Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[ITA] [AS ROMA]-ROMA SIAMO NOI


Octavian

Recommended Posts

8 minutes ago, Raulic said:

Senzatie treaba cu Totti Jr. Cam ce potential i-ai dat ? :)

Mie personal imi place Cengiz :D 

Totti are acelasi potential ca si Riccardi si cam aceleasi atribute. Am insistat mult pe leadership la Totti. Deja am refuzat o oferta de 130 mil pt Under.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

SEZON 3: 2020-2021

644235924_serieA.png.594ac04fddb86838546ba1492b64f190.pngucl.png.8d68b88518981c1c109968e0f9d07ca7.png

 

Si in acest sezon principalul obiectiv este castigarea titlului si a cupei, si o participare cat mai lunga in UCL. Luna august ne aduce 3 rezultate excelente din care am obtinut 7 puncte. Victoria lunii este fara indoiala cea in fata rivalei, unde Totti Jr da doua goluri, si astfel isi depune candidatura penntru a deveni cel mai bun marcator din "Derby della Capitale", unde in pozitia de lider se afla "IL CAPITANO".

La capitolul transferuri a fost ultimul an, in care am transferat jucatori straini. De acum inainte strategia clubului este aceea de a achizitiona jucatori tineri de nationalitate italiana sau jucatori care au trecut prin academie.

Inbox.png

Inbox-2.png

Inbox-3.png

Inbox-4.png

Inbox-5.png

Inbox-6.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

UPDATE

 

Anul se incheie cum nu se poate mai bine pentru noi. Lideri si calificati in optimile UCL. Tripleta Under-Totti-Kluivert isi face datoria cu desavarsire, iar Zaniolo este pur si simplu magnific(nu degeaba vrea Monchi sa-i prelungeasca contractual in realitate). Riccardi usor, usor creste si el, iar in curand voi renunta la jucatorii straini din lot, si ma voi baza cat pot de mult pe jucatorii din academie sau italieni. Juventus se afla intr-o sitiatie grea, Conte avand sanse mari sa fie demis daca nu redreseaza echipa. Pentru retur incercam sa pastram acelasi joc bazat pe posesie, si sa incercam sa ne mentinem pe primul loc. As prefera sa castigam titlul, decat UCL :D.

Inbox.png

Inbox-2.png

Inbox-3.png

 

Link to comment
Share on other sites

FINAL SEZON 3: 2020-2021

 

Noul an n-a fost bun pentru noi. Din postura de favoriti la castigarea titlului am ajuns sa ne chinuim pentru a prinde locul 4. Luna ianuarie a fost buna din punct de vedere a rezultatelor. DIn februarie insa, totul a mers prost avand infrangeri si egaluri cu echipe accesibile. Doar in ultima luna am reusit sa legam 3 victorii consecutive. In UCL am fost eliminati de Inter in sferturi. Deja am renuntat la cativa jucatori straini inlocuindu-i pentru sezonul viitor cu jucatori italieni. ROMA SIAMO NOI !!

Inbox.png

Inbox-2.png

Inbox-3.png

Inbox-4.png

Inbox-5.png

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Andreims said:

Destul de urata caderea din a doua parte a sezonului. Nu stiu exact care e lotul tau, banuiesc ca ai ceva tineri, poate asta a contat. E dureros sa fii scos din UCL de o rivala din campionat. Bafta in noul sezon

Am avut media de varsta de 23 ani. Am foarte putini jucatori trecuti de 25 de ani(Edin, Olsen, Manolas, Florenzi). Probabil ca am gresit schimband obiectivul in iarna din calificare UCL in titlu.

Link to comment
Share on other sites

SEZON 4: 2021-2022

644235924_serieA.png.594ac04fddb86838546ba1492b64f190.pngucl.png.8d68b88518981c1c109968e0f9d07ca7.png

 

Noul sezon il incepem fara tradiotionalul turneu, International Champions Cup(nu stiu de ce n-am fost invitati). Perioada de pregatire a fost una buna, in care noile achizitii s-au integrat bine in sistemul nostru de joc. In primele 3 etape am acumulat 6 puncte cu victorii la Genoa si Milan, si infrangere cu Firenze. Daca pana acuma in club nu se vorbea de titlul, din acest sezon ne-am depus serios candidatura la castigaraea campionatului. ROMA SIAMO NOI !!

Inbox.png

Inbox-2.png

Inbox-3.png

Inbox-4.png

Inbox-5.png

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, kevinluci said:

De ce deja a plecat De Jong?

Vreau sa am o echipa formata in proportie de 90% din jucatori italieni :D. Singurii straini pe care vreau sa-i tin toata cariera sunt: Under, Kluivert, Manolas :D. As vrea sa-l iau si pe Donnarumma sau sa-l fortez pe Mateo Cardinali.

Areola mai sta cam 2 ani si ii dau si lui drumu sa plece.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

UPDATE

 

Finalul de an nu ne este favoribil din niciun punct de vedere. Eliminati din grupele UCL si cu sanse mici la titlu. Vom incerca sa castigam pentru a doua oara EL. Deja incep sa-mi croiesc o echipa plina de italieni :D. Sa vedem ce ne rezerva noul an, in care Inter este deocamdata prea buna pentru noi. Juventus continua sa dezamageasca chiar daca l-au demis pe Conte si a venit Valverde. Sunt curios cum o sa arate Juve pe update-ul din iarna.

inbox.png

inbox-2.png

inbox-3.png

inbox-4.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mersi fain !

Și eu sunt in primul sezon, tot cu AS Roma, nu am făcut nimic in editor, incerc sa forțez multi tineri, in ianuarie am vândut portarii Olsen(4mil) și Mirante(1mil), Jesus(5),Marcano(10), Nzonzi(30), Pastore(30) și Perotti(12), Coric (4), Manolas(60Real)-aici s'au supărat  multi pe me.am avut mers oscilant, dar sunt pe 4 in campionat la vreo 5 pct de locul 5 și la vreo 5 de locul 2...semifinale cupa Italiei, 3-0 manșa tur cu Lazio și în CL după o grupa infernală Bayern, Liverpool, Bruge, am ajuns in ultima etapa eu 6 octombrie loc 3, Bayern 9, loc 2...sa jucam calificarea pe olimpici și să iasă cel mai bun meu meci.....7-2, am învins, incredibil meci, au ieșit la joc și i am călărit....după ce am.vandut aia in iarna am adus in felurll.urmator, prima data în vara cu cei 22 mil de inceput, Tonnali, MAN(incredibil copilul, un gol, l am lăsat și la under*20 până ce a plecat perotti in iarna dar când am avut nevoie, joc constant bunicel) și Cutrone ....iar in iarna.....Lafont(10+60 in 3 rate in 24 luni), De Ligt împrumutat...De Jong la fel....(apropo e Bug faptul că pot împrumuta jucători destui de buni de la echipe oki?!) si pe Chiesa (10+70, tot 3 rate).

Lot momentan ptr retur :

Lafont,Cardinali

Florenzi(rupt 7luni), Karsdorp,Nura

kolarov, luca Pellegrini

fazio,de Ligt,Bianda....stau ft rau aici, l am ratat pe.mancini împrumut !

ddr, de Jong, Tonnali

lorenzo Pellegrini,Cristante, Zaniolo,riciardi

el sha, kluivert

under,Chiesa,man

dzeko,cutrone, schick...

4-1-2-3 joc....cu DM și AML/AMR....

nush sa pun poze, nu joc cu reload reload !

bafta !

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On ‎2‎/‎26‎/‎2019 at 10:19 PM, ritza_ said:

Mersi fain !

Și eu sunt in primul sezon, tot cu AS Roma, nu am făcut nimic in editor, incerc sa forțez multi tineri, in ianuarie am vândut portarii Olsen(4mil) și Mirante(1mil), Jesus(5),Marcano(10), Nzonzi(30), Pastore(30) și Perotti(12), Coric (4), Manolas(60Real)-aici s'au supărat  multi pe me.am avut mers oscilant, dar sunt pe 4 in campionat la vreo 5 pct de locul 5 și la vreo 5 de locul 2...semifinale cupa Italiei, 3-0 manșa tur cu Lazio și în CL după o grupa infernală Bayern, Liverpool, Bruge, am ajuns in ultima etapa eu 6 octombrie loc 3, Bayern 9, loc 2...sa jucam calificarea pe olimpici și să iasă cel mai bun meu meci.....7-2, am învins, incredibil meci, au ieșit la joc și i am călărit....după ce am.vandut aia in iarna am adus in felurll.urmator, prima data în vara cu cei 22 mil de inceput, Tonnali, MAN(incredibil copilul, un gol, l am lăsat și la under*20 până ce a plecat perotti in iarna dar când am avut nevoie, joc constant bunicel) și Cutrone ....iar in iarna.....Lafont(10+60 in 3 rate in 24 luni), De Ligt împrumutat...De Jong la fel....(apropo e Bug faptul că pot împrumuta jucători destui de buni de la echipe oki?!) si pe Chiesa (10+70, tot 3 rate).

Lot momentan ptr retur :

Lafont,Cardinali

Florenzi(rupt 7luni), Karsdorp,Nura

kolarov, luca Pellegrini

fazio,de Ligt,Bianda....stau ft rau aici, l am ratat pe.mancini împrumut !

ddr, de Jong, Tonnali

lorenzo Pellegrini,Cristante, Zaniolo,riciardi

el sha, kluivert

under,Chiesa,man

dzeko,cutrone, schick...

4-1-2-3 joc....cu DM și AML/AMR....

nush sa pun poze, nu joc cu reload reload !

bafta !

 

 

 

 

I-al pe Varnier. eu joc cu 3 mijlocasi centrali in linie: areola- florenzi, bastoni, varnier. luca pellegrini- Lorenzo pellegrini, riccardi, zanilo- under, totti, kluivert. vezi la U20 il ai pe Zalewski ca si aml. e bun de back-up. Chiesa la mine n-a vrut sa vina :D. Incearca daca vrei sa-ti faci echipa numai din italieni sau macar 90% din ea, si sa joci doar cu jucatori reali :D.

Link to comment
Share on other sites

Pe Chiesa l am ofertat din vara deșii nu aveam bani, am tot da, și până să semnez, și a început să se certe cu aia, și l am luat, chiar joacă ft bine.

Vreau pe Varnier dar abia acuma la sfârșitul primului sezon se realizează transferul la Atalanta de la Cremonesse parca. Bastoni de la inter via Parma? E ceva de el?

La under 20 și under 18, sunt pe primul loc și monitorizez tot pe acolo, e un ivorian cu PA 4,5* și mai d'orazio joaca bine și da goluri, marcucci l am pus dmc, in singurul lui meci în tur cu Dortmund (ddr si Tonnali rupt, de Jong nu avea drept de joc) și n min 3 îmi ia rosu....2-2 termin și bat 2-0 la ei, Edin maxim in CL, in cupa sunt in finala cu inter, in retur nu am mai pierdut în campionat am făcut ecart bun fata de locul 5 Lazio și suntem aproape de inter și Napoli și la 6 puncte de lider...poate o minune !

Prin sezonul 3, deci peste 2 sezoane, as vrea sa am un lot de genul daca reușesc să cumpăr :

Gkp : Lafont, Meret, Cardinali ( *Donnaruma, merge rău Milan, poate, poate)

DR: Florenzi, Karsdorp , Bellanova de la Milan

DL: Luca Pellegrini, ...... poate ai ceva idei, italieni in primul rand !

DC : De Ligt, Upamecano, Bianda, Varnier (* Mancini, Caldara, Rugani, Romagnoli - daca as reusii, unul din ei)

DMC : DDR, Tonnali, De Jong( daca pot sa iau definitiv)

MC : L Pellegrini, Cristante, Riciardi, Zaniolo, (Loccatelli - as incerca)

AMR: Under, Chiesa, Man, revine Gerson, sunt ft acoperit !

AML: El Sha, Kluivert, revine M.Antonucci și vreau să ii dau șanse, plus D'Orazio și mai ceva copii.

ST: Cutrone, Schick ( nu prea îs mulțumit de ei) as vrea Belloti și as incerca P.Pellegri sa văd dc am.vreo șansa ...

 

ceva recomandări daca ai de alți jucători, fiind deja în sezonul 4, sau din pepiniera ce or ajuns măcar back'up la prima echipă?

mersi fain, bafta !

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, ritza_ said:

Pe Chiesa l am ofertat din vara deșii nu aveam bani, am tot da, și până să semnez, și a început să se certe cu aia, și l am luat, chiar joacă ft bine.

Vreau pe Varnier dar abia acuma la sfârșitul primului sezon se realizează transferul la Atalanta de la Cremonesse parca. Bastoni de la inter via Parma? E ceva de el?

La under 20 și under 18, sunt pe primul loc și monitorizez tot pe acolo, e un ivorian cu PA 4,5* și mai d'orazio joaca bine și da goluri, marcucci l am pus dmc, in singurul lui meci în tur cu Dortmund (ddr si Tonnali rupt, de Jong nu avea drept de joc) și n min 3 îmi ia rosu....2-2 termin și bat 2-0 la ei, Edin maxim in CL, in cupa sunt in finala cu inter, in retur nu am mai pierdut în campionat am făcut ecart bun fata de locul 5 Lazio și suntem aproape de inter și Napoli și la 6 puncte de lider...poate o minune !

Prin sezonul 3, deci peste 2 sezoane, as vrea sa am un lot de genul daca reușesc să cumpăr :

Gkp : Lafont, Meret, Cardinali ( *Donnaruma, merge rău Milan, poate, poate)

DR: Florenzi, Karsdorp , Bellanova de la Milan

DL: Luca Pellegrini, ...... poate ai ceva idei, italieni in primul rand !

DC : De Ligt, Upamecano, Bianda, Varnier (* Mancini, Caldara, Rugani, Romagnoli - daca as reusii, unul din ei)

DMC : DDR, Tonnali, De Jong( daca pot sa iau definitiv)

MC : L Pellegrini, Cristante, Riciardi, Zaniolo, (Loccatelli - as incerca)

AMR: Under, Chiesa, Man, revine Gerson, sunt ft acoperit !

AML: El Sha, Kluivert, revine M.Antonucci și vreau să ii dau șanse, plus D'Orazio și mai ceva copii.

ST: Cutrone, Schick ( nu prea îs mulțumit de ei) as vrea Belloti și as incerca P.Pellegri sa văd dc am.vreo șansa ...

 

ceva recomandări daca ai de alți jucători, fiind deja în sezonul 4, sau din pepiniera ce or ajuns măcar back'up la prima echipă?

mersi fain, bafta !

GK: Gasparini(udinese)- costa putin si merge ca si titular. nu te complica cu Meret(nu vine), iar Donnaruma costa mult

DL-Ivan Michelotti-chievo. merge si ca fundas central

DR- David Bouah- pepinera proprie, bun ca back-up, peste Karsdorp

DC- Bastoni- costa mult, dar isi face treaba

MC- Mulattieri(inter)- l-am avut imprumut la echipa a doua cu rezultate bune. Melegoni(atalanta)-si el un mijlocas central bun)

AMR- Emanuel VIgnato(chievo)- foarte bun ca si back-up

ST- Tumminello- produs al academiei, isi face treaba bine cand joaca in locul lui Totti jr.

Dupa retragerea lui De Rossi, joaca la mijloc cu Lo.Pellegrini, Riccardi, Zaniolo si n-ai sa-l regreti pe DE jong :D.

 

Link to comment
Share on other sites

Primul sezon am terminat pe locul 3, Juventus ne a bătut și a omorit clar campionatul, 2 Napoli, noi și Inter. Am reușit să iau cupa după 3-3 și victorie la penalty-uri cu Inter și în CL, eliminat fara drept de apel în sferturi de United, 3-2 in dubla manșă....în vara , am vândut mult, și am cumpărat scump și mult (din 2020 incepem sa decontăm in fiecare an plățile).... sa schimb tot lotul, sper sa nu intru in colaps financiar.

Sunt în sezonul 2, după 8 etape, am 7 v și 1 e cu Crotonse, m a năucit Stoian apărarea și mi a dat gol . 4-3 cu Juve acasă după ce am pierdut mereu sezonul trecut. In CL am zdrobit cu 4-1 Liverpool la ei acasă în primul meci din grupe, ei fiind și deținătorii trofeului !

Primul 11 tip in 4-3-3:

Lafont - Florenzi, Digne, De Ligt, Upamecano - Pellegrini,Barella,Cristante- Chiesa, Belloti, Kluivert

Restul lotului

Gkp: Plizzari

DR: Karsdorp

DL: L.Pellegrini

DC : Romanga, Bastoni

MC: Zaniolo, Riciardi, Tonalli, DDR

AMR: Under

AML: Paulinho

ST: Cutrone, Schick

PS: daca Tonalli, are pozitia naturala DMC și MC, dar rolul potrivit e DLP/SU pe DMC, și vreau să îl transformă să aibă și rolul de DLP/SU pe poziția de MC, știe cineva cam cât durează? Că deja de 3 luni și mai nimic...

Link to comment
Share on other sites

SEZON 5: 2022-2023

644235924_serieA.png.594ac04fddb86838546ba1492b64f190.pngucl.png.8d68b88518981c1c109968e0f9d07ca7.png

 

Avand programul dat peste cap de World Cup 2022, perioada de pregatire a fost una ok, cu multe meciuri in International Champions Cup.  Avem cel mai bun inceput de sezon cu 5 victorii din 5.  Sa speram ca vom ramane la fel de concentrate si in restul sezonului. Vrem titlul neaparat.

Inbox.png

Inbox-2.png

Inbox-3.png

Inbox-4.png

Inbox-5.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

FINALDE SEZON 5: 2022-2023

 

A fost un sezon foarte bun pentru noi. Am reusit sa facem eventul dupa ce am dominat autoritar campionatul. Din pacate in UCL am fost eliminati de Real Madrid in semifinale.. Urmeaza un nou sezon in care vreau neaparat sa castigam TRIPLA.

Inboc-3.png

Inbox.png

Inbox-2.png

Inbox-4.png

Inbox-5.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 4/16/2019 at 8:46 PM, Octavian said:

voua va da crash-uri pe update-ul de iarna?

am cariera pe 19.2 si imi da mai mereu crash-uri

Imi mai da si mie crash-uri, dar acum dau save mai des. Mi-a dat odata crash cand terminasem sezonul si m-a intors la turul semifinalei CL, cu Chelsea. Il pierdusem 3-0 la ei acasa initial si am batut 2-1 apoi, dar am pierdut apoi finala la penalty-uri. Totusi a castigat Romania Campionatul Mondial, nu m-am suparat pt. timpul pierdut :))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy