Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[ITA] [AS ROMA]-ROMA SIAMO NOI


Octavian

Recommended Posts

Salut si bine v-am gasit probabil la singura cariera lunga din acest an. "Uniqua squadra della capitale", adica AS Roma isi continua drumul spre glorie si performanta dupa semifinala din UEFA Champions League din vara. La un an dupa retragerea ultimului numar 10 adevarat, Roma are din nou posibilitatea sa aiba inca un numar 10 de calitate, si care sa devina o adevarata legenda a clubului. ROMA SIAMO NOI !

Obiective:

-sa fiu cea mai buna echipa din Italia si Europa

-sa castig titlul mondial si european cu Italia

-sa castig de 4 ori consecutiv UCL

-sa am un lot format in proportie de 95% din italieni si crescuti de club

-sa am o academie puternica

-sa creez echipa in jurul lui Riccardi-Totti-Tumminello

-lotul sa fie format cat mai mult timp din jucatori reali

maxresdefault.thumb.jpg.6b5e5722136dbc5df981b450cf573834.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply
18 minutes ago, kevinluci said:

Anul trecut ai stat mai bine de 10 ani. Sper să se întâmple la fel și acum. Multă baftă!

Totul depinde de cate crash-uri primesc :D. Deocamdata nu reusesc sa creez un premiu din editor(nu pot selecta decat la sfarsit de an, si nu la sfarsit de luna). Ai idee de la ce poate fi? Lui Totti jr i-am dat  acelasi CA/PA cum are si Riccardi. Eu zic ca este ok.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Andreyyy86 said:

Mult succes! Am urmari si cariera de la editia precedenta si chiar ai reusit sa faci aproape ceea ce ti ai propus si acum!

Totti junior cum arata la atribute?

Inca nu l-am creat. Deocamdata am probleme cu editorul in creearea unui premiu individual

Link to comment
Share on other sites

O să îți urmăresc și eu cariera, dar sper să nu faci ca data trecută, adică să scapi de Dzeko și Kolarov la prima strigare. Ține-i măcar doi ani. :) Până la urmă sunt cam cei mai importanți jucători la ora actuală pentru Roma. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Acum am inceput si eu cariera anuala cu Roma, pe Dzeko am luat 82M +12M in rate de la United, vreau tactica fara varf clasic.

Apoi, daca vrei sa il tii pe Manolas trebuie sa foloesti editorul, are clauza de vreo 35 de M si valoare de piata mult mai mare, nu accepta renegocierea ontractului si il pierzi sigur in prima fereastra de transferuri. 

Link to comment
Share on other sites

Eu nu l-am pierdut. Nu am primit oferte pentru el și a acceptat prelungirea prin retur. E adevărat, nici nu prea a rupt  norii sub comanda  mea, decent și atât. :) Poate îmi voi posta și eu cariera cu Roma, sunt în al treilea sezon acum, dar încă n-am reușit mare lucru. :)

Link to comment
Share on other sites

On ‎12‎/‎12‎/‎2018 at 1:17 AM, Tibi said:

O să îți urmăresc și eu cariera, dar sper să nu faci ca data trecută, adică să scapi de Dzeko și Kolarov la prima strigare. Ține-i măcar doi ani. :) Până la urmă sunt cam cei mai importanți jucători la ora actuală pentru Roma. 

 

 

As vrea sa am o echipa formata din actualii juniori, si cei care au mai fost la Roma la tineret.

Echipa tip pt viitor: Cardinali; Florenzi, Manolas, De Light(daca reusesc sa-l transfer), Luca Pellegrini; Marcucci/ Lo. Pellegrini, Riccardi, Totti jr(creat din editor); Under, Tumminello, Kluivert. Cam asa as vrea sa arate echipa :D.

Link to comment
Share on other sites

UPDATE

 

Sezonul l-am inceput la International Champions Cup unde n-am pus baza prea mult pe rezultate. Dupa aceasta competitie a urmat inceperea campionatului unde merg destul de bine avand o singura infrangere surprinzatoare in fata celor de la Frosinone. Surpriza vine de Edin Dzeko care marcheaza aproape meci de meci, spre deosebire de realitate. In UCL am debutat cu dreptul intr-o grupa cu Young Boys, Atletico Madrid si Dortmund. Luna septembrie se incheie excelent cu Victoria impotriva rivalei din oras. ROMA SIAMO NOI !!

Ati observant ca la unele meciuri arbitrul fluiera acordarea golului inainte ca mingea sa intre in poarta.

TACTICA

A-S-Roma.png

REZULTATELE

A-S-Roma-2.png

SERIE A

Serie-A-TIM.png

TOTTI JR

Totti.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

UPDATE

 

Jocul din realitate s-a teleportat si in joc. Efectiv din luna octombrie n-a mai mers nimica, bifand infrangeri neasteptate, si din lupta pentru titlu am ajuns sa ne chinuim sa prindem locul 4. Olsen n-a fost portarul pe care il asteptam gresind mult si luand niste goluri usoare. Conducerea mi-a dat la dispozitie 5 meciuri ca sa redresez echipa, altfel ma da afara. In UCL am iesit pe locul 3, invingand doar pe Young Boys. Acuma obiectivul principal este sa castig Europa League, ca sa pot juca si la anul in UCL, in cazul in care nu prind primele 4 pozitii. Fiind criza la echipa am decis sa cumpar jucatori in iarna atat tineri cat si cu experienta, si sa pregatesc echipa pentru sezonul urmator. A fost o prima jumatate de sezon foarte grea si plina de accidentari, mai ales din luna octombrie incoace. Sunt obligat sa castig tot in retur daca vreau sa continui si de la anul.

TOTTI JR DEBUTEAZA CU GOL

Inbox.png

EURO 2020 CALIFICARI

Inbox-2.png

REZULTATELE

Inbox-3.png

TRANSFERURILE IARNA+VARA

Inbox-4.png

SERIE A

Serie-A-TIM.png

UCL+EL

UEFA-Champions-League.png

Link to comment
Share on other sites

SEZON 1: 2018-2019

maxresdefault.thumb.jpg.6b5e5722136dbc5df981b450cf573834.jpg

Obiective:

-sa fiu cea mai buna echipa din Italia si Europa

-sa castig titlul mondial si european cu Italia

-sa castig de 4 ori consecutiv UCL

-sa am un lot format in proportie de 95% din italieni si crescuti de club

-sa am o academie puternica

-sa creez echipa in jurul lui Riccardi-Totti-Tumminello

-lotul sa fie format cat mai mult timp din jucatori reali

-sa incerc sa readuc la echipa jucatorii tineri care au fost prin academie

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ita said:

FUSION DB - Wonderkids v1.0 😉

https://www.facebook.com/FusionDBFM/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARBvmyWy87FUccz2fsGDJbuMTTfc4nvlt4Lb7gHtn7SwUfUKfL4mIV95nVzbgP7lpqMDdoQhRG2IbxOL

Ai si jucatori de 13 ani reali daca tot vrei sa faci un youth challange.

Mersi. Dar nu prea vreau sa pun prea multe baze de date neoficiale, datorita faptului sa nu primesc prea multe crash-uri.

 Gasesti foarte multe lucruri interesante pe acest site.

http://www.panoz.it/fmitalia/FM_index.asp?FMVersion=15&DownloadKind=0

 

Link to comment
Share on other sites

UPDATE

 

Sezonul il incepem cu o infrangere neasteptata la Torino, urmata de o victorie senzationala in fata celor de la Atalanta, unde Totti isi face debutul cu gol. Milan si Liverpool ne aduc putin cu picioarele pe pamant. Din acel moment echipa incepe sa-si de dea drumul la joc si obtine victorii inportante care ne plaseaza in spatele liderului Napoli. Lazio pleaca si ea invinsa de pe Olimpico. Totusi, avem o mica problema in deplasare ca nu reusim sa castigam prea multe meciuri.

A-S-Roma-Senior-Fixtures.png

Inbox.png

Inbox-2.png

Inbox-3.png

Serie-A-TIM.png

Link to comment
Share on other sites

UPDATE

 

Terminam anul intr-o pozitie care nu ne avantajeaza mai deloc. Am facut foarte multe egaluri ceea ce ne-a adus la foarte multe puncte de primul loc. In UCL am terminat pe locul 3, si voi juca mai departe cu Paok in Europa League. Desi nu prea imi place sa fac transferuri in mercato-ul de iarna, acum am fost nevoit sa investesc foarte multi bani in achizitii. Sper ca aceste achizitii sa ne faca mai puternici, si din sezonul viitor sa atacam titlul si de ce nu UCL.

Inbox.png

TRANSFERURILE

Inbox-2.png

UCL+EL

Inbox-3.png

SERIE A

Serie-A-TIM.png

Link to comment
Share on other sites

FINAL DE SEZON 1: 2018-2019

 

Sezonul l-am incheiat cu castigarea Europa League ceea ce ne da dreptul sa jucam in grupele UCL si anul viitor. A fost un sezon greu in care am stat numai in afara locurilor de UCL. Noroc ca m-am salvat cu Europa League. Pentru sezonul urmator obiectivul este sa incercam sa ne luptam la titlu, si o prezenta cat mai lunga in UCL. Avem un lot bun si acoperit pe toate posturile. ROMA SIAMO NOI !!

Va urez un an nou fericit !!!! Si cat mai multe victorii la Football Manager :D !!!

Inbox.png

Inbox-2.png

UEFA-Champions-League.png

UEFA-Europa-League.png

Serie-A-TIM.png

Link to comment
Share on other sites

SEZON 2: 2019-2020

DIQ_xLxXoAQfZRS_thumb_png_38bcbfbed51ebdca46bf93df4edaf2ce.png.7419eff9983990c75cb8a86f6e3896df.png5842fe06a6515b1e0ad75b3b_thumb_png_05bca2cdca058f87de9407e12ad6383c.png.17e31ebd5dfb54524141dfc7d881fa02.png

 

Sezonul l-am inceput cu traditionalul turneu International Champions Cup, unde n-am pus mare baza pe rezultate, ci mai mult pe omogenizarea echipei. Debutul de campionat il incepem cu o victorie senzationala impotriva lui Napoli, scor 4-0. Pierdem din pacate Supercupa Europei la loviturile de partajare in fata celor de la Liverpool. Avem infrangeri cu MIlan si Inter, dar ne revansam in fata suporterilor cu o victorie in "Derby della Capitale". In UCL castigam fara probleme grupa, singura infrangere fiind cu Brugge. si vom juca in optimi cu Bayern. Tot in UCL, Totti Jr devine cel mai tanar marcator din competitie, dupa ce sezonul trecut devenise cel mai tanar debutant. I se prevede o cariera frumoasa, iar dupa retragerea lui De Rossi din vara va deveni probabil noul capitan al echipei, si va incepe sa joace titular aproape meci de meci, mai ales ca Edin are o varsta.  De la infrangerea cu Inter din campionat mergem excelent, ajungand ca la finalul turului sa fim aproape de lider, si sa avem sperante pentru titlul.

Inbox.png

Inbox-2.png

Inbox-3.png

Inbox-4.png

Serie-A-TIM.png

UEFA-Champions-League.png

 

Link to comment
Share on other sites

FINAL DE SEOZN 2: 2019-2020

 

A fost un sezon fantastic pentru noi. Dupa semifinala de acum doi ani, acum a venit randul si finalei de UCL. Din pacate am pierdut-o in fata celor de la Valencia in prelungiri. In campionat am terminat pe 3, la sase puncte in spatele lui Juve. De acum inainte strategia clubului este de a se baza pe jucatorii din academie sau care au trecut prin academie.

Cu nationala Italiei am ajuns in finala EURO 2020, unde Portugalia si-a pastrat titlul European. Urmeaza o schimbare de generatie in echipa Italiei unde voi renunta la unii jucatori care sunt trecuti de 30 de ani.

In acest sfarsit de sezon al doilea simbol al echipei, Daniele de Rossi s-a hotarat sa se retraga, dar va ramane cu noi in staff. De acum incepe "era" Cristian Totti :D. O sa fie capitanul nr 1 al nostru in viitorul sezon. Sper sa-l duc spre castigarea Balonului de Aur. Daca n-a reusit "IL CAPITANO", poate resuseste micul "IL CAPITANO" :D. ROMA SIAMO NOI !!

Inbox-2.png

Inbox-3.png

Inbox.png

Serie-A-TIM.png

UEFA-Champions-League.png

UEFA-European-Football-Champions.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy