Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Performanta, doar un vis...


Muttley

Recommended Posts

Asa se intampla cand nu esti atent.. in frenezia de nexturi pe care le dadeam sa treaca perioada de iarna tot mai repede, am ratat mesajul cum ca asistentul a semnat cu altcineva (sarbul Milan Mitic) asa ca asteptam degeaba ca el sa aranjeze amicalele. M-am trezit prea tarziu si am mai avut timp de un singur amical, dupa care a inceput sezonul. Nu stiu daca asta a fost cauza pentru care din cele cinci meciuri ramase am scos doar patru puncte, dar  asta inseamna ca intram in play-out la doar un punct de retrogradarea directa, la egalitate cu pozitia de baraj. Incepem sa tremuram un pic sper sa nu se repete soarta din cariera anterioara. 

ACS-Performanta-Ighiu_-Senior-Fixturesa3d3801948a5d574.png

Liga-I-Betano_-Overview-Profile37d978da6167f843.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Performanta noastra in playout a fost la fel ca intreg sezonul -mediocra. Cumva am reusit sa obtinem insa 4 victorii, si chiar ne puteam salva cu totul de la retrogradare, daca reuseam sa castigam meciul din ultima etapa cu CSM Iasi. Am reusit doar o remiza alba, drept urmare terminam pe 6 si mergem la baraj.  Acolo vom intalni Chindia Targoviste, formatie ce a terminat pe 3 in Liga II. Nu prea stiu ce am facut sa merit un nou contract, dar cred ca pretentiile conducerii nu erau asa mari, pentru ca in aceasta perioada am primit si o oferta de prelungire, pe care am acceptat-o fara sa negociez nimic. In play-off, Viitorul castiga titlul in Liga I dupa o batalie cu Steaua, aceleasi formatii disputandu-si si finala Cupei Romaniei unde a castigat la penaltiuri formatia ros-albastra.

ACS-Performanta-Ighiu_-Senior-Fixtures9ddd30d9e46af9b1.png

Liga-I-Betano_-Overview-Profile-25cb635c802d71c19.png

George-Curca_-Inbox4c7b383170c5e506.png

Link to comment
Share on other sites

Nu prea avem cum sa avem ceva jucatori remarcati dupa un sezon in care am scapat la mustata de la retrogradare, si chiar daca am avea, cui sa ii remarcam? Poate doar Butean care a castigat un premiu la nivel de Liga I si Florin Iacob care in ciuda ratingului destul de mic a facut doua partide superbe in baraj. Bota este din nou golgeterul nostru, iar Ovidiu Ducan a jucat cele mai multe meciuri in acest sezon, un impresionant 45 care aminteste de sezoanele din ligile inferioare din Anglia.

ACS-Performanta-Ighiu_-Players-Players0dc04b31fa458c24.png

George-Curca_-Inbox-21bfbb73c45d9ca2e.png

Over and out cu acest update. Am asa o mica impresie ca am ramas sa urlu singur la luna in sectiunea de cariere a forumului, dar e oarecum normal, in perioada asta cand se incheie sezoanele irl nu prea mai e multa pofta de joc. Hai Performanta!

Link to comment
Share on other sites

  • Graphics Team FMRo
6 hours ago, Muttley said:

Over and out cu acest update. Am asa o mica impresie ca am ramas sa urlu singur la luna in sectiunea de cariere a forumului, dar e oarecum normal, in perioada asta cand se incheie sezoanele irl nu prea mai e multa pofta de joc. Hai Performanta!

Contează că măcar citește lumea :).

O să-mi continui și eu cariera săptămâna viitoare că momentan nu prea am timp cu tezele, cam ai nevoie de companie.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DragosBox said:

O să-mi continui și eu cariera săptămâna viitoare că momentan nu prea am timp cu tezele, cam ai nevoie de companie.

Lasa ca sunt mai importante tezele si invatatul. Eu daca nu invatam sa nunar pana la 4 de unde stiam cate cariere ratate am avut in fm18? :)) Bafta si sa "pici pe subiect"

Link to comment
Share on other sites

Dupa o noua perioada de transferuri destul de agitata, dar asta e deja normalitatea la Performanta, aducand mai mult jucatori imprumutati (pentru al doilea al la rand bugetul de salarii a scazut, nefiindu-mi foarte clar cum de in Liga a IIa am avut buget mai mare decat 2 sezoane in liga I), am debutat sezonul in forta. Dupa primele 10 etape avem doar 3 infrangeri si suntem pe un nesperat loc 3 in clasament. 

ACS-Performanta-Ighiu_-Transfer-Historyc9df2f02a1817c80.png

ACS-Performanta-Ighiu_-Senior-Fixtures1cb1613e42349c79.png

Liga-I-Betano_-Overview-Profile74d12fc32529e2f3.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
2 hours ago, Muttley said:

Multumesc pentru oferta, dar pas :)

Pacat. Era simplu...aveai facute transferurile, primul 11, tactica...tu doar trebuia sa te imbraci decent si sa iesi la conferintele de presa si sa pretinzi ca sunt tactica si primul 11 decis de tine. :D

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ovidiu10 said:

Pacat. Era simplu...aveai facute transferurile, primul 11, tactica...tu doar trebuia sa te imbraci decent si sa iesi la conferintele de presa si sa pretinzi ca sunt tactica si primul 11 decis de tine. :D

Oare la FM19 apare Vasi la owner? Mai trebuia sa am si baterie la telefon pentru schimbarile de la pauza. ;)

Link to comment
Share on other sites

Pai ce-ai facut mai nene mah? E adevarat ca suntem cu 5 infrangeri pana acum in campionat, dar totusi suntem pe locul 1. Nu ma asteptam la asa ceva, si sincer cred ca nu o sa putem pastra locul acesta mai ales ca formatiile europene au terminat cu jocurile de acolo, dar acum pare destul de fezabil sa terminam pe un loc de play-off (11 puncte avans de locul 7 cu doar 5 meciuri ramase) si sa scapam de grijile retrogradarii. Din pacate in Cupa Romaniei nu am avut atat de mult noroc, si daca de Dinamo am reusit cumva sa trecem s-a dovedit ca de Steaua nu (de altfel ei ne-au batut si in campionat destul de clar).

ACS-Performanta-Ighiu_-Senior-Fixtures4b9aea9b3962fd15.png

Liga-I-Betano_-Overview-Profile6607dce1a5ba9cd1.png

Link to comment
Share on other sites

Desi perioada de pregatire nu a anuntat asta, nu am reusit sa pastram forma buna si cumva din cele 5 meciuri ramase am castigat unul singur in deplasare la CFR Cluj. Cu toate acestea am reusit sa terminam sezonul pe 2, o performanta incredibila, si deja ne-am indeplinit obiectivul de salvare de la retrogradare. Cumva cred ca e si un bug aici, pentru ca Dinamo beneficiend de rotunjirea in plus a punctelor ar fi trebui sa fie in urma noastra si a viitorului in clasament. In schimb, pentru ca sunt 0 puncte si golaveraj 0-0 cred ca formatiile sunt aranjate pur alfabetic. In rest, sa vedem ce obtinem in play-off, nu imi trag mari sperante la titlu pentru ca nu prea am performat cu echipele de aici.

ACS-Performanta-Ighiu_-Senior-Fixturese7bb235748529f52.png

Liga-I-Betano_-Overview-Profile18d109f98133d64b.png

Liga-I-Betano_-Overview-Profile-256be82bfcaa56557.png

Link to comment
Share on other sites

Un parcurs mult mai bun decat ne-am fi asteptat, cu doar 3 infrangeri (si toate in depasare, acasa fiind neinvinsi). O deosebita placere mi-a facut dubla victorie cu Steaua (echipa ce a reusit sa salveze sezonul prin castigarea Cupei Romaniei). Parcursul nostru a fost atat de bun (sau al competitoarelor atat de slab) incat daca am fi castigat ultimul meci, acasa cu Craiova, castigam si campionatul. Presiunea insa si-a spus cuvantul, nu am reusit decat un egal (si ala chinuit in ultimele minute), astfel incat titlul merge la Dinamo si noi terminam pe 3. Performanta e in cupele europene!

ACS-Performanta-Ighiu_-Senior-Fixtures416c39699d5a3ded.png

Liga-I-Betano_-Overview-Profile987189803a796ec5.pngLiga-I-Betano_-Overview-Profile-244d8d5f7c3d4d9e9.png

Link to comment
Share on other sites

Din 11-le de baza al echipei 5 jucatori sunt imprumutati asa ca o sa incercam sa prelungim cu inca un an, chiar daca la unii e imposibil (de ex. lui R. Grigore i se va da o sansa in primul 11 la Dinamo in sezonul viitor iar lui Jorza la Steaua). Prea multi jucatori liberi de contract nu cred ca putem aduce in conditiile costrangerilor salariale, iar despre transferuri nici atat. Conducerea se pare ca se tine de cuvant si incepe lucrarile la noul stadion, un monstru de 2900 de locuri. Dar oare la ce sa ma astept cand toata comuna are undeva la 6000 de locuitori. Oricum, deja a aparut anuntat ca toate meciurile din tururile preliminare ale Europa league se vr desfasura la Alba Iulia pe stadionul Cetate. Oricum, e primul upgrade la facilitati din toata cariera si cred ca e un semn mic de progres, alaturi de faptul ca anul acesta chiar am iesit pe profit.

George-Curca_-Inbox6ac18fcac2c0e19c.png

George-Curca_-Inbox-3.png

Link to comment
Share on other sites

Nu se asteapta mare lucru de la noi sezonul acesta, chiar daca ne-am calificat in Europa league obiectivul conducerii ramane tot salvarea de la retrogradare. In rest vesti bune pentru coeficientul Romaniei care creste usor de la sezon la sezon, dar si pentru profilul nostru de club, daca am reusit sa ne facem afiliat pe U Cluj.

George-Curca_-Inbox-3c595fc0815838e9b.png

George-Curca_-Inbox1999a3c077e1fd1c.png

George-Curca_-Inbox-4.png

Link to comment
Share on other sites

Lipsa de fonduri a facut sa continuam acelasi model de transferuri - fara bani, dar pentru prima data am adus jucatori liberi de contract mai multi, jucatorii nostrii, multi dintre ei confirmand deja un sezon doua la echipa prin imprumuturile anterioare (ca Bota sau Boboc) iar altii fiind jucatori de mare perspectiva la un moment dat (Casap). Din pacate in Europa League nu am reusit sa trecem decat de primele doua tururi preliminare, in turul 3 ucrainieni de la Zorya dovedindu-se prea puternici pentru noi. Programul aglomerat ne-a afectat un pic si comportarea in campionat, unde dupa 7 etape suntem de abia pe locul 5.

ACS-Performanta-Ighiu_-Transfer-History9750fe62a87d62f2.png

ACS-Performanta-Ighiu_-Senior-Fixtures714f487a369a1892.png

Liga-I-Betano_-Overview-Profilefdabc13b6884ac66.png

Link to comment
Share on other sites

Cred ca cine face tragerile la sorti din Cupa Romaniei are ceva cu noi, pentru ca din nou am intalnit o formatie de top in deplasare si astfel am iesit inca din prima runda. In campionat am avut un parcurs mai mult decat multumitor, cu doar doua infrangeri, contra formatiilot care ocupa primele doua locuri in clasament. Noi suntem pe 3 si sunt foarte multumit de cum merg lucrurile in acest moment, ne asteapta o iarna linistita la Ighiu.

ACS-Performanta-Ighiu_-Senior-Fixtures5597a012b1c16c21.png

Liga-I-Betano_-Overview-Profile30a4e3167fa95f65.pngx

Si, pentru amuzament, o noua oferta primita si refuzata. De la nationala Romaniei. O echipa cu jucatori la Sevilla, Fiorentina, Inter, Lyon, Porto samd... de unde deducem ca inca mai sunt buguri in FM18 :)

George-Curca_-Inbox-3e931221f3eeecfff.png

Romania_-National-Teams-Senior-Squadea9a2429c50882eb.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy