Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Performanta, doar un vis...


Muttley

Recommended Posts

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Odata cu investitiile masive din aceasta iarna au crescut un pic si pretentiile conduceri, dar inca suntem la nivel de doar prima jumatate a Ligii si semifinalele cupei. Am obtinut si o prelungire de contract, dar am reusit in aceasta vara sa schimbam si asistentul, cu o tanara speranta - Nicolae Dica, ce nu mai avea niciun angajament de cand fusese pus pe liber dupa 5 luni la Steaua. Era cel mai bun asistent de pe piata si ma bucur ca a ajuns la noi.

George-Curca_-Inbox-38fa8776057228d98.png

George-Curca_-Inbox-5.png

George-Curca_-Inbox-288282a5e342c143c.png

Am inceput sezonul ca din pusca, cu castigarea Supercupei Romaniei, si apoi cu cinci etape consecutive in campionat fara infrangere si mai mult, fara gol primit. Markovic se pare ca deja devine golgeterul echipei si il inlocuieste pe Magureanu in echipa de start, desi vad ca e un pic cam predispus la accidentari. Meciul de la Craiova l-am pierdut pe merit, dar asta si pentru ca eram cu gandul deja la grupele Champions League. Aici cred ca este un bug, pentru ca am primit mesajul ca am urcat ca si coeficient pe 9 si campioana merge direct in grupe, dar nu ar fi trebuit sa se intample asta din sezonul urmator? Oh, well, s-a intamplat din acesta, dar am prins o grupa imposibila cu Tottenham (detinatoarea trofeului), Atletico Madrid si AS Roma, astfel ca sansele noastre de a prinde macar primavara Europa League sunt aproape nule.

ACS-Performanta-Ighiu_-Senior-Fixtures029ccb34aa6b2f32.png

George-Curca_-Inbox0f9e9ad05e02d082.png

George-Curca_-Inbox-6.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/15/2018 at 11:36 AM, il muce said:

Acest topic are un nume foarte nepotrivit.

Acum depinde ce intelegi prin performanta, daca titlul in mamaliga I e o performanta, atunci da, ne-am atins visele :))

23 hours ago, geo007ro said:

ASta este rolul potrivit pt Dica: asistent :)

Deocamdata face treaba buna, sper doar sa nu il apuce figurile si sa mi se certe cu alibecul, 

 

20 hours ago, Octavian said:

Felicitari pentru titlu. Incearca in iarna sa mai transferi cativa jucatori de la Viitorul.

O sa incerc deocamdata sa nu mai iau nimic in iarna.

Link to comment
Share on other sites

Am adus atat de multi jucatori in aceasta perioada de vara (14 la numar) incat era inevitabil sa mai si plece. Au plecat jucatori care au fost destul de importanti in sezoanele anterioare, precum Iacob, Szecui sau Moise. La capitolul sosiri doar eperienta lui Nica care sa acopere postul de fundas dreapta unde aveam doar o optiune. Nu regretam nimic, mai ales ca la prima convocare a nationalei U21 am avut nu mai putin de 7 jucatori. Ca si curiozitati, boardul ce a semnat un nou parteneriat cu Akademia Puskas din Ungaria, dar si Olivier Giroud care a castigat titlul de jucatorul lunii cu Viitorul.

George-Curca_-Inboxa215ae9644147dc9.png

ACS-Performanta-Ighiu_-Transfer-Historyb8261fcdada059fa.png

Romania-Under-21s_-National-Teams-U21-Squad.png

George-Curca_-Inbox-4e55857d723b2f385.png

George-Curca_-Inbox-7.png

Link to comment
Share on other sites

Foarte fain parteneriatul cu Academia Puskas, sigur o sa gasesti un gem pe-acolo. Also: Giroud ar fi miere in Liga 1 si iesit la pensie.

P.S. Golofca la Milan nu ar fi posibil decat asa, sa genereze FM-ul un alt Golofca talentat.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Alec said:

P.S. Golofca la Milan nu ar fi posibil decat asa, sa genereze FM-ul un alt Golofca talentat.

Am vrut sa il luam si noi dar deja incepuse cu fite ca suntem un club prea mic pentru el. Sa fie sanatos. Parca vad ca nu joaca deloc la Milan si ajunge inapoi in Liga I imprumut, dar noi nu mai luam imprumutati.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Muttley said:

Am vrut sa il luam si noi dar deja incepuse cu fite ca suntem un club prea mic pentru el. Sa fie sanatos. Parca vad ca nu joaca deloc la Milan si ajunge inapoi in Liga I imprumut, dar noi nu mai luam imprumutati.

Astia de la Viitorul pun mereu bete in roate,ei FCSB,Dinamo aduc niste jucatori interesanti mereu.

Bafta

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Octavian said:

Mai ai vreun campionat incarcat in afara de Liga 1? Cumva Viitorul are patron tycoon?

Doar Liga I si nu au tycoon. Dar mi s-a intamplat si in precedentele cariere ca dupa 5-6 ani la Steaua, Dinamo sau Chiajna sa ajunga tot felul de "vedete" de-o seama cu Matusalem.

 

1 hour ago, geo007ro said:

Golofca este regen. Cel real are acum vreo 27 de ani.

Multumim pentru precizare.

 

21 hours ago, Alec said:

Cine stie de ce isi luase figurile astea, poate isi facuse si el tatuaj pe ceafa ca asta de la Botosani :lol2:

Fite specifice jucatorilor ce au dat 1 gol si aparut o data pe protv. Lipsa de educatie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy