Jump to content
Octavian

[ITA] [AS ROMA]-ROMA SIAMO NOI

Recommended Posts

8 minutes ago, Raulic said:

Senzatie treaba cu Totti Jr. Cam ce potential i-ai dat ? :)

Mie personal imi place Cengiz :D 

Totti are acelasi potential ca si Riccardi si cam aceleasi atribute. Am insistat mult pe leadership la Totti. Deja am refuzat o oferta de 130 mil pt Under.

SEZON 3: 2020-2021

644235924_serieA.png.594ac04fddb86838546ba1492b64f190.pngucl.png.8d68b88518981c1c109968e0f9d07ca7.png

Si in acest sezon principalul obiectiv este castigarea titlului si a cupei, si o participare cat mai lunga in UCL. Luna august ne aduce 3 rezultate excelente din care am obtinut 7 puncte. Victoria lunii este fara indoiala cea in fata rivalei, unde Totti Jr da doua goluri, si astfel isi depune candidatura penntru a deveni cel mai bun marcator din "Derby della Capitale", unde in pozitia de lider se afla "IL CAPITANO".

La capitolul transferuri a fost ultimul an, in care am transferat jucatori straini. De acum inainte strategia clubului este aceea de a achizitiona jucatori tineri de nationalitate italiana sau jucatori care au trecut prin academie.

Inbox.png

Inbox-2.png

Inbox-3.png

Inbox-4.png

Inbox-5.png

Inbox-6.png

UPDATE

Anul se incheie cum nu se poate mai bine pentru noi. Lideri si calificati in optimile UCL. Tripleta Under-Totti-Kluivert isi face datoria cu desavarsire, iar Zaniolo este pur si simplu magnific(nu degeaba vrea Monchi sa-i prelungeasca contractual in realitate). Riccardi usor, usor creste si el, iar in curand voi renunta la jucatorii straini din lot, si ma voi baza cat pot de mult pe jucatorii din academie sau italieni. Juventus se afla intr-o sitiatie grea, Conte avand sanse mari sa fie demis daca nu redreseaza echipa. Pentru retur incercam sa pastram acelasi joc bazat pe posesie, si sa incercam sa ne mentinem pe primul loc. As prefera sa castigam titlul, decat UCL :D.

Inbox.png

Inbox-2.png

Inbox-3.png

FINAL SEZON 3: 2020-2021

Noul an n-a fost bun pentru noi. Din postura de favoriti la castigarea titlului am ajuns sa ne chinuim pentru a prinde locul 4. Luna ianuarie a fost buna din punct de vedere a rezultatelor. DIn februarie insa, totul a mers prost avand infrangeri si egaluri cu echipe accesibile. Doar in ultima luna am reusit sa legam 3 victorii consecutive. In UCL am fost eliminati de Inter in sferturi. Deja am renuntat la cativa jucatori straini inlocuindu-i pentru sezonul viitor cu jucatori italieni. ROMA SIAMO NOI !!

Inbox.png

Inbox-2.png

Inbox-3.png

Inbox-4.png

Inbox-5.png

Destul de urata caderea din a doua parte a sezonului. Nu stiu exact care e lotul tau, banuiesc ca ai ceva tineri, poate asta a contat. E dureros sa fii scos din UCL de o rivala din campionat. Bafta in noul sezon

10 minutes ago, Andreims said:

Destul de urata caderea din a doua parte a sezonului. Nu stiu exact care e lotul tau, banuiesc ca ai ceva tineri, poate asta a contat. E dureros sa fii scos din UCL de o rivala din campionat. Bafta in noul sezon

Am avut media de varsta de 23 ani. Am foarte putini jucatori trecuti de 25 de ani(Edin, Olsen, Manolas, Florenzi). Probabil ca am gresit schimband obiectivul in iarna din calificare UCL in titlu.

On ‎1‎/‎18‎/‎2019 at 10:27 AM, Muttley said:

AI-ul ia facut varza pe Juve. Nu vad nicio conjunctura posibila in care ei sa termine pe 9 in Seria A irl.

Nu stiu daca I-a facut prost AI-ul, dar ma bucur ca este echilibrat campionatul :D.

SEZON 4: 2021-2022

644235924_serieA.png.594ac04fddb86838546ba1492b64f190.pngucl.png.8d68b88518981c1c109968e0f9d07ca7.png

Noul sezon il incepem fara tradiotionalul turneu, International Champions Cup(nu stiu de ce n-am fost invitati). Perioada de pregatire a fost una buna, in care noile achizitii s-au integrat bine in sistemul nostru de joc. In primele 3 etape am acumulat 6 puncte cu victorii la Genoa si Milan, si infrangere cu Firenze. Daca pana acuma in club nu se vorbea de titlul, din acest sezon ne-am depus serios candidatura la castigaraea campionatului. ROMA SIAMO NOI !!

Inbox.png

Inbox-2.png

Inbox-3.png

Inbox-4.png

Inbox-5.png

27 minutes ago, kevinluci said:

De ce deja a plecat De Jong?

Vreau sa am o echipa formata in proportie de 90% din jucatori italieni :D. Singurii straini pe care vreau sa-i tin toata cariera sunt: Under, Kluivert, Manolas :D. As vrea sa-l iau si pe Donnarumma sau sa-l fortez pe Mateo Cardinali.

Areola mai sta cam 2 ani si ii dau si lui drumu sa plece.

Edited by Octavian