Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Cariere Fm 2012


Mihai

Recommended Posts

  • Replies 396
  • Created
  • Last Reply
  • 1 month later...

Deci cariera asta am inceputo aseara cam cu vreo 2 ore inainte sa plec in tura de noapte la lucru (20:03-22:07) xD , m-am intors acasa nu am dormit inca de cand am ajuns slava domnului ca am mancat si am facut un dus xD (ora 7 jumate dimineata si am stat pe fm sa sper ca ajung in turul 4 al Europei League.

Dupa un 7-0 in dubla mansa contra unei echipe necunoscute din finlanda , dau de Atletico Madrid in turul 3 preliminar si reusesc ceva extraordinar xD pentru mine ( am mai reusit sa fac vraji contra echipelor mari dar deobicei dupa 2-3-4 ani, nu dupa 3 luni in joc ) sa o elimin pe Atletico cu Echipa mea de suflet Gaz Metan Medias.

Doar Xulu este achizitia adusa de mine si cum se va vedea in screenuri in rest echipa de start a gazului din fm 12.

Numi place anti-fotbalul dar daca asa pot ajunge in finala dai bataie .

N-am facut re-loaduri (Salvari in total 4 : primul cand am creat salvarea , 2 dupa ce l-am adus pe xulu , 3 inainte de meciul cu CFR (desi am pierdut cu 3-0 xD si 4 dupa meciul tur cu atletico. ) cum se va vedea in primul screen.

- Gaz Metan - Atletico 0 - 0 ( 5-4-1 vs 4-5-1)

- Atletico - Gaz metan 2 - 3 ( 4-5-1 vs 5-5-0) xD Killing football

http://imageshack.us/g/594/gamegazmetanggamestatus.png/ < aici sunt screenurile banuiesc ca nu ma lasa forulmul sa pe pun deoarece sunt png?

Voi uploada golurile lui parvu si bud pentru ca au dat cele mai frumoase goluri ale meciului ( parvu un lob de senzatie iar bud un vinclu amandoi din afara careului ) + plesca a scos un penalty.

Iar ca povestea sa fie mai interesanta am prinso chiar pe austria viena in al 4-lea tur preliminar :D Revansa lupilor negri.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Deci cariera asta am inceputo aseara cam cu vreo 2 ore inainte sa plec in tura de noapte la lucru (20:03-22:07) xD , m-am intors acasa nu am dormit inca de cand am ajuns slava domnului ca am mancat si am facut un dus xD (ora 7 jumate dimineata si am stat pe fm sa sper ca ajung in turul 4 al Europei League.

Dupa un 7-0 in dubla mansa contra unei echipe necunoscute din finlanda , dau de Atletico Madrid in turul 3 preliminar si reusesc ceva extraordinar xD pentru mine ( am mai reusit sa fac vraji contra echipelor mari dar deobicei dupa 2-3-4 ani, nu dupa 3 luni in joc ) sa o elimin pe Atletico cu Echipa mea de suflet Gaz Metan Medias.

Doar Xulu este achizitia adusa de mine si cum se va vedea in screenuri in rest echipa de start a gazului din fm 12.

Numi place anti-fotbalul dar daca asa pot ajunge in finala dai bataie .

N-am facut re-loaduri (Salvari in total 4 : primul cand am creat salvarea , 2 dupa ce l-am adus pe xulu , 3 inainte de meciul cu CFR (desi am pierdut cu 3-0 xD si 4 dupa meciul tur cu atletico. ) cum se va vedea in primul screen.

- Gaz Metan - Atletico 0 - 0 ( 5-4-1 vs 4-5-1)

- Atletico - Gaz metan 2 - 3 ( 4-5-1 vs 5-5-0) xD Killing football

http://imageshack.us...gamestatus.png/ < aici sunt screenurile banuiesc ca nu ma lasa forulmul sa pe pun deoarece sunt png?

Voi uploada golurile lui parvu si bud pentru ca au dat cele mai frumoase goluri ale meciului ( parvu un lob de senzatie iar bud un vinclu amandoi din afara careului ) + plesca a scos un penalty.

Iar ca povestea sa fie mai interesanta am prinso chiar pe austria viena in al 4-lea tur preliminar :D Revansa lupilor negri.

Echipa are din pacate prea mult talent la ce a aratat sezonul asta, faptul ca ai reusit asta e in mare parte vina mea si imi pare rau ca am cam stricat farmecul jocului... O sa fie researchul mai la sange la FM 13 ca la 12 i-am umflat putin.

Link to comment
Share on other sites

nu de fapt chiar contrar eu nu suport barca, chiar mi se pare ca sunt mult prea mediatizati o.o'

eu sant fan Manchester united /Gazu

Si interesul imi cerea o calificare mai departe o.o' hai sa fim seriosi daca puteam sa joc macar un counter cu o singura linie de 4 fundasi o faceam dar atunci imi luam poate vreo 4/5 goluri pe meci.

Si chiar m-am bucurat cand chelsea ia eliminat pe barca si chiar a castigat UCL pentru ca mi-au iesit predictile exact (si am facut ceva bani din pariuri ), la castigatoare la stiluri de joc in meciul cu barca si la fel si cu bayern cand am fost sigur inca dinainte sa inceapa finala ca chelsea va trage de penalty doar il au pe cech in poarta

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Da. Da, da, da. Exact lucrul asta il spuneam si eu cand Chelsea a reusit minunea. Dar au sarit "handralaii"", cu Barca sus, Barca jos :)

ll Muce face o gluma si incerci sa te scoti cu "imensa rusine"(te citez) a Barcelonei ca a pierdut o semifinala de UCl. Ma repet, a pierdut pe mana ei si cu ghinionul ratarii unui penalti dupa ce a castigat 3 UCl-uri in 6 ani. Daca ai putea cu antifotbal sa castigi mereu..Poate si Grecia invingea Germania in seara asta, in minutul 66' era 1-1..dar rar se intampla "minunea" (te citez) sa castige o echipa care joaca cu autobaza pe linia careului. Una e sa bagi autobaza cand ai buget mic si alta e sa bagi autobaza cand ai buget aproape nelimitat de rus "gazat". 'Handralaule'

Link to comment
Share on other sites

Dani , toata treaba e cu dus intors , pentru ca daca pui in balanta cele spuse de tine este ca si cum ai spune ca Italia a castigat nemeritat toate trofeele de pana acum, deoarece e practic tactica lor. Autobaza in poarta si contraatacuri. Bine , nu e mai putin adevarat ca s-au bazat cativa ani buni pe instinctul lui Pipo , insa face parte din fotbal.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dupa ce nu am mai jucat FM o perioada lunga de timp, m-am reapucat din nou. Bineinteles, la inceput nu mi-a iesit asa cum voiam. In cele din urma am luat titlul in primul sezon cu Steaua, doar la o distanta de 2 puncte fata de Otelul si 3 puncte fata de Gaz Metan Medias. Am luat Steaua in retur, de pe locul 7. Reghe a adus o gramada de jucatori, unii pe care o sa ii regasiti si in echipa mea actuala. Cand am venit la Steaua aveam cam 50 de jucatori in lot, am dat atunci afara vreo 10 si mi-am construit un 11 pentru finalul de campionat, dupa care am dat afara mai multi jucatori, acum am un lot bun din punct de vedere numeric.

Am facut si ceva transferuri, Chiriches la Southampton - 2 mil. ; Latovlevici la Bolton - 2,4 mil ; Frederik Stoor la Stoke - 6,5 mil. ; Tatarusanu la Dinamo Kiev - 2,3 mil. De cand am venit eu la echipa i-am cumparat pe Andrei Voican, un tanar de la U Cluj, 500k ; Gaman(Astra) - 1,5 mil ; Alexandru Maxim - free ; Frederik Moller(FC Midtjylland) - 650k, a fost imprumutat si mi-a placut de el ; Bornescu(Petrolul) - 1 mil. ; Rafael Romo(Udinese) - 2,5 mil ; Marco Capuano(Brescia/Pescara) - 2,6 mil ; Philipp Degen(Novara) - 2,5 mil. De plecat au mai plecat : Abuzatoaie, Roiu, Adi Rocha, Tatu, Stanca, Tibi Balan, Lucian Filip, Gabi Matei, Doru Bratu - toti gratis ; Daniel Georgevski - Ceahlaul, Jack Tuyp - Bolton ; Daniel Peev - Al Ahli ; Martinovic - Torino ; Lupu - Brasov on loan ; Dumitras - Ceahlaul on loan ; Prepelita - Lecce.

In primul tur UCL am picat cu Sturm Graz, am facut 1-1 acasa si i-am batut 5-1 in deplasare. In play off am picat cu Wisla, le-am dat 4-0 si acasa si in deplasare. In UCL am picat in grupa cu Man Utd, Benfica si Fiorentina. Primul meci a fost un dezastru, 5-1 Fiorentina. Si am ajuns si la problema mea, in campionat bat pe toata lumea, n-am rival practic, iar in UCL vad ca o duc rau si ma plictisesc sa dau GOH la meciurile din campionat si sa le joc doar pe cele din UCL(si pe acelea sa le pierd), iar pana acum nu mi-a facut nicio echipa din vest vreo oferta :(

Mai jos aveti cateva screen-uri:

KTxIx.jpg

IRX7r.jpg

hZxWR.jpg

5N84g.jpg

XYUHo.jpg

s8EZH.jpg

E0BGz.jpg

LdXPM.jpg

HA1Kq.jpg

In paralel mai am o cariera cu Swansea, insa de care nu m-am mai ocupat. De precizat ca obiectivul meu este sa ajung in 16-imile EL.

Link to comment
Share on other sites

Cu o echipa total noua, ai vandut un autocar de jucatori si ai preluat altul practic, vroiai rezultate in UCL din primii ani? Sa treci de-al de Fiorentina si Man. Utd ca prin mozzarella? Plm jocul asta nu e facut pentru oricine.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy