Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[ITA][A.S. Roma] - Er Bimbo de Oro


Ita

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Cetatea Eterna, Roma, se cutremura din temelii in vara lui 2017 cand inevitabilul se produce si Er Bimbo de Oro (Baiatul de aur) isi agata ghetele in cui si spune adio carierei de fotbalist dupa aproape 800 de jocuri ca profesionist si peste 300 de goluri, unul mai frumos decat celalalt, inscrise in portile adversarilor care, in cele mai multe cazuri, nu puteau decat sa il respecte, de ura indreptata impotriva unui asemenea caracter nu poate fi vorba.

Despre recordurile fenomenale ale Gladiatorului sau despre iubirea reciproca dintre el si fani se pot scrie zeci de carti. Dar nu, aici nu e vorba despre asta, etapa aceasta a vietii celui mai mare campion pe care l-a dat fotbalul roman s-a incheiat, e timpul sa isi inrameze ultimul echipament, sa imbrace costumul, sa dea cu zarul si sa vada ce ii mai harazesc sortii.
Pana acum i-a mers din bine in mai bine, fotbalui i-a adus faima, bani si a contribuit si el la stabilitatea casniciei si a familiei frumoase pe care si-a facut-o cu Ilary.

n8ytjqK.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Daca de obicei pana acum asteptam sa joc cu Roma, echipa mea favorita, ultima salvare dintr-o editie de FM, dupa toate patch-urile si update-urile, acum incep editia de anul asta aici. Chiar daca am cumparat jocul inca din beta, n-am jucat niciun meci din cauza bugurilor, si apoi, dupa lansarea jocului si a primelor patch-uri, n-am apucat decat vreo 7-8 meciuri cu FCSB, i-am calificat in Champions League dar am renuntat la salvare pentru ca am realizat ca o sa imi fie prea usor in Romania si ma voi plictisi repede.
Avand asta in vedere, ca sunt incepator in ale FM 2018, v-as ruga sa fiti ingaduitori cu eventualele erori de judecata in alegerea strategiei clubului sau a miscarilor tactice dinaintea sau din timpul meciururilor.

Am selectat o baza de date mica, ma intereseaza doar primele 3 ligi din Italia, cu toate ca am activatorul de liga a 6-a de acolo, si inca cateva ligi care, cel mai probabil, vor da castigatoarele de cupe europene an de an.

Bn8jiKO.jpg

Link to comment
Share on other sites

Acuma am vrut sa zic daca incepe cineva o cariera cu o echipa de afara, și întru, văd, AS ROMA, echipa mea favorita.....bafta e puțin spus !

Vince il scudetto !!!!

Urmăresc campionatul italian, știu câțiva hot prospect player, dacă crezi că m as putea băga și eu in seama să te ajut cu ceva sugestii de jucători...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Dupa incheierea sezonului 2016-2017, Luciano Spalletti lasa Roma pe locul 2 si se muta la Inter, o echipa ceva mai puternica financiar, cu o sansa mai buna decat romanii la titlu. E adevarat, nici relatia cu jucatorii si mai ales cea cu fanii nu era cea mai buna, frecusurile cu Il Capitano l-au bagat in ghearele curvei sud.
James Pallotta, presedintele americano-italian al Romei iese la vanatoare de antrenori, cea mai buna alegere pare Eusebio Di Francesco, de la Sassuolo Calcio. Fost jucator si director la Roma, fost international, antrenorul lui Sassuolo, castigator de Serie B in 2013, este preferatul lui Bruno Conti, numarul 2 din clubul roman, printre argumentele pro se numara si stilul ofensiv imprimat de acesta echipelor sale si tactica preferata, 4-1-2-3 DM Wide, modulul tactic cu care Roma si-a obisnuit fanii in ultimii ani.
Afacerea pare facuta, precontractul semnat, relatia buna dintre Roma si Sassuolo ajuta si ea, dar, surpriza, pe ultima suta de metri intra pe fir Federatia italiana si Di Francesco ajunge la carma Nationalei unde urmeaza sa se bata la cutite cu Spania pentru un loc direct la Mondialul din Rusia.
Pallotta se vede lasat cu ochii in soare si, aflat in pana de idei, apeleaza la Bruno Conti sa ii gaseasca un nou antrenor. Singurele cerinte sunt ca acesta sa fie italian, sa accepte sa schimbe din temelii componenta lotului pana acum format cu preponderenta din straini, sa cumpere numai jucatori autohtoni, preferabil tineri de perspectiva, si sa fie capabil din punct de vedere tactic; fanii romani sunt fini cunoscatori ai fenomenului fotbalistic, miros usor o tactica depasita, clubul are nevoie de cineva cu know-how, capabil de adaptari tactice rapide.
Conti si Morgan de Sanctis, fostul keeper al Romei, actualui director, incep sa se sfatuiasca si trebuie sa ajunga cat mai rapid la o solutie; echipa e pe cale sa se reuneasca, ne asteapta un sezon in Serie A parca mai disputat ca niciodata, cu investitii masive mai ales in nord, la Milano, Pallotta vrea o remaniere a lotului cat mai rapida si brutala, clubul are nevoie de cineva cu boase ca sa gestioneze si relatia cu fanii dupa retragerea lui Totti, greul vestiarului e dus acum doar de Daniele De Rossi si Florenzi, e nevoie de un tampon intre conducere, echipa si fani.
Mai multe nume sunt amintite in desele sedinte care preced anuntarea noului antrenor, Carlo Ancelotti e in pole position, liber de contract dupa departirea de Bayern, dar ultimele salarii primite la nemti, Real, PSG si Chelsea i-au marit pretentiile financiare exagerat si clubul ar fi nevoit sa faca un efort financiar considerabil sa il aduca. In plus, si tifoseria il vede ca pe un tradator, s-a consacrat aici dar dupa titlul castigat in '83 a ales sa se mute ca jucator la Milan, unde a si antrenat multi ani cu succes, are si Juventus in CV, situatia risca sa devina exploziva rapid in cazul in care lucrurile nu merg bine la echipa din punct de vedere al rezultatelor. Golul de loialitate pentru culorile giallorosse lasat de retragerea lui Francesco Totti trebuie umplut cumva, si asta il impinge exact pe acesta in cursa directa cu Ancelotti pentru fraiele echipei.
La votul decisiv pentru numirea noului antrenor, 3 voturi primeste Carlo Ancelotti si, surpriza mare, 3 primeste Francesco Totti.
Departajarea o face Pallotta, are votul decisiv pentru ca el asigura finantarea echipei si il alege antrenor pe Francesco. E mult mai ieftin si, in plus, se spala pe maini de responsablitate, niciun fan roman nu-i va cere vreodata socoteala ca i-a dat sansa idolului tribunei sa chimbe echipamentul de joc pe sacoul de antrenor imediat, fara alte etape intermediare.

Prezentarea e simpla, fara confetti si luminite, se face in Piazza di Spagna, la 100 de metri de apartamentul lui.
Francesco Totti, Al optulea rege al Romei, e cocotat pe scari, parca are privirea si postura lui Benito Mussolini, e transfigurat de responsabilitatea care i se incredinteaza.

S9YZz71.jpg

Miile de fani sunt in delir, vin bunicute de 90 de ani sa il vada, se pare ca petrecerea continua!

4rUXEw0.jpg

@ritza_ ma bucur sa vad ca mai sunt fani ai fotbalului italian in general si ai Romei in special. Orice ajutor e binevenit, mai ales ca este un nationalist challenge, cumpar doar italieni. Dar, sincer, fiind fan al Romei, nu stiu daca o sa iti placa aceasta cariera prea mult pentru ca voi schimba din temelii lotul in cel mai scurt timp posibil, deci, cu inima grea, voi renunta la vedetele deja consacrate. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cabinetul pentru trofee este cam gol, cele 9 succese din Cupa Italiei nu au fost dublate intotdeauna de succese in Serie A, la cele 3 campionate castigate se adauga nu mai putin de 14 locuri 2, am fost mereu sus, aproape, dar mai mereu am pierdut contactul in momente decisive.
Ma asteapta rivalitati frumoase cu Lazio, Napoli, Juve, derby-uri adevarate.
Facilitatile sunt bune pentru nivelul asta, cand voi avea un surplus financiar voi incerca sa le modernizez, Roma e recunoscuta in toata lumea pentru izvorul de talente, prin academia ei au trecut nenumarati jucatori de nationala sau jucatori din campionate puternice.

FcVT6Rp.jpg

Chiar daca Stadio Olimpico a fost modernizat de multe ori, pe el jucandu-se finala World Cup 90 si finala Champions League 2009, e destul de uzat moral si romanistii mereu au simtit ca au nevoie de un loc doar al lor, un adevarat templu inchinat zeilor Romei, Olimpico e oarecum patat de verisorii vitregi mai prostuti, mai murdarei, mai saracuti, taranusii de la Lazio. In ultimii ani sunt din ce in ce mai multe zvonuri si planuri ca in cartierul Eur sa se construiasca doar un stadion pentru Roma, cred ca meritam un stadion modern, de 5 stele.

EGBaWyD.jpg

Inaintea perioadei de transferuri din vara 2017-2018, mass-media ne da pe 4, asta e si obiectivul impus de conducere, calificarea in Champions League si primavara europeana sezonul asta.

2YAJAVj.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

@Ita, sunt nebun după Roma :-))!

Din contra, să faci un lot doar cu jucători din Italia, îmi mărește și mai mult interesul, ptr că va fi și mai interesant și mai captivant, sper sa promovezi ceva jucători din propria pepiniera, ptr că în realitate clubul nu prea le a dat multe sanse.

Ai în gând, un lot? O să fac o lista, nu mă voi hazarda să ți spun Verratti, sau jucători de la rivali ce nu îi poți cumpăra.....

Gkp: Mattia Perrin(eu zic că ar fi o soluție buna ptr postul de titular, de la Genoa)

Ptr rezerva aici, merg pe Alex Mereu(Udine,cred, sau poate încerci ceva din academie)

DC: aici e ft dificil, să iei pe moment ceva bun, va fi greu, îmi vin in minte Rugani(e la Juve:-(), Caladara(merge la Juve :-(), ca hot prospect, Eros de Santos, știu că a fost cpt la tineret anul trecut....Tonnelli, Acerbi.

DR: Florenzi, Darmian(cred că poate fi adus ușor de la United)

DL: Emerson, Barreca( Torino,din nou, cred că îl poți duce ușor)

DMC: De Rossi

MC: Pellegrini, Barrella( de la Cagliari, un must have :-D) , Bennasi, mai e unu la Torino, îmi scapă.....

AML: El Sha, Politano( l as readuce la noi de la Sassuolo) Daniele Verde( adul înapoi de la Hellas)

AMR: Berrardi( neapărat !!!!!! ), Chiesa( cred că face ambele benzi, ar trebui luat rpd de la Fiorentina)

ST: El Giallo Bellotti !!!!!!!!, Tumminnelo ți l as recomanda ca back'up

O să urmăresc cu atenție, sper sa pui cat mai multe detalii, să joci cat mai mult, să nu te dai batut, mai ales că primul sezon va fi cel mai greu până îți faci un lot bun și un prim 11 stabil.

forza ROMA !

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

@ritza_ , @Muttley , @il muce vad ca am prieteni si dusmani pe topicul asta, o sa iasa o manea pe cinste, d-aia de betie crunta. :)

@ritza_ ii am pe lista pe Meret si Perin. Meret e netransferabil, Perin e usor de luat, vreo 15M dar nu am bani acum. Daca aveam oferte pentru Alisson sau Skorupski, ii faceam loc ultimului, asa merg pe mana brazilianului sezonul asta, poate se schimba ceva in iarna, am oferte pentru Alisson si pot sa aduc macar un portar italian.

La fundasii centrali deja l-am acontat pe Rugiani, am platit 20M si urmeaza sa mai dau 20 cand ajunge la 50 de meciuri. L-am vandut pe Castan in Anglia, pe Juan Jesus l-am imprumutat la Inter sa scap de salariu pentru ca nu primeam oferte de transfer pentru el. Caladara e imprumutat la Atalanta, deci de neatins pana vara viitoare, Eros de Santis e imprumutat in Serie B, nu pot sa il rechem dar nici nu era cazul, oricum e mai mult om de banda si e foarte subapreciat in joc, l-am vazut ultimii 2 ani la Primavera si IRL e scula. Fundasi centrali promitatori din academie sunt Calabresi si Capradossi, ambii in Serie B imprumutati, nu pot sa rechem pe niciunul. Acerbi poate e o solutie, dar trebuie sa astept pana vara viitoare, deja nu mai am bani, pe Fazio nu-l vrea nimeni, pe Manolas il vor toti dar imi dau jumatate din valoarea de piata si un sfert din cat as obtine pe el vara viitoare, ma astept la minim 40M pe el, Hector Moreno e abia venit deci nu se poate vinde. Deci la fundasii centrali nu mai pot umbla momentan, raman cu Rugiani-Fazio-Manolas titulari, Hector Moreno, Gonalons (reprofilat din DM)si Kolarov ca backup. Sunt exact in ziua primului meci amical, planuiesc niste tactici cu asezare in 3, Conte - style, pana la primul meci din campionat am 4 meciuri amicale foarte tari si 3 jocuri cu PSG, Tottenham si Juventus la International Champions Cup, in SUA, e timp de testat jucatori si tactici. Oricum, eu visez la un trio central cu Rugiani, Caladara si Romagnoli. Ultimul e din propria pepiniera, e must-have, doar a debutat la noi la prima echipa pe la 17 ani, dar acum e intangibil.

Lateral, in defensiva, planuiesc sa urc fundasii, sa joc cu wingbacks, nu cu fullbacks, Florenzi si Emerson sunt accidentati, Florenzi isi revine pana in etapa a 3-a, Emerson abia in 2018. Cu Barreca sunt deja in negocieri pentru imprumut, Torino a acceptat, astept sa puna botul si jucatorul, nu am bani sa il cumpar acum dar sper sa il imprumut. Din pacate si Luca Pellegrini de la Pimavera, un potential urias, e accidentat pana spre sfarsitul sezonului. Nici de vandut nu am pe cine, pe Kolarov si Bruno Peres nu primesc oferte, nou-venitul Rick Karsdorp e accidentat pentru inca 3 luni. Criscito mai e o solutie pentru stanga, dar astept sa vad ce decide Barreca, il prefer pe el pentru ca e mai tanar. Ideal, Florenzi si Emerson sunt titulari, Andrea Conti sau Davide Calabria de la Milan rezerve pe dreapta, Barreca, Giraudo (Torino), Dimarco (Sion) sau al nostru Luca Pellegrini, rezerve.

In zona mediana voi juca cu 2 oameni, De Rossi e punct fix, e omul meu din vestiar, nimeni nu misca in fata lui. Pe Nainggolan, un jucator care-mi place enorm dar pe care nu am reusit sa-l evidentiez niciodata la adevarata valoare in FM l-am vandut la Liverpool pe o suma record, 60M cu clauze, precedentul record era detinut de Salah, tot Klopp a fost cumparatorul. Strootman e celalalt titular, am primit oferte mult sub valoarea lui si Lorenzo Pellegrini, readus anul asta de la Sassuolo, desi cu potential imens, e prea tanar pentru meciuri tari din Serie A si Champions League. Aici inca nu am reusit sa aduc pe nimeni definitiv, nici nu am reusit sa vand pe altcineva in afara lui Radja, pe Gerson sper sa mai iau ceva bani. La academie, la club, il am pe Marcucci destul de promitator, imprumutati in Serie B sunt Matteo Ricci, Bordin, De Angelis. Visez la Verratti, Locatelli, Benassi. Pe Locatelli pot sa il imprumut dar astept inca vreo saptamana sa vad ce se rezolva din celelalte tinte de imprumut.

Pe benzi voi juca cu inside forwards. Pe Diego Perotti l-am dat la PSG pe 20 de milioane, l-am adus deja pe Sebastian Giovinco pe 10+12.5 dupa 50 de aparitii. Under o sa fie vandut vara viitoare, acum e abia venit, El Shaarawy nu prinde pregatirea de vara din cauza unei accidentari dar e titular pe una din benzi, am facut deja oferta de imprumut pentru Berardi, acceptata de club, astept decizia jucatorului. Pe lista de cumparaturi, printre altii, ii am pe Bernardeschi, Politano, Insigne, Sansone, Bonaventura, Chiesa. La juniori ii am pe Antonucci si D'Orazio, imprumutat la Verona fara posibilitate de a-l readuce e Daniele Verde.

In fata joc cu un singur atacant. Edin Dzeko, alt jucator genial in realitate, foarte greu de folosit in FM, a plecat la Southampton pentru 23M. L-am inlocuit cu Belotti, a trebuit sa platesc acum 40M cu inca 44 dupa 50 de meciuri, m-am batut cu City pentru el inca din prima zi de cand am ajuns la club. Prima rezerva e Schick, tanar de mare perspectiva pe care il voi vinde cu prima ocazie, il mai am pe Gregoire Defrel imprumutat de la Sassuolo. Tumminello e imprumutat la Crotona si nu-l pot readuce, oricum, potential are cu carul. Pe lista ii mai am pe Cutrone, Moise Kean, Zaza etc.

Deocamdata nu mai am bani, nu mai am lot de manevra. Mai pot imprumuta cativa pusti eventual.

Oricum, obiectivele cam astea sunt: in primul sezon sa ma obisnuiesc cu jocul, e prima cariera la FM 18, sa imi creez cateva tactici bune, sa cresc jucatorii straini pe care nu i-am putut vinde acum si, cel mai important, a nu fiu dat afara. In sezonul 2 sa am echipa 100% macaronara si sa imi betonez lotul cat de mult pot. Tot in sezonul 2 vor aduna jucatorii cele 50 de meciuri si vine nota de plata, trebuie sa evit falimentul. In sezonul 3 cred ca o sa fiu pregatit sa ma lupt cu sanse reale la titlu.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

E sigur ca stadionul se face. Exista finantare, exista vointa si, in sfarsit, exista aprobari, incredibil de greu de luat in Italia, mai ales de la Florenta in jos. Sunt curios insa cand o sa se faca, aici o statie de autobuz de face in 5 ani, una de tren in 10, una de metrou in cel putin 15. Dau mereu peste vestigii, vin arheologi, proteste... cacaturi d-astea.

 

Just now, kevinluci said:

Frumos prezentat, citit tot. Ceva poze?

 Pun toti jucatorii cand definitivez lotul, la 1 septembrie, acum nu am inceput nici amicalele. Revin atunci cu lot, tactici si intru cat pot de in detaliu cu meciurile.

Link to comment
Share on other sites

Citesc cu plăcere ! 

@Ita, locuiești în Roma?

De Barrella nu ai zis nimic, MC, de la Cagliari care în realitate cică l a acontat Juve, e nașpa, sau?De Paoli de la Chievo, cum e?

Cum ai procedat cu străinii, i ai pus pe lista sau ai așteptat oferta sa nu strici atmosfera in lot?

Și eu mă reîntorc la Roma, la anul in decembrie :-D !!!!

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Ita said:

@Muttley, @il muce va vad fani biancocelesti, haideti la Roma in februarie, vedeti l'aquila pe viu, Lotito deja a promis ca il roaga pe Becali sa-i accepte prietenia pe Facebook, se vor face frati de cruce.

Pare rau, eu sunt fan nerrazuri, dar normal ca lazio sunt prietenii nostri si de aia (gemellaggio cred ca se cheama prietenia asta?). Asa ca as prefera sa merg la milano sa vad viitoarea campioana (sic!) la lucru! Mare noroc ca pordenone nu e in serie a ca ne era mai greu sa luam scudetto, asa cu d-alte J-stilizat si napoletani o sa fie usor 😀

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

@ritza_  Barella are ceva potential, e de urmarit, il am pe lista dar e netransferabil momentan. Depaoli e destul de slabut, nu cred ca face fata la noi.

Da, pe straini i-am oferit cluburilor, i-am pus pe lista.

Intre timp l-am acontat pe Barreca de la Torino - loan pe 2 ani, in iarna, cand isi revine Emerson, mi-am rezolvat flancul stang cu 2 italieni, il pot scoate pe Kolarov la vanzare.

Am locuit la Roma pana acum ceva vreme pentru 5 ani dar de cand m-am reintors in Italia am hotarat sa o evit, orasele mari sunt obositoare, am ales sa ma mut la Ostia, la mare, foarte aproape.

Link to comment
Share on other sites

Am fost și noi la Ostia, e super, zicea că în zonele limitrofe sunt romanii adevărați, pe centru și în apropiere zice că au pus stăpânire străinii ținând cont că imobilele au preturi exorbitante ne zicea un ghid....

Așteptăm și poza când se încheie campania :-D !

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Primul din cele 7 meciuri din presezon am ales sa fie impotriva celor de la Real Madrid, voiam sa ma duelez cu amicul Zidane, voiam sa le multumesc oarecum celor de acolo ca nu au insistat prea mult, nu au incercat sa imi fure mintile si sa ma ia de acasa in 2008, dupa ce am lut Gheata de aur. Si nu in ultimul rand, voiam sa le dau sansa suporterilor sa ma vada la debut intr-un super-amical de gala. 

mp8N9aG.jpg

Am reusit sa umplem mai mult de jumatate de stadion intr-o seara torida de iulie roman, cu 35 de grade la ora de Champions League. Evident, suporterii nu si-au uitat tricourile cu numele meu acasa.

BkF1oc5.png

Din primul 11 imaginat de mine imi lipsesc accidentatii Florenzi, Emerson si El Shaarawy, jucatori care nu vor prinde niciun meci de pregatire. Real ne arata respect si vine cu primul 11, plus toate rezervele de lux. Primul scurtcircuit in echipa mea vine in minutul 10, la o lovitura libera indirecta de la mijlocul terenului trimit prea multi oameni in fata, spaniolii intercepteaza sutul lui Kolarov, mingea ajunge la Kroos, trece pe la Benzema, Bale si in final la Ronaldo care finalizeaza simplu pe sub Alisson. Incep sa cred ca m-a mancat in cur sa pun amicalul asta, cum sa te aperi la asemenea jucatori dupa doar 10 minute de antrenorat? Apoi, a fost clar vina mea, nu trebuia sa spun atator jucatori sa urce la o faza din care foarte greu putea iesi ceva periculos. Pentru restul meciului aleg sa fiu atent in primul rand in defensiva, imi e frica de un dezastru, nu vreau sa ma faca praf maine La gazzetta dello sport. Chiar daca am multe maini moarte in echipa, ma apar bine pentru restul partidei si se termina 0-1. Sumarizand, sunt multumit de defensiva, nemultumit de ofensiva si tranzitie pozitiva.

vHC2deX.png

LSYYgb7.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Peste o saptamana am ales sa intalnim, tot pe Olimpico, pe Chelsea. Si adversarul asta este ales cu talc, voiam sa vad ce fac impotriva lui Conte.

FpkIbpl.png

Belotti sparge gheata, face muci singur apararea de 5 a lui Conte, Rudiger e huiduit la fiecare atingere de balon. Am pornit in cariera de antrenor copiindu-l pe Conte din punct de vedere tactic, dar meciul asta dar l-am facut sah-mat, pana la pauza nu a tras niciun sut nici macar spre poarta. E adevarat, nu au toata echipa, dar si eu am 4 titulari absenti si inca cativa oameni importanti pe bara. Dupa pauza l-am fortat sa schimbe tactica, din 5-2-3 WB Wide, in 5-4-1 Diamond WB. Spre final a trecut in 3-4-2-1, tot fara niciun rezultat, chiar daca aveam si jucator de 15 ani in teren. Foarte multumit de toate capitolele, am umblat putin la tactica fata de meciul cu Real si s-a vazut pe tabela.

HehXvSi.png

3KwURML.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy