Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


FC Universitatea Craiova 1948


Ionut91

Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Sezonul 2022/2023

 

Transferuri

Au venit multi jucatori acoperind cam toate posturile,multi tineri de viitor,din Africa :).

Screenshot_1.png Screenshot_2.png Screenshot_3.png Screenshot_4.png Screenshot_5.png Screenshot_6.png Screenshot_7.png Screenshot_8.png Screenshot_9.png Screenshot_10.png Screenshot_11.png Screenshot_12.png Screenshot_13.png

Pentru Moldoveanu avem o clauza in contract ca il putem cumpara oricand pentru 45.000lire.

Burla cu siguranta va fi titular incontenstabil pe partea stanga a apararii,unul dintre cele mai bune transferuri ale noastre.

Din Africa au venit 2 jucatori cu acelasi nume si aceeasi nationalitate,pozitii diferite totusi,partea buna ca au si nationalitate franceza,astfel ii putem folosii fara probleme.

Neau parasit jucatorii care oricum nu prea aveau viiitor aici.Mai vruiam sa scap de cativa dar nu ii vrea nimeni,cei batrani in general.

Screenshot_16.png

 

Perioada de pregatire

Screenshot_14.png

Conform cotelor ar trebui sa terminam pe locul 14,dar eu as vrea cel putin in primele 6

Screenshot_15.png

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, sebicaC said:

L-ai vandut pe Pham? Mi se pare un jucator f bun pt Liga 1. Il am la Miroslava intr-un save din sezonul 1 eu fiind in sezonul 2022/2023. 

Era a 4a optiune,nu avea rost sa il mai tin

 

7 hours ago, kevinluci said:

Lamine Faye 1 si 2 sunt un fel de fratii Karamyan. Draghici e un jucator bun, il am si eu

Momentan nu prea au loc insa in primul 11

Link to comment
Share on other sites

Sfarsitul turului

In mijlocul turului scoutii mei mi-au recomandat mai multi jucatori si am ales sa semnez 3 dintre ei

Screenshot_3.png Screenshot_4.png Screenshot_5.png

Momentan vor juca la echipa a doua insa sper sa ne bazam pe  ei in liga 1 daca vor creste suficient.

In campionat ne descurcam mai bine decat speram,inscriem foarte mult insa si primim foarte multe goluri.

Screenshot_1.png

Doua puncte ne despart de primul loc,avem sanse foarte mari la promovare.

Screenshot_2.png

Mi-ar trebui un fundas dreapta,un fundas central si 2 mijlocasi laterali.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, kevinluci said:

din ăștia ultimii 3 nu cred că scoți jucători.. bravo pt parcurs.

mda mi-a picat jocul din senin si cum salvez maxim odata pe sezon trebuie sa reiau din etapa 12.

 

On 4/13/2018 at 7:35 PM, sniper234 said:

Nu prea ai multi fani la meciuri.Care e capacitatea stadionului?

Putin sub 2000 este capacitatea

Link to comment
Share on other sites

wtf de ce tot pica jocul,am deja 3 crashuri la salvarea asta si alte 2 la alta.

In fine reusesc sa termin turul,iarasi.

rhlw1d.jpg

Aceleasi probleme in aparare,cel putin mergem in sferturile cupei,tras de par.

In clasament ocupam loc de promovare,momentan si sper sa mentinem forma

2yv5iiq.jpg

La capitolul transferuri am adus decat un jucator fata de 3 initial inainte sa crape salvarea si anume Frerking mijlocasul german si un anume Mohamed Sedogo din Burkina Faso.

11l29fo.jpg

Amicalurile inter sezon

2ltg41f.jpg

Victorii la scor,sper sa reusim promovarea sezonul asta.

Link to comment
Share on other sites

Sa incepem cu rezultatele

jpa0s4.jpg

In continuare inscriem foarte multe goluri dar si primim exagerat de multe,15 goluri in ultimele 2 meciuri :D like a boss.

Eliminare dupa cum era de asteptat in cupa cu Botosaniul,insa a fost un meci foarte strans,totodata singurul meci in care nu am inscris.

Reusim insa sa promovam in Liga 1 direct de pe locul 2,in ultima etapa insa si trimitem Juventus la baraj impotriva celor de la Sepsi.

ztg179.jpg

Andrei David si Robert Moldoveanu au fost incredibili inscriind impreuna nu mai putin de 58 goluri .

111im8m.jpg

Clasamentul in Liga 1

rsyjwn.jpg

Si play-out

2v7v2xk.jpg

30tp8q0.jpg

Deci promovam 3 echipe pana la urma.

Acum trebuie sa intaresc echipa serios,nu o sa mai mearga cu jucatori de mana a 3a.Imi trebuie 2 portari,un fundas stanga,un fundas central,mijlocas stanga si un mezala.De asemenea voi incerca sa scap de toti jucatorii de la echipa a doua.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
12 hours ago, Ionut91 said:

Ai vazut cate am primit?

Din pacate am decis sa renunt la cariera.

 

am vazut. pai daca aveai si apararea buna, mai terminai pe 2 ? asta e, oricum mai rar sa termini cu 100+ goluri un campionat in ro

pacat ca ai renuntat, ce erori primeai ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, il muce said:

 

am vazut. pai daca aveai si apararea buna, mai terminai pe 2 ? asta e, oricum mai rar sa termini cu 100+ goluri un campionat in ro

pacat ca ai renuntat, ce erori primeai ?

Nu am facut print,din senin primeam eroare aia Football Manager has crashed submit error sau ceva de genu.Sa fie din cauza ca eu nu inchid jocul?doar il las in bara cand nu joc sau nu sunt acasa.

Link to comment
Share on other sites

mda,am decis sa mai dau o sansa salvarii,reluam campionatul dupa pauza de iarna

io3s54.jpg

Rezultate in mare parte pozitive,mentinem aceiasi forta ofensiva si aceleasi probleme in defensiva.

Reusim sa ne clasam pe locul 3 de data asta,loc ce duce la baraj

1zr2mwo.jpg

100 goluri marcate totusi si 66 goluri primite,doar 2 echipe primind mai multe,Gazul 2 si Liesti.

Liga 1

2qci2d4.jpg

Dinamo campioana :)),echipele obijnuite in playoff lasand deoparte Chiajna.

294nfwl.jpg

Gazul si Sepsi pica si noi mergem la baraj cu Hermannstadt.

2jb17hd.jpg

Ceea ce eu credeam ca va fi un meci usor,se termina intr-o dezamagire de zile mari,dau vina pe David,atacantul cu peste 30 goluri sezonul asta nu a reusit sa se ridice la nivelul meciului si cred ca asta ne-a costat calificarea,la fel si relaxarea din aparare.

Acum ne pregatim de un nou sezon in liga 2.Hai Craiova.

Link to comment
Share on other sites

Transferuri

Screenshot_6.png Screenshot_7.png Screenshot_8.png Screenshot_9.png Screenshot_10.png Screenshot_11.png

Marko Stankovic a fost adus pentru o suma record de 250k,majoritatea in rate,a trebuit sa taiem si din bugetul de transferuri pentru el,insa alaturi de Markovic cred ca vor fi starurile echipei,poate chiar si ale nationalei.Italianul a fost adus in speranta ca il pot reprofila ca fundas stanga,Burla si Anez fiind la un nivel prea slab pentru a forta promovarea.

Un anume Doru Dumitrescu sa aflat in atentia mea,fiind liber de contract insa cere 160k pe an,wtf.

Link to comment
Share on other sites

 

47 minutes ago, kevinluci said:

Stankovic e jucator bun, dar n-as da veci 250k pe un astfel de jucator fiind in situatia ta.

ce naspa e ca erai promovat acum 2 posturi si acum rejoci L2. Altfel de Save&Load 😀

Am dat verificare integritate fisiere pe steam sau cum se numeste si jocul merge mai bine acum.nici un crash

Link to comment
Share on other sites

Mijlocul sezonului si dupa un inceput timid

2dsk0mo.jpg

reusim sa redresam situatia,schimband si tactica intr-un 4-2-3-1 care este mai stabila in defensiva insa pastram aceiasi forta in atac.

6fxob9.jpg

Ne batem cu ASU Poli si Gazul pentru promovarea directa.

Ma indoiesc ca voi aduce jucatori in perioada de iarna,echipa merge bine si nu vreau sa schimb nimic momentan.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy