Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Haladas - o ultima incercare in FM18


Muttley

Recommended Posts

Desi am pierdut primul meci oficial si nici in amicaluri nu am fost cei mai grozavi, totusi cumva am revenit pe primul loc. Videoton a venit si ea destul de aproape si se pare ca va fi o lupta in 3 pana la final, dar dezavantajul nostru e ca jucam in deplasare ambele derbiuri.

Szombathelyi-Haladas_-Senior-Fixturesb07f5aacd80961c2.png

OTP-Bank-Liga_-Overview-Profile40cb921703f9f175.png

Link to comment
Share on other sites

@Muttley - Am tot urmărit carierele postate de tine aici, și am văzut că optezi pentru FMC. Eram curios cum setezi salvarea - câte țări/divizii/ce jucători selectezi, dacă o faci, din ”advanced options”.

Neașteptat de bun sezon, vine deja primul titlu cu tine la cârmă?😁
 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Raulic said:

Mie mi-ar fi greu sa stau sa ma uit la numele astea de echipe si jucatori toata ziua 😃 

Cate titluri mai au titluri panonienii tai ? :) 

0 titluri pana acum, asa ca nu pot decat sa imbunatatesc palmaresul. Tehnic nu prea sunt panonieni, orasul Szombathely fiind situat aproape pe granita cu Austria, si fiind cel mai vechi oras din tara, fosta colonie romana Savaria.

 

3 hours ago, andrei23 said:

@Muttley - Am tot urmărit carierele postate de tine aici, și am văzut că optezi pentru FMC. Eram curios cum setezi salvarea - câte țări/divizii/ce jucători selectezi, dacă o faci, din ”advanced options”.
 

Optez pt FMTouch pt ca nu prea mai am timp de micro-management ca in tinerete. De obicei merg pe minimum, doar tara in care joc cu toate ligile (pe masura ce promovez sau ce trec anii le scot pe cele inferioare si raman doar cu prima), setez baza de date small iar data de start default. Fac asta ca sa mearga mai repede, dar si pt ca salvarile le tin pe dropbox, sa ma pot juca si acasa, si la munca, si in deplasari, si nu vreau sa aiba sute de mb.

Link to comment
Share on other sites

Nope, nu a iesit. Am pierdut derby-ul decisiv cu Ferencvaros, si pe cale de consecinta, si campionatul. Dezamagirea e destul de mare, mai ales ca jucatorii nostri au castigat toate premiile individuale (golgeter, tinar jucator, jucatorul anului) si totusi nu a fost de ajuns. Mai mult, am peirdut si finala cupei la penaltiuri cu Videoton, deci un sezon fara trofee. Acum au inceput lucrarile la upgrade-uri pentru facilitati si am primit un buget de 1.5 m pentru transferuri si mai avem 0.5 m la salarii anual de completat. Anul viitor neaparat titlul. Nu prea o sa ma intereseze asa tare Europa League, pentru ca realist vorbind sansele de ajunge in grupe sunt aproape nule.

Szombathelyi-Haladas_-Senior-Fixtures55238f9d023c6184.png

OTP-Bank-Liga_-Overview-Profile5dfb3e98f17ec5b0.png

Vicktor-Orban_-Inbox23d43bebf0c29551.png

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca am zis ca nu pun mare pret pe Europa League. Mai ales dupa ce am schimbat aproape o intreaga echipa in vara asta, tot ce voiam era sa crestem coeiunea si relatiile de joc. Doar ca dupa ce am trecut de Siroki Brijek si VPS sorti ne-au scos in cale Las Palmas, si credeam ca aventura noastra s-a incheiat. Doar ca am castigat tur retur total neasteptat si sortii au fost favorabil intalnind in ultima runda cel mai bun adversar disponibil - Guimaraes. Dupa egalul din deplasare am bagat o intreaga echipa de rezerve in campionat (si ne-am furat-o grav ce a suparat un pic supoerterii), dar la retur am invins cu 2-1 si ne-am calificat in Grupele Europa League, unde vom intalni Ol. Lyon, bate Borisov si Lokomotiv Moscova. In campionat suntem la jumatatea clasamentului dar doar la 4 puncte de primul loc, mai avem timp sa recuperam. Ah, si am primit deja 2.6 milioane de la UEFA.

Szombathelyi-Haladas_-Senior-Fixtures546b8df962d9e758.png

Szombathelyi-Haladas_-Transfer-History0fda7d607a28fd05.png

Vicktor-Orban_-Inbox23bcf47f163691f1.png

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, kevinluci said:

Gata cu regula celor 3 transferuri? :)) Soma ala iti baga multe goluri. Un profil se poate?

0 sanse in grupe :))

Am spus din primul sezon ca renunt la ea, altfel ma apuca calendele "unguresti" pe aici. Pentru Soma ai un profil de acum 4 luni pe prima pagina, acu nu-s la pc. Si da, nicio sansa. :))

6 hours ago, il muce said:

foarte tare ca te-ai calificat in grupe, asa se fac banii 🙂

Au venit deja o parte. Banii sunt buni nu zic nu, dar imi e ca pierdem campionatul din cauza asta. Totusi cei 25 de jucatori nu sunt obisnuiti cu atatea meciuri si daca mai vin si 2-3 accidentari...

P.S. Daca iau titlu ma retrag in plina glorie... cred ca trebuie sa iau si o mica pauza ca sa am pofta de fm19 spoi :))

Link to comment
Share on other sites

Grupa noastra de Europa League a avut o desfasurare destul de simpla: Lyon a batut tot,  Lokomotiv Moscova a batut ce a mai ramas, iar saracii de la Borisov si Haladas au remizat intre ei. Am terminat pe 3 doar pentru ca ne-am furat-o mai putin de la primele doua, dar era un rezultat oarecum asteptat. In campionat nu am mai pierdut niciun meci din luna Septembrie pana in Decembrie, dar avem un pic cam multe remize, si de aceea suntem doar pe locul 2, dar destul de aproape de Videoton. Ferencvaros s-a prabusit toamna asta, atat de mult ca mi-au oferit postul, dar i-am refuzat. Dupa doi ani in care am jucat finala competitiei, acum am iesit din Cupa inca din toamna, invinsi de o formatie de liga a doua. S-a terminat un upgrade la facilitatile pentru tineri si e in lucru inca unul pentru antrenament, astfel ca de anul viitor (daca mai rezist pana atunci si nu imi pierd interesul lucrurile o sa arate mult mai bine).

UEFA-Europa-League_-Overview-Profiledce7a8014112d9ef.png

OTP-Bank-Liga_-Overview-Profilec1f38e496dcf91b0.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy