Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


FC Romania catre Premier League


geo007ro

Recommended Posts

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply
3 hours ago, kevinluci said:

ce merge treaba aici. ce tactica folosesti?

Din 4-2-4, cu wingeri pe suport, fundasi laterali care urca mult, multe pase in cros catre varfuri, in Sky Bet 1 am jucat un fel de 5-3-2, cu posesie medie, joc pe centru, cu wingerback pe atac. 

20180612182825_1.jpg.7e7e4ad97895afdb5aea947c2ba46a01.jpg

Asta este tactica, jucatorii sunt altii. Am ales pe asta fiindca am.avut succes cu ea in salvari precedente. Ma gandeam ca aceasta liga e mai dificila si tre sa schimb ceva. Nu puteam juca cu 2 pe linia de centru (mijloc si aparare), pt ca adversarii, majoritatea lor, era de valoare si skiluri mai bune. Am sacrificat benzile, dar am fundasi valorosi acolo. Un mexican de 19 ani (am platit 900 k pe el) si pe dreapta un englez foarte bun. Championship va fi o nuca foarte tare pt tanara noastra echipa.

Am pus mare accent pe pregatirea fizica. Astfel incat in ultimele 15 minute, mai tot timpul, imi surclasam adversarii. Cand aveam un singur meci pe saptamana, training pe pregatire fizica peste medie, ori high ori verry high. Au tras tare baietii. Foarte multe meciuri cu scorul strans, dar in ele le-am dat golul victoriei pe final (peste 75% din cazuri). In acele momente aveam statusul la fitness muuuult mai bun decat adversarii. Si antrenori, la toate categoriile sunt pe 4 stele. Caci echipa, per ansamblul ei, e de jumatatea clasamentului in aceasta liga.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team
6 hours ago, Octavian said:

Sunt ok pe "acceleration", dar sunt cam slabi "crossing". Pune-I sa se antreneze pe centrari :D

exact. la crossing stau rau si cam ai nevoie de asa ceva din partea lor.

Link to comment
Share on other sites

Bugetul de salarii e foarte mic, in jur de 150k pe saptamana, asta insemnand cam 10% din cat au echipe medii ale campionatului. Parca toti jucatorii au innebunit, cer contracte de peste 10k pe saptamana. Bine, banii ar fi meritati, dar eu nu imi permit. Am luat de la Dinamo Kiev un fundas stanga tanar si foarte bun (inexplicabil cum a venit la mine). Acum sa il vedem la treaba. Am vandut titularul de anul trecut din poarta. Philipps (30 ani) la Man. City. Oferta, doar 250k, dar l-am dat cu inca 50% din viitor transfer. Oricum a revenit romanul meu tanar din imprumut si el va juca. A devenit si international al Romaniei (deja are 2 selectii). Pe Dragne l-am imprumutat pe 230k pe saptamana la o echipa de Premier League. Daca nu joaca la ei, o sa il rechem in iarna. Testez piata sud americana, dar nu argentinieni sau brazilieni, ca sunt foarte scumpi. Nu am succes pana acum. Nici jucatori liberi de contract nu prea am contactat. Se pare ca predictia de prima echipa retrogradata atarna greu pentru potentialele achizitii. Dar ei nu stiu ca noi vom deveni legende! 😎😎

Link to comment
Share on other sites

Si eu gandesc ca e bine, deocamdata. Iata cateva achizitii.

20180707113106_1.jpg

20180707113117_1.jpg

20180707113129_1.jpg

20180707113137_1.jpg

20180707113159_1.jpg

Toti sunt foarte buni tineri, cu siguranta vor deveni jucatori foarte buni. Dar nivelul Championship este foarte ridicat. Obiectivul de anul asta nu poate fi decat salvarea de la retrogradare.

Link to comment
Share on other sites

Primii doi sunt titulari pe linia d fund, alaturi de un camerunez. Aproape de jumatatea campionatului, treaba e buna. Rezultatele sunt foarte bune pt o echipa de nivelul nostru. Multe egaluri, dar putine infrangeri. 

20180707195745_1.jpg

Sunt pe un foarte multumitor loc 7. Daca sortii imi sunt favorabili, pot prinde playofful. Kieran James este imprumutat in Premier League pe 250k pe luna. Nu vrea sa isi prelungeasca contractul. Mare pacat...mai incerc, poate reusesc sa il conving sa ramana alaturi de noi. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geo007ro said:

Pe Brisbane Road (stadionul ce ne gazduieste) soseste liderul West Brom. Dupa calculele mele, aveam sansa porcului de Craciun. La pauza lucrurile stateau asa:

20180707231945_1.jpg

20180707232259_1.jpg

Super rezultat pt tanara noastra echipa.  Maniera si mai entuziasmanta

20180707232354_1.jpg

20180707232428_1.jpg

Un super rezultat :D. Ai sanse la promovare :D

Tu, imi vezi pozele din ultima postare a mea din cariera mea?

Link to comment
Share on other sites

  • Graphics Team FMRo

Românii care ți-au mai rămas sunt regeni de la tine sau cumpărați?

40 minutes ago, Octavian said:

Tu, imi vezi pozele din ultima postare a mea din cariera mea?

Eu îți văd pozele la cariera ta.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy