Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


FC Romania catre Premier League


geo007ro

Recommended Posts

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Am inceput si al 3 lea sezon, in Liga a 7 a. AM bagat multe amicaluri in vara, foarte multe, dar banutii adunati sunt foarte utili. Cu banii stau ceva mai bine. Nu am reusit sa conving managementul sa faca echipa profesionista. 

20180609024736_1.jpg

20180609024310_1.jpg

20180609024757_1.jpg

Multor jucatori le-au expirat contractele, Deci revin cu ei la contracte de amatori. Doar cei valorosi au salarii in continuare. Am luat 2 fundasi centrali, tineri amandoi, sper sa ma ajute mult, maxim 2 ani, dupa aia sper sa vand.

20180609025327_1.jpg

20180609025336_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Am decis sa platesc salarii doar jucatorilor key intrucat in liga asta nu sunt oferte si am cativa, cam de aceeasi valoare, care oridcand pot intra, daca vreunul pleaca gratis. Spun sa tin banii, poate mai apare cate un prospect si voi avea nevoie. Oricum in noua liga a trebuit sa maresc salariile si chestia asta poate deveni o problema. De imprumuturi de jucatori nici vorba, nimeni nu vrea sa vina la noi.

Link to comment
Share on other sites

Am promovat si din liga a 7-a, dar cred ca de aici in sus va fi din ce in ce mai greu. De vreo 10 jocuri ma chinui rau de tot, bat abia la diferenta de un gol, in deplasare ma chinui rau..iar acasa abia inving. Am schimbat tactica cu una cunoscuta mie, cu care am avut mare succes in alta salvare.

20180612182825_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Incep Liga a 6 a cu ceva emotii avand in vedere ca am incheiat Liga 7 in genunchi, cu multe infrangeri spre final. AM dat, ca de obicei multe amicaluri, am castigat aproape 500 k...multe infrangeri, dar asta e...banii sunt esentiali. Am ramas tot semi pro si am mai facut ceva achizitii. Am imprumutat un roman pe bani, deci de aici imi va fi ceva mai usor cu finantele.

20180613222711_1.jpg

20180613222638_1.jpg

20180613222732_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Neasteptat de bine ne descurcam in Liga a 6-a. Am schimbat foarte multi jucatori. Pe romanii nostri, tineri si cu mari perspecive, i-am imprumutat (pe bani: sac!) pentru ca nu imi permit sa stagneze la mine (baza de antrenament slaba si sunt tot semi pro). Am ciupit un pusti super, de 17 ani, ce in vara a fost data afara de la Chelsea, dar la mine deja a marcat din primul meci si e peste atacantii mei.

20180615141047_1.jpg

20180615141043_1.jpg

20180615141729_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

In sfarsit, dupa atatia ani, am trecut de turul I a FA Cup (dupa 3 meciuri in calificari). Am avut si sansa, caci de data asta am intalnit doar o echipa medie de liga a 5-a (eu fiind in a 6 a). Urmatorul adversar va fi Oldham Athletic din Liga a 3-a, deci nu imi fac sperante prea mari.20180615154709_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

In Cupa Angliei am facut o victima cu trei ligi mai sus de mine. Am batut Oldham!. Urmeaza meci cu MK Dons, dar meciul va fi in deplasare, deci sanse infime. Poate, poate...scot un egal si la rejucare sa trec mai departe. Consider FA cup foarte importanta pt cresterea prestigiului echipei, ca lumea nu a auzit de noi, poate doar cei din jurul stadionului :) 

20180616121254_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, geo007ro said:

In Cupa Angliei am facut o victima cu trei ligi mai sus de mine. Am batut Oldham!. Urmeaza meci cu MK Dons, dar meciul va fi in deplasare, deci sanse infime. Poate, poate...scot un egal si la rejucare sa trec mai departe. Consider FA cup foarte importanta pt cresterea prestigiului echipei, ca lumea nu a auzit de noi, poate doar cei din jurul stadionului :) 

20180616121254_1.jpg

totusi ai cam dominat o echipa de liga a 3 a au cam auzit de tine ;)) cred ca o sa iti fie greu cu Dons dar nu imposibil , multa bafta

Link to comment
Share on other sites

Am trecut de regen date, a mai aparut un jucator extraordinar si am mai furat cativa de la echipe de low profile, care erau trial acolo.

20180617012151_1.jpg

Echipa se misca bine, sunt pe primul loc la mare distanta de locul 2. Si iata cum am facut si bani: am dat imprumut la jucatori. Au venit zeci de oferte, pe bani, dar am dat counter, imprumuturi pe bani. Si a mers. Oricum, jucatorii merita, caci sunt toti internationali de tineret ai Romaniei.

20180616214740_1.jpg

20180617012237_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Marius Danci loan fee 200k p/m - cum vine asta? Oricum are reputatie bunicica echipa, mie la Hemel Hempstead nu imi veneau jucatori imprumut nici dupa ce am promovat in liga a 5a. sunt curios cat ai avut buget de salarii pe an si cat ai acum dupa promovare, ca vad ca ai adus ceva jucatori.

Link to comment
Share on other sites

A trecut vara. Achizitii nu am facut foarte multe. Am mare nevoie de un fundas central, dar nu ma hazardez, astept inainte de a da banii pe vreunul de care la anul va trebuie sa scap. Iata achizitiile principale: 

20180620192456_1.jpg

Aveam nevoie de un mijlocas la recuperare, care sa joace in fata apararii si l am gasit pe Dobson, liber de contract, de la Walsall

20180620192508_1.jpg

Pantic liber de la Chelsea, dupa ce a fost imprumutat pe la mai multe echipe. El este star playerul meu.

20180620192517_1.jpg

20180620192547_1.jpg

Oloma si Bennett i am luam amandoi de la Team Wiew, din liga a 7-a. Pe aici, jucatorii foarte buni prefera echipe amatoare, de unde ulterior pleaca la prima oferta. 

Campionatul l-am inceput bine, sunt multumit de locul in care ma aflu.

20180620193638_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pai sunt incredibile achizitiile, te bati la promovare. Bennett e bun rau pentru liga a 5a o sa iti dea 25-30 de goluri lejer. Pantic nu e genul meu de jucator da o sa fie senzatie si el sezonu asta daca il joci in spatele lui Bennett.

Link to comment
Share on other sites

Iata tactica mea. Cu ea am promovat cu Otelul din Liga 3 si am castigat 3 Ligi ale Campionilor, inainte de a incepe salvarea asta.

20180620195534_1.jpg

20180620195540_1.jpg

Mijlocasii si fundasii laterali urca mult, multe mingi la ei si ei pasa in cross cat pot de repede catre atacanti. Ma bat la promovare, clar. Dar ma scapa si tinerii mei, punand accent pe ei, marile echipe, adica cele din primele doua ligi, ii vad pe ei ca buni youth prospects si fac oferte sa ii cumpere. Evident, pentru a le atrage atentia, pun tinerii buni sa joace, risc putin cu ei (pt ca am altii mai buni, dar tinerii tre sa joace). Nu vand nimic in principiu, dau imprumut pe bani. Ce vand....dau degeaba daca e cazul, dar pastrez 50% din viitor transfer. Tactica asta inca nu imi produce, dar o va face. La greu (cea cu vandutul). De la Premier Manager 98/99 pana acum au trecut cativa ani, nu?

Si multe amicale, foarte multe, dar pe bani. Si asa adum, la nivelul asta, cel putin 500k pe sezon.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy