Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


FC Universitatea Craiova 1948


Ionut91

Recommended Posts

Dupa aceea serie de succese in tur credeam ca o sa defilam in retur,nu a fost asa cum m-am asteptat.A fost unul dintre cele mai grele sezoane ale mele,speram sa prindem unul dintre cele doua locuri cu promovare directa.

142aqur.jpg

Nu a fost asa terminand pe locul 5,care din fericire pentru noi a fost loc ce ducea la baraj,macar atat.A fost foarte strans insa,cu 3 echipe punand presiune pe noi pana in ultimele 2 etape,Sepsi si surprinzator Slobozia si Miroslava.

2mzmgoy.jpg

La baraj urma sa dam peste echipa ce ne-a interzis visul de a fi in liga 1 sezonul trecut,AFC Hermanstadt.

f9k420.jpg

Dupa meciul tur am avut emotii uriase,credeam ca vom petrece inca un sezon in liga 2a,insa trecem de ei fara probleme pana la urma.Imi pare rau insa de ce lasam in urma,Arges,Alba Iulia,U Cluj.

Urmeaza sa vedem ce intariri putem aduce pentru a rezista in liga 1.

dq3vxf.jpg

FCSB castiga campionatul,Craiova si CFR se mentin in top.

2q8d6hy.jpg

Campioana de anul trecut termina surprinzator in play out,Juventus revine iarasi in L2 dupa doar un sezon in L1.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply
1 hour ago, kevinluci said:

Ai dat bice. Cum s-a descurcat achizitia de 250k?

Nu a rupt gura targului dar intr-un fel m-am putut baza pe el.Odata cu promovarea au curs ofertele pentru el si fundasul Faye.

 

54 minutes ago, sebicaC said:

Ce dulce cred ca a fost razbunarea :lol:.  Ia fiecare meci din liga 1 ca pe o finala si incearca sa storci tot de la fiecare meci!

Sincer tot sezonul asta ma tinu toata ziua in prinza,chiar nu imi venea sa las laptopul,iar cireasa de pe tort hattrickul lui Markovic la pauza :x

Link to comment
Share on other sites

Incre fucking dibil

Etapa 11 liga 1 jucam cu CFR

FCU Craiova 1948 locul 2 in campionatul ligii 1,CFR locul 1,conducem cu 1-0 la pauza.incepe repriza a doua

 

Vreau sa scot starul nostru adus cu 250k din cauza jocului slab cand primesc o scrisoare,dupa care puteti vedea

wryw41.jpg

De ce doamne :((.si aveam un inceput incredibil,6v1e3i printre care un 6-0 cu ACS Poli ,infrangere 5-4 cu CSU dupa ce am condus de 2ori,1-1 cu lidera din etapa 4 dinamo,3-0 cu viitorul,3-0 cu chiajna echipa ce joaca in grupele uefa.

 

Link to comment
Share on other sites

Transferurile din noul sezon

Screenshot_2.png Screenshot_3.png Screenshot_4.png Screenshot_5.png Screenshot_6.png Screenshot_7.png

Fundasul central Diallo venit imprumut cu optiune de 350k,dar avand in vedere ca suntem vreo 800k pe minus ma indoiesc ca il luam permanent.

Jules Mutombo,6.5k un chilipir,potential foarte mare ca AP.

Josemar si Juan Masi cred ca vor fi titulari incontestabili.

Jucatori out

210yfzm.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Octavian said:

Ai incercat sa stergi cache-ul? Daca continua sa-ti dea erori si dupa ce ai sters cache-ul, cred ca singura variant e sa formatezi calculatorul. Apropo cand l-ai formatat ultima data?

Niciodata,l-am cumparat nou prin noiembrie si de atunci asa a ramas.Am instalat fisierele noi de la license fix si cred ca alea erau de vina,acum merge.

Ca si echipa mea merge bine,ori luam bataie la scor ori castigam la scor :))

4fzuo6.jpg

Avem sanse si la playoff si la playout,deci e ok 

axmsds.jpg

Campioana cred ca va fi CFR sau Dinamo,joaca prea bine amandoua.

Link to comment
Share on other sites

Sfarsitul primului sezon in Liga 1

mtxdf7.jpg

Cateva rezultate foarte bune pe parcursul acestui sezon,am inscris in aproape toate partidele,unul dintre cele mai bune atacuri,dar in continuare stam prost cu apararea.Daca ne-am apara mai bine poate am fi fost in playoff.

Totusi sunt multumit de cum ne-am prezentat.

4vpe83.jpg

CFR castiga campionatul la pas,surprinzator CSU termina pe 2 dupa ce Dinamo a jucat mult mai bine in tur si credeam ca o sa se bata pana in ultima etapa cu CFR.Timisoara surprinzator prinde playofful,fara realizari notabile,poate doar ca au jucat finala Cupei cu CFR,pierduta insa cu 2-0.

CFR reuseste altfel o dubla in acest sezon.

In playout 

2ns6gt0.jpg

Terminam primii dupa ce am distrus,la propriu toti adversarii,putin surprinzator avand adversari ca Iasi,Chiajna sau Botosani.

Viitorul ajunge pana la urma in L2,din pacate pentru ei,Botosani invinge U Cluj la baraj si astfel ramane in Liga 1.

Planul pentru sezonul urmator este sa aducem 2 fundasi centrali de calitate,poate si un DLP la mijloc.

Link to comment
Share on other sites

Sezonul 2025/2026

Transferuri

Screenshot_2.png Screenshot_3.png Screenshot_4.png Screenshot_5.png Screenshot_6.png Screenshot_7.png Screenshot_8.png

Nu am reusit sa gasesc decat un fundas central mai bunicel fata de ce am,Isaquias,un brazilian cu apucaturi portugheze deci nu ii trebuia WP,sper insa sa ii reprofilez pe Dostal si Bisseck ca fundasi centrali,potential au ramane de vazut daca o sa si functioneze.

Jose Antonio si Krizanac arata foarte bine la varsta asta,sper sa ii pot juca pe amandoi pe viitor la mijloc ca DLP-BWM

15ry3c4.jpg

Am lasat ceva jucatori care cred ca nu mai prindeau echipa momentan dar vreau sa vad daca mai pot creste la alte echipe.

rc81mb.jpg

Oghinciuc are potential dupa spusele asistentului meu,sper sa confirme,cu toate ca atunci cand l-am folosit a facut treaba buna.

Amicaluri

33yqgyd.jpg

Aratam pregatiti de noul sezon,cu pofta de goluri.Sezonul asta sper sa ne clasam in prima jumatate a campionatului si o eventuala calificare in cupele europene sa ne crestem putin finantele,avem o gaura de 2mil momentan iar patronul e zgarcit si nu investeste deloc.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Octavian said:

Felicitari pentru locul ocupat. Ce patron ai la club?

Un anume Ion Magiaru,e la echipa din sezonul trecut.

Prima parte a sezonului a fost una remarcabila,nu am apucat sa fac print in momentul acela dar in pauza de iarna eram pe primul loc la 2 puncte de CS U Craiova.

2cqk9cz.jpg

Am mai adus 3 fotbalisti in mijlocul turului,

Screenshot_11.png Screenshot_12.png Screenshot_13.png

liberi de contract bineinteles.

Momentan sunt in etapa 25

256tsuf.jpg

Si inca ne mentinem deasupra CS U cu 2 puncte,CFR la 3 ptc si FCSB la 5.o sa fie un campionat foarte strans in care toate echipele calificate in playoff o sa aiba sanse la titlu.

bk5cw.jpg

Surprinzator toata echipa joaca bine,Markovic,Gheorghe Sinayoko si Fofana iesind mai mult in evidenta.Sper sa castigam campionatul daca tot am ajuns aici :D

Link to comment
Share on other sites

On 4/26/2018 at 2:23 PM, Octavian said:

Nicolo de Angelis este cel care a fost la Torino sau altul? Daca este cel care a fost la Torino ai facut un transfer excelent. Jucat meci de meci o sa-ti creasca foarte mult. Un print screen cu el as vrea.

Da ala este,nu a avut o viata prea fericita in Italia si nici la mine nu prea se impune dar este o rezerva buna

wvq0jm.jpg

On 4/26/2018 at 12:49 PM, kevinluci said:

Mamăăăă ce început de L1. Cine ar fi zis? Ce tactica/instructiuni folosesti?

2r5ugjp.jpg

Nu am dat instructiuni individuale,cu tactica asta am luat si primul meu Champions League de la FM 15 incoa.

zvwlqo.jpg

Rezultatele sezonului trecut,neinvinsi,insa nu a fost de ajuns din pacate sa luam  titlul,insa vom merge in cupa UEFA,turul 1 din pacate.

e13r49.jpg

CFR domina playofful,condusi de acest Roman in atac.Am luat fata rivalilor din oras :D.

97341t.jpg

Botosani,Sepsi si Hermanstadt pica,sibienii par sa joace un sezon in L1,un sezon in L2.

dmfkmo.jpg

Sezonul 2026-2027

Transferuri

Screenshot_22.png Screenshot_23.png Screenshot_24.png Screenshot_25.png Screenshot_26.png Screenshot_29.png Screenshot_30.png Screenshot_31.png

Pe langa noii veniti,Florin Costache a ales sa semnez cu noi un contract pe 4 sezoane dupa ce ia expirat intelegerea cu Dinamo.Cateva transferuri bune acolo zic eu,in special in defensiva unde am suferit in ultimele 3 sezoane,cativa tineri de viitor.

Ne-au parasit ceva jucatori care nu mai intrau in planurile mele de viitor.

14vo5j4.jpg

Obiectivele mele personale in acest sezon sunt campionatul si o calificare in primavara europeana sa mai ridicam coeficientul Romaniei

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy