Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Fm 2011 - Primele Impresii


Mihai

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Barca este de neoprit. Joc un 4-3-3- clasic...cu Xavi-Mascherano-Iniesta la mijlocc..si in atac Owen-Villa-Messi. Diferenta de 2-3 lejer, in fiecare meci :). Villa e de neoprit..in campionat are 10 goluri in 5 meciuri deja.

Ah..s-au ratat impotriva mea 3 penalty-uri pana acum. Ciudat :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 397
  • Created
  • Last Reply

Un bug pe care l-am gasit, si care ma cam enerveaza. Joc 4-3-3, la Barcelona, in atac am trio-ul Bojan - Villa - Messi. La Fm 10 puteam sa ii pun sa faca schimb de locuri intre ei. (Villa face schimb cu Messi, Messi cu Bojan, Bojan cu Villa). Eh, supriza, la Fm 11 nu se mai poate. Cand pun de exemplu la Villa, sa faca schimb cu Messi, se pune automat si la Messi sa faca schimb cu Villa.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

sistemul de scouting mi se pare FUCKED UP!

La jumate din tinerii la care am dat scout...imi zic ca au potentialul mai bun decat Messi (WTF!!!, stiu ca am ochi bun..dar nici chiar asa). Eh..sa zicem ca asta era mai ok..tinand cont ca dadeam scout la tinerei de 16-17 ani.

Dar dar dar dar...deja bat in penibil cand imi zic ca THERE ISN'T TOO MUCH DIFFERENCE BETWEEN GERVINHO (ala de la Lille) AND MESSI. Hai frate...totusi!!! Am incercat treaba asta la mai multi..si tot asa. Imi da un pusti de 20 de ani..cica PLAYS AT THE SAME LEVEL AS XAVI.

Din nou: WTF!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Jucat vreo 2 ore, ramas cu impresie bunicica. Imi place partea cu match preparation chiar daca nu stiu cat de complexa e. Au ramas problemele cu barele, am cel putin 2 pe meci. Markingul si closing down-ul fundasilor e de pe alta planeta, dar am vaga impresie ca are de-a face cu match preparation, mai experimentam. Faza cu agentii e aiurea, dupa ce ca Liverpool e in situatia in care e, mai tre sa le dau bani si carnatilor de impresari. Conversation cu jucatorii iar e plictisitor al naibii, tre sa apas mult prea multe butoane ca sa termin discutia, la fel si la conferintele de presa, sunt mult prea lungi, chiar si cu 25 de intrebari cateodata (like WTF!). Ceea ce mi se pare mult schimbat insa e pretul jucatorilor, sunt MULT mai ieftini (Coentrao 4 mil euro WTF, Rossi de la Villareal 10 mil, daca aveam si un buget de transferuri, faceam super echipa).

Asteptam patchu.

Link to comment
Share on other sites

Din punctul lor de vedere .. e un feature, nu un bug ! :D Mi se pare ca cineva a pus un feature request pe tema asta hysterical.gif, iar cei de la SI Games s-au conformat .

Tactica mea se baza pe schema aia. Mergea de minune la fm 2010. Mare prostie au facut, foarte mare.

Link to comment
Share on other sites

variantele vanilla si strawberry, mai aparanul asta?

Pai varianta "strawberry" a fost lansata deja si e varianta pe care o gasesti pe Steam. Varianta "vanilla" o sa apara azi, in jur de ora 14.00.

The vanilla version of the demo (UK & Sco leagues only, and English language only) and strawberry direct download and torrent will be released at Friday lunchtime, and this thread will be updated then.
Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

L-am jucat timp de 5 ore ... prima impresie: inafara de un gol primit din corner, am primit DOAR goluri din suturi de la distanta :| Fabregas (Arsenal), Rakitic (Schalke), Zakarya Labyad (West Ham), Heitinga (Everton) Campbell (Sunderland) toti au tras de la 25-35m si au bagat-o in vinclu :| In rest pare ok jocul

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Sunt in joc dar trebuie sa selectezi tara respectiva. Adica Portugalia si respectiv Olanda

___

Nu stiu daca era si in FM10 dar acum am vazut ca isi fac treaba si coeficientii uefa. Adica locurile de UCL si Europa League se schimba in functie de coeficienti.

Link to comment
Share on other sites

Am observat ca Sapunaru si Nesu lipsesc din demo, ceea ce mi se pare putin ciudat. Sper sa nu lipseasca complet din joc.

Pe Sapunaru il gasesti daca selectezi sa incepi in Portugalia.E la fel de slab ca si la 2010 :).

De Nesu nu am incercat sa dau, dar in demo e database small, asa ca nu dai de orice jucator.La full nici nu se pune problema ca ei sa nu fie.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca era si in FM10 dar acum am vazut ca isi fac treaba si coeficientii uefa. Adica locurile de UCL si Europa League se schimba in functie de coeficienti.

Partea proasta e ca [coeficientii] sunt calculati prost, dupa ureche. Si dupa cum merg lucrurile pana acum ... nu cred ca se va rezolva in primul update.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, se pare ca nu mai am programat nici un meci, mi-a disparut lista de la fixtures. Totusi, la manager overview imi arata programarea urmatorului meci.

Nu stiu daca e un bug sau e o chestie normala, am avut o oferta acceptata pentru Gareth Bale, dar nu i-am putut oferi contract pentru ca nu era interesat sa vina.

Despre ME, putin imbunatatit fata de editia precedenta, dar au ramas multe chestii enervante, fundasul care degajeaza mingea in afara terenului, desi nu era presat de nici un adversar, faptul ca jucatorul x, aflat la cativa pasi de minge ramane blocat pentru ca Ai-ul activeaza alt jucator aflat la ani lumina departare sa ia mingea etc

Alta chestie, nu stiu in ce masura sunt active anumite PPM, ca de exemplu PLAYS ONE-TWOS, DICTATES TEMPO sau COMES DEEP TO GET BALL. N-am vazut nici un un-doi, nu l-am vazut pe Xavi sa vina in fata apararii sa ia mingea, exemplele pot continua...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Hmm, se pare ca nu mai am programat nici un meci, mi-a disparut lista de la fixtures. Totusi, la manager overview imi arata programarea urmatorului meci.

Nu stiu daca e un bug sau e o chestie normala, am avut o oferta acceptata pentru Gareth Bale, dar nu i-am putut oferi contract pentru ca nu era interesat sa vina.

Despre ME, putin imbunatatit fata de editia precedenta, dar au ramas multe chestii enervante, fundasul care degajeaza mingea in afara terenului, desi nu era presat de nici un adversar, faptul ca jucatorul x, aflat la cativa pasi de minge ramane blocat pentru ca Ai-ul activeaza alt jucator aflat la ani lumina departare sa ia mingea etc

Alta chestie, nu stiu in ce masura sunt active anumite PPM, ca de exemplu PLAYS ONE-TWOS, DICTATES TEMPO sau COMES DEEP TO GET BALL. N-am vazut nici un un-doi, nu l-am vazut pe Xavi sa vina in fata apararii sa ia mingea, exemplele pot continua...

Cred ca trebuie sa apesi pe Show Next Fixture, in dreapta jos...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy