Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


RO/FARA BANI DAR CU SPERANTE


Alin1994

Recommended Posts

In perioada de transferuri am reusit sa aduc cativa jucatori exact ce mi am propus , cu toate ca nu vreeam sa mai aduc alt fundas stanga avandul pe Cristi Ganea(si un tanar de 18 ani) , acesta sa accidentat 3 luni si l-am gasit pe Vatajelu ajuns la Malaga sper ca imi va accepta contractul , pe ganea o sa il vand cred la la Krasnodar , Am mai adus un jucator cu experienta (Lucas Vazquez 32 de ani) poate o sa il tin 6/12 luni sa vad cum o sa joace  ( in 3 meciuri are doua goluri si doua assisturi ) , plus un atacant si un fundas central ambii de 18 ani , atacantul de la arsenal si cred ca va creste foarte bine , pe Bogdan Rosu l-am pierdut  a mers la Benfica cu toate ca l-am oferit la cluburi cu 50% din urmatorul transfer ... el a mers la Benfica si valoreaza 17.5 mil , in acest sezon imi propun cel putin performanta de sezonul trecut

AKCgbYl.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Salut prieteni ,dupa sezonul de  trecut aveam in minte ca voi reusi sa egalez performantele si in acest an ... sa vedem ce va urma , inainte de a se incheia perioada de transferuri de iarna Negoita sa gandit ca 11 mil + bonusuri sunt de ajuns pentru al da pe Ivanov cel mai bun atacant al meu ( inainte de asta eu l-am dat pe razvan marin gandindu-ma ca o sa joc cu Ivanov in spatele altui atacant ca sa pot face loc in primul 11 si altui jucator ,  chiar daca m-am opus ei nu au dorit sa ma asculte  , Lucas Vasquez un jucator bun care a dat randament , dupa ce era cat pe ce sa merg mai departe in ucl avand o grupa cu Liverpool , Juve si Basel  , am mers in europa league unde voi intalni Spartak Moscova (cu care ma-m intalnit acum 3 in in grupe si i-am baut de doua ori ) , in campionat sunt pe primul loc cu un mic avantaj (si spun mic pentru ca urmeaza play off ul )

ttxPl5X.png

yVXVVd1.png

09pU3Qh.png

Am batut 1-2 in tur , Ivan mi a dat putine emotii  dar atacantii mei isi fac datoria

I5l4PQw.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mergem mai departe in europa league unde eliminam pe Mainz si dam de Real Madrid , care sincer in ciuda statisticilor mi sa parut slabuta in ultimii 25 de metrii , jucatorii de 50-60-70 de milioane de euro greseau pase foarte simple (asta nu ma deranjeaza chiar deloc) in retur sper sa dea mingiile in afara stadionului

DOcUyyu.png

i6C4IfJ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Anul trecut am pierdut semi final cu uta arad , dar ne am bucurat de titlul castigat , inceputul anului mi a dat multe egaluri in campionat si o grupa grea in ucl  cu Inter , Man utd si betis , inceputul foarte bun dar dupa cum bine stiti si anul trecut am inceput bine dar nu am reusit sa merg mai departe in UCL , am facut un singur transfer , inlocuitor pentru Juan Camara jucatorul care a venit la mine inca din primul sezon si sincer mi a parut rau sa il dau , sunt foarte impresionat de Patrick Petre care chiar daca joaca bine nu vrea marire de contract o singura data i l-am marit eu si sincer cred ca are salariu mic pentru valoarea lui , Lucas Vasquez sa accidentat 6 luni si a decis sa se retraga dupa cel mai bun sezon din cariera lui , o sa va pun printuri cu jucatorii pe care ma voi baza in viitor chiar daca imi e greu sa ii tin (maxim 23 de ani )

jpjmq8b.png

fJMz5Xm.png

CTs8ei3.png

Ypls7iR.png

PNQHOnI.png

 

vyBkjFy.png

tpNYx2o.png

84w53eh.png

7xqrEQs.png

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum  era de asteptat am trecut mai departe in UCL , in pauza de iarna am vandut turcul care l-am luat la inceputul sezonului si am adus 3 brazilieni din pacate 2 nu au luat permisul de munca si nici nu am loc pentru ei trebuie sa pastrez doar unul , i am luat pentru ca sunt tineri si talentati  , doi dintre ei i-am luat pe bani foarte buni , am dat de Atletico Madrid cu 5-6 jucatori de 33-34 de ani , cu noroc am trecut mai departe si am sortile mi ia u adus in cale pe cei de la Chelsea (sincer nu cred ca o sa trec chiar daca acum Chelsea nu trece prin cea mai buna perioada ) in campionat sunt pe primul loc dar nu sunt sigur de campionat , craiova sta in spatele meu

kRKJ7Az.png

sFNm9Jb.png

Just now, Alin1994 said:

Dupa cum  era de asteptat am trecut mai departe in UCL , in pauza de iarna am vandut turcul care l-am luat la inceputul sezonului si am adus 3 brazilieni din pacate 2 nu au luat permisul de munca si nici nu am loc pentru ei trebuie sa pastrez doar unul , i am luat pentru ca sunt tineri si talentati  , doi dintre ei i-am luat pe bani foarte buni , am dat de Atletico Madrid cu 5-6 jucatori de 33-34 de ani , cu noroc am trecut mai departe si am sortile mi ia u adus in cale pe cei de la Chelsea (sincer nu cred ca o sa trec chiar daca acum Chelsea nu trece prin cea mai buna perioada ) in campionat sunt pe primul loc dar nu sunt sigur de campionat , craiova sta in spatele meu

kRKJ7Az.png

sFNm9Jb.png

apropo academia mea incepe sa produca , chiar am ramas surprins surprins cand am vazut ce jucator au gasit in viitorul apropiat o sa fie titular

D9et5qH.png

Link to comment
Share on other sites

Echipa mea a facut fata celor de la Chelsea in tur dar in retur cei de la chelsea s-au aparat foarte bine chiar daca am jucat un 4-3-3 s-au aparat foarte bine si in atac au fost foarte eficienti , acum ne continuam drumul in cupa romaniei si in campionat unde se pare ca nu prea mai sunt sanse sa ne opreasca nimeni

 

HnN3RP4.png

ytUFbnM.png

Link to comment
Share on other sites

Dupa meciuri foarte grele in Ucl am terminat pe 3 si mergem in europa league unde dam peste un club de traditie Celtic , jumatate din echipa este monitorizata de multe cluburi puternice din europa dar cu toate astea o sa ii tin , am 2 braziliani pe care nu pot sa ii folosesc decat in europa pentru ca am deja 3 stranieri si o sa ii dau imprumut pentru a juca , in campionat suntem pe primul loc inca de la inceputul campionatului si cred ca si anul acesta o sa fim campioni  , spun asta bazandu ma pe jucatorii mei de mare calitate

VmjLp3Z.png

hzO8LLL.png

dP1fT62.png

dxO01wm.png

dxO01wm.png

CjUWe0n.png

Link to comment
Share on other sites

In perioada de transferuri am facut doar un transfer , un fundas dreapta de la real madrid de 18 ani caruia i-am platit clauza de 36.5 milioane dar a fost o problema la contract din cauza impresarului dare vroia 4.4 milioane si a sa ii pun o clauza (dupa 15 meciuri sa ajunga la 2.3 milioane de euro ) si o sa il dau pe manea care oricum are un contract de 1.8 mil / sezon si a plecat juan mora jundas central de 21 de ani extracomunitar dar la sfarsitul campionatului la napoli pe 33 de milioane + 40-50 la suta din urmatorul transfer sincer am si uitat (o afacere foarte buna ) si tot odata mai fac loc unui alt extracomunitar plus ca il voi introduce titular pe Cosmin Radulescu (16 ani) , urmeaza meciul cu Juventus Bucuresti dupa care voi juca impotriva celor de la Celtic

eBWGXD3.png

ujhYqBb.png

eZ0CdDW.png

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce am trecut de Celtic , nu prea am avut noroc la tragerea la sorti si am dat peste Tottenham , o echipa care m-a batut in anii trecuti pe unde m-a prins dar in dur le am facut fata chiar foarte bine castigat cu 2-0 chiar la ei acasa , am inceput meciul cu un 4-2-3-1 defensiv si am terminat meciul cu un 5-2-2-1 sincer in deplasare imi era foarte frica sa nu iau multe , dupa cum ati vazut in europa in deplasare iau bataie de la echipele mari  dar de data aceasta nu a fost asa .... sper sa nu iau bataie acasa dar o sa incep meciul tot defensiv si la  pauza in functie de rezultat voi face schimbari , itre timp o sa intalnesc Uta Arad si trebuie sa castig pentru ca echipa Craiovei este la 1 punct in spatele meu si Viitorul la 4 puncte

yk9HKQF.jpg

SDIVAAm.png

Link to comment
Share on other sites

Dupa meciul din tur si cu moralul ridicat asteptam meciul cu Tottenham de acasa , suporterii ne fac o surpriza si fac o coregrafie doar foarte frumoasa acestia neuitandul pe Patrick Ekeng , jucatorii se conecteaza destul de greu la meci si cei de la Tottenham ne tin in jumatatea noastra , in minutul 23 Juan Mora face un penalty dar Knezevic apara si sunt foarte increzator ca voi intra cu un 0-0 la pauza dar in minutul 41 Diogo Jota inscrie si din nou ne da emotii , la pauza le-am spus jucatorilor ca vreau sa castigam pentru a rasplati suporterii si munca depusa de acestia pentru creearea coregrafiilor , in minutul 60 Cicaldau primeste o pasa in centru de la Cojocaru care este introdus in minutul 51 si acesta prinde un sut de la 25 de metri superb fara ca portarul sa aiba reactie bara-gol , inchidem jocul si suporterii sunt in delir simt ca anul acesta putem sa ajungem departe , asta depinde si de ce echipa o sa ne pice la tragerea la sorti sper sa avem mai mult noroc pentru ca anul acesta a fost unul foarte greu cu echipe puternice care ne-au dat mari batai de cap

KRfFaXI.jpg

TsDrYtP.png

Anul acesta nu prea avem noroc la tragerea la sorti , dupa ce anul trecut Chelsea ne-a eliminat din Champions League o intalnim acum in europa league , sunt in forma dar in europa league nu au intalnit echipe de talia mea , cred ca era mai bine daca picam cu Stuttgart sau Everton dar ne jucam sansele , echipa mea este in forma si sper sa devenim spaima echipelor din Anglia

MweBlR3.png

jh7czti.png

Link to comment
Share on other sites

Oare o sa fie anul nostru acesta ???? Toata lumea se intreaba daca o sa ne mentinem aceasta forma dar dupa cum ati vazut acasa am jucat foarte bine sper sa nu imi dea 5 in deplasare hahahaha , o sa incerc sa joc foarte inchis sa nu iau multe si poate dau unul pe contra-atac

9F2gOf0.png

Link to comment
Share on other sites

Fernandez ia ciuruit , inainte de meci l-am sunat pe domnul Cartu si din minutul 60 am bagat 3 fundasi centrali , fundasii laterali i-am urcat putin , 2 inchizatori , 2 mijlocasi centrali , 1 atacant

 

dmeifrD.png

In semifinale intalnim Arsenal care nu pare in cea mai buna forma , dar Arsenal e o echipa foarte buna cu multi jucatori tineri de valoare , sincer ma multumesc cu semifinala restul e bonus

CRX1Xvt.png

JvnImw5.png

Link to comment
Share on other sites

A fost o zi de sarbatoare pentru noi si cred ca jucatorii nu s-au concentrat  , jucand acasa ar fi trebuit sa facem mai mult , am fost egalat de doua ori dupa ce am condus cu doua suturi de la distanta , sper sa facem surpriza si sa jucam in deplasare foarte bine si sa castigam , o sa joc cu 2 atacanti

0rAtsX2.png

Link to comment
Share on other sites

Chiar daca stiam ca o sa pierd in retur totusi aveam un gram de speranta care insa a fost spulberata de Lozano , oricum sunt foarte multumit de acest sezon , mai am doua meciuri in campionat dar deja sunt campion , anul viitor sper sa fie unul mai bun

B3Am9Hk.png

zp1lWBE.png

Link to comment
Share on other sites

In acest sezon mai mult am vandut , am luat doar 2 mijlocasi centrali de 19 ani unul dintre ei l-am dat imprumut , Romania a terminat mondialul pe locul 3 , am reusit pana acum sa tin jucatorii chiar daca sunt cautati de cluburi precum Real , Monaco , Bayern   doar Nica fundas central de 21 de ani e putin suparat pentru ca vrea sa mearga la Real , l-am dat pe Juan Mora la Napoli pentru ca vreau sa il bag titular pe Radulescu (17 ani) si am luat si un pret destul de bun + procent din urmatorul transfer

1xnKBvE.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy