Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[FM 19] [RO] Hajrá Csíkszereda!


Raulic

Recommended Posts

Felicitari pentru premiul de Managerul lunii. Lucrurile merg perfect si se pare ca vei reusi promovarea. Imi place transferul lui Dumitriu, va fi o solutie buna, dar si al lui Marinescu care va aduce un plus de experienta de care vei avea nevoie in liga 1. Hai cu promovarea

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

MAI

image.png.49626496347bf7d304b736cbf2250bb9.png

Well, dupa meciul pierdut cu Rapid au mai urmat 2 meciuri nereusite. Nu prea a contat pentru ca luni dimineata la prima ora Gazeta Sporturilor ne anunta ca matematic am prins deja locul de baraj si urmeaza o lupta in 3 pentru locurile sigure de promovare, cu satelitul Craiovei interpus pe acolo printre noi.

image.png.9461dc5dd8a2c4e08ee07d7939354283.png


CLASAMENT

image.png.f85720e744d881823e5c69dd1f0a4bd0.png

 

O victorie cu Metaloglobus ne-a sigurat si al doilea lor de promovare in dauna celor de ACS Poli.

image.png.0df0a5c1fa5c5bb5039da6652b013fbe.png

 

Mai ramaneam 3 mecuri in care am luat o decizie interesanta. Fara sanse la primul loc ... UTA avand un avans considerabil de puncte am zis ca e o ocazie buna ca cei mai tineri jucatori ai nostri sa joace. Ma refer la cei tineri, nu la cei care au jucat mai putin - cei care n-au jucat, inseamna ca nu au meritat si nu aveam de gand sa fac compromisuri acum pe final de sezon, oricum luasem deja deciziile de prelungire a contractelor. Printre ei s-au numart cei mai buni jucatori din Youth Intake-urile din 2019 si 2020 precum si unii jucatori care erau deja constant in lotul primei echipe.

Asadar la meciul cu Ripensia primul 11 a aratat asa .. 

image.png.74236665f9efbf64042b7355f5060dd7.png

Borsos - 15 ani, Sipos - 16 ani, Pop, Gheţu, Biro & Szondi - 17 ani, Becze, Ştefănescu & Bara - 19 ani, Barna - 20 de ani, Retyi - 21 ani. Oare am fost curajos ? Eh, se pare ca da pentru ca in primul meci am luat 5-0 de la Ripensia cu o evolutie catastrofala a oamenilor care au jucat cel mai mult sezonul asta: Bara, Barna si Stefanescu - cei de la care aveam cele mai mari asteptari.

image.png.a84330e39facddbbb87aee76960a632c.png

Am introdus cativa jucatori mai experimentati de la meci la meci in locul celor care nu jucau destul de bine si am reusit sa redresam situatia in ultimele 2 meciuri. Realizarea noastra din acest sezon a umplut stadionul la ultimul meci acasa ... si probabil vor fi nevoie de investitii in acest sector in sezoanele viitoare. Sunt curios daca ne lasa LPF sa jucam la Miercurea Ciuc in sezonul viitor :D 

Inevitabilul s-a produs si echipa cotata cu sanse mai mari la retrogradarea in L3 decat la promovare a reusit surpriza.

image.png.22dd98719656dcd3f2018bf33ebcc45c.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

CLASAMENT FINAL

image.png.e8d96d3a392f8514849fbd1b4d4a68ab.png

 

TEAM AWARDS

image.png.1fb4db6a31b1237d84b344946263db4e.png


OVERALL BEST TEAM

image.png.36c08ba9dec467c72d5667c83777ce1a.png

 

La sfarsitul sezonului a venit si o distinctie personala - desi am castigat un singur premiu de manager al lunii, am fost recompensat cu premiul cel mare.

image.png.a32c4967b8c8c980c3dd639612f92e5e.png

ECHIPA SEZONULUI LIGA 2

image.png.3e6f69fed669cebafac36b2e33b1b192.png

 

image.png.08ec18173a134cb9bf811a1a242d21ef.pngimage.png.bad0ce1ebd2f1b1e8c4f055e1d376d8a.png

Cupa Romaniei

image.png.1ddb7def5ce6fbf18d9cb4b7550dcce3.png

Liga Elitelor

image.png.8de40740221dc61cc235a9b699b00b87.png

Echipa sezonului & Echipa stranierilor in L1

image.png.37278fa801b6688b8cb74ee9057febaa.pngimage.png.bbce4d5ca148c3e20983bda229697344.png

image.thumb.png.e9cb4f0ef9fa12e18afc4b8a0700c4a3.png

image.thumb.png.1040562949e68f8c1b386198531af507.png

image.thumb.png.e200671acd0ca4dd2e66151cad2fe2ce.png

 

image.png.028d49fbf5937f61d938ab6eb336aa9f.pngimage.png.f6042bbd3b9c1066d0b6130b91adc3d8.pngimage.png.d96de0c71833f55fb0e36cd29a8abdfe.pngimage.png.56864a0e54e09fc1ae0ee4606e1a6bc6.png

 

Romania s-a calificat la EURO 2020 si a ajuns intr-o grupa cu Olanda, Portugalia si Albania si a reusit sa piarda toate cele 3 meciuri, toate disputate pe Arena Nationala. :) 

image.png.76fb1d6d1423de3c9bc4de7f70c731b9.pngimage.png.1d58a6396468b2759f721813b2bcf8e6.png

 

2 petreceri in 2 ani ? Asa ceva mai rar :) Dupa 2 sezoane magistrale ale mele la Csikszereda am reusit promovarea in primul esalon. Pe parcursul ultimilor doi ani am filtrat jucatorii care jucau la nivel de Liga 3, am pastrat doar tinerii cu potentiali si seniorii care au dovedit. Urmeaza sa facem asta si in urmatoarea pauza competitionala pentru a ajunge la un nivel cu adevarat profesionist. Nu-mi propun lucruri mari pentru noul sezon ... vreau sa nu retrogradam si sa avem un parcurs bun in Cupa (sper sa nu mai dau peste Hermannstadt :D). Baietii mei au intrat deja in vacanta dupa petrecerea de sfarsit de an iar noi ... cautam jucatori de Liga 1. Cu siguranta de va astepta un sezon crancen !

 

Imagini pentru hajra csikszereda

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

 

image.png.9168cfaa2c66516094a12b3e974c29a8.png



LOT 2020-2021

image.png.0cd423a72bf236a61dd2c36deeacee49.png

 

In perioada Iunie-Iulie am avut multi jucatori in vedere, multi jucatori in probe si am incercam sa clarificam situatia multor jucatori. Am avut multe miscari de trupe, cu multe veniri care sper sa ne ajute sa ne indeplinim obiectivele pe acest sezon.

AU PLECAT:

  • Fabio, Szilard Veres, Tamas Vizi si Arthur Gyorgyi - final de contract
  • Darren Toth si Lehel Solymosy - final de juniorat
  • Vlăduţ Ştefănescu, Botond Parasz si Tamas Retyi - final de imprumut 
  • Norbert Bencze - loan Unirea Dej
  • Ionuţ Udrescu - loan FC Avrig (adus de DoF de la Pro Team)
  • Norbert Vass - loan Sanatatea Cluj
  • Szilard Magyari - loan Odorheiu-Secuiesc
  • Robert Ghiţă - loan ACS Poli (venit gratis de la FC Viitorul)
  • Nobert Barta - loan CSM Resiţa
  • Lucian Dumitriu - loan CSM Resiţa (venit gratis de la Hermannstadt)
  • Tamas Becze - loan CSM Reşiţa
  • Kristof Pal - FC Viitorul (Free)
  • Laszlo Hodgyai - Ferencvaros (100k)
  • Eder - Vidi FC (65k)

AU VENIT:

AMICALE

image.png.91f7d5dff8cda3cd6365992d719d4728.png

Haha, culmea. Macatorii nostrii din amicale sunt 3 jucatori care au fost in probe si care nu au ramas cu noi - fie din motive financiare, fie tehnice.

Debutul in in Liga 1 va fi cu o deplasare la prietenii nostri din secuime - Sepsi, urmeaza un meci acasa cu Viitorul si o deplasare la nou promovata UTA - echipa care ne-a cam snopit in Liga a2a.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Pana la sfarsitul perioadei de transferuri au mai plecat:

  • Marin Dumitru - loan Atletic Bradu (Development List)
  • Bence Fekete - loan Odorheiu-Secuiesc (Development List)
  • Peter Takacs - loan Odorheiu-Secuiesc (Development List)
  • Pal Somogyi - loan FC Pucioasa (Development List)
  • Sorin Epure - loan Metalul Buzau (Development List)
  • Zsolt Szabo - loan Odorheiu-Secuiesc (Not needed)

Atat eu cat si DoF-ul meu am mai incercat sa aducem o rezerva pentru Bordas insa Bela Fejer nu a vrut sa accepte statutul de rezerva avand un loc de titular garantat la Petrolul.

Miklos Vancsa a reusit sa aduca un portar de 33 de ani de la Paks, Istvan Verpecz - numai bun sa stea pe langa cei mai mici.

Pe langa Daniel Bordas, una dintre piesele de baza ale echipei in ultimele 2 sezoane, mai aveam 2 portari: Pal Somogyi - 21 de ani, cel amintit mai sus, si Roberto Pop - 17 ani, unul dintre cei mai buni regeni din generatia 2019, titular la echipa U19. 

TRANSFER ROUNDUP

image.png.3f6c555d877c97024220450aac42640f.png

image.thumb.png.80a2718c0abee5099db596de565e69e1.png

Am impresia ca sezonul trecut FCSB l-a luat si pe Pascanu si l-a distrus cu un imprumut la Clinceni -_- 

 

Am definitivat turul pentru acest tur de campionat. Suntem acoperiti, avem in mare parte jucatori de experienta si U21 pe fiecare pozitie. Singura problema care ramana acum e sa ii impac pe toti. Au venit cativa jucatori cu greutate si experienta care pot deveni usor nemultumiti daca nu joaca, gen Hora. Altii, tineri de 20 de ani care stiu ca au nevoie sa joace ... nu pot fi tinuti nici ei pe banca, asa ca voi avea nevoie de o rotatie inteligenta a jucatorilor.

image.png.7467e3d1844da7fca7e1928b8cdf595f.png

image.png.2bdcd676feaa46c8f512ae0e160572fb.png

 

Ca tactici, voi folosi un 4-1-4-1 sau 4-2-3-1 Control-Posession pentru meciurile de acasa cu adversari usori spre accesibili, in functie de disponibilitatea jucatorilor. Pentru meciurile cu adversarii contra carora pe hartie nu avem nici o sansa, voi folosi acel 4-4-2 Direct Counter care m-a ajutat sa promovez in ultimele 2 sezoane.

image.png.4501978dd8cba2b70dab34aa19622b8a.pngimage.png.697018077fe6918f26753d1a0b40b08e.png

 

Problemele de rotatie o sa apare in atac, unde am 4 jucatori ofensivi: Csegoldi, Zdinjak, Hora si Arnautu, ultimul revenind dupa o accidentare din amicale. Pe Banda dreapta am 2 jucatori tineri care trebuie sa isi imparta minutele: Daniel Tat si Andreas Mihaiu. Pozitia de MC iar o as imi dea bataie de cap cu Greu si Bara, ambii jucand excelent sezonul trecut. In aparare am dublat pozitia lui Bajan cu Fall, care nu prea trage la antrenamente desi ar fi cel mai putin jucator din lot conform staff-ului meu. 

In banda stanga am 4 jucatori, dintre care 2 doar cu valente ofensive: Jebari si Barna. Atat Vadrariu cat si Vari, cel pe care l-am adus sa acopar pozitia de fundas stanga, pot evolua pe pozitia mai ofensiva, cauzand deja probleme cu Jebari si Barna. In partea centrala a apararii am adus 3 jucatori noi si a ramas si Knezovic, cel mai bun fundas din sezonul nostru de Liga a2a, momentan nu anticipez probleme cu rotatia aici.

La Regula U21 se incadreaza: Virgil Ghiţă, Daniel Tat, Botond Szondi, Levente Bara, Antal Barna, Andreas Mihaiu si Otto Csegoldi - toti avand statut important in cadrul primului 11.

AMICALE

image.png.0d2dc1dd285db491d0b46770830eff61.png

In luna August am mai jucat niste amicale intercalate cu etapele ca sa aduc toti jucatorii la acelasi nivel :D Revin cu etapele ;)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Image may contain: grass and outdoor

Primul meci al orasului in Liga 1 a fost o sarbatoare pentru toata lumea. Din lipsa de fonduri si alte alternative, am primit acceptul LPF sa jucam in acest sezon meciurile noastre la Miercurea Ciuc. Micutul nostru stadion de 1000 de locuri nu are nici instalatie de nocturna, aducerea uneia la fiecare meci ar insemna niste cheltuieli destul de mari care nu se amortizeaza pe un sezon, numarul de locuri fiind redus. Asa ca am stabilit cu detinatoarele drepturilor de imagine sa fim programati la ore normale in care nu va fi nevoie sa folosim nocturna. 

 

Dupa cum spuneam mai sus, am inceput sezonul cu o deplasare la Sfantul Gheorghe si primul nostru meci acasa in Liga 1 cu Viitorul.

image.png.07e7decf273a61e24f7396241bd8146c.png

Primul meci in Liga 1 ne-a dus destul de aproape de casa, la prietenii nostri din secuime. Ei bine, ca ne stiau ca nu ne stiau, ca ne-au urmarit indeaproape sau nu, meciul s-a incheiat nul fara faze importante de poarta, parca parca a fost un blat intre maghiari.

image.png.f843e9e2f18079dad7dacfc626bce089.png

Primul meci acasa l-a adus pe Hagi in Secuime. Dupa cum obisnuieste, a venit cu o echipa de tineri, probabil se gandea ca joaca in cupa cu o echipa de Liga a3a. Ei bine, nu a fost chiar asa usor si trebuie sa spun ca ei au castigat un punct si noi am pierdut doua. Fanii nostri s-au bucurat pentru ca au putut sa vada un alt rege al fotbalului, pe langa Ferenc Puskas al lor :) 

image.png.2cd1648ff659ff0345c55c73ce15acc8.png

Titularizarea atacantului de 20 de ani s-a dovedit benefica si am castigat un meci controlat pe deplin de noi. Echipa care a terminat pe locul 1 in ultima editie de esalon secund nu a facut schimbari majore in lot si asta s-a vazut. Player of the match ? Cu siguranta Daniel Bordas. Schimbarea ilogica din finalul sezonului trecut l-a oprit pe Grigoras sa antreneze in Liga 1. Culmea, pe banca tehnica a aradenilor a venit Adrian Bicheşi, un antrenor mult sub nivelul predecesorului sau ...

image.png.076506e3776a3b2f35cf4a5dd0d38086.png

Al 4 lea meci al sezonului i-a adus pe cei de la U Cluj in secuime in fata stadionului plin-ochi. Echipa promovata din L2 acum 2 sezoane a trebuit sa iasa din carapace dupa un inceput excelent de meci din partea noastra. Din fericire pentru noi, Sepcile Rosii au ramas fara veteranii care au promovat echipa in Liga 1 si acum se axeaza doar pe tinere talente fiind condusi de Leo Grozavu.

image.png.d5564652da7590a3d24d987f8d2dc66c.png

Ceea ce a urmat dupa primele 4 meciuri a fost de domeniul fantasticului. Era incredibil ce program puteam sa avem la debutul nostru in primul esalon. Am mers in Gruia cu multe ganduri in cap, nu prea stiam ce sa fac contra CFRistilor. Oleg Protasov a era deja la echipa de 1 sezon si a pus pe picioare jucatori ca: Mailat, Ionita si Costache. Fara mari pierderi din lotul care il stiam noi, echipa s-a batut la titlu in ultimele 2 sezoane. Eh, noi am mers pe tactica noastra 4-4-2 Direct Counter si cu putina agresivitate am reusit o supriza imensa. Probabil Oleg nu a invatat inca maghiara ca sa stie ce vorbeau jucatorii nostri in teren :D Omul meciului ? din nou portarul Bordas!

image.png.6f079235466814d868e06348fd415a5f.png

Dupa meciul cu CFR a urmat inca un soc. FCSB venea in Secuime cu Teja la timona pentru al doilea sezon, cu titlul castigat in sezonul 18/19, cu un buget cu care ne-ar putea cumpara tot clubul si cu jucatori care nu mai sunt tinereii plin de fite de acum 2 ani. Ei bine, fanii nu s-au plans, vedetele lui Gigi ne-au aratat un fotbal mult peste media campionatului pentru ca spre deosebire de alte vremuri, noi am avut banii sa schimbam gazonul in acest sezon.

image.png.230af51c0c75b6458eb07fe9aa8ba2e0.png

Oh well, la final de luna a venit duelul cu cei cu care parca nu demult am mai jucat. Una dintre echipele "boostate" din FM 19 s-a chinuit cu noi, mai ales dupa cartonasul rosu primit. Zdinjak a dovedit ca poate intra oricand in meci si sa fie util in timp ce pentru Dinamo doar Sorescu a luat nota de trecere. Locul 2 din Play-out din sezonul trecut i-au facut pe sefii lui Dinamo sa il dea afara pe Rednic ... fara de care, echipa o ia la vale abrupt.

 

CLASAMENT

image.png.57227a27cf381d7413af39584d29d1b7.png

Imi vine sa rad cand vad clasamentul dar se pare ca ne-am miscat bine. Ne asteapta un sezon lung in care obiectivul principal e sa ramanem in Liga 1. Sper ca pe viitorul sa intre bani in club, momentan conducerea nu a aceptat nici un plan de dezvoltare al facilitatilor ... :( 

Tin sa mentionez ca la inceputul acestui sezon am fost contactat atat de Dinamo si de Craiova dupa ce Mangia si Rednic au plecat. Mi se pare ciudat avand in vedere ca abia am licenta C si atribute minime. Conducerea inca nu mi-a permis sa imi continui studiile din cauza situatie financiare - in ultimii 2 ani am primit undeva in total aproximativ 1.750.000 de euro de la autoritatile locale, suma ce acoperea salariile si o parte din cheltuielile aferente clubului. Niste sponsori locali ne mai dau in jur de 80.000 de euro pe sezon iar restul veniturilor: bilete, merchandising - nu trec de 50.000 de euro.

@il muce: nu sunt asa multi banutii :( 

@UnderFIRE23232: Mi-am pus scouterii sa il urmareasca. Eu nu stiam de el ... L-a luat PSG si l-a dat imprumut la Paris FC in Ligue 2. Ti-l arat cand imi zic scouterii ceva ;) 

NEWS ALERT! Flavius Stoican a ajuns selectioner :D

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
13 minutes ago, Muttley said:

Wow. Ce debut de sezon, oare cat ai bugetul de salarii la Liga I? (scuze daca apare pe undeva dar nu am vazut). Presupun ca mai mult de aia 600k ai mei... :(

image.png.3db4ef4ef0cfda68d1068c24ce16bb57.png

Anul trecut am avut 100k/luna, anul asta a crescut foarte putin ... da, am dublu fata de tine 😕   

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

SEPTEMBRIE

image.png.f475510a1d08494eec1fae66280454c9.png

Luna septembrie merge pe aceasi linie ca pana acum. Am scos o victorie miraculoasa cu Craiova lui Razvan Lucescu (?!) dupa ce am fost dominati tot meciul. Cu Voluntari si cu Daco-Getica am dominat meciurile in totalitate dar nu am reusit sa inscriem. Csegoldi nu reuseste sa o bage in ate, Arnautu e accidentat iar Hora nu se antreneaza cum ar trebui. In meciul cu Gaz Metan am luat un gol prostesc pe contraatac cand Fortes si-a facut treaba ... a tras 2 adversari dupa el in timp ce Chamed a ramas singur-singurel cu Bordas avand de indeplinit o formalitate.

Am semnat un nou contract cu clubul ajungand la remuneratia extraordinara de 1000 de euro/luna :D. Inca nu ma simt confortabil ca se umple stadionul la fiecare meci acasa si nu pot face nimic :( Poate se simt ei la sfarsit de sezon sa il mareasca ... De asemenea mi se pare ciudat ca inca nu am avut nici un jucator convocat la nici o nationala, not what I was expecting ..

Ca fapt divers, am vrut sa ma interesez ce face Kristof Pal, cel care a plecat de la club fara sa zica mersi :) Ei bine, a ajuns sa joace in Liga a2a imprumutat la Dunarea Calarasi - sââac. Am avut oportunitatea de a-l imprumuta iar, dar am zis sa ma razbun pe el. Ce ti-e si cu jucatorii astia ... il faci titular la nici 18 ani ... si el pleaca cautand gloria Ligii 1 ... 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

OCTOMBRIE

image.png.ca50d3447b5abf493f20f0269e321ea3.png

Ei bine... ce dai, aia primesti - cum zice vorba. Am inceput sa pierdem meciuri pe tiparul celor pe care le castigam noi. Reusim destul de greu sa ne mobilizam cu echipele mai mici ... si desi dominam meciurile nu reusim sa o bagam in poarta, iar ocaziile se razbuna - zici ca suntem Dinamo :D 

All in all, ocupam un suprinzator prim loc, habar nu am ce fac restul echipelor ...

CLASAMENT

image.png.f6ed78c2552af6bb02a0b436c8cfd93d.png

Pentru al 3 lea an consecutiv am fost eliminati in optimile Cupei Romaniei - si chiar imi pare rau, simteam ca innebunesc cand vedeam ca nu dam gol.

In acest an meciul acela a coincis cu o cearta in vestiar datorita lui Hora. Omul era nemultumit ca nu joaca si ameninta cu plecarea desi incepuse ultimele 5 meciuri ca titular. Mi se pare putin ipocrit ca vine si cere tratament special dupa ce 5 luni a stat pe tusa si noi i-am dat o mana de ajutor. Also, ar trebui sa fiu prost sa mai tin pe teren un atacant care timp de 50-60 de minute nu face nimic si nu are 1 sut pe poarta.

Desi in meciul cu Botosani am odihnit titularii, inaintea meciului din Cupa cu Otelul cativa oameni din vestiar i-au luat partea lui Hora si atmosfera s-a stricat. Csegoldi sufera enorm la capitolul finalizare, nu pot juca si cu Zdinjak pentru ca plange Hora ... ceea ce inseamna ca nu dam gol si am reusit sa fim eliminati de otelari. 

Dupa acel meci am dres-o putin cu Hora, l-am pus pe Csegoldi la antrenament individual pentru a-si reduce carentele sale in materia de finalizare dupa ce am adus si un Coach specializat pentru asa ceva. L-am amendat pe fundasul nostru dreapta Fall pentru ca nu joaca nimic avand si norocul de a juca titular in urma accidentarii lui Bejan si parca la meciul cu Sepsi lucrurile si-au revenit. 

O poveste similara a fost si cu Daniel Tat si poate urmeaza cu Jebari sau Barna, deja ma gandesc serios ca in iarna sa renunt la Jebari. Noroc pe mine ca am rezolvat-o din timp cu Razvan Greu omul fiind multumit cu minutele care le primeste.

Vedem ce se mai intampla in lunile urmatoare deoarece deja a inceput returul sezonului regulat.

 

@UnderFIRE23232: Pal are 11 meciuri si 3 goluri pana acum la Dunarea Calarasi, e jucator peste nivelul ligii secunde.

Link to comment
Share on other sites

Un tur de campionat mult peste asteptari 😮 

Se pare ca ai facut o echipa mai mult decat competitiva pentru Liga 1. Deja ai luat o optiune serioasa la calificarea in playoff, in mod normal inca 15 puncte in ultimele 12 etape o sa iti asigure locul in playoff, lucru ce pare mai mult decat plauzibil in momentul de fata :D 

Hai cu playoff-ul si poate chiar si cu performanta pe care era sa o reuseasca ASA Targu Mures in 2015, un titlu de campioana la primul sezon dupa promovare.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

NOIEMBRIE

image.png.e7af6db708741a835e2a9b96a0a0715c.png

Luna noiembrie a fost destul de scurta pentru ca au jucat nationalele. Scurta s-a dovedit a fi si lista noastra de marcatori pentru ca nu a reusit nimeni sa o bage in poarta in cele 3 meciuri pe care le-am avut. Imi va parea rau pentru punctele pierdute cu UTA si U, echipe candidate la retrogradare in acest sezon. Mai mult ca sigur forma cu care am traversat aceasta luna se datoreaza si accidentarii lui Casap:

image.png.0e810a1a10e1bd95395ff115e51df7d8.png

Omul a fost piesa de baza in echipa pana acum dar pataniile care le-a avut cand a fost mai tanar au recidivat. Oare trebuia sa il ascult pe Marinescu cand imi zicea sa il bag si pe el ? Pe langa asta am 4 jucatori nemultumiti ca nu joaca, 2 cate 2 adversari pe post. Oare or fi cobind intre ei ? :D 


CLASAMENT

image.png.d75257b1fc9741faa48a54009d0f8280.png

Nu am cazut asa mult in clasament ... dar se pare ca suntem 6 echipe pe 4 puncte. Sper sa nu cadem pana in play-out la finalul sezonului regulat.

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy