Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[FM 19] [Schalke 04]


UnderFIRE23232

Recommended Posts

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Ok deci am preluat controlul celor de la CS Mioveni, chiar la sfarsitul sezonul am debutat cu o victorie impotriva celor de la Sanatatea Cluj scor 1-0 am jucat cu vreo 5-6 U19 deci suntem bine,,Mioveni a terminat pe locul 7,si eu ma pregatesc pentru noul sezon cu ei, si zic să inceapa nebunia cu CS Mioveni daca cu Turda nu am reusit, e destul te greu așa că am ales sa merg la Mioveni pentru ca m-a impresionat cand a eliminat FCSB-ul din cupa romaniei,CS Mioveni nu au facut performante foarte bune dar sper sa o fac eu si va trebui sa imi fac curat in lot si să aduc jucatori care stiu ca pot evolua si joaca bine,si o sa postez ca tot omul 4-5 meciuri pe screen nu o sa mai pun etapa cu etapa ca imi ia mult timp si in timpul asta va arat rezultatele si clasamentul sa fiti la curent cu ceea ce fac eu la Mioveni,dacă va intrebati cine a promovat este vorba despre Chindia Targoviste și Daco-Getica(Cel mai ciudat nume auzit de mine vreodata la echipa) Adica Juventus Bucuresti suna mult mult mai bine decat Daco-Getica, puteau sa gaseasca si ei alt nume...zic si eu,Oricum ce ziceti promovam sau nu?Incă nu stiu cine a retrogradat dar stiu că avem Chiajna in liga a 2-a si nu au reusit să promoveze deci va fii destul de greu impotriva lor si impotriva celor de la FC Voluntari iar meci greu care a terminat pe 4 Voluntari si pe 6 Chiajna,campiona in liga 1 este FCSB la egalitate de puncte cu CFR doar ca au avut golaverajul mai bun FCSB si au luat titlu-ul pentru al 2-lea an la rand, Si nu va mai tine cu vorbe si ne vedem la cariera :)  

Link to comment
Share on other sites

Hai serios pe omul asta ma bazam sezonul asta in aparare , incredibil stiri proaste pentru noi, sta cam tot sezonul pe bară și nu-l putem folosi deloc, o să incerc să angajez un medic bun pentru a-l trata pe jucator macar sa revina 10 meciuri că e destul pentru noi :( 

261783602_UNDERFIRE_Inbox.png.baf90462864ecb109ed9060e171a33f9.png

Si v-am spus că o să mă mut pe laptop si nu am nimic instalat in FM19 logo-uri fetele jucatorilor absolut nimic, si nu prea am chef sa le fac in seara asta, imi pare rau :/ 

Ok e timpul sa va prezint cateva transferuri facute recent deci hai sa incepem fară sa lungim

 

Veniri

Robert Maior a venit la echipa noastra pentru suma de 100k(foarte multi bani) de la echipa Dinamo Bucuresti U19 care a castigat Liga Elitelor U19 si e posibil sa fie Wonderkids 

Martin Hristov a venit la echipa noastra pentru suma de 50k de la echipa Levski Sofia un jucator care ne va ajuta in aparare in locul lui Dan Popescu :( 

Mory Diaw a venit la echipa noastra liber de contract de la echipa Academia Clinceni un portar ca tot aveam nevoie la Mioveni :) 

Cezar Mihalache a venit liber de contract de la FC Viitorul hagi ii da drumul la echipa noastra ma bucur pentru chestia asta :) (Multumim Hagi)

Ahmed Bani a venit la echipa noastra pentru suma de 80k de la echipa Dinamo Bucuresti U19 alt posibil wonderkids :)

Plecari

Daniel Celea a plecat la UTA Arad pentru suma de 50k un fundaș central care nu a mai vrut sa negocieze cu noi așa că i-am dat drumul ii urez succes la noua echipa :) 

Alexandru Neagu a plecat la Daco-Getica pentru suma de 75k nici nu a vrut sa negocieze cu noi asa ca si lui i-am dat drumul la Daco-Getica :) 

Denis Brînzan a plecat gratis la CS Minaur Baia Mare liber de contract :) 

Bogdan Arsenică a plecat imprumut la Avântul Reghin si vom primi lunar 2k :)

 

Si cam asta am reusit sa fac eu momentan la CS Mioveni acei juniori o sa fie titulari 100% pentru ca au atribule geniale la 17 ani :) 

Link to comment
Share on other sites

                                                     Amicale 2020/2021

                           Da.png.4b624003061784d3eb3b6ecdbfa64e53.png  

 

Sper ca nu este vreo problema cu logo-urile, scuzati ca se vede asa din greseala am lucrat la luminozitate si se vede asa, :) Dar oricum amicale decente facute de noi :) avem din prima meci cu favorita la promovare asa că sper sa obtinem un rezultat bun, presa se asteapta sa terminam pe 8 eu as prefera locul 1 hai sa vedem :) 

Link to comment
Share on other sites

Ce debut reusim impotriva favoritei la promovare, a fost măcel la Gaz Metan reusim sa batem cu 4-0 si cei doi adusi de la dinamo u19 au iesit in evidenta azi 2 asisturi pentru Maior si 2 goluri pentru Bani, eu v-am zis au potential sa fie Wonderkids :) Nu aveam cum sa nu pun meciul asta, am jucat incredibil :D 

1133174007_4-0lamedias.png.13164e4725f55e0c06b2bfee92211fd2.png

                  

1088999918_MacellaMedias.png.2e3f1fcdd5c48fad3af0614a22e7dc66.png

 

819529680_PosibilWonderkids.png.b12675c3451df9664fc2b368068095f4.png

Link to comment
Share on other sites

                                       CS Mioveni Program August Liga 2

 

                                                Meciur.png.6e290087dc5e28858fac5fe3d2a8e3f0.png

 

                                                         Clasament Liga 2 Etapa 6

                                                                                Clasament.png.364738af045113d0a519c95075df74c5.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Multi bani ai invartit tu pe acolo :D As vrea sa am si eu resursele alea :) 

Eh, din ce stiu despre copii aia fac parte din generatia boostata a dinamovistilor, ai grija de ei ca o sa faci bani frumos daca i-ai luat definitiv ;) Bafta si trage tare la primele 3 locuri.

Link to comment
Share on other sites

Debutul cu victoria de la Medias cu 4-0 a fost absolut superb. Sa bati o echipa care sezonul trecut juca in liga 1, cu 4-0 la ea acasa inca din prima etapa e o performanta de remarcat. Egalul cu Ripensia nu e un capat de lume, cred ca Ripensia e o echipa de mijlocul clasamentului in liga 2, dar evident se putea mai mult de la meciul ala. Cat despre egalul cu Turnu Magurele... ala e un rezultat negativ, mai ales daca luam in considerare startul lui Turris si faptul ca sunt o nou-promovata si ai jucat acasa. Farul s-ar parea ca e prea puternica la ora actuala pentru Mioveniul tau, cel putin asta deduc din acel rezultat de 3-0. Se anunta o contracandidata serioasa la promovare Farul, alaturi de "U" Cluj, Energeticianul si echipele retrogradate din Liga 1.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Raulic said:

Multi bani ai invartit tu pe acolo :D As vrea sa am si eu resursele alea :) 

Eh, din ce stiu despre copii aia fac parte din generatia boostata a dinamovistilor, ai grija de ei ca o sa faci bani frumos daca i-ai luat definitiv ;) Bafta si trage tare la primele 3 locuri.

I-am cuparat definitiv si sunt geniali baieti, cred ca pot sa fac o academie aici la Mioveni :) Si evolueaza foarte bine ma bucur de acei 2 jucatori :) 

5 hours ago, Emilianul said:

Debutul cu victoria de la Medias cu 4-0 a fost absolut superb. Sa bati o echipa care sezonul trecut juca in liga 1, cu 4-0 la ea acasa inca din prima etapa e o performanta de remarcat. Egalul cu Ripensia nu e un capat de lume, cred ca Ripensia e o echipa de mijlocul clasamentului in liga 2, dar evident se putea mai mult de la meciul ala. Cat despre egalul cu Turnu Magurele... ala e un rezultat negativ, mai ales daca luam in considerare startul lui Turris si faptul ca sunt o nou-promovata si ai jucat acasa. Farul s-ar parea ca e prea puternica la ora actuala pentru Mioveniul tau, cel putin asta deduc din acel rezultat de 3-0. Se anunta o contracandidata serioasa la promovare Farul, alaturi de "U" Cluj, Energeticianul si echipele retrogradate din Liga 1.

Farul are echipă buna si vor sa promoveze jucatori, acel 1-1 cu Turnu Magurele am bagat rezervele ca voiam sa ii am odihniti pentru meciul cu Mioveni dar a fost degeaba :) 

Link to comment
Share on other sites

                                         CS Mioveni Program Septembrie 2020/2021

                                Septembrie.png.bc5773b6554aaac40a39bca13a9b917f.png

Au venit si meciurile grele pana la urma, am scapat de ele si acestea au fost rezultatele obtinute de mine, Dominam in fiecare meci ne facem ocazii dar nu reusim sa inscriem primi,

Si chestia asta ne afecteaza mai ales in meciul cu Voluntari su cu Astra care am avut multe ocazii dar nu am reusit, insa in luna care vinei imi propun sa batem tot pentru ca nu mai pot face greseli sa pierd un meci :D 

Daca va intrebi ce s-a intamplat cu Ahmed Bani pai el a inscris aproape toate goluri de mai sus :D e genial baiatul si Robert Maior a dat o gradama de asisturi :D Acesti doi baieti fac o nebuni aici la CS Mioveni

Meciul cu U Cluj era foarte greu de castigat pentru ca sunt lideri si au echipa mult peste nivelul ligi a 2-a, Clasamentul o sa il pun la sfarsitul lunii viitoare ,stiu cam tarziu apare dar sper sa fie bine

Bun si o sa ma atrenez mai mult pe defensivă luna asta care vine pentru ca am vazut ca stam destul de prost pe partea asta,am gasit un baiat la U19 care aparent se crede Ronaldo am luat un gol cu U Cluj din cauza lui ca a driblat la mijlocul terenului a recuperat mingea U Cluj si aia a fost si acel gol parea sa fie decisiv :) 

 

Link to comment
Share on other sites

                                      CS Mioveni Program  Octombrie 2020/2021

               Octombrie.png.af45fad7bd3e1ba227e6f4ae2c416aae.png

 

                                                                                          Clasament

                                                Clasament.png.602ba73378fcf9651220a1f5e598d3de.png

Avem un parcurs bun pacat de infrangerea cu Metaloglobus,insa nu avem de ce sa plangem de echipa pentru ca au jucat foarte bine :D si ma bucura chestia asta mult si ii felicit pentru performantele aratate aceasta luna care ne-am ridicat destul de mult in clasament si ne mentinem foarte bine 3 puncte de locul 3  si 4 puncte de locul 2 :D asa ceva 

Si vreau sa il felicit pe Bani pentru ca a iesit jucatorul lunii :D si sper ca a prins mai multa incredere in el :D si de ce nu sa fie convocat la nationala :D 

Si o sa ma bazez pe luna viitoare sa luam si de acolo maximul de puncte chiar daca nu am reusit luna asta sper ca urmatoarea luna sa fie :D 

 

            Felicitări Ahmed Bani :D 

479512605_UNDERFIRE_Inbox.png.c122bd7d6cc8ffba937a2d06f0952a4e.png

 

                                 Managerul luni Octombrie 2020/2021 

Rip.png.fa04e08e5acf1f5134818ea6e0e14a52.png

Link to comment
Share on other sites

                                       CS Mioveni Program Noiembrie 2020/2021

                   1610779098_Pacatdeinfragere.png.9b2180ff28ef2592596a30807ef55949.png

Incepem să jucam din ce in ce mai bine :D si ma bucura chestia asta pacat de acel 0-1 cu FCSB II trebuia sa batem si acolo dar asta e , Bani in continuare dovedeste că merita sa fie titular inscrie in fiecare meci :D  Clasamentul luna viitoare :D 

 

 

Link to comment
Share on other sites

                                       CS Mioveni Program Decembrie 2020/2021

                                       1385973098_CSMioveni_SeniorFixtures-3.png.b8c5814541ff0b79838195f2260f5667.png

Ok nu merge să incarc clasamentul dar suntem pe locul 3 in acest moment deci avem pauza competitionala si sa inceapa transferurile :D 

                                                        Clasament 

 

                           78754725_RomanianSecondLeague_OverviewProfile-2.png.8b3bc3078701977188bc2930ad39479a.png

Link to comment
Share on other sites

                                                       CS Mioveni Program Martie 2020/2021

                                                         PFF.png.832543672a72b114dbe5fd22c773231c.png

 

                                                                          Clasament

                                                                                    Clasament.png.562382a62c6f326c1c12c12792438c81.png

 

Pacat ca am  pierdut cu Argeș insa suntem pe primul loc dupa un parcurs bun in luna martie :D am observat ca majoritatea golurilor inscrise de noi sunt din corner sau din lovituri de cap Asta e ok, Ahmed Bani a fost convocat la Nationala mare la 18 ani :D Robert Maior inca este accidentat o sa isi revina in jur de vreo o saptaman doua, nu e mult dar o sa imi lipsească la meciul cu Voluntari :( In rest totul e ok inafara de chestia ca am luat un cartonaș rosu in ultimul meci chiar fundașul central a facut chestia asta in minutul 90+1 si mai erau 2 minute de joc asa că nu am riscat sa primesc gol pentru ca nu vreau sa-mi stric golaverajul insa lupta la titlu se dă intre primele 5 locuri momentan , tot nu am scapat de Gaz Metan Mediaș stiu ca o sa ne astepte o perioada foarte grea, dar la ce forma au baietii mei o sa ma bazez pe ei ca vor duce lupta pana la capat si vom obtine si promovarea automată sau de ce nu titlu :D 

Link to comment
Share on other sites

                                                       CS Mioveni Program Aprilie 2020/2021

                                          1064177646_Seputeasanupierd.png.0bca7d991661fab132a27257623919da.png

                                                                               Clasament 

                                                                           15113544_LOCUL1NUMAI1.png.0eb0fb386d942e624ef4f69c48abdd1e.png

Se putea sa nu pierd cu Metaloglobus? Adica e de inteles am jucat  cu jucatori obositi si unii care nu au prins minute deloc pentru ca au fost doar 2 zile de la meciul cu Timisoara in care am reusit sa batem cu 7-4 si chiar atunci a fost doborat recordul de cel mai mare castig care la detinut Chiajna cu 6-0 nu stiu contra care echipa cred că Sportul Snagov care si cu ei ne-am chinuit la primele 2 goluri dupa a fost usor :D In caz ca va intrebati cum am batut cu 7-4 pe Timisoara a fost 4-4 scorul iar ei au decis sa se arunce in atac si sa ramana cu 3 fundasi si asa am reusit sa dam 3 goluri in 10 minute :D 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy