Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


FC Romania catre Premier League


geo007ro

Recommended Posts

Cam asta e echipa noastra: 

20180708115825_1.jpg

9 hours ago, Octavian said:

 

Tu, imi vezi pozele din ultima postare a mea din cariera mea?

Vad fotografiile tuturor. Doar cele de la inceput, de la Viitorul nu mergeau.

9 hours ago, DragosBox said:

Românii care ți-au mai rămas sunt regeni de la tine sau cumpărați?

 

Toti romanii din echipa mea sunt proveniti de la Academie. Ligile din Romania nu au produs inca jucatori. Deloc.🤔

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Boxing Day is here. FC România - Swansea (locul 2 cu locul 3), pe Liberty Stadion.

20180708144839_1.jpg

Rezultat final:

20180708145733_1.jpg

Fostul localnic, Jones Thomas marcheaza impotriva echipei la care s-a format.

20180708151041_1.jpg

Si in ciuda tuturor previziunilor (inclusiv ale mele)

20180708151257_1.jpg

FC România este pe primul loc in Championship la jumatatea sezonului

20180708151248_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Urmatoarea etapa, alt meci greu. Intorc Wolverhampton in ultimele minute si ma mentin pe locul 1.

20180708153618_1.jpg

Am incheiat un parteneriat cu o echipa de liga inferioara pentru a le folosi baza de antrenament. Eu am poor si se upgradeaza deja de 2 ani...ei au good, asa ca e super bine pt baietii nostri. Se vor antrena in conditii decente.

20180708155139_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tragem tare si nu spunem nu unei eventuale promovari in Premier League (nici nu imi vine sa cred ca vorbesc de asta). Am inceput sezonul temator, am avut retineri in a juca precum in Sky Bet 1, adica sa schimb tactica in una mai ofensiva pe masura ce minutele treceau si nu marcam. Am fost prea prudent, dar acum mi-am reluat aceleasi obiceiuri castigatoare. Antrenament pe fitness cand am un singur meci pe saptamana, astfel incat dupa min. 65-70, imi sufoc adversarii cu o tactica foarte ofensiva..si ei, fiind in corzi, cedeaza de multe ori. Dupa minutul 75 marchez goluri indispensabile sau intorc rezultate nefavorabile. Deja dupa primele 20 de minute imi dau seama de cursul jocului, daca nu domin, schimb, din pasa pe centru, in pase pe benzi, centrari rapide. Daca imi iese, schimb in putin mai conservator spre final. Daca nu imi iese, aplic tactica kamikaze overload, cu toate mingile pe varfuri, schimb cu 2 fundasi centrali (din 3), pe acesta in schimb cu un atacant si joc cu 3 in fata. Devastator. Mai ales ca ii domin si fizic. Sper ca anul acesta sa merg sus in FA Cup, urmatorul meci in deplasare (futui) cu Barnsley. Anticipez un meci foarte greu. Dar am incredere in tinerii nostri. 

Se tine bine dupa mine Huddersfield, singura lor infrangere este pe Brisbane Road (casa noastra cu imprumut). Suntem.tot la egalitate de puncte dupa inca 3 etape. Meciul de la ei va fi hotarator. 

Link to comment
Share on other sites

Incredibil mi se pare sa te situezi pe primul loc imediat dupa promovare, la jumatatea sezonului. Championship e alta mancare de peste dar te tii bine, daca reusesti promovarea esti erou. Oricum ai echipa senzatie observ, sa domini Wolves la ei acasa de maniera aia e ceva... Eu abia am reusit sa scot un punct cu ei tur-retur in sezonul promovarii cu Reading, si n-am avut nicio sansa la locul 1.

Link to comment
Share on other sites

Etapele trec, victoriile curg. Impropriu spus ca ele curg, ne batem ca niste nebuni. Dar ne iese. 

20180709184119_1.jpg

20180709184125_1.jpg

Singurul meci in care am fost dominat, dar am avut sansa si am mers mai departe in FA Cup

20180709184131_1.jpg

Singura echipa care m-a batut in acest campionat...mi-am luat revansa.

20180709184138_1.jpg

20180709183823_1.jpg

Il voi pierde din vara, nu reusesc sa ii prelungesc contractul din cauza permisului de munca, cu toate ca e international al Camerunului. 

20180709184737_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Alec said:

Nu e bai ca il pierzi pe camerunez, nu e jucator de Premier League oricum. Fa-ti treaba cu el si la revedere, zic eu. Banii o sa vina, vei promova mai mult ca sigur. Chiar neasteptat parcursul!

Hahahaha, din 15 jucatori care sunt in circuitul echipei mari, poate 3 sa fie de Premier League. Unul e portarul, celalalt...poate fundasul dreapta Coyle (care e si mijlocas defensiv) si imi pun mari sperante in australianul de mai sus. Restul vor fi balast. Dar ce frumoasa ar fi promovarea. Tragem tare.

Link to comment
Share on other sites

După cum vedeti, m-au nenorocit arbitrii. Cu Swansea, in FA Cup iau gol in min. 90 din offside de 2 metri, pasa din zona lateral stanga, atacantul e langa portarul meu, in offside clar, pune latul simplu si ies din cupa, caci aratase deja prelungirile. Cu Huddersfield imi da om afara in min.45, dar inca eram in joc, tineam bine de minge si speram (de ce nu?) la o victorie. Maestrii fluerasi, vazand ca inca joc fotbal si nu sunt in genunchi, imi mai da unul afara. Fac schimbari, permutari, dar nu pot rezista si iau gol. In una din ultimele faze, incerc sa atac, un fundas pune mana pe minge in careu, cer VAR, arbitrul isi vede de treaba lui...hotie domnilor!!!! Ne fura! Federatia nu vrea FC Romania in Premier League! Le e teama de forta noastra!  Nu ne lasam intimidati!😉

Link to comment
Share on other sites

Au mai trecut ceva etape, in deplasare e greu, ca de obicei. Cum nu am vreo bagheta magica, vin si infrangerile. E bine ca si adversarii de la Huddersfield fac cam.la fel si suntem tot la egalitate. Nu conteaza locul de pe care promovez, numai sa o fac. La infrangeri la limita ma mananca sa fac un mic blat...dar ma tin tare, vreau sa ma bucur de promovarre, daca o fi cazul.😎

Link to comment
Share on other sites

După câteva meciuri mai nereusite, ne regăsim pe locul 2, la 3 puncte de lider si 8 de West Brom. Derby mare in Championship, FC Romania merge la echipa de pe locul 3, echipa ce este dornica sa se revanseze dupa rezultatul din tur, 0-4, in care nu le-am dat nici o sansă.Nu am mari așteptări, decât sperante, jocul cam scarțâie. 

 

minutul 6: 

20180710191141_1.jpg

Burchi reia o pasa din cross de pe partea dreapta si fac 1-0. Sperantele imi sunt renascute, m-aș distanța fata de locul 3 si as consolida pozitia de promovare directa. 

minutul 40 imi aduce un cartonas rosu (mama lor de arbitri🤬🤬) si deja parca revad meciul cu Huddersfield (cand am pierdut cu 2 oameni mai putin pe teren). 

Strâng rândurile, pun baietii sa tragă tare, pentru fani, pt grupul nostru si pt românii de pretutindeni și echipa, prin Vidales, face 2-0 in min. 48

20180710191824_1.jpg

Luptăm admirabil si inchidem jocul incredibil, se termina 2-0. Hai România!

20180710192653_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geo007ro said:

După câteva meciuri mai nereusite, ne regăsim pe locul 2, la 3 puncte de lider si 8 de West Brom. Derby mare in Championship, FC Romania merge la echipa de pe locul 3, echipa ce este dornica sa se revanseze dupa rezultatul din tur, 0-4, in care nu le-am dat nici o sansă.Nu am mari așteptări, decât sperante, jocul cam scarțâie. 

 

minutul 6: 

20180710191141_1.jpg

Burchi reia o pasa din cross de pe partea dreapta si fac 1-0. Sperantele imi sunt renascute, m-aș distanța fata de locul 3 si as consolida pozitia de promovare directa. 

minutul 40 imi aduce un cartonas rosu (mama lor de arbitri🤬🤬) si deja parca revad meciul cu Huddersfield (cand am pierdut cu 2 oameni mai putin pe teren). 

Strâng rândurile, pun baietii sa tragă tare, pentru fani, pt grupul nostru si pt românii de pretutindeni și echipa, prin Vidales, face 2-0 in min. 48

20180710191824_1.jpg

Luptăm admirabil si inchidem jocul incredibil, se termina 2-0. Hai România!

20180710192653_1.jpg

Forza Fc Romania

Link to comment
Share on other sites

Animozitate mare in jurul stadionului Brisbane Road. Suporteri din toate colturile Angliei si nu numai, au venit sa vadă minunea: FC România la 3 puncte de Premier League! Motivăm băieții să tragă tare si sa nu dezamăgească marea de oameni ce îi susțin.

20180711153627_1.jpg

minutul 34: pasă în cros de pe partea dreapta, ecelenta pentru tanarul nostru atacant ivorian de 2,02m...acesta cartiga duelul la cap si avem 1-0!

20180711155200_1.jpg

În minutul 60, turnul nostru de control, Karamoto, arată că știe să dea o pasă buna, tot de pe dreapta, spre celalalt vârf de lance, Dani și FC România are 2-0. Lumea este in extaz!

20180711155732_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tinem cu dintii, arbitri isi intra cate putin in rol...evident cu un eliminat si mici ciupeli pe ici pe colo 🤬

Brisbane_Road_free_kick.jpg

Dar suntem prea puternici si invingem!

20180711160753_1.jpg

Bucurie nemarginita pe stadionul nostru, suporterii patrund pe teren pentru a felicita eroii acestei promovări.

image.jpg

20180711161052_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, geo007ro said:

Tinem cu dintii, arbitri isi intra cate putin in rol...evident cu un eliminat si mici ciupeli pe ici pe colo 🤬

Brisbane_Road_free_kick.jpg

Dar suntem prea puternici si invingem!

20180711160753_1.jpg

Bucurie nemarginita pe stadionul nostru, suporterii patrund pe teren pentru a felicita eroii acestei promovări.

image.jpg

20180711161052_1.jpg

Felicitari

Link to comment
Share on other sites

Urmatoarea etapa ne duce echipa la Barnsley, o trupa buna, antrenata de legendarul Phil Brown (care a promovat pt intaia oara pe Hull City in Premier League). După un meci consistent, vine si victoria binemeritata. 

20180711173036_1.jpg

Tratez cu maxima seriozitate ultimele meciuri. Imi doresc sa câștig și Championship. Sunt la 3 puncte in fata lui Huddersfield.

Link to comment
Share on other sites

Meci de gala pe Brisbane Road. FC Romania joaca ultimul meci considerat acasa pe aceasta arena, din 27.06, ne mutam pe nou Romania Stadium (de 5000 de locuri..pfff). Si ce meci este. FC Romania contra Swansea (locul 3). Ne luam la revedere de la gazdele noastre intr-un meci de gala. Arena este neincapatoare si asista la o noua victorie, prin care am consfințit cîștigarea Championship.

20180711185913_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, kevinluci said:

un vis devenit realizate! multe multe felicitari!

 

Multumesc pt urari. Vara aceasta, din cele 22 mil am facut ceva achizitii, in special in linia de mijloc si fundasi laterali. La atacanti inca nu umblu, portar am. Pe linia de fund am mare nevoie de fundasi. Nu vreau sa imprumut si sa cresc jucatorii altora. Ucraineanul de pe stanga mai sta un sezon la mine, e versatil, poate fudas stanga, central si mij defensiv. El e singurul imprumutat, voi incerca sa il cumpar...cer prea multi bani. Finantele s-au topit foarte repede, am bugetul de salarii de 400k pe saptamana, sunt deja la limita, deci sunt foarte limitat la transferuri. Incerc sa iau un fundas central. Revin cu foto achizitii. Obiectivul nu poate fi alt decat sa ciupesc cateva puncte pana in iarna. Banii, cei multi, aprox. 100 mil vin de la televiziuni, dar pe parcursul campionatului, asa ca tre sa scot cat mai mult pana la iarna, cand cu ceva banuti, sa imbunatatim echipa. Stadionul cel nou...se lucreaza romaneste....lucrarile nu sunt gata, va mai dura inca 3 luni, dat capacitatea va fi marita de la 5000 la 12.500 locuri. Sper ca aceasta capacitate sa poat fi extinsa. La un numar de aprox. 9000 de spectatori in Championship castigam aprox. 200 k din vanzarea biletelor. Deci si asta va fi o buna sursa de venit. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy