Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[RO] [CSM Ceahlăul Piatra Neamț] - Drumul spre Europa


kevinluci

Recommended Posts

  • Romania Research Team

EXCLUSIV! CSM Ceahlăul Piatra Neamț suspendată din Liga a III-a!

După cum v-am anunțat, jocurile de culise au făcut ca CSM Ceahlăul Piatra Neamț să nu primească licența pentru a evolua în campionatul actual. Chiar și după recurs, la tribunalul de la Lausanne, hotărârea a rămas neschimbată. Hârtiile de înscriere în competiție au fost trimise prea târziu, iar această eroare i-a făcut pe pietreni să rămână fără meciurile echipei mult iubite. Anul acesta, fotbalul în orașul de sub Pietricica va fi mult mai puțin. Doar cupe.

După această veste neplăcută, mai mulți jucători au ales să părăsească echipa, preferând echipe mediocre din ligile inferioare:

Capture.png

Trupa nemțeană nu a oprit motoarele chiar dacă a jucat doar 8 meciuri oficiale în acest sezon. Meciul cu Dorolț a fost unul dintre cele mai incorecte partide din istoria fotbalului românesc, cu o echipă ce a atacat mereu și o alta care a punctat pe contra atac în minutele de final. Dar de asta e frumos fotbalul. În schimb, cea de-a doua Cupă Județeană poposește în vitrina noastră și astfel se ajunge la 4 trofee în scurta istorie a echipei:

Liga a IV-a (2018), Cupa României Neamț (2018, 2019), Supercupa României Neamț (2018).


cupe.png

 

”A fost un sezon foarte neobișnuit. Sper să nu mai pățesc așa ceva în cariera mea de antrenor. Am refuzat multe oferte pentru că nu mi-am dorit să părăsesc corabia. Ce ni s-a întâmplat sezonul ăsta a fost de neînțeles. E bine că am câștigat una din competițiile angrenate. Sunt puțin supărat pe conducere deoarece nu se dorește ca clubul nostru să devină profesionist si astfel jucătorii decid să meargă în altă parte. Rămân doar cei ce sunt cu sufletul alături de această echipă.” - a declarat managerul CSM Ceahlăul, Lucian Toma

 

#haiCeahlăul

 

PS: am avut probleme cu activatorul deoarece nu am avut niciun meci programat în sezonul 2. am dat ”Go on holiday” și în sezonul 3 și-a revenit. Voi continua cariera, dar am încercat să fac o poveste cât mai reală. Sper că mi-a ieșit.

 

 

9 hours ago, Muttley said:

La TAS cu ei! Cred ca e o lucratura a celor de la FRF menita sa saboteze cel mai mare club din zona Moldovei. Asa iti trebuie daca nu votezi cu Burleanu!

P.S. Database issue? Sa stiu sa nu ma apuc de ea.

Eu am avut o problemă, dar nu cred că toată lumea o are. Simplu ghinion.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply
  • Romania Research Team

Ceahlăul Piatra Neamț bifează al V-lea trofeu cu Lucian Toma la conducerea băncii tehnice! Supercupa Neamț!


supercupa_neamt.png

Sezonul de Liga a III-a ne gășește drept favorita numărul 5. Șansele noastre nu sunt foarte mari, mai ales după pauza de 1 an de zile. Vom fi mai sus, cu siguranță. 

predictii.png

”Din păcate direcțiunea nu dorește performanță. Nu doresc să fim club profesionist și astfel agenții jucătorilor îi păcălesc să semneze la alte echipe pe contracte profesioniste. Am pierdut mulți oameni titulari, lotul a suferit prea multe modificări.” -  a declarat nervos managerul Lucian Toma.

plecari.png

Lotul actual

lot.png

 

Turul campionatului


tur.png


”Sunt mulțumit de poziția pe care ne aflăm după primele 14 etape. Lupta cu Foresta va fi acerba, ei având un lot mai puternic și un buget net superior. Am depășit oricum așteptările tuturor.” - a declarat Cristian Matei, golgheterul echipei nemțene
 

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Final de sezon, CSM Piatra Neamț avansează!

lupta_in_3.png

După o luptă în 2, chiar dacă ziariștii credeau că 3 echipe au șanse reale, CSM Piatra Neamț promovează spre Liga a II-a Casa Pariurilor.

final_de_sezon.png

campionat.png

 

Premiile individuale au fost următoarele:

award.png

stats.png

Echipa sezonului cuprinde și anumiți jucători plecați, dar și unii veniți în iarnă:

team.png

”Mă bucură faptul că am reușit să aducem jucători din vechea gardă, precum Hărăguță și Mateiciuc. Unii jucători m-au dezamăgit prin atitudinea lor, mai ales Ene care, după ce l-am promovat de la echipele de juniori, la prima ofertă ne-a părăsit. Nu va fi ușor în Liga a II-a, dar cu siguranță ne vom întări în vară și vom reuși să rămânem sus.” - a declarat managerul Lucian Toma

profes.png

” Vreau să anunț pe această cale că am reușit să înscriem echipa noastră la Federația Română de Fotbal drept club profesionist. De acum putem angaja jucătorii cu contracte lunare. Totul decurge cum de dorim.” -  a declarat președintele Cătălin Roca

#haiCeahlăul

 

 

PS: am avut iar probleme cu sezonul 4, dar am dat Go on Holiday iarăși. de data asta nu au mai plecat prea mulți jucători pentru că aveau contracte.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team
1 hour ago, Andreims said:

A fost o nuca tare Foresta, o singura infrangere, dar tot ai reusit sa fii peste ei. Felicitari!

Cu finantele cum stai?

Cam pe minus, dar nu cu mult. Nu am avut pe ce cheltui, ca jucatorii nu aveau salarii. De aici vine si intrebare: cum ne pierdem noi banii? :))

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Revenirea Ceahlăului în Liga a II-a!

inceput.png

 

Chiar dacă specialiștii ne clasează destul de jos, sigur vom lupta pentru promovare.


lot.png

 

Cei 2 atacanți au 18, respectiv 19 ani. La capitolul fundași laterali am improvizat puțin. Nicolau, Barb și Rusu sunt singurii supraviețuitori de la începutul carierei.

Păstrăm aceiași formulă câștigătoare. Niciodata nu mi s-a mai întamplat așa ceva. Formația e făcuta 100% de mine, fără nimic de pe net sau alte surse. Nu am fost niciodată așa inspirat.


tur.png
 

”Mă bucur că suntem acolo sus, chiar dacă campionatul este unul foarte puternic. Echipele satelit abuzează de jucători de la primele echipe, ați văzut și voi ce greu a fost împotriva unor jucători precum Gnohere, Burlacu, Seto și altii. Sunt foarte mulțumit de lotul nostru, iar problemele pe care le-am avut cu contractul lui Olah m-au terminat. Am muncit mult cu acest băiat și munca mi-a fost răsplătită. Președintele a reușit să-l convingă să semneleze prelungirea, chiar dacă a fost o săptămână în probe la FCSB.” -  a declarat Lucian Toma, managerul CSM Ceahlăul Piatra Neamț

 

#haiCeahlăul.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Iarna a fost și ea una agitată, cu multe veniri, multe plecări. Primii jucători plecați pe bani sunt unii juniori, furați de câtre olteni fără ca eu să am prea multe de zis. Nu e o pierdere prea mare, iar 40k pentru noi e o sumă bună. Italianul a venit în vară, a jucat 4 meciuri, a plecat. Nimic special. În același timp, am plătit primii bani pentru africanul nostru, miroboloasa sumă de 250 de euro. Cam cât un Iphone 5s la mâna a doua. Sigur va fi un transfer reușit.

transfer.png

 

Managerul CSM-ului continuă hegemonia!

100_games.png

 

Nu mai sunt multe etape, dar buba e următoarea, iar Țapu și Olah sunt cuplul letal din atac:

accidentari.png
acc_v2.png

 

Cu câteva etape înainte de final, vă prezint un mic pont. Cum credeți că vom termina primul sezon de liga a doua?

 


lost.png
 

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Proiectul CSM Piatra Neamț bifează primul mare obiectiv: promovarea în Liga 1!

promovare.png

 

final.png

 

Echipa a fost una tip, aproape neschimbată. Am avut mare noroc cu echipele secunde, ele nu pot promova și asta ne ajută.

stats.png

 

Ce poate fi mai frumos decât asta?


young.png

 

Șanse în Liga 1 nu prea avem, asta e clar. Vă dau un indiciu, cel mai bun jucător al echipei l-am adus în vară și e marele Ciolacu!

 

Alba Iulia s-a înnecat la mal, @Vlad Idita..

alba_iulia.png

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy