Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[ITA][A.S. Roma] - Er Bimbo de Oro


Ita

Recommended Posts

Eu am reusit la FM17 sa-l fac pe Dzeko golgheterul Serie A, deci nu e imposibil. Ai renuntat prea usor, puteai macar sa incerci. :P  Bine, eu mi-am facut un scop din asta si m-am straduit putin, tu ai alte obiective. In calitate de simpatizant AS Roma si al lui Totti, voi urmari si eu povestea, cu speranta ca nu vei renunta prea repede. Nu prea imi plac mie astfel de nationalist challenge-uri, dar voi urmari. Succes.

PS: Lorenzo Pellegrini e scula, va creste frumos. Si celalalt Pellegrini crestea frumos la 2017.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Pentru urmatorul meci trecem oceanul, jucam la Detroit in International Champions Cup cu petrodolarii de la PSG. Poate cea mai manelista echipa din istoria fotbalului, se bate la baioneta pentru titlul asta cu Barcelona. Suntem foarte bine primiti in State, comunitatea de macaronari isi face pe deplin simtita prezenta la fiecare antrenament deschis.

XoGmrOG.jpg

KMO14b6.png

Manolas si Strootman inscriu in urma fazelor fixe, faze carora le-am acordat atentie deosebita inaintea acestui meci, in primele 2 jocuri nu am stat prea bine la capitolul asta. Schick decide meciul in '63, Mbapee reduce din diferenta pe fondul relaxarii noastre. Le-am demolat 4-1-2-3-ul DM Wide pe care voiam sa il joc si eu, sunt al dracu de mandru de asta.

Bb1I5u4.png

jEqdOtA.jpg

 

 

 

 

Al doilea meci din turneul nordamerican se joaca in New Jersey, Harrison, pe Red Bull Arena, cu englezii de la Tottenham.

gSYKmiz.jpg

8SB9xN4.png

Am tinut bine meciul in mana pana in minutul 75, cand am bagat multe rezerve, am luat golul egalizator dintr-un penalty prostesc si golul de 1-2 dintr-o faza similara cu golul primit de la Real Madrid, gresala de pozitionare cand atac loviturile indirecte, my bad. Am luat urgent masuri, sunt ceva mai defensiv la fazele de genul acesta, sper sa nu o mai comit in oficiale. Oricum, nu pot sa zic ca nu am ramas cu un gust amar dupa meciul asta, m-am vazut cu sacii in caruta pana in ultimul sfert de ora, am luat jocul la pret de matineu si Kane mi-a dat cu terenul in cap de 2 ori pe final.

ANQLMRO.png

IkRcjYs.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

In ultimul meci din turneu avem parte de un derby italian cu Juventus.

9cuTXeE.png

Inca un meci dominat, oarecum surprinzator, dar clar de noi. Am fost egalat pe finl dupa o gresala prosteasca a lui Fazio. La 11 metri au ratat toti jucatorii mei, 18, 20, respectiv 21 de ani. 

UiL7FJ8.png

o5b83pb.jpg

Puteam sa castig turneul asta dar am ales sa rulez multi jucatori, mai ales pe finalurile meciurilor si Juve si Tottenham, care au ales sa trateze meciurile ca pe adevarate finale, m-au pedepsit. Din ce in ce mai multumit de tactica, sunt precaut fara sa fiu catalogat defensiv, sunt ofensiv fara sa risc aiurea. Tranzitiile pozitive si negative merg din ce in ce mai bine, m-am ferit de accidentari, jucatorii au inceput sa isi intre in ritm de joc, moralul e bun, am sperante pentru un start de sezon linistit.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Pentru reintoarcerea in Cizma si pe Olimpico, am ales pe Anderlecht, stiu ca vor folosi o tactica ultradefensiva si eu vreau sa imi testez echipa impotriva unui lot inferior, conditii in care imi voi disputa majoritatea meciurilor in Serie A.

pLaqXlx.png

Victorie la limita, obtinuta in prelungiri, in fata unei echipe ultradefensive care a marcat la prima si singura faza de poarta. Ma bucur ca am ales Anderlecht, voi mai avea confruntari cu tactici de genul asta in Serie A, ma bucur ca am reusit in final sa ii desfac. Partea proasta e ca Manolas s-a rupt si rateaza cel putin primele doua meciuri oficiale ale sezonului, in pregatiri a marcat de 2 ori si a fost de departe cel mai bun om al nostru.

y7xkiHm.png

QY9uMMf.jpg

 

 

In ultimul meci de pregatire intalnim inca o echipa impotriva careia plec drept favorit, grecii de la Olympiacos.

1ltK3KE.png

Am castigat mai usor decat o arata scorul chiar daca am folosit mai multe rezerve. Golul lui Pellegrini a fost o mica bijuterie, cel mai frumos din meciurile de pregatire.

OFOVXGL.png

7MEKBj0.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

rZOQOCl.jpg

Astea au fost meciurile amicale. 4 victorii, un egal si 2 infrangeri, golaveraj 10-6. Multumit per total mai ales de defensiva, dintre cele 6 goluri primite 2 au fost din vina mea si 3 impotriva rezervelor mele, pe finalul meciurilor, cand deja experimentam cu tactica. In ofensiva lucrurile au stat ceva mai slabut, ma asteptam la mai multe de la Belotti, dar odata cu meciurile oficiale si revenirea in echipa a lui Florenzi si a lui Il Faraone, sper ca lucrurile sa se indrepte si acolo.

Italia a jucat 2 meciuri, in primul i-am avut titulari pe De Rossi si Belotti, ultimul decizand si partida impotriva Israelului, castigata cu 1-0 din golul lui. Din postura de rezerva a intrat si Pellegrini. In al doilea meci, amical de data asta, un 2-0 impotriva Croatiei, i-am avut titulari pe Pellegrini si Rugiani, care a iesit si POM.

 

Mi-am definitivat si staff-ul care sa ma ajute la antrenamente, evident, exclusiv italieni.

XUIuUxQ.jpg

Am scos o caruta de bani din buzunar si m-am folosit de toata puterea de convingere sa il aduc pe Vincenzo Vergine, fost HoYD la Fiorentina, aveam nevoie de cineva cu JPA si JPP mare sa imi evalueze CA-ul si PA-ul jucatorilor cat mai exact, motivating ca sa ma ajute cu team talks si JPA si tactical knowledge ca sa fie responsabil pentru opposition instructions.

BAtANet.jpg

Multumit si de ce antrenori am gasit prin vecini, aici am nevoie de calitate, axandu-ma doar pe italieni, ca sa fac fata la nivel continental, trebuie sa cumpar tineri cu potential mare pe care sa ii cresc la club.

 

Mass-media ma da cu a 4-a sansa la titlu, pe locurile 3-6 ma vad si eu la final, din pacate nu am niciun jucator in dream eleven.

TUsOJYp.jpg

X4z8yhC.jpg

7CkabIv.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

In ultima zi in care se permit transferurile am reusit sa il aduc si pe Matteo Politano de la Sassuolo, e home-grown at the club, trece pentru a treia oara prin curtea noastra.

vCQNNyV.jpg

ppxNmCQ.jpg

 

S-au tras la sorti si grupele Champions League, fiind in a treia grupa valorica am o grupa destul de grea.

hQQF1BG.jpg

 

 

LOTUL de 25 cu care atac Serie A, Tim Cup si UEFA Champions League:

MI13FyX.jpg

Recunosc, am gasit un lot echilibrat si cu toate ca am fost fortat sa fac destul de multe transferuri, data fiind natura challenge-ului la care m-am inhamat, l-am pastrat echilibrat atat valoric cat si numeric.

3 portari se bat pentru un loc de titular, 5 fundasi centrali pe 3 locuri, 3 laterali dreapta pe un loc, la fel si pe stanga, 4 mijlocasi centrali pe 2 locuri, 4 inside forwards pe 2 locuri si 3 atacanti se vor bate pe un loc.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

PHUG3ZD.png

L-am reprofilat si poate, pana acum e chiar cel mai bun dintre cei 5. :)

Avand in vedere ca am incasat 110M din transferuri, 84 cheltuite nu reprezinta o suma atat de mare, am plecat cu buget de 15M. Apoi, nu caut realismul in salvare, am spus de la inceput ca pana in al doilea sezon trebuie sa am doar italieni.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy