Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[ITA] [AC Milan] În căutarea gloriei de altădată


mitzury

Recommended Posts

Salutare, băieţi. Graţie lui Lucian Toma mi-am reamintit de FMRo şi de munca extraordinară pe care o depuneţi aici, în cinstea acestui joc.

Nu sunt fan Milan, şî în niciun caz nu îmi făcea plăcere să mă chinui de nebun cu o echipă cu jucători precum, Borini, Bonaventura, Antonelli, pur şi simplu nu-s pe gustul meu. Însă, unul din băieţii de pe grupul de Facebook a postat o carieră în care, în sezonul doi, câştigase tot ce se putea, inclusiv Liga Campionilor. Nu toată lumea l-a crezut, acuzându-l că a folosti save/load, editor şi altele, inclusiv prieteni de-ai mei. Aşa că am decis să simt pe pielea mea dacă se poate transforma Milanul aşa de rapid.

Nu pot să zic decât că, după primul sezon, şansele sunt reale - pot reedita performanţele lui, cu o mică reţinere la Liga Campionilor. Am câştigat Campionatul, Cupa şi Europa League, fără prea multe emoţii. Cred că tactica este cea care m-a ajutat cel mai mult, dar şi micile mele idei fixe, de a respecta distribuirea jucătorilor pe posturi.

  • Tactica este una kamikaze, dar în acelaşi timp letală. Aşezarea propriu-zisă am descoperit-o pe internet, însă am schimbat multe lucruri la ea. În principiu, rolurile fundaşilor centrali şi mijlocaşilor centrali. De asemenea, toţi jucătorii au primit instrucţiuni de joc, iar stilul de joc îmi aparţine în totalitate. Am o fixaţie cu jucătorii: fundaşul central stânga/dreapta şi atacantul stânga/dreapta, să fie de picior stâng, respectiv drept. La fundaşi, mă ajută foarte mult la construcţie (deci fiecare fundaş să aibă un "passing" decent, peste 13), iar la atacanţi la centrări (piciorul de bază centrează cel mai bine, şi să aibă la "crossing", peste 13). De altfel, la atacanţii laterali caut mereu să fie cât mai versatili, cu atribute de "wingeri sau inside forward". Să aibă cel puţin 15 la "acceleration", 14 la "dribbling" sau 14 la "crossing". Atacantul central să aibă "finishing", "heading", "acceleration" bune, şi sunt mulţumit.  La mijloc, doi jucători care să recupereze cât mai multe mingi, doi "carrilero", doi recuperatori dar care îţi apar şi la finalizare. Fundaşii laterali sunt cei mai importanţi din joc, aleargă extrem de mult, fac ambele faze, sunt cei mai expuşi, dar dau câte 10 "assisturi" pe sezon.

tactica.jpg

Transferurile au fost unele decente, cu jucători utili posturilor deficitare. Încerc mereu să dublez fiecare post, ba să am şi în plus (e o slabiciune de-a mea). Cred că am greşit oferind aşa mulţi bani pe Sander Berge, dar se mai întâmplă. M-a surprins faptul că am reuşit să-i vând pe Bonaventura şi Suso, cu aproape 100 milioane de euro. În rest, întinerire la greu.transferuri.thumb.jpg.5f63fbc747182ad037eaf21453234f22.jpg

Am câştigat Campionatul Italiei fără prea mari probleme. Am profitat şi de faptul că Juventus Torino a făcut un sezon mai mult decât modest. Cu toate că aveau un lot mult superior mie. Practic, nici o emoţie.

clasament seriaA (1).jpg

Am câştigat şi Cupa Italiei, după 1-0 în prelungiri cu Juventus, şi Europa League, după 5-1 cu Celtic. Am fost cât p-aci să fiu eliminat ruşinos de Ol. Marseille, în semifinale, după 2-0 la mine. În minutul 8europa.thumb.jpg.2397e02200b0377529f6d8dcc636ad97.jpg5 era 4-1 pentru ei, mă pregăteam de sepuku.

Cam acestea sunt cifrele jucătorilor mei după primul sezon:322916341_echipa1(2).thumb.jpg.e20eacb00f9ddbed40eeb4f07a7b2a2e.jpg

Link to comment
Share on other sites

echipa2.jpg

Pentru sezonul doi, în care ar trebui să atac Liga Campionilor, am reuşit să întineresc lotul şi să-mi dublez eficient mijlocul terenului şi fundaşii laterali. Să sperăm că vom avea un parcurs la fel de bun ca în primul sezon.1754608619_20180726152937_1(1).thumb.jpg.dd374c24b0864442150510a3210aba42.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

ma bucur ca mi-ai ascultat sfatul si ai venit aici. trebuie doar sa ai rabdare sa vada mai multa lume cariera. ce sa zic, transferuri frumoase si bune, ai scapat de unii jucatori ce nu se pliau pe formula ta si ai adus si tineri de perspectiva si experimentati precul Fellaini. mult succes!

Link to comment
Share on other sites

On 7/26/2018 at 10:08 PM, kevinluci said:

ma bucur ca mi-ai ascultat sfatul si ai venit aici. trebuie doar sa ai rabdare sa vada mai multa lume cariera. ce sa zic, transferuri frumoase si bune, ai scapat de unii jucatori ce nu se pliau pe formula ta si ai adus si tineri de perspectiva si experimentati precul Fellaini. mult succes!

merci frumos.

7 hours ago, Octavian said:

Incearca sa trasnferi jucatori tineri :D.

Kalinic si Borini erau semnati din joc. Fellaini era liber de contract si nu aveam cum sa nu il iau. Apoi, Evangelista si Emerson, undeva la 23, iar Zappacosta si Moura undeva la 26. Nu poti castiga UCL cu jucatori tineri. Defapt, am facut-o lata si am fost eliminat repede, si voi renunta la ideea asta disperata de a castiga UCL-ul. Deci, voi incepe o reconstructie sanatoasa, fara reciclari costisitoare! 

11 hours ago, Ionut91 said:

ti-ar mai fi trebuit un atacant,parerea mea

bafta in CL

Am fost eliminat inca din grupe, spre stupefactia mea. Voi posta curand. Am nevoie de vreo 6-7 jucatori, parerea mea :))

Link to comment
Share on other sites

Am terminat si sezonul doi. Un sezon mediocru spre bun. Am pierdut Supercupa Europei, am fost eliminat de Juventus in Cupa, am fost eliminat din Liga Campionilor inca din grupa (egalitate perfecta cu Marseille), am castigat Europa League si campionatul italiei (cu doua etape inainte de final). Echipa este departe de ce mi-as dori eu. Am foarte mari datorii asa ca imi voi sacrifica cel mai bun jucator, pentru a reveni p1602291563_2(2).thumb.jpg.ad9dff5249483262bbb4a537454e5f71.jpge linia de plutire. Echipa extrem de modesta...

2 (4).jpg

1872440601_2(3).thumb.jpg.5c5624fdf19b78dbcefd9f8bcb2fade5.jpg

1174732370_2(1).thumb.jpg.4d497b529ca5475e013934bac3727935.jpg

1073791347_2(5).thumb.jpg.41551c64c206da7c302bc4174b2e0c16.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy