Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


FC Universitatea Craiova 1948


Ionut91

Recommended Posts

FC_U_Craiova_1948_logo.png

 

Sa incep si eu o cariera cu preaiubita mea Universitatea Craiova.Echipa nu mai are nevoie de nici o prezentare.

a29mh3.png

 

Facilitati aparent inexistente.

Stadion "Aripile" Craiova cu o capacitate de 1000 locuri.

Lotul echipei

w8t0td.jpg

 

Obiectivele mele vor fi urmatoarele

1.Promovari succesive pana in Liga 1

2.Castigarea Cupei si Campionatul

3.Castigarea Champions League

4.Modernizarea tuturor facilitatilor la cele mai inalte standarde

5.Construirea unui stadion demn de FC U Craiova

Voi folosii 2 tactici pe parcursul carierei

un 4-2-3-1 care l-am folosit intr-o cariera anterioara si am reusit sa castig Champions League cu Pandurii

296nk8z.jpg

Si un 4-4-2 destul de ofensiv

n51uoo.jpg

 

Am facut o singura modificare in DB si anume am adaugat echipa a doua

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Inainte de inceputul campionatului am facut cateva transferuri

350zn.jpg

 

Petrov si Rodriguez au plecat in mai putin de o saptamana :).

Mihalcea si Bucina doi portari foarte valorosi pentru nivelul la care jucam iar Ionut Burca este un fundas foarte puternic.

 

Dupa primele 20 meciuri ne situam pe primul loc bineinteles,cu un Mihai Dina si Claudiu Balan in forma maxima.

2lu6pfb.jpg

 

Conducem autoritar cum era de asteptat in campionat doar Calafatul ce ne-a incurcat.

auhw5v.jpg

Am folosit 4-4-2 iar cei doi atacanti fac un cuplu perfect acolo in fata,dar in pauza de iarna mai multi titulari au ales sa ne paraseasca in favoarea unor echipe care le ofera bani sa joace(nu mi se pare corect da na mergem inainte),rusine Dina :))

Pe langa Dina au plecat si urmatorii

b6byhi.jpg  

Deci am ramas fara un titular din centru apararii si anume Catalin Ionescu,fundasul stanga Luica,mijlocasul Cirstea un alt jucator aflat intr-o forma de zile mari,dar si mijlocasul la inchidere Stoichitoiu.

Mihai Dina a ales AEK Larnakas unde va avea un salariu de 80k pe an.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, yonutz said:

Mihai Dina a ales AEK Larnakas unde va avea un salariu de 80k pe an.

era normal sa plece, e mult peste nivelul la care joci si 80k sunt 80k :D 

Link to comment
Share on other sites

Vin si intariri

Am adus 3 jucatori doi fundasi centrali deoarece ramansesem cu doar 2 fundasi centrali in lot;asa ca au venit

Daniel Bratu - liber de contract,a mai cochetat cu echipa a doua a Voluntariului

Laurentiu Sava - fost la Balotesti

Si inca o reintoarcere acasa,Florin Costea revine in Banie sa ajute echipa la promovare.Sigur il voi pierde in urmatorul sezon

Revin cu returul.

Link to comment
Share on other sites

Final de campionat si promovam fara emotii

o8iib8.jpg

 

Ca un mic bonus reusim sa castigam si Cupa Romaniei Dolj fara sa intampinam vreo problema

29m2bkg.jpg

 

Clasament Liga a4a Dolj

211qbgg.jpg

Urmeaza barajul de promovare in liga a3a si sunt nerabdator sa vedem cu cine vom pica.

Link to comment
Share on other sites

odata cu promovarea in liga a3a am primit vesti ca vom avea propriul nostru stadion

2ec0vg4.jpg

In barajul de promovare am intalnit pe Lapusul Targu Lapus si bineinteles ca i-am invins fara drept de apel in tur cu 5-1,in retur insa ne-am relaxat putin si sa terminat cu o remiza alba.

rjpks7.jpg

Liga a3a here we come :D

Link to comment
Share on other sites

Liga 3 2018/2019

Transferuri

o6aeye.jpg

Claudiu Balan si Bucina ne parasesc,asadar ne pierdem golgheterul si portarul de rezerva,ceilalti oricum nu aveau loc in echipa.

La capitolul veniri am fost foarte activi si sunt destul de multumit de ce am adus.

Surpriza este Monteiro,

vz5uc.jpg

adus de la Reci,liga 4a Covasna

si inca un regen de 27ani adus de la Viitorul Braesti

f3ch2h.jpg

va intra direct titular la mijlocul terenului si va face cuplu cu Popescu

Amicaluri

i3709y.jpg

Putin dezamagit de infrangerile cu Buzoesti si Moravac dar aratam bine inaintea inceperii campionatului

Link to comment
Share on other sites

Super Cupa Dolj

Viitorul Carcea - FC U Craiova 1948 0-1 (Costea 49')

Meci usor,puteam castiga la o diferenta mai mare dar am suferit la finalizare,totusi prima cupa a sezonului.

Cupa Romaniei

Runda 1

Unirea Tiganesti - U Craiova 1-4(Parjolea 8'/Costea 21',Firan 45',57',pen.83')

Meci usor,de pregatire si avansam fara emotii

Runda 2

U Cluj - U Craiova 2-1()

Meci foarte greu,deschidem scorul in min 23 prin Monteiro insa suntem egalati in min 43 de Ursu.Repriza a doua incepem in forta si norocul pare sa ne surada cand Giurgiu este eliminat in min57.Nu am reusit insa sa profitam si in min 83 fundasul nostru central este si el eliminat iar Cluj inscrie in min 87 prin Emmanuel Attah.Parasim insa cupa cu fruntea sus si ne concentram pe campionat.

 

Am mai adus un portar,Robert Geanta care probabil ii va lua locul lui Andrei Preda

2u4pxdu.jpg

Link to comment
Share on other sites

Inainte de incheierea perioadei de transferuri am mai adus ceva jucatori,pur si simplu am fost dezamagit de inceputul sezonului in liga 3a

asa au mai aparut

xqdgrk.jpg

Cum ziceam am inceput campionatul cu o infrangere dureroasa in compania Giarmatei.

wwm9fa.jpg

Am pierdut puncte valoroase cu echipe ce trebuia sa le batem la scor,Giarmata,Dumbravita si Retezatul,egaluri ce puteau fi evitate cu Cris si Sebis.

Clasamentul nu arata deloc bine

25evcqr.jpg

7puncte pot fi recuperate insa nu ne mai permitem pasi gresiti in viitor.Ne trebuiesc jucatori u19 buni,lucru ce voi incerca sa rezolv in perioada de transferuri.

Ne asteapta un retur infernal si trebuie sa batem tot.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, kevinluci said:

Răsdan e de la CSA?

E ala de la Chiajna.

Transferuri

Franc Bakalli - gratis de la AFC Rapid dupa ce a inscris 8 goluri in 20 meciuri pentru ei

Marian Voicu - 100 lire de la Carmen Bucuresti,portar foarte bun va intra cel mai probabil titular

Narcis Carlig - Viitorul Domnesti,luat pentru a avea mai multe variante pentru postul de atacant avand in vedere ca jucam cu doi in fata

Andrei Trusescu - FC Danut Coman,nu aveam deloc jucatori pentru postul de fundas stanga,Trusescu fiind un jucator de viitor,sper

Eduard Dobrai - adus la recomandarea scouterilor,mijlocas stanga

Alexandru Roman - regen de la Pandurii pentru postul de atacant.arata foarte promitator

Raul Constantinescu - CS U Craiova,mai mult din cauza ca nu prea aveam jucatori pentru regula de u19 si nu prea sunt variante de transfer sau imprumut

Ciprian Selagea - aveam nevoie de ceva experienta la mijlocul terenului

Florentin Pham - jucator foarte polivalent pentru postul de fundas stanga sau dreapta

 

Si profilul lui Alex Roman

2gxllhu.jpg

Am reusit sa pastram toti jucatorii cu care am inceput campionatul,un lucru imbucurator pentru noi.

2gwan40.jpg

Amicaluri

349dxr7.jpg

Cred ca suntem gata de retur.Lotul pe care ma voi baza

2myp8g5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Well final de campionat.Dupa un retur aproape excelent nu am reusit sa promovam,avand in fata o echipa a Sirinesei foarte puternica.

168tsw0.jpg

Chiar daca am fi batut toate echipele in retur tot nu am fi reusit sa promovam,insa sunt foarte multumit de echipa si ne pregatim de noul sezon in care trebuie neaparat sa obtinem promovarea.

2d85252.jpg

Nichita si Monteiro au tras echipa dupa ei insa nu a fost de ajuns.Florin Costea a fost si sezonul asta unul dintre cei mai importanti jucatori ai nostri.

Clasament liga 1

1603ltt.jpg

vxkrr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Liga III sezonul 2019/2020

72djk5.jpg

 

Transferuri

2rnadlk.jpg

un portar de viitor venit imprumut insa sper sa il putem cumpara sezonul urmator.

o8uc8n.jpg

Mai are de lucrat la loviturile cu capul si la deposedari insa nu prea avem variante pe piata transferurilor

2w7pzl5.jpg

Adus pentru a fi rezerva si in caz ca vreunul dintre u19 se accidenteaza

6569f5.jpg

Ducem lipsa de mijlocasi centrali,ma indoiesc ca va fi titular insa ramane de vazut in caz ca Selagea si Popescu prind zile proaste.

ehb7k.jpg

Nu cred ca ii poate lua fata lui Monteiro insa poate fi un jucator bun in viitor avand in vedere ca il putem achizitiona oricand pentru 10,000.

2hd2ujc.jpg

Al treilea portar venit sezonul asta la recomandarea scouterilor.

2vi13kh.jpg

Prea putini jucatori in banda stanga,iar Pham nu prea joaca bine.

27yu8v7.jpg

Adus in locul tradatorului de Nichita plecat la Alexandria pentru o ciorba in plus.

Dezamagit de Ionut Cora si Rasdan,nu au vrut sa isi prelungeasca contractele si au plecat liberi,Preda si Marian Marcu plecand si ei liberi.

r6y2va.jpg

Dupa o asa perioada de pregatire suntem foarte increzatori in sansele noastre de promovare

2gwysfb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Inceaca sa-l iei pe Vlad Chera(CNP Timisoara via ACS Timisoara). La mine in cariera e principalul om de gol a-l Timisoarei. Poti sa-l iei gratis sau loan. Sunt curios unde este restul palmaresului Craiovei din 1991 in present, daca din 48 pana-n 91 e dat lui CSU. Asta e marea problema a fotbalului romanesc ca se fac tot felul de asociatii si nu stii la care este palmaresul la urmatoarea vanzare.

bafta in cariera.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Octavian said:

Inceaca sa-l iei pe Vlad Chera(CNP Timisoara via ACS Timisoara). La mine in cariera e principalul om de gol a-l Timisoarei. Poti sa-l iei gratis sau loan. Sunt curios unde este restul palmaresului Craiovei din 1991 in present, daca din 48 pana-n 91 e dat lui CSU. Asta e marea problema a fotbalului romanesc ca se fac tot felul de asociatii si nu stii la care este palmaresul la urmatoarea vanzare.

bafta in cariera.

Nu vrea sa vina ca nu vrea muschiul lui :)).Dar da situatia fotbalului romanesc este una jenanta,numai clone si echipe de cartier cu jucatori cel putin vedete la primul gol marcat in 30meciuri.Nu zicea Hagi  ca pe vremea lui atacantu inscria cel putin 20 goluri?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kevinluci said:

Poti cauta si dupa media notelor. Eu asa am luat unii jucatori. Si am fost baftos.

Multumesc de sfat.O sa incerc sa vad ce gasesc.

Revenind la cariera sa incepem cu Cupa Romaniei

f1f7f7.jpg

Ne-am descurcat destul de bine.O imbunatatire fata de sezonul trecut,meciul cu UTA fiind mai strans decat arata scorul.

In campionat am inceput putin mai bine fata de sezonul trecut

i5skuh.jpg

Crisul joaca foarte bine sezonul asta la fel si Dumbravita,surprinzator as putea spune.Avem sanse mai multe la promovare sezonul asta si daca repetam returul de sezonul trecut sigur promovam.

2sadr48.jpg

Ma bucur sa vad o echipa din MH in liga a3a.Ne trebuie ceva intariri in atac la mijloc si in aparare.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy