Jump to content
valyp

[RO] [FC Viitorul] Viitorul suna bine

Recommended Posts

Desi joc din 2010 "legal" FM iar din 2011 sunt membru FMRO, abia in seara asta mi-am facut curaj sa postez prima aventura in FM. Pana acum am jucat la nivel inalt :D, in general cu Real Madrid si foarte rar cu Liverpool, m-am prostit si cu echipe mai mici dar maxim 10-15 etape. Practic, cea mai lunga cariera pana acum s-a intins pe maxim 5-6 sezoane. 

Revenind la actuala cariera, tot anunta Gica Hagi ca paraseste Viitorul, asa ca m-am hotarat sa trec la carma echipei :

57ipByxMTG2KNVvTSTQN7gD2g6HzzyK-FqBc2yhO

Am gasit un lot tanar, staff experimentat, conditii decente, dar Hagi a plecat cu finantele lasand clubul pe zero. Oricum nu sunt genul de antrenor care sa schimbe ceva la echipa , ma descurc cu materialul clientului, asa ca primul sezon (daca rezist) o sa mentin acelasi lot , respectiv acelasi staff.

Dupa ceva amicale, multe rau, au venit si primele teste oficiale, 2 victorii, un egal si o supercupa in vitrina.

6eOb0Yw_LQYCei2I71tnuRwv0bFjcsBgV6vzgMJC

In curand vine si CL peste mine, sper sa iasa ceva frumos si sa mergem mai departe.

Dupa o victorie cu Bate Borisov, Celtic de-a dat cu terenul in cap in playoff:

vmq9pcFFdbnoVXcCVW1vLIRQO3yU1cwBs91jcTAJ

Dar nu-i bai, am reusit calificarea in grupele Europa League.

EiZtccULqKZQkq9WIOQrVep5GhW6jYpat_5l1ebd

Dupa 7 etape stam foarte bine in campionat, peste asteptari, sincer. Ianis nu prea prinde lotul dupa plecarea Regelui si cred ca in curand o sa-l vad la usa biroului cerandu-mi sa joace mai mult. :D 

In Europa ne intalnim din nou cu Bate Borisov, o sa fie bataie pentru a ocupa locul 3 in grupa, sincer nu cred ca avem sanse sa prindem primavara europeana.

Cam atat, nu sunt prea vorbaret :D , revin cu un update in urmatoarea fereastra de transferuri. Tinind cont ca imi petrec max 2-3 h pe zi jucand FM, cred ca pe vineri o sa apara urmatorul update.

Eu nu îți pot vedea pozele, îmi apare un semn „Stop” gri. Mai are cineva problema asta?

m.thumb.png.657cbc9c91b490fe5d2abada062338ea.png

10 minutes ago, DragosBox said:

Eu nu îți pot vedea pozele, îmi apare un semn „Stop” gri. Mai are cineva problema asta?

m.thumb.png.657cbc9c91b490fe5d2abada062338ea.png

La inceput am putut sa le vad, dar acuma nu.

Sunt urcate pe goagle, eu le vad in postare . Incerc sa le mut pe alt site. ;) 

52492512614835ef47be82955f6ef8be588687fb

49692648f5799e046731f61bd35d38dafaa64305

Sper sa se vada acum.

Edited by valyp

Dupa un egal Lazio, 2-2 in deplasare, cariera mea s-a blocat in vesnicul crash, de data asta pur si simplu imi iese din joc fara vreun avertisment. Am aproape 390 h jucate pe FM18 si nu mai am rabdare sa-l joc, chiar si dupa ce am "activat" auto-save dupa fiecare meci. Nu am o ciuma de laptop, pot rula alte jocuri "grele"  fara probleme, dar editia FM18 mi-a mancat sufletul, doar cariera lui @Alec m-a facut sa-l instalez si sa-i mai dau o sansa. 

Daca aveti vreun tutorial legat de crash, eu am incercat mai multe, va rog sa ma ajutati. Sunt dispus sa-mi schimb si laptopul, doar sa pot juca orice versiune de FM linistit. Din 2010 cumpar acest joc, dar ultima editie mi-a mancat ficatii. :D  Detin un asus rog gl553ve, actualizat fara programe ciudate in el, tot ce am are licenta.

O seara buna!

36 minutes ago, valyp said:

Dupa un egal Lazio, 2-2 in deplasare, cariera mea s-a blocat in vesnicul crash, de data asta pur si simplu imi iese din joc fara vreun avertisment. Am aproape 390 h jucate pe FM18 si nu mai am rabdare sa-l joc, chiar si dupa ce am "activat" auto-save dupa fiecare meci. Nu am o ciuma de laptop, pot rula alte jocuri "grele"  fara probleme, dar editia FM18 mi-a mancat sufletul, doar cariera lui @Alec m-a facut sa-l instalez si sa-i mai dau o sansa. 

Daca aveti vreun tutorial legat de crash, eu am incercat mai multe, va rog sa ma ajutati. Sunt dispus sa-mi schimb si laptopul, doar sa pot juca orice versiune de FM linistit. Din 2010 cumpar acest joc, dar ultima editie mi-a mancat ficatii. :D  Detin un asus rog gl553ve, actualizat fara programe ciudate in el, tot ce am are licenta.

O seara buna!

si eu aceiasi problema o am

1 hour ago, Ionut91 said:

si eu aceiasi problema o am

eu pana acum nu am patit asa si am salvarile la o luna , presupun ca e cumparat fm-ul nu ?

7 hours ago, Alin1994 said:

eu pana acum nu am patit asa si am salvarile la o luna , presupun ca e cumparat fm-ul nu ?

Este cumparat, la mine au inceput problemele dupa un update la FM prin decembrie anul trecut, de atunci nu am reusit sa-i dau de cap. A inceput cu blue screen, apoi ceva legat de placa video, am reinstalat driverele si de atunci pur si simplu ma scoate din joc fara sa-mi dea vreo eroare. O sa incerc sa scot pachetele grafice din el si sa joc varianta "curata", sper sa mearga.

10 minutes ago, valyp said:

Este cumparat, la mine au inceput problemele dupa un update la FM prin decembrie anul trecut, de atunci nu am reusit sa-i dau de cap. A inceput cu blue screen, apoi ceva legat de placa video, am reinstalat driverele si de atunci pur si simplu ma scoate din joc fara sa-mi dea vreo eroare. O sa incerc sa scot pachetele grafice din el si sa joc varianta "curata", sper sa mearga.

la i sters si reinstalat ? nu am mai avut problema asta de  la manager 2006 parca credeam ca nu mai exista sincer , incearca sa il reinstalezi sterge tot si din cache de peste tot

3 hours ago, Alin1994 said:

la i sters si reinstalat ? nu am mai avut problema asta de  la manager 2006 parca credeam ca nu mai exista sincer , incearca sa il reinstalezi sterge tot si din cache de peste tot

Da, de vreo 4-5 ori pana acum. Dupa reinstalare merge bine 1-2 luni ( in joc) si apoi revin problemele. 

15 hours ago, Alin1994 said:

da normal

5 hours ago, valyp said:

Da, de vreo 4-5 ori pana acum. Dupa reinstalare merge bine 1-2 luni ( in joc) si apoi revin problemele. 

eu pateam asa cand mi se inchidea pc ul si eram in joc sau puneam jocul in bara inainte sa se termine de salvat .