Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[RO] [FC Viitorul] Viitorul suna bine


valyp

Recommended Posts

Desi joc din 2010 "legal" FM iar din 2011 sunt membru FMRO, abia in seara asta mi-am facut curaj sa postez prima aventura in FM. Pana acum am jucat la nivel inalt :D, in general cu Real Madrid si foarte rar cu Liverpool, m-am prostit si cu echipe mai mici dar maxim 10-15 etape. Practic, cea mai lunga cariera pana acum s-a intins pe maxim 5-6 sezoane. 

Revenind la actuala cariera, tot anunta Gica Hagi ca paraseste Viitorul, asa ca m-am hotarat sa trec la carma echipei :

57ipByxMTG2KNVvTSTQN7gD2g6HzzyK-FqBc2yhO

Am gasit un lot tanar, staff experimentat, conditii decente, dar Hagi a plecat cu finantele lasand clubul pe zero. Oricum nu sunt genul de antrenor care sa schimbe ceva la echipa , ma descurc cu materialul clientului, asa ca primul sezon (daca rezist) o sa mentin acelasi lot , respectiv acelasi staff.

Dupa ceva amicale, multe rau, au venit si primele teste oficiale, 2 victorii, un egal si o supercupa in vitrina.

6eOb0Yw_LQYCei2I71tnuRwv0bFjcsBgV6vzgMJC

In curand vine si CL peste mine, sper sa iasa ceva frumos si sa mergem mai departe.

Link to comment
Share on other sites

Dupa o victorie cu Bate Borisov, Celtic de-a dat cu terenul in cap in playoff:

vmq9pcFFdbnoVXcCVW1vLIRQO3yU1cwBs91jcTAJ

Dar nu-i bai, am reusit calificarea in grupele Europa League.

EiZtccULqKZQkq9WIOQrVep5GhW6jYpat_5l1ebd

Dupa 7 etape stam foarte bine in campionat, peste asteptari, sincer. Ianis nu prea prinde lotul dupa plecarea Regelui si cred ca in curand o sa-l vad la usa biroului cerandu-mi sa joace mai mult. :D 

In Europa ne intalnim din nou cu Bate Borisov, o sa fie bataie pentru a ocupa locul 3 in grupa, sincer nu cred ca avem sanse sa prindem primavara europeana.

Cam atat, nu sunt prea vorbaret :D , revin cu un update in urmatoarea fereastra de transferuri. Tinind cont ca imi petrec max 2-3 h pe zi jucand FM, cred ca pe vineri o sa apara urmatorul update.

Link to comment
Share on other sites

Dupa un egal Lazio, 2-2 in deplasare, cariera mea s-a blocat in vesnicul crash, de data asta pur si simplu imi iese din joc fara vreun avertisment. Am aproape 390 h jucate pe FM18 si nu mai am rabdare sa-l joc, chiar si dupa ce am "activat" auto-save dupa fiecare meci. Nu am o ciuma de laptop, pot rula alte jocuri "grele"  fara probleme, dar editia FM18 mi-a mancat sufletul, doar cariera lui @Alec m-a facut sa-l instalez si sa-i mai dau o sansa. 

Daca aveti vreun tutorial legat de crash, eu am incercat mai multe, va rog sa ma ajutati. Sunt dispus sa-mi schimb si laptopul, doar sa pot juca orice versiune de FM linistit. Din 2010 cumpar acest joc, dar ultima editie mi-a mancat ficatii. :D  Detin un asus rog gl553ve, actualizat fara programe ciudate in el, tot ce am are licenta.

O seara buna!

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, valyp said:

Dupa un egal Lazio, 2-2 in deplasare, cariera mea s-a blocat in vesnicul crash, de data asta pur si simplu imi iese din joc fara vreun avertisment. Am aproape 390 h jucate pe FM18 si nu mai am rabdare sa-l joc, chiar si dupa ce am "activat" auto-save dupa fiecare meci. Nu am o ciuma de laptop, pot rula alte jocuri "grele"  fara probleme, dar editia FM18 mi-a mancat sufletul, doar cariera lui @Alec m-a facut sa-l instalez si sa-i mai dau o sansa. 

Daca aveti vreun tutorial legat de crash, eu am incercat mai multe, va rog sa ma ajutati. Sunt dispus sa-mi schimb si laptopul, doar sa pot juca orice versiune de FM linistit. Din 2010 cumpar acest joc, dar ultima editie mi-a mancat ficatii. :D  Detin un asus rog gl553ve, actualizat fara programe ciudate in el, tot ce am are licenta.

O seara buna!

si eu aceiasi problema o am

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Alin1994 said:

eu pana acum nu am patit asa si am salvarile la o luna , presupun ca e cumparat fm-ul nu ?

Este cumparat, la mine au inceput problemele dupa un update la FM prin decembrie anul trecut, de atunci nu am reusit sa-i dau de cap. A inceput cu blue screen, apoi ceva legat de placa video, am reinstalat driverele si de atunci pur si simplu ma scoate din joc fara sa-mi dea vreo eroare. O sa incerc sa scot pachetele grafice din el si sa joc varianta "curata", sper sa mearga.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, valyp said:

Este cumparat, la mine au inceput problemele dupa un update la FM prin decembrie anul trecut, de atunci nu am reusit sa-i dau de cap. A inceput cu blue screen, apoi ceva legat de placa video, am reinstalat driverele si de atunci pur si simplu ma scoate din joc fara sa-mi dea vreo eroare. O sa incerc sa scot pachetele grafice din el si sa joc varianta "curata", sper sa mearga.

la i sters si reinstalat ? nu am mai avut problema asta de  la manager 2006 parca credeam ca nu mai exista sincer , incearca sa il reinstalezi sterge tot si din cache de peste tot

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Alin1994 said:

la i sters si reinstalat ? nu am mai avut problema asta de  la manager 2006 parca credeam ca nu mai exista sincer , incearca sa il reinstalezi sterge tot si din cache de peste tot

Da, de vreo 4-5 ori pana acum. Dupa reinstalare merge bine 1-2 luni ( in joc) si apoi revin problemele. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, valyp said:

Da, de vreo 4-5 ori pana acum. Dupa reinstalare merge bine 1-2 luni ( in joc) si apoi revin problemele. 

eu pateam asa cand mi se inchidea pc ul si eram in joc sau puneam jocul in bara inainte sa se termine de salvat .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy