Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Ratari


dannyx

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Poate cineva sa ma ajute cu vreun sfat legat de ratarile exasperante si pe banda rulanta ale atacantilor mei?

Tin sa specific faptul ca am printre cei mai buni atacanti din liga (Liga a 4-a din Germania), in schimb golgheterul seriei e un jucator de 15-16 ani cu finishing 5!!!

Am facut un training bun, am antrenori pt fiecare post, am 3 stele la shooting si attacking!

Link to comment
Share on other sites

Finishing-ul nu e de ajuns ca sa-ti dea goluri. Mai sunt si alte atribute importante.

In ce situatii iti rateaza atacantii? Ajung in fata portii si dau prea tare in minge? Trag pe langa poarta sau tin de minge prea mult?

Trebuie sa vorbesti cu jucatorul si sa-i spui ce sa faca: Private chat ->Preferred Moves ->Finishing Training

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Pai rateaza cam din toate pozitiile...singur cu portaru or trag pe langa ori in portar, suturi de la 16m paralele cu poarta etc. Nu stiu ce sa zic, ca am mai vorbit cu ei...Si nu cred ca este ceva prefered move gen "Score goals" :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Este din cauza la ultimul patch, asa cred ca au rezolvat ei numarul mare de goluri sau greselile de marcaj ale fundasilor. Si eu sunt in aceeeasi situatie, am meciuri pe banda in care atacantii il fac pe portarul advers mom iar echipa adversa ma bate cu doua goluri din tot atatea suturi pe poarta...

Link to comment
Share on other sites

Pai rateaza cam din toate pozitiile...singur cu portaru or trag pe langa ori in portar, suturi de la 16m paralele cu poarta etc. Nu stiu ce sa zic, ca am mai vorbit cu ei...Si nu cred ca este ceva prefered move gen "Score goals" :-)

Conteaza mult mental atributes: composure, concentration, off the ball. Nu este prefered moves "Score goals", dar este "Place shots" sau ceva de genu, care ajuta mult :D.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Sa stii ca am jucat si cu echipe mai mari, e absolut incredibil cat se rateaza si nu stiu cum se face dar doar echipa mea rateaza ca adversarul are o jumate de ocazie si da 2 goluri :P s-ar putea sa fie de la ultimul patch...dar oricum e jenant

Link to comment
Share on other sites

Hai mah ca nu e vorba de asta...daca se intampla 1 data inteleg, dar se intampla prea des!!! asta e problema...imi vine sa sparg ceva de nervi :capu

Eu antrenez la Juventus Bucuresti, dupa 7 meciuri oficiale, am 5 victorii, un egal si o infrangere. Pana acuma nu am avut probleme cu ratariile, rateaza si ai mei, dar nu exagerat de mult, sau cel putin adversarii rateaza la fel de mult ca mine. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

cum a spus si bogdy , se imtampla si asta conteaza si dupa conditia + finishingul jucatorului o.o' mie mi se imtampla sa am asa ceva cand schimb de exemplu atacanti , doarece sunt noi impreuna si nu se inteleg inca o.o' la gaz metan in al treilea sezon am schimbat intregul atac + mijloc si fundasi care aveau peste 2 ani vechime dadeau mai multe goluri decat mijlocul si atacul xD . Dar unde vreau sa ajung ca deobicei iti ia cam 1 an /1 an jumate pana cand jucatori se inteleg intre ei pentru ca sunt sigur ca poate sunt ocazi cand atacantul sau mijlocasul poate pasa dar nu o face se duce 1 vs 1 cu portarul si rateaza o.o' pe cand daca deja au vechime o sa paseze si nu va juca egoist o.o' si va incerca sa castige pentru echipa nu sa riste sa distruga faza o.o

mi sa intamplat ca jucatori de 4 stele sami rateze ocazi singur cu portari dupa ce driblau jumate din echipa adversa xD

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

cum a spus si bogdy , se imtampla si asta conteaza si dupa conditia + finishingul jucatorului o.o' mie mi se imtampla sa am asa ceva cand schimb de exemplu atacanti , doarece sunt noi impreuna si nu se inteleg inca o.o' la gaz metan in al treilea sezon am schimbat intregul atac + mijloc si fundasi care aveau peste 2 ani vechime dadeau mai multe goluri decat mijlocul si atacul xD . Dar unde vreau sa ajung ca deobicei iti ia cam 1 an /1 an jumate pana cand jucatori se inteleg intre ei pentru ca sunt sigur ca poate sunt ocazi cand atacantul sau mijlocasul poate pasa dar nu o face se duce 1 vs 1 cu portarul si rateaza o.o' pe cand daca deja au vechime o sa paseze si nu va juca egoist o.o' si va incerca sa castige pentru echipa nu sa riste sa distruga faza o.o

mi sa intamplat ca jucatori de 4 stele sami rateze ocazi singur cu portari dupa ce driblau jumate din echipa adversa xD

1. o.o' ?

2. ceva e in neregula cu tastatura ta. nu se pun singure cratimele...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy