Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


O cariera oarecare ! :)


rdpdenis

Recommended Posts

Va salut !

Initial am spus ca nu o sa cumpar FM deoarece jocul asta te prinde prea tare :))

Si am mai zis ca nu o sa fac cu echipa mea preferata pentru ca atunci e si mai "palpitant"...

Se pare ca nu m-am putut abtine asadar dupa un prim sezon zic eu destul de bun,

cu un lot a lui Dinamo destul de tanar am obtinut pozitia a 2a in ultimele 2 etape avand nevoie de cel putin 2 puncte

pentru titlu am reusit sa pierdem cu Voluntari, 2-1 care a trimis titlul la Craiova(ca opinie personala, Craiova a meritat titlul,a dominat campionatul regulat si play-offul

dar in retur nu au reusit sa tina pasul)

Sezonul 1 :

MRyYPDa.png

Dupa acest sezon in care am terminat pe 2, ma asteptam sa urmeze cupele europene si doream sa nu ne facem de ras,astfel am zis ca as avea nevoie de transferuri,

avand in vedere ca pozitia de "CAM" era o buba mare la echipa...Am decis sa incerc niste transferuri incat si sezonul ce vine sa ne calificam in play-off si dupa vedem ce o fi...

Avand de jucat 4 tururi preliminare recunosc ca nu ma asteptam ca sa avem conditia si valoarea de a ajunge in grupe(experiente mai vechi in FM ).

Cu toate acestea am avut niste amicale unde am incercat mai multe formatii si mai multi jucatori de la echipa U19.

Intr-un final am transferat pentru sezonul 2 : Gabriel Iancu,Victor Ramniceanu(iarna sez1),Nicolai Calancea,Vasile Petra,Stjepan Babic(iarna sez1),Patrick Petre,Andrei Florescu,Robert Raducanu.

Sezonul 2 :

twoq984.png

Dupa un parcurs incredibil in Europa League cu 6 victorii consecutive,meci dramatic cu Maccabi in play-off cu o victorie in prelungiri :)

GRUPA B :

d9TSChM.png

Lotul actual ->> 0BMBjyc.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Dupa o lunga perioada,revin cu post :)

Ei bine in cariera a trecut sa zicem ca nu mult, doar vreo 2 ani :)

Uw9wxu1.png

sNaaluS.png

uI2DxJV.png

lLEf3RB.png

QdpNK2C.png

aH42daJ.png

 

Cam acesta a fost sezonul 2, un sezon frumos, cu un titlu castigat zic eu meritat :) mici emotii spre final cand Craiova se apropia dar totul e bine cand se termina cu bine :)

Sezonul 3 :

TM8BiWn.png

Lt2uIfe.png

EdiXLfy.png

HkGgxak.png

UbFAzJS.png

 

dwMMBnK.png

ZSzxXFI.png

Lotul echipei -->

TylK13D.png

4uAdLT6.png

 

Dupa cum observati nu am facut transferuri foarte exagerate,

->R.Moise a fost foarte necesar pentru echipa si de aceea am facut eforturi financiare.

->D.Alibec l-am adus pentru ca R.Moldoveanu incepuse sa numai marcheze in play-off ul sezonului trecut si am zis sa creez o concurenta astfel amandoi au marcat in sezonul asta si combinatia asta chiar imi place si este eficienta.

->D.Giafer este un jucator luat de la juniori dupa ce sezonul trecut a jucat aproape meci de meci la Astra(chiar daca a facut o gafa in play-off ul ucl printr-un autogol tipic Banel...) este un jucator foarte bun.

-> A.Bani este tot de la echipa a II a daca nu ma insel, un jucator care il inlocuieste pe R.Moise cand e nevoie, sa zicem ca este un jucator bun la nevoie.

->C.Stan vine de la echipa a II a si este un jucator de baza care a reusit niste executii impresionante.

->D.Rotariu imprumut pentru un sezon de la Club Brugge,sper sa il pot transfera definitiv, momentan are cifre acceptabile.

->G.Grozav imprumut de la Bursaspor,nu prea a impresionat si are o concurenta destul de mare pe post astfel nu l-am prea preferat.(initial l-am dus in caz ca se accidenteaza cineva si e nevoie)

->O.Popescu cumparat de la FC FCSB, un jucator important sezonul trecut dar si acum,un jucator foarte bun la recuperari(cel putin in sezonul asta).

->F.Rossi transferat de la Craiova, un mijlocas foarte bun,momentan sunt multumit.

->C.Belu transferat de la Astra,dupa parerea mea are cifre destul de bune, adica 8 asisturi, chiar daca in 40 de meciuri,omul da centrari si din multe centrari am reusit sa marchez.

->A.Pascanu imprumutat de la Leicester, un titular incontestabil, S.Popovici a pierdut rapid locul de titular in fata acestui pusti care rupe banda stanga :)

->L.Branescu transferat de la Juventus, un portar okay, care dupa parerea mea este ok pentru liga 1, initial am continuat cu Mutiu si dupa transferul lui Lau dar in cele din urma si-a castigat postul de titular.

 

Astept sugestii si critici :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy