Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


FC FMRo - naşterea unei echipe


Ionut91

Recommended Posts

FC FMRO - Logo.png

Si asa incepe povestea FC FMRO,o echipa formata de membrii unui forum,pasionati de fotbal.

Jocurile de pe teren propriu le vom juca pe stadionul Cotroceni din capitala,noua noastra casa.

Asa arata clubul

Screenshot_1.png.f05ffc8476182352b39fcff1978fef87.png

Din lipsa de destui fundasi centrali m-am bagat si eu la joc,si ne vom baza pe urmatorul lot,sper ca nu vom pierde pe nimeni pe parcurs

Portari

Screenshot-2.pngScreenshot-3.png

Fundasi

Screenshot-4.pngScreenshot-5.pngScreenshot-6.pngScreenshot-7.pngScreenshot-8.pngScreenshot-9.pngScreenshot-10.png

Mijlocasi

Screenshot-11.pngScreenshot-12.pngScreenshot-14.pngScreenshot-15.pngScreenshot-16.pngScreenshot-17.pngScreenshot-18.png

Atacanti

Screenshot-13.pngScreenshot-19.pngScreenshot-20.png

 

Tactica pe care ne vom baza

Screenshot-21.png

Si intreg lotul de jucatori

Screenshot-22.png

Va trebuii sa aduc ceva jucatori u19 doar sa fie acolo in caz de ceva,nu vor juca decat daca vom avea toata echipa accidentata :))

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Sezonul 2018/2019

Amicaluri

Screenshot_24.thumb.png.3dca3b6c50667e45f2aa3aab9dbc4116.png

Am distrus toate echipele in amicaluri,si media suporterilor entuziasmati de noua echipa ne prevesteste un viitor stralucit.Admin si Ovidiu au fost cei mai buni jucatori in amicale si sper sa continue forma foarte buna in meciurile oficiale.

Cupa Romaniei,runda 1

Screenshot_25.thumb.png.c6eb138f918956039a2a736057b4571c.png

Ne-am vazut condusi inca din min.4 dupa golul lui Novac.Luci inscrie un gol frumos de la marginea careului mare si duce meciul in prelungiri,unde din pacate nu am reusit sa inscriem cu toate ca am fost peste ei

Screenshot_26.png.ed3aabae75e17db652029aa5cb0e35cb.png

Am ajuns la penaltiuri unde Olteanu Marius Cosmin ne ingroapa :O,6-5 la penaltiuri si suntem eliminati in prima runda,dar privind la ocaziile avute trebuia sa facem instructie cu ei.

Liga 3 seria 2

Dupa eliminarea prematura din cupa,ramanea sa ne concetram 100% pe campionat,si sper sa fim mai eficienti in fata portii acolo unde Admin trebuia sa fie foarte eficace avand in vedere pasele de calitate primite de pe benzi.

Screenshot_27.thumb.png.bce3f58cd05a0797bbabef03ae425f38.png

Un inceput neasteptat de bun avand in vedere meciul din Cupa,cu toate ca Admin a inscris 3 goluri cu Chiscani,Dragosbox a fost senzational ca fundas dreapta reusind 3 pase de gol.

PoM

Trebuie sa fie Dragosbox cu pasele lui de gol,urmat indeaproape de Admin cu hattrick-ul impotriva celor de la Chiscani

Link to comment
Share on other sites

Septembrie,Octombrie update 2018/2019

Liga 3 seria 2

Screenshot_29.thumb.png.1099e8d4e3c9c971c101892a090d2b40.png

Nu am putut sa continuam seria victoriilor zdrobitoare din primele 2 etape,mai mult din cauza convocarilor la nationala de tineret u19,unde am avut 9 reprezentanti.

Admin continua sa rupa plasele,dar Aripioara este cel care ne-a adus cateva puncte importante.2 cartonase rosii am primit in meciul cu Delta,ce a dus la infrangerea aia cu toate ca eram favoriti certi la castigare,in meciul cu Rapid iarasi a trebuit sa jucam cu regeni si sa vazut lucrul asta.

Meciul cu Tunari a fost iarasi extrem de greu,am jucat cu 2 fundasi centrali accidentati.

Pentru meciul cu FCSB II am schimbat tactica intr-un 4-4-2 direct counter si pare ca a functionat.

Clasament

Screenshot-30.png

Nu stam rau,dar diferenta incepe sa creasca daca nu legam o serie de victorii,Progresul pare intr-o forma de zile mari si ma indoiesc ca o sa scada din turatie pana la pauza de iarna.

Lotul

Screenshot-31.png

Link to comment
Share on other sites

  • Graphics Team FMRo
29 minutes ago, Ionut91 said:

Progresul pare intr-o forma de zile mari si ma indoiesc ca o sa scada din turatie pana la pauza de iarna

Or să scadă clar după pauza de iarnă, ai încredere în mine <_<

Pentru mine pozele de la portari, primele două poze de la fundași și primele două de la atacanți mă trimit la același link. Eu cel puțin nu mă pot găsi pe mine :D

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_4.thumb.png.7617bf59e580dd406332e066798bfe10.png

Noiembrie,Decembrie update 2018/2019

Liga 3,seria 2

Screenshot_32.thumb.png.a215812b889b32e9cbdd37ee11374edc.png

Se pare ca nu avem constanta deloc in jocuri,pierdem cu echipe care ar trebuii sa castigam,patronul nu pare prea multumit de jocul echipei.Pe o nota mai pozitiva am avut 10 jucatori la u19 de data asta.

Clasament

Screenshot_33.png.70d599a59196d5a0f971b7161acf77de.png

Un avans considerabil al celor de la Progresul,sincer am emotii in privinta promovarii

Lotul

Screenshot-34.png

Uite si rezultatele echipei nationale u19

http://prntscr.com/lhezw1

Link to comment
Share on other sites

Martie,Aprilie update 2018/2019

Liga 3 seria 2

Screenshot_37.thumb.png.3f0ea1062f31397b6766226dc08128d8.png

Totul a mers perfect pana la meciul cu Rapid,aveam sanse,mici ce e drept de promovare,eram la 6 ptc in spatele Progresului,trebuia doar sa batem Rapidul si poate promovam,dar na cred ca jocul ne-a furat :)).

Am castigat 2 meciuri cu toate ca am avut 10 jucatori din 18 la nationala u19,cel cu Borcea si Slobozia si credeam ca nimic nu ne mai opreste,mai ales dupa meciul cu Tunari.

Acu nu ne mai ramane decat sa terminam meciurile si sa ne concentram pe sezonul urmator.

Youth intake

Doar un jucator mai bunicel

Screenshot_40.thumb.png.6325fe29d2c3e60065a777b6c845f6b6.png

Sper ca ne poate ajuta in acele momente cand restul lotului e plecat la nationala.

Clasamentul

Screenshot-38.png

Lotul

Screenshot-39.png

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Raulic said:

Mai sunt 4 meciuri in care e greu sa tragi acolo sus ... Nu-i bai, anul viitorul suntem mai buni!

Pe ce pozitie m-ai jucat de am dat hat-trick in amicalul ala ? :)) 

Amr,if suport.abia din retur ai apucat meciuri ca ai fost accidentat tot turul🤣

Kevinluci avem cel putin 100k pe rosu deci ma indoiesc ca primesti vreun ban

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy