cu Sampdoria (2012-2013)am primit 71 de goluri si am marcat 70 (e adevarat ca am preluat echipa intr-un moment greu, in care aveau 1 victorie, 2 egaluri si 7 infrangeri, cu golaveraj 7 - 20). Am jucat si cu Steaua si cu Salamanca dar am observat ca indiferent de tactica, primesc o caruta de goluri. Nu reusesc sa pastrez rezultatul in fata unei formatii mai puternice ca mine decat foarte rar, indiferent de tactica folosita.

Am jucat si eu cu Doria si intr-adevar, primeste cam multe goluri, indiferent de tactica, asta la inceput. E adevarata si faza cu echipele mai mari gen Inter, Milan, Juve unde chiar nu poti tine de un rezultat orice ai face. In schimb compensam prin atac, ca asa e Doria primeste dar si da. Mai toate jocurile mele se terminau de la 3 goluri in sus. Dupa 2 sezoane, am inceput sa mai asez echipa cu niste transferuri acolo unde ma durea si jocul s-a mai calmat, Succesuri in continuare :)

Link to comment
Share on other sites

Incearca la Match Preparation sa pui accent pe Defensive Positioning sau Team Blend. Apoi tot la "Match Praparation" poti afla si in care formula de joc echipa ta este cea mai omogena, in care are jocul de pase cel mai fluid, sau in care face cel mai bun pressing, sau cel mai bun marcaj, etc.

Link to comment
Share on other sites

Am jucat tot sezonul cu Defensive Positioning la Match Preparation. Aveam toate caracteristicile echipei la maxim, pt. ca nu am schimbat cele trei tactici in timpul sezonului. Degeaba... E adevarat, dupa cum am mai spus, am si inscris mult, 70 de goluri. Dar nu reusesc sa mentin rezultatul in fata unor echipe mai puternice, Inter, Milan, Juve. Am inceput ieri un nou sezon, in amicale mi-am refacut tactica de joc si ce sa vezi: primul meci acasa 0-2 cu Roma, al doilea 2-4 cu Bari in deplasare. Din nou foarte multe goluri... Asta desi in amicale credeam ca am dat lovitura.

Link to comment
Share on other sites

Unor echipe le ia un an sa ajunga la un nivel in care sa se bata cap la cap cu granzii europei, iar altor echipe un deceniu. Ceea ce urmaresti tu este un proiect pe termen lung, timp in care trebuie sa fii atent la foarte multe aspecte ale jocului din moment ce de la an la an se introduc multe chestii noi. Orice mic amanunt joaca un rol in cariera ta de antrenor. Eu iti pot da multe idei care le poti incerca dar dupa cum probabil stii, e mai placut sa le gasesti si sa le incerci singur.

Link to comment
Share on other sites

Unor echipe le ia un an sa ajunga la un nivel in care sa se bata cap la cap cu granzii europei, iar altor echipe un deceniu. Ceea ce urmaresti tu este un proiect pe termen lung, timp in care trebuie sa fii atent la foarte multe aspecte ale jocului din moment ce de la an la an se introduc multe chestii noi. Orice mic amanunt joaca un rol in cariera ta de antrenor. Eu iti pot da multe idei care le poti incerca dar dupa cum probabil stii, e mai placut sa le gasesti si sa le incerci singur.

Probabil ca ma demit astia de la Sampdoria pana apuc eu sa implementez sistemul dorit... eram doar curios daca voua vi se intampla sa primiti multe goluri cand jucati cu o echipa mai mica.

Link to comment
Share on other sites

In amicale mi se mai intampla si mie cand joc cu echipa a 2-a, dar in meciurile oficiale foarte rar.

Later edit: Daca incepi sa te simti cu musca pe caciula, iar conducerea incepe sa isi piarda rabdarea, intra la Board Request si mai cere timp pentru a realcatui echipa. E ceva de genu "Extra time to rebuild the squad" la Board Request.

Link to comment
Share on other sites

He he am reusit sa tin de rezultat in cateva meciuri consecutive cu echipe bune din Italia: Palermo 2-2, in deplasare, toate golurile in prima repriza (campioana la zi in 2013), Juventus 1-0, acasa (locul 2 in acelasi an) si Udinese 3-2, acasa, la fel, toate golurile in prima repriza (locul 3 in momentul disputarii jocului).

Joc cu 3 fundasi centrali - unul libero, control si spre sfarsitul meciului (10 - 15 min) contain, retain possession, narrow, deep, slow, fara counter. Se pare ca in Italia merge asa...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy