Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[IT] [BARI] DRUMUL SPRE SERIE A SI GLORIE


Neoh

Recommended Posts

In ultima zi de transferuri mi-a plecat un mijlocas central si am adus un altul imprumut in aceiasi zi. JIKCZvA.png

Iar mai tarziu am mai adus doi jucatori mai experimentati pentru a intari putin echipa. Am zis eu ca nu am nevoie, dar totusi jucatorii de 16 ani promovati de mine nu fac fata si pe acele pozitii aveam nevoie de intariri. Mazzocco e tot mijlocas central, 24 ani de la Padova din Serie B. si Iocolano, 30 ani, mijlocas stanga de la Monza din Serie C (A mai jucat la noi in sezonul 2017/2018 in Serie B inainte sa fim retrogradati in D).

x3BEiFD.png

Rezultatele la sfarsitul turului stau asa. Mai am in dec doua meciuri din retur si intru in pauza de iarna ce este foarte scurta, pana in 18 ian.

KxbSdGj.png

Clasamentul sta in felul urmator. Suntem la multe puncte de locul 2, dar nu trebuie sa ne lasam pe tanjeala. Scorurile au fost mult mai stranse si echipele sunt mult mai bune, dar am o echipa solida si sper sa nu pierdem nici sezonul asta vreun meci. :) Ma ajuta mult faptul ca pot face cinci schimbari intr-un meci ca si in Serie D. Pot baga si multi jucatori tineri pe parcursul meciului cand consider ca meciul e castigat. In general fac 3 schimbari normale cum voi face in Serie B unde sunt doar 3 si in celelalte doua bag tineri de 16 ani.

1XaqovP.png

In cupa italiei m-am oprit in optimi. Am fost singura echipa din Serie C ce-a ajuns pana acolo. Meciul cu Chievo a fost de vis, conducand 3-1 la pauza si dominand jocul. Din pacate, Napoli a fost o nuca mult prea tare pentru noi si cu toate ca in repriza a doua am aratat un fotbal bun, fiind cat pe-aci sa egalam si sa ducem jocul in prelunguri, n-a fost sa fie anul asta.

BOzzLTQ.png

In ce-a de-a doua cupa in care jucam lucrurile stau mult mai bine. Sper s-o castigam si avem sanse.

c750OKI.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Am terminat si sezonul de Serie C si am promovat in B fara nicio infrangere ca si in D. A fost un sezon destul de dificil, dar incununat de succes si B-ul incepe cu un derbi local cu Foggia. Unele meciuri au fost mai dificile, altele mai lejere, dar cu toate ca n-am avut vreo infrangere, n-am defilat. Sezonul asta au jucat titulari mai multi tineri, dar in special Langella CM, Cerboni DL si Caruso ST. Cu noul sezon cam la toti jucatorii titulari a trebuit sa le maresc salariul substantial, dar am avut de unde, am un buget de 4 mil pentru salarii.

Rezultatele:

IhCrzWR.png

Clasamentul. Am pus si celelalte 2 serii ca sa vedeti cine a promovat in B. Doar 4 promoveaza. :)

haHbamF.png

HVwyNrM.png

mgFGBQ6.png

La sfarsitul campionatului, am jucat in ceva supercupa a castigatoarelor de serii pe care am castigat-o surprinzator. Va veti da seama de ce zic asta. Cu Livorno a fost echilibrat, dar pe Juve U23 i-am dominat tot meciul si am ratat si un penalti in min 99 :) S-au dat 10 min de prelungiri.

ZTE9rWE.png

y27WVIT.png

In cupa seriei c am avut doua meciuri extrem de grele cu Perugia si ne-am calificat din nou in prelungiri. :) Cu Juve stiti povestea. Au jucatori tineri buni, dar i-am dominat copios.

FdAHjEq.png

Am primit si o oferta pe care am refuzat-o desigur.

svjcue6.png

NOUL SEZON: SERIE B

Transferuri:

Plecari - Acestia au plecat gratis. Rozzi cu toate ca mi-a dat 25 de goluri in toate competitiile, am fost nevoit sa renunt la el pentru ca cerea prea multi bani si nu era constant. Aveam meciuri in care dadea cate doua goluri pe meci si altele in care l-am schimbat si la pauza. Floriano avea 33 si ca mijlocas de atac nu mai facea fata si Feola a fost bunicel, dar am adus altul mai bun si mai constant si am multi tineri ce vreau sa-i mai promovez si ca sa nu-mi faca probleme ca nu joaca, l-am lasat sa plece liber. Iocolano nu l-as fi dat ca mi-a placut atat timp cat a jucat, dar a fost accidentat foarte mult timp din sezon si m-am putut risca sa patesc si anul asta la fel. Iar ceilalti 3 i-am imprumutat la echipa mea din polonia. Sunt jucatori tineri si am vrut sa prinda ceva mai mult experienta.

M8lDRJa.png

Achizitiile - Doar jucatori din Seria A si B am adus. Doar Kanis a venit din Serie C. Pe Marfella l-am imprumutat din nou pentru ca Siaulys nu i-a facut concurenta prea buna lui Forte in poarta si in unele meciuri apara destul de slab. Am adus asa: Marfella [20 ani] portar (rezerva), Mansi [24 ani] si Giovanna [23 ani] fundasi (se bat cu Pasqualoni [23 ani] pentru titularizare), Mora [22 ani] si Rosa [20 ani - brazilian] fundasi dreapta vor juca cand unul, cand altul pentru ca voi avea multe jocuri (pentru ca Sorsa n-a facut fata prea bine. Am vrut sa-l vand dar pana la urma l-am urcat mai sus si va juca mijlocas dreapta - rezerva), Kanis [23 ani - marocan] mijlocas dreapta titular, Proietti [28 ani] mijlocas central pentru ca aveam nevoie de cineva cu experienta (are si el concurenta), Kichi [18 ani - ivorian], tot de la Atalanta, mi-a placut si am zis ca il voi vinde daca nu e ce trebuie. Plus ca mai am doi senegalezi de 16 ani de la tineret. Pe unul vreau sa-l folosesc putin sezonul asta. In atac l-am adus pe Bartulovic [24 ani - sloven] titular in locul lui Rozzi. Chievo a retrogradat din Serie A si de aia am putut lua jucatori de la ei. Niciunul nu era titular la echipele de unde i-am adus in afara de Kanis la Novara, dar sunt jucatori buni. Am o echipa tanara, am doar 5 jucatori peste 24 ani. In puncte cheie, portarul Forte 28, 2 mijlocas Proietti 28 si Sorsa 31, un fundas Popescu 27 si un atacat Simeri 27.

qoEJ6BX.png

Off-topic: - Ati observat ca offsidurile sunt cam aiurea ? Ma enerveaza maxim ca-mi anuleaza goluri din cauza asta. Ori e un un bug, ori nu stiu astia regula offsidului. Eu zic de faza cu mingea care se duce la alt jucator, dar pe directia ei este un altul care fuge in alta parte si totusi se da offside. E aiurea. Am patit-o de multe ori.

- Parca FM19 merge mai usor decat FM18 sau mi se pare mie ? Am acelasi laptop. :)

Link to comment
Share on other sites

Nu am facut nicio setare in plus sau in minus si chiar daca s-a facut ceva update la win, ar trebuie sa se vada la amandoua. In fine... poate doar mi se pare. Stiu ca am imbunatatit matchengine-ul si de aia. Poate o fi de la aia. Cine stie. Ca mi se pare sau nu, ideea e ca merge mult mai bine decat 2018.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Transfer pentru Serie B. Are 35 de ani, dar inca e bun cel putin un sezon. Am jucatori tineri buni, dar l-am adus mai mult pentru prestigiu si pentru fani. Voi promova in Serie A oricum si fara el pentru ca am adus jucatori buni in vara care joaca excelent, dar nu l-am putut rata pe Mario cand a venit un scouter de-al meu cu propunerea. :)

SjnOU8b.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy