Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[ITA] [AS ROMA]-ROMA SIAMO NOI


Octavian

Recommended Posts

SEZON 11: 2027-2028

644235924_serieA.png.594ac04fddb86838546ba1492b64f190.pngucl.png.8d68b88518981c1c109968e0f9d07ca7.png

Obiectivul din acest moment este acela de a domina Europa prin castigarea cat mai multor trofee europene. Sezonul l-am inceput prin castigarea celor  2 supercupe(Italiei si Europei), ajungand la 5 trofee castigate in acest an, iar in iarna ne asteapta Campionatul Mondial al Cluburilor. Probabil ca voi castiga multe titluri de acum incolo, mai ales ca nu prea am adeversar in partea a doua a campionatului. Sa vedem cat pot sa se mai tina Lazio dupa noi in acest sezon. In UCL deja sunt calificat in optimi, si obiectivul este castigarea din nou a trofeului.

A_S_Roma_Senior_Fixtures.png

Serie_A_TIM.png

VENIRI

Inbox_2.png

PLECARI

A_S_Roma_Transfer_History.png

PLECARI

A_S_Roma_Transfer_History_2.png

SUPERCUPA EUROPEI&ITALIEI

Inbox.png

GRUPA UCL

Inbox_3.png

BANII CHELTUITI IN MERCATO DE ECHIPE

Inbox_4.png

A_S_Roma_Competitions.png

Multumesc pentru felicitari @kevinluci @halandala @Muttley. Dupa 4 finale pierdute, trebuia sa vina si a unei castigate. Performanta este cu atat mai mare, cu cat am folosit in acesti 10 ani doar jucatori reali, fara a introduce in echipa vreun regen.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 202
  • Created
  • Last Reply

DECEMBRIE UPDATE

 

A venit si trofeul cu numarul 6 din acest an. Campionatul Mondial al Cluburilor este in vitrina noastra. In campionat am deja 8 puncte de locul 2, iar in UCL voi juca cu Sporting in optimi. Cucerirea unui nou trofeu ramane :D. In cupa Italiei voi juca semifinala cu Juventus

A_S_Roma_Senior_Fixtures.png

Serie_A_TIM.png

Inbox.png

Inbox_2.png

GRUPA+OPTIMI

UEFA_Champions_League.png

@Alec uite-l pe Batista Meier(120 mil)

Inbox_3.png

Link to comment
Share on other sites

REZUMAT

 

Am mai facut un pas spre al 8-lea titlu conscecutiv. In UCL a fost o dubla mai grea cu Sporting decat ma asteptam, fiind condusi in tur cu 2-0 la pauza, dar dupa pauza am reusit sa egalam si sa castigam. In retur am avut destule ocazii, dar am dat doar 2 goluri. In sferturi voi juca cu Man. Utd. Va fi o dubla grea, mai ales ca finala se joaca pe Old Trafford. In cupa Italiei voi juca finala impotriva celor de la Torino.

A_S_Roma_Senior_Fixtures.png

SERIE A

Serie_A_TIM.png

BANII CHELTUITI DE ECHIPE IN IARNA

Inbox.png

DUBLA CU SPORTING

Inbox_2.png

OPTIMI+SFERTURI

UEFA_Champions_League.png

Link to comment
Share on other sites

FINAL DE SEZON 11: 2027-2028

ucl.png.8d68b88518981c1c109968e0f9d07ca7.png

Am terminat sezonul cu a doua TRIPLA consecutiva. Am dovedit inca o data ca suntem singura echipa din Italia care se poate bate la toate trofeele europene si interne. Deja campionatul a devenit foarte usor, si nu prea am adversari. Obiectivul pentru urmatorul sezon este sa incerc sa castig pentru a treia oara consecutiv  TRIPLA.

A_S_Roma_Senior_Fixtures.png

Dubla cu Man.Utd

Inbox.png

Dubla cu Bayern

Inbox_2.png

Tim Cup

 Inbox_3.png

Finala UCL

Inbox_4.png

Statisticile

Inbox_5.png

Banii din acest sezon

Inbox_6.png

SERIE A

Serie_A_TIM.png

SFERTURI+SEMIFINALE

UEFA_Champions_League.png

On ‎7‎/‎19‎/‎2018 at 8:39 PM, Ionut91 said:

Felicitari de CL,si mai ales ca inca nu folosesti regeni.

O sa vina vremea cand o sa joc si cu regeni. Deocamdata astept sa se retraga Florenzi pentru a introduce regenii :D

Link to comment
Share on other sites

SEZON 12: 2028-2029

644235924_serieA.png.594ac04fddb86838546ba1492b64f190.pngucl.png.8d68b88518981c1c109968e0f9d07ca7.png

Obiectivul este acela de a incerca sa castigam TRIPLA pentru a treia oara consecutiv. Sezonul l-am inceput cu o infrangere in Supercupa Europei, in fata celor de la Monaco. Totusi am castigat Supercupa Italiei. Debutul de campionat vine cu infrangerea neasteptata in fata celor de la Inter.

A_S_Roma_Senior_Fixtures.png

A_S_Roma_Transfer.png

Lotul

Inbox.png

Inbox_2.png

SUPERCUPA EUROPEI& ITALIEI

Inbox_3.png

GRUPA UCL

Inbox_4.png

NOILE ECHIPAMENTE PENTRU ACEST SEZON

roma_1.pngroma_2.pngRoma_3.png

On ‎7‎/‎25‎/‎2018 at 11:19 PM, DragosBox said:

Începi să devii o forță dominantă în Europa.

A ajuns Italia locul 1 la coeficientul european?

Italia este pe locul 5 la coeficientul European. Este greu sa fii pe locul 1 cand doar o singura echipa face performanta in Europa.

Link to comment
Share on other sites

REZUMAT

 

A fost o prima parte a campionatului mai dificila, in care n-am mai reusit sa ne impunem jocul ca in celelalte editii de campionat. In UCL abia m-am calificat in optimi. Am luat din nou Campionatul Mondial al Cluburilor. Se pare ca acesta generatie a cam ajuns la final.

A_S_Roma_Senior_Fixtures.png

Serie_A_TIM.png

GRUPE+OPTIMI

UEFA_Champions_League.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

REZUMAT

 

Acest sezon este unul extrem, extrem de greu, chiar daca ne-am calificat in sferturile UCL. Lupta la titlu ramane interesanta. In cupa Italiei am fosti eliminati in sferturi de Lazio. Sper sa castig anul acesta macar 1 trofeu.

A_S_Roma_Senior_Fixtures.png

Serie_A_TIM.png

Dubla cu LYON

Inbox.png

Optimi+Sferturi

UEFA_Champions_League.png

Link to comment
Share on other sites

FINAL DE SEZON 12: 2028-2029

 

A fost un sezon foarte greu in care am obtinut doar titlul. Din pacate in UCL n-am reusit sa castig trofeul pentru a treia oara consecutiv, fiind eliminat in sferturi de Barcelona. Din sezonul viitor o luam de la capat cu obiectivul de a castiga toate cele trei trofee.

A_S_Roma_Senior_Fixtures.png

DUBLA CU BARCA

Inbox.png

UEFA_Champions_League.png

SERIE A

Serie_A_TIM.png

BANII DIN ACEST SEZON

Inbox_2.png

Link to comment
Share on other sites

SEZON 13: 2029-2030

644235924_serieA.png.594ac04fddb86838546ba1492b64f190.pngucl.png.8d68b88518981c1c109968e0f9d07ca7.png

In acest sezon obiectivul principal este acela de a castiga din nou, toate cele trei trofee. Sezonul l-am inceput cu castigarea Supercupei Italiei.

Inbox.png

GRUPA UCL

Inbox_2.png

Inbox_3.png

Inbox_4.png

A_S_Roma_Transfer.png

On ‎8‎/‎26‎/‎2018 at 1:47 PM, kevinluci said:

Si cu regeni oare?

@kevinluci- Astept sa se retraga Florenzi, ca sa pot introduce regenii :D

Link to comment
Share on other sites

REZUMAT

 

Sezonul este unul echilibrat. Din pacate am avut foarte multi accidentati pe parcusul acestui an. Abia la finalul anului am avut lotul complet. Sper sa avem un retur foarte bun. In UCL am iesit pe 2, dupa Moncao, si astfel in optimi voi juca cu PSG. In sferturile Cupei Italiei voi intalni Lazio.

REZULTATE SERIE A

Inbox.png

REZULTATE UCL

Inbox_2.png

SERIE A

Serie_A_TIM.png

GRUPA+OPTIMI UCL

UEFA_Champions_League.png

On ‎8‎/‎28‎/‎2018 at 6:59 PM, kevinluci said:

Bareta si Saul cine sunt?

@kevinluci- Barella este cel de la Cagliari, in mercato-ul de vara s-au interesat Juve si Inter de el, iar despre Saul Salcedo se spune ca ar fi cel mai promitator fundas central Paraguayan.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy