Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Cariere Actuale


alexnedelcu

Recommended Posts

  • Replies 522
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Frumoasa cariera! Ce mare echipa ai ca tinta sa antrenezi?

nu refuz absolut nicio echipa, atat timp cat are reputatie mai mare decat ce antrenez si stuatie mai buna. mi-am pus cetatea suceava la favourite team, deci n-am probleme decat cu suporterii de la fc botosani. cat antrenam ceahlaul era foarte aproape sa preiau pe dinamo (l-au luat pe ionut badea si tot au terminat sub mine) si cfr cluj, era ticleanu (wtf, nu le-a ajuns cartu?) antrenor, eu deja ma retrasesem de la ceahlaul si eram liber, dar l-au luat pe lobont, care nu antrenase nimic in viata lui. asta ma mai enerveaza la fm, jucatorii retrasi au reputatie destul de mare ca antrenori si pot sa preia echipe cu reputatie mare destul de usor. adica lobont, sa fi fost viitor mourinho sau macar lucescu, in realitate tot trebuia sa antreneze ceva gen gloria bistrita pana sa prinda o echipa cu sanse la titlu sau macar sa fie simbol al echipei respective. si da, la player interaction mi se pare ca ai prea putine optiuni si cateodata jucatorii sunt tampiti rau (am dat un exemplu: un jucator de al meu urma sa plece free peste vreo luna, alt jucator imi zice ca nu ii place de fatza lui, eu ii zic sa stea linistit ca o sa plece, el nu, ca nu ma crede ca o sa plece. wtf, era si contractul semnat, ce sa nu creada?). in schimb, imi plac agentii, cam tot timpul am prins 1-2 jucatori buni recomandati de ei, desi mi se pare aiurea cand un agent imi recomanda un jucator si eu nu pot sa ii dau scout. macar sa vina cu un dvd ceva sa vad 1-2 atribute.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Observ ca reputatia iti creste destul de greu daca in 4 ani inca nu esti destul de bun sa antrenezi Dinamo. E frumos sa pleci asa de jos, dar iti trebuie si super calculator pentru a selecta multe campionate.

pai cata reputatie pot sa am de la antrenat Metallurg Lipetsk, Dunarea Galati si Ceahlaul? Cand am dat apply for job la Dinamo, nu cred ca aveam nici macar jumatate de an de antrenat in prima liga.

Link to comment
Share on other sites

Am terminat si eu un sezon cu Poli Timisoara:

Legat de transferuri:

Vanzari:

Magera 3.2 mil

Goga 2.6 mil

Mansour 700 mii

Rusic 775 mii

Cumparat:

Gaman 400 mii + 50% viitor transfer

Papp 400 mii + 50% viitor transfer

M.Costea 120 mii

J.Moraes 1.7 mil + 50% viitor transfer

G.Nijhort (parca - de la Utrecht) 2.2 mil si 50% viitor transfer

Rezultate:

Am obtinut calificarea in grupele Europa League unde am obtinut doar un 1-1 cu Aston Villa.Am fost intr-o grupa cu Aston Villa,Psg si Cska Moscova.Am pierdut restul meciurilor la 1 maxim 2 goluri diferenta.

In campionat dupa 2 etape (din care una cu Steaua) aveam 6 puncte dar apoi rezultatele au fost dezamagitoare culminand cu eliminarea din Cupa Romaniei unde m-a eliminat Muncitorul Resita desi am condus 2-0 la pauza(am folosit mai multe rezerve si juniori de la echipa 2) am fost egalat in minutul 90+2 dupa o greseala a lui Taborda iar in prelungiri am facut un penalty si m-au eliminat.In campionat am terminat turul pe 10 cu 27 de puncte in 19 etape.In pauza de iarna am organizat vreo 8 amicale in care am castigat 7 din ele toate la 0 si am pierdut 1.In retur am avut un parcurs foarte bun pana in ultimele 3-4 etape.Am terminat pe 5 (asadar calificat in Europa League) dupa ce am reusit in retur sa acumulez 29 de puncte in 15 etape.

Sezonul viitor mai vin ceva jucatori ce i-am luat liberi si sper sa ma bat cu mai mari sanse la titlu.

P.S:Titlu l-a luat rapidul iar pe 3 a fost otelu.

Multa bafta!

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

asta ma mai enerveaza la fm, jucatorii retrasi au reputatie destul de mare ca antrenori si pot sa preia echipe cu reputatie mare destul de usor. adica lobont, sa fi fost viitor mourinho sau macar lucescu, in realitate tot trebuia sa antreneze ceva gen gloria bistrita pana sa prinda o echipa cu sanse la titlu sau macar sa fie simbol al echipei respective.

contra la timisoara.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
sau macar sa fie simbol al echipei respective.

sau macar jucator. Asa, Lobont isi termina cariera la Roma, sta 2 luni pe bara si aia de la CFR Cluj, dupa ce scapa de Aurica Ticleanu, ca niste hahalere de unguri ce sunt, il aleg pe el in dauna antrenorului anului in Liga 1 (adica eu). De aia am plecat dupa aia la ungurii aia adevarati, sa le fac in ciuda alora de la Cluj.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

eh, glumeam. gata si sezonul. clasemantele din romania si ungaria. ceahlaul a mers bine si fara mine, o infrangere in ultima etapa acasa cu branesti (btw, urasc branesti, tot timpul am avut rezultate proaste contra lor) i-a facut sa piarda loc de cupa uefa. la fehérvár n-aveam fundasi laterali aproape deloc, asa ca am adus un dr din portugalia care s-a accidentat inainte sa debuteze si a lipsit vreo 2-3 luni (decent baiatu' prinsese si un meci la nationala u21) si un suedez din league 1 (crewe). unul dintre cei mai buni jucatori (mijlocas polonez) era deja vandut cu 700k atunci cand am ajuns si a plecat in iarna, am mai completat mijlocul cu un ucrainean. ultimul transfer (pe langa niste cehi u21, intotdeauna se gasesc cehi free) a fost un ungur dr care sa joace pana isi revine portughezul.

monicompligainformation.png

ligaibergenbierinformat.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

sau macar jucator. Asa, Lobont isi termina cariera la Roma, sta 2 luni pe bara si aia de la CFR Cluj, dupa ce scapa de Aurica Ticleanu, ca niste hahalere de unguri ce sunt, il aleg pe el in dauna antrenorului anului in Liga 1 (adica eu). De aia am plecat dupa aia la ungurii aia adevarati, sa le fac in ciuda alora de la Cluj.

bun asa! :D

Link to comment
Share on other sites

Hello ppl

eu joc la Rapid si am reusit sa castig si campionatul si cupa in primul sezon, m-am calificat in CL primul rezultat a fost 2-0 cu Galata acasa :)

Dar surprinzator in al 2-lea sezon nu mi-au dat nici buget de transferuri nici buget de salarii..si erau atatia jucatori buni care le expira contractul si ciu-ciu ca n-am luat nimic, si nici macar la cei existenti nu le pot da contracte mai bune sa ii tin la echipa..:) Aveti idee de ce?

Am si cerut wage budget iar boardul mi-a zis ca nu au incredere in my skills :)) cuz i'm a spender:))

Link to comment
Share on other sites

pei daca esti spende rinseamna ca ai cam iesit pe minus in primu sezon, uitate la finances la profit si balance, incearca sa faci amicale cu echipe peste ocean la ele acasa, primesti 150k pe meci, asa mi-am facut din petrolul super echipa:D

Link to comment
Share on other sites

btw, am inceput sezonul 2 cu petrolul, joc un 4-51 asemenator barcai( doar ca am jucatori cam slabi insa pt liga a 2 au fost cam buni), acuma am ales obiectiv sa ma clasez la mijlocul clasamentului, lucru accesibil avand in vedere ca am pe livaja, un mijlocas brazilian wesley( dar nu de la vaslui) un aml nicolas herrera, edson (1k iar la team report e de 5 stele) pe amrdare imprumutat si pe cristiano ala din malta(destul de bun baiatu). In iarna vine romaria pe 350 de mii si are potential de 5 stele (woot). AM o echipa batrana cu stoica, vlad, oprita( pe daniel stan lam dat 200 la brann, pe budescu 100 la medias) si am luat pe sani emmanuel de 18 ani si incep reconstructia echipei cu tinerei

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Eu am acum cu Robita un on-line de buna calitate in care am antrenat echipa la care in demo am avut rezultate cam asemanatoare, ma gandesc ca e putin over-rated dar joaca superb baietii. Cu regula de a lua doar sub 25 de ani si un italian la 2 straini am cladit amandoi echipe la Napoli si Palermo si dupa vreo 22 de etape in care am avut tot felul de intamplari stam bine, cam asa e clasamentul :

serieainformationleaguep.png

Link to comment
Share on other sites

Pentru mine inca ramane o enigma joculetul asta. Am inceput o cariera la Steaua, primul sezon l-am terminat cu mari emotii pe locul 6, dar din pacate nu am prins un loc de cupe europene pentru ca marea echipa Pandurii a castigat cupa, ea nefiiind intre primele 5 echipe in campionat (campioana a fost Vaslui). Am scapat ca prin urechile acului de demitere, si in al doilea sezon am terminat pe locul 2, pierzand primul loc in ultima etapa :capu (campioana a fost Rapid). Oricum am fost multumit si foarte increzator ca urmatorul sezon va fi un succes. Am pastrat toti jucatorii din sezonul trecut + vreo 2 transferuri de backup pe posturi deficitare, gandindu-ma sa atac noul sezon cu o echipa deja sudata. Dupa 7 etape, am 2 victorii, o infrangere si 4 egaluri si asta cu echipe de top gen Farul (promovata), Gaz Metan, Pandurii...etc. Problema generala pe care o am, este ca jucatorii mei rateaza absolut din toate pozitiile in orice conditii. Problema cu barele e inca prezenta, daca nu dau 2-3 bare pe meci, n-am facut nimic. Portarul advers este cel putin Dino Zoff, nu mai zic de fundasii adversi care fac niste tacklinguri de sta mata in coada (daca ma uit la skiluri sunt peste tot gri). 90% din meciuri arata ceva de genu: CCC 7-1, scor 1-1, sau si mai rau CCC 5-0, scor 0-2 :wtf: .Efectiv am ramas fara idei si nu stiu ce as putea sa mai fac sa bag si eu mingea aia in ate din maxim 2-3 ocazii, sau sa fac si eu ca adversarul, din jumatate de ocazie sa dau cel putin 1 gol (de cele mai multe ori suturi dinalea de pe la 30-40 de metri, sau faze fixe)...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy