Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


SIBIUL ARE FOTBAL


Emilianul

Recommended Posts

200px-Logo_FC_Hermannstadt.png.2221dd03a907ba6f73f3155c595f14b4.png

Salut, am decis sa incep si eu prima mea cariera pe FM 19. Am ales Hermannstadt pentru ca vad aceasta cariera ca o provocare pentru mine si pentru ca e echipa locala, deci stiu in mare parte ce poate fiecare jucator si sunt foarte familiar cu lotul. Obiectivul meu personal este o clasare in primele 10 echipe ale Ligii 1, ceea ce cred ca e realizabil in ciuda faptului ca vom juca toate meciurile in deplasare, deoarece meciurile de acasa le vom disputa la Targu Mures, unde nu ma astept sa avem o asistenta foarte mare la meciuri. Echipa vine dupa un sezon excelent in Liga 2, sezon in care au jucat o finala de cupa si au obtinut o promovare la pas sub comanda lui Alex Pelici, iar eu vreau sa duc echipa la urmatorul nivel. O sa revin cu rezultatele din presezon si transferuri (daca o sa fie cazul). 

 

Link to comment
Share on other sites

REZULTATELE DIN PRESEZON

Preseson.thumb.jpg.9fe8d8e0e023ab31720962be0619532c.jpg

Sunt multumit per total de rezultatele din presezon, singura infrangere venind in meciul in care am jucat doar cu rezerve deoarece 4 zile mai tarziu urma debutul in Liga 1. In toate meciurile, mai putin in ultimul, am rotit echipa foarte mult pentru a-mi face o idee cine merita sa faca parte din primul 11 pentru primele etape. Un rezultat care imi da sperante este egalul cu Basaksehir, un egal impotriva unei echipe foarte bune care nu s-a menajat. Golurile lor au fost marcate de Emmanuel Adebayor si Stefano Napoleoni.

 

                                                                      Screenshot_28.jpg.90f0548f8991f94dcd7f7766e9fe3615.jpg 

Urmeaza un start foarte greu de campionat, prima etapa in Stefan cel Mare, iar a doua etapa "acasa" la Targu Mures contra Viitorului.

Niciun transfer facut, banii clubului fiind limitati si sunt nevoit sa vand ceva pentru a lua jucatori. Am pus pe lista de transferuri 2 jucatori, pe Luis Ali Vega si pe Alex Curtean, considerand ca primul nu este peste concurenta sa pe post, atat Abdurahimi, cat si Petrescu si Serediuc fiind peste el in opinia mea, lucru la care mai adaugi si faptul ca salariul sau este destul de mare (2500 euro / luna ) in comparatie cu Petrescu si Serediuc. Cat despre Curtean, el joaca pe aceeasi pozitie cu Luis Ali si este si mai batran. Planuiesc sa aduc 2 fundasi stanga care sa fie rezervele lui Pamfile, 2 fundasi de pana in 19 ani. In acelasi timp i-am adus de la Liga a doua pe Pamfile, Dumitriu si Campean, ultimul fiind un fundas dreapta de 20 de ani care va fi prima solutie de rezerva la Biel Company. Obiectivul ramane clasarea in primele 10 echipe.

Link to comment
Share on other sites

PRIMELE 7 ETAPE:

Screenshot_31.thumb.jpg.78e7adc344a5190383ac3daf367491bf.jpg

Sunt multumit de primele 7 etape. Prestam un fotbal destul de placut, n-am fost dominati de nicio echipa. Din pacate, in meciurile cu FCSB si cu Viitorul nu am putut tine de rezultat. In ambele am condus la pauza si in ambele am pierdut. Ba chiar mai mult, cu FCSB am avut meciul in mana, dar am pierdut inexplicabil.

                                                        Screenshot_29.jpg.ebb236d47edac4174513435d862f2329.jpg

Echipa are un joc pozitiv, am marcat in toate meciurile si dam golgeterul Ligii 1 dupa primele 7 etape, pe Bogdan Rusu care a reusit . Din pacate, am fost loviti de o accidentare destul de urata la Ionut Petrescu, care va reveni doar peste o luna si jumatate, si care a ratat meciurile cu Medias si FCSB. 7 goluri, cu 2 mai multe decat ocupantul locului 2, Harlem Gnohere.

CLASAMENT:

                                                                             Screenshot_30.jpg.89ccaf67d94accfd821ca9464ca13ed5.jpg

Dupa 7 etape, ne aflam pe locul 4 in Liga 1 cu 11 puncte, ceea ce e clar peste asteptarile mele. Cu ceva mai multa atentie, consider ca puteam fi chiar mai sus in clasament, aici ma refer atat la meciul cu FCSB cat si la cel cu Viitorul, cand puteam sa scoatem macar cate un punct. 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Imi place cum arata clasamentul overall :D Ti-am spus eu ca Bogdan Rusu o sa se descurce :) 

Also, eu am avut probleme mari si cu Abdurahimi si Kuca ... nici cum nu puteam sa ii tin la marcaj. Hermannstadt m-a eliminat in ambele sezoane din cupa in cariera cu Csikszereda ...

Question: joci cumva cu activatorul de L3 ?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Raulic said:

Imi place cum arata clasamentul overall :D Ti-am spus eu ca Bogdan Rusu o sa se descurce :) 

Also, eu am avut probleme mari si cu Abdurahimi si Kuca ... nici cum nu puteam sa ii tin la marcaj. Hermannstadt m-a eliminat in ambele sezoane din cupa in cariera cu Csikszereda ...

 Question: joci cumva cu activatorul de L3 ?

Rusu este senzational pana acum, sper sa o tina tot asa :D 

Da, joc cu activatorul, e foarte bine lucrat, felicitari si multumiri pentru munca :) . Am vazut ca era un bug la db-ul original, ca nu-ti recunostea jucatorii U21 desi aveam vreo 2-3 jucatori eligibili pentru regula.   

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Super ;) 

Scuze de offtopic ...

Cam asta ma interesa - Acum iti recunoaste corect jucatorii U21 ?

Also, poti sa joci cu Morutan, Coman sau altii mai tineri fara sa fie registered pe lista de L1 ? Eu am inceput cariera mea cu Csikszereda pe o varianta mai veche a activatorului, nu ultima postata pe forum si am sesizat cateva probleme in L1 :) 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, UnderFIRE23232 said:

O duci foarte bine cu Sibiul :) 

Bogdan Rusu se descurca foarte bine e clar :) 

Bafta, si hai cu titlu :) Dar nu stiu sigur daca te va lasa sa joci in Champions League, adica cred ca depinde si de buget habar nu am oricum bafta :) 

Nu ma gandesc la titlu in ciuda startului excelent de sezon, inca sunt ceva probleme la concentrarea echipei in meciurile importante, dovada fiind meciurile cu FCSB si cu Viitorul cand n-am putut profita de avantaj la pauza. Ma multumesc cu ramanerea in Liga 1, orice rezultat mai bun e un bonus :)

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Emilianul said:

Nu ma gandesc la titlu in ciuda startului excelent de sezon, inca sunt ceva probleme la concentrarea echipei in meciurile importante, dovada fiind meciurile cu FCSB si cu Viitorul cand n-am putut profita de avantaj la pauza. Ma multumesc cu ramanerea in Liga 1, orice rezultat mai bun e un bonus :)

 

Avansez si eu cu Ariesul in sfarsit :) Deșii daca o tii tot asa un play-off nu suna rau :)

Link to comment
Share on other sites

Odata cu acea accidentare a lui Pedro Moreira, au inceput si lucrurile sa devina tot mai rele. In primul rand, Daniel Tatar s-a accidentat si el foarte grav, urmand sa stea 10 luni pe bara, adica tot restul sezonului.

In al doilea rand, lucrurile au inceput sa mearga tot mai prost de la acea infrangere cu FCSB pe final de meci. Lotul incepe sa-si arate limitele, stiam ca o sa se intample asta candva, dar parca a venit prea repede si realitatea a lovit prea dur. O serie foarte proasta a dus la o situatie neasteptat de proasta.

             Screenshot_36.thumb.jpg.76d076e5b4af13d4a0b1d5cb43c328c8.jpg

CLASAMENTUL DUPA 16 ETAPE:

                                                                                Screenshot_1.jpg.bb60b91036906669f1b605cc0279e729.jpg

Link to comment
Share on other sites

Am reusit sa ii trezesc pe baieti dupa acea serie foarte proasta si au urmat vremuri incredibile. Trezirea a fost data de un hat-trick al lui Tsoumou impotriva Iasiului intr-o victorie superba cu 5-1. Cu Sepsi am fortat tot meciul si consider ca golul din minutul 76 a fost complet meritat, iar dupa am inchis perfect meciul. Cu Mediasul consider ca am avut atat noroc cat si inspiratie. Era 1-0 la pauza pentru Medias si au luat rosu in prima repriza. In a doua repriza am schimbat intr-un 4-2-4 care a dus la golul egalizator. In minutul 80 l-am introdus pe Stefan Blanaru in meci in locul lui Antonov si am schimbat intr-un 4-1-5 ultra ofensiv dupa ce Mediasul a luat un al doilea cartonas rosu. Blanaru a intrat si a marcat golul victoriei in minutul 90. Cu FCSB m-am revansat pentru meciul tur, de data asta ei au condus la pauza si eu am castigat cu 2 goluri intr-un interval foarte scurt de minute. La Botosani am jucat putin mai defensiv pentru ca si Botosaniul era pe un trend ascendent si n-am vrut sa pierd punctele si pana la urma Kuca a reusit sa aduca victoria in minutul 89.

                         Screenshot_4.thumb.jpg.bef0212444b9ac9ee62b2b964ad3e634.jpg           

Echipa pare mai inchegata ca niciodata si mai concentrata ca niciodata. Am vazut asta la ultimele 4 meciuri in care am fost in situatii destul de dificile, dar munca in echipa si concentrarea ne-au ajutat sa mentinem aceasta serie de victorii superbe. Also, in decembrie am castigat si Manager of the Month cu 4/4 victorii.

CLASAMENT DUPA 21 ETAPE

                       Screenshot_3.thumb.jpg.ad046d16f868abb3527c46a849913468.jpg

Locul 7 dupa 21 de etape. Not bad. Sper sa reusesc chiar intrarea in playoff dupa ultimele 5 meciuri de dupa pauza competitionala. Meciurile ramase sunt cu Voluntari (acasa), Dunarea Calarasi (deplasare), Chiajna (deplasare), Craiova (acasa) si CFR Cluj (deplasare). Ne asteapta un final extrem de greu, ultimele 2 etape fiind impotriva primelor 2 echipe din clasament la ora actuala. Un detaliu important este faptul ca la duelurile directe am avantaj cu toate cele 3 echipe pe care le mai pot depasi in lupta pentru playoff.

Bogdan Rusu este golgeterul Ligii 1 cu 16 goluri, fiind urmat de Harlem Gnohere cu 14. Sunt foarte multumit de prestantele atacantilor mei. Rusu are 16 goluri, Tsoumou are 6 goluri, acesta avand si cateva meciuri in care a lipsit din pricina accidentarilor, iar Stefan Blanaru are 2 goluri, printre care e si golul cu Medias. 

Screenshot_5.thumb.jpg.992358cc919ea41bfecaa93a92881e12.jpg

Kuca se afla si el pe locul 2 in topul assisturilor cu un numar de 6 pase decisive in contul sau.

In privinta contractelor, pot confirma ca Pedro Moreira, N'Kololo, Petrescu, Kuca, Dalbea, Ionut Stoica, Catalin Parvulescu, Straulea si Hergheligiu au semnat contracte noi cu echipa. Din pacate, Serediuc, Tatar si Dumitriu nu vor sa prelungeasca contractele deocamdata. Sunt inca in negocieri cu Dandea, dar cred ca va semna si el prelungirea contractului. 

Link to comment
Share on other sites

I've done it :D:D La egalul cu Chiajna credeam ca am ratat playoff-ul in mare parte. Nu ma asteptam sa scot ceva de la meciurile cu CFR si Craiova, dar am reusit chiar sa le bat pe amandoua :D 

Screenshot_6.thumb.jpg.d65c291cd46fc33f3a82196c997661bb.jpg

Screenshot_7.thumb.jpg.91addbf03ea25c494c2d0dc50184c0b3.jpg

In playoff o sa intru cu 23 de puncte, 5 mai putine decat liderul CFR. Obiectivul este sa nu ma fac de ras aici, adica sa nu pierd aproape toate meciurile pentru ca ar fi destul de trist. Poate cu ceva noroc o sa prind loc de Europa League.

Link to comment
Share on other sites

Stiam ca va fi greu in playoff, dar inceputul cu Dinamo si Craiova a lovit direct.

Screenshot_10.thumb.jpg.aeced8e1a93b9020fe5c0e5baaf809f4.jpg

Dinamo m-a dominat complet, ar fi meritat probabil un scor mult mai mare. Cu Craiova puteam scoate un egal, dar n-a fost sa fie. In schimb, egalul cu Viitorul cred ca a compensat cu infrangerea de la Craiova. Un scor nemeritat, Viitorul a dominat meciul complet si meritau victoria, dar norocul a fost de partea noastra. Cu CFR am facut un joc ofensiv foarte bun, dar defensiva ne-a tradat din pacate si am reusit doar un 3-3. Cu Astra am jucat perfect. Prima repriza a fost in mare parte controlata de ei pana au marcat. De la 1-0 vorbim de alt meci. Dupa ce au deschis scorul, meciul a curs la o singura poarta, dominand in totalitate mai mult de 60 de minute din meci.

Ne aflam pe locul 5, la 6 puncte de CFR si Viitorul, primele 2 clasate in Liga 1. Cel mai important, in Cupa Romaniei sunt calificate CFR Cluj care a batut in tur 2-0 la Clinceni. In cealalta semifinala se afla Dinamo si Viitorul care au remizat 0-0 in tur, astfel fiind sanse destul de mari ca locul 4 sa mearga in Europa League. Daca batem pe Dinamo in urmatoarea etapa trecem pe locul 4, asa ca Europa League nu e chiar atat de departe precum credeam ca o sa fie la inceputul sezonului.

                                 Screenshot_9.jpg.609b1e75d7474ce24ac268bdc233fec7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy