Jump to content
Muttley

[Ro] [Metaloglobus] - Mai exista fotbal in Bucuresti

Recommended Posts

Am jucat cu Leicester acasa, si i-am si invins. Dar apoi am pierdut la Villarreal si nu am reusit decat un egal acasa cu Apoel, astfel ca terminam grupa de Europa League pe 3, cu 7 puncte. Probabil ca oricum am depasit asteptarile. In campionat am suferit doua infrangeri categorice cu Steaua si Dinamo, dar in rest cu 4 victorii si 1 egal am reusit sa ne mentinem pe locul 4 cu un avans de 7 puncte fata de ultima pozitie care pierde play-offul, deci sansele sunt destul de mari sa ajungem iar acolo. Despre titlu nu cred ca putem vorbi, cu Dinamo aflata la 12 puncte in fata noastra.

Metaloglobus-Bucureti_-Senior-Fixtures0928cafe45287790.png

Liga-I-Betano_-Overview-Profile4186704e3b7ad077.png

UEFA-Europa-League_-Overview-Profilec35ab10965845989.png

In luna Decembrie am primit mesajul ca o formatie ma cauta: era vorba despre nationala Romaniei. Desi echipa arata destul de interesant, am considerat ca nu sunt pregatit pentru asta, si sincer nici nu mi-au placut niciodata mandatele de selectioner, drept urmare am declinat oferta destul de consistenta financiar.

Bucur-Ciobanu_-Inbox-213212dd0c14294e1.png

Romania_-National-Teams-Senior-Squad.png

In schimb am acceptat o oferta de 20 de ori (!!!) mai mica, aceea de prelungire a contractului la Metaloglobus pana in 2024. Tot incerc sa imbunatatesc si facilitatile pentru tineri, dar primesc invariabil acelasi raspuns: ca sunt suficiente pentru un club de calibrul nostru. O sa mai incerc la primavara, bani sunt, trebuie doar sa convingem boardul ca trebuie si astea pentru o crestere sanatoasa. De asemenea, in perioada de iarna s-ar putea sa fac un panic buy pentru un portar, avand in vedere ca titularul s-a accidentat pentru cateva luni bune si nu putem sta doar in Pap.

Bucur-Ciobanu_-Inbox-36b2c156f1e47f261.png

Bucur-Ciobanu_-Inbox96b1f674dd14e417.png

Daca Steaua in grupele Champions League nu s-a descurcat prea bine (si era oarecum de asteptat avand in vedere cu ce echipe s-a confruntat), suprizele au venit de la Timisoara si Craiova ce au reusit cumva sa termine pe 2 grupele lor si s-au calificat in primavara, acolo unde vor intalni pe Mainz si Lyon.

UEFA-Champions-League_-Overview-Profile3cd0bbb23d4b17c7.png

UEFA-Europa-League_-Overview-Profile-3.pngUEFA-Europa-League_-Overview-Profile-2f2b3a63cc612ebaa.png

UEFA-Europa-League_-Overview-Stages.png

On 1/11/2018 at 12:22 PM, kevinluci said:

Cum sunt loturile lui Timisoara si Craiova?

Timisoara

ACS-Timioara_-Players-Senior-Squad.png

Craiova

CSU-Craiova_-Players-Senior-Squad.png

Nu par sa aiba chiar asa monstri prin echipa. Ba chiar la Craiova sunt destui jucatori din lotul actual. Cine stie cum au reusit.