Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Probleme Transferuri


Symbol

Recommended Posts

  • Romania Research Team

Nu am gasit problema asta pe aici prin subiecte si as vrea sa intreb daca ati patit in vreo salvare sa nu puteti vinde jucatori cu mai mult decat sunt ei evaluati. V-as fi recunoscator daca m-ati ajuta in problema asta.

Precizez ca am ultimul patch si jocul original.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

De ce nu poti? Da mai multe detalii, iti da vreo eroare etc.

Nu-mi da nici o eroare.

Nu primesc nici o oferta mai mare decat e evaluat jucatorul. Indiferent ca am incercat sa vand jucatori cand am fost la Dordmund, Manchester City Dinamo sau Leeds.

I-am pus pe lista normal, i-am oferit la cluburi .. aceeasi problema. Spre exemplu pe Torje nu primesc mai mult decat 2.500.000 atat cat este evaluat si e dorit de 23 de cluburi printre care, Milan, Aston Vila, Marseiles etc.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Din cate stiu eu problema cu Offer to clubs ar fi trebuit sa fie rezolvata in ultimul patch.

Deci oferte primesc pentru jucatori dar cu nimic mai mult decat e evaluat jucatorul. Imi aduc aminte ca Barrios a marcat in 2 sezoane 65 de goluri si era mai in toate topurile din germania si Europa si nu am primit pe el decat 9.000.000 exact atat cat e evaluat jucatorul.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

ti se intampla si pt jucatorii care nu sunt transfer listed/transfer listed by req si au mai mult de 1 an pana la finalul contractului eventual sunt mega fericiti la club ?

btw, vezi sa nu ai "asking value" setat, ala care se afla in ecranul unde stabilesti squad statusul jucatorului (sq rot, backup etc) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

ti se intampla si pt jucatorii care nu sunt transfer listed/transfer listed by req si au mai mult de 1 an pana la finalul contractului eventual sunt mega fericiti la club ?

btw, vezi sa nu ai "asking value" setat, ala care se afla in ecranul unde stabilesti squad statusul jucatorului (sq rot, backup etc) :)

E unspecified acolo :(.. Nu stiu din ce cauza e problema asta ...

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare normal ca cel care vrea sa iti cumpere jucatorul sa iti de-a minimul de bani dupa care tu poti negocia cu el.

Sincer si in realitate nu am vazut nicaieri ca domnul x sa ii de-a lui y mai multi bani decat ia cerut ca ii plac ochii lui.Afaceri, tu ai da 3 M daca vanzatorul vrea doar 2 M?

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare normal ca cel care vrea sa iti cumpere jucatorul sa iti de-a minimul de bani dupa care tu poti negocia cu el.

Sincer si in realitate nu am vazut nicaieri ca domnul x sa ii de-a lui y mai multi bani decat ia cerut ca ii plac ochii lui.Afaceri, tu ai da 3 M daca vanzatorul vrea doar 2 M?

Problema e urmatoarea:

Un jucator costa 1 M.De acel jucator sunt interesate mai multe echipe.Tu selectezi "Offer to clubs",iar ei nu-ti dau mai mult de 1 M,eventual,iti dau mai putin si nici nu poti negocia cu acel club.Poti sa ii dai doar "Accept offer"/"Reject offer".

Si inca o chestie:cand vrei sa cumperi un jucator,oferi o suma,clubul accepta oferta,dar agentul jucatorului zice ca jucatorul nu este interesat de semnarea unui contract cu clubul tau(sau ceva de genu' asta).De unde stie agentu' ca jucatorul n-ar juca pentru clubul meu ?

Link to comment
Share on other sites

cam cu 100 K mai mult.Dar ei nici pe aia 100 K in plus nu ii ofera.Daca se poate ofera pretul fix sau mai mic.

e si normal . ei or sa-ti ofere mai putin decat oferta ta. la un jucator de 1 m incearca sa dai offer to clubs 3m sau 5 m . eu cel putin asa fac si primesc oferte mai mari decat valoarea jucatoruli si mai mici decat valoarea la care il ofer. intre deobicei

conteaza si cum joaca jucatorul etc. de exemplu la un jucator de 6 M ,care a jucat 3 sezoane foarte bine am primit oferta si de 25 de milioane.

Link to comment
Share on other sites

e si normal . ei or sa-ti ofere mai putin decat oferta ta. la un jucator de 1 m incearca sa dai offer to clubs 3m sau 5 m . eu cel putin asa fac si primesc oferte mai mari decat valoarea jucatoruli si mai mici decat valoarea la care il ofer. intre deobicei

conteaza si cum joaca jucatorul etc. de exemplu la un jucator de 6 M ,care a jucat 3 sezoane foarte bine am primit oferta si de 25 de milioane.

mi-e ca daca dau 3M sau 5M nu mai primesc oferte deloc.

Link to comment
Share on other sites

mi s-a intamplat sa cer 6 milioane pe un jucator de 300K si mi s-a oferit 700K, deci poti sa ceri oricat, ca daca un club este interesat cu siguranta iti va face o oferta, care cu siguranta va fi mai mica decat ceea ce ceri tu. poti sa ceri lejer de 2-3 ori mai mult decat face jucatorul.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Si inca o chestie:cand vrei sa cumperi un jucator,oferi o suma,clubul accepta oferta,dar agentul jucatorului zice ca jucatorul nu este interesat de semnarea unui contract cu clubul tau(sau ceva de genu' asta).De unde stie agentu' ca jucatorul n-ar juca pentru clubul meu ?

:hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:

raspuns: pt ca e.... agent!

cine reprezinta interesele jucatorului ? mama lui ? nope. e chiar... agentul!

Link to comment
Share on other sites

:hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:

raspuns: pt ca e.... agent!

cine reprezinta interesele jucatorului ? mama lui ? nope. e chiar... agentul!

am facut o oferta unui jucator iar agentul a refuzat-o.dupa vreo 2 luni,agentul este concediat si jucatorul imi accepta oferta.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy