Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[Ro] [Metaloglobus] - Mai exista fotbal in Bucuresti


Muttley

Recommended Posts

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Un sfarsit de sezon aproape perfect, dupa un egal cu Chindia a venit momentul decisiv, cand ne-am batut clar o contracandidata directa (Poli) si ne-am desprins un pic. Programul a fost unul destul  de usurel si ne-a permis astfel sa terminam neinvinsi. Am acumulat 70 de puncte, suficiente pentru a ocupa locul 2 (ba chiar ne-am si apropiat un pic de UTA) si drept urmare, suntem promovati in Liga I! Sibiul merge la baraj iar Poli si Calarasi mai raman un sezon in "B".

Metaloglobus-Bucureti_-Senior-Fixturesf24d6fd7fedf6ea4.png

Liga-II_-Overview-Stages.png

In Liga I Steaua a castigat campionatul, doar 1 punct in fata celor de la Dinamo, care merg insa in Europa League. Ii insotesc acolo Chiajna (se pare ca si in editia asta de FM se descurca mult mai bine decat in realitate) si ... Voluntari, care a castigat din nou Cupa Romaniei dupa o finala spectaculoasa cu acelasi Dinamo. Deci sezonul viitor o sa avem in cupele europene doua echipe din Bucuresti si doua din Ilfov. La retrogradare Sepsi si Gaz Metan cad direct, iar Iasi merge la barajul cu Sibiu. Surpriza este ca Juventus a reusit cumva sa se salveze, si deci la anul o sa avem un derby in Liga I intre... Colentina si Pantelimon (asta daca ei nu joaca tot la Ploiesti). Totusi, cand ma uit la play-out si vad acolo Viitorul, Craiova, CFR, imi dau seama ce misiune grea o sa avem la anul. 

Liga-I-Betano_-Overview-Stages.png

Liga-I-Betano_-Overview-Stages-2.png

Voluntari-v-Dinamo_-Review.png

Am fost tot sezonul acolo sus, in primele 6 locuri, si ca atare consider ca promovarea noastra este una meritata mai degraba decat norocoasa. Au fost si ceva sincope (ca eliminarea rapida din Cupa) dar per total suntem mai mult decat multumiti de cum au decurs lucrurile. Nu la fel de multumiti de numarul de spectatori care vin la meciuri, sau de facilitati noastre, dar incet incet o sa schimbam si asta. Ne asteapta un sezon viitor infinit mai greu decat acesta.

Bucur-Ciobanu_-Inbox-2.png

Un sezon incheiat cu destul premii la final: Eu am castigat managerul anului in Liga II, Madalin Martin a fost golgeterul campionatului si a iesit al doilea in ancheta celor mai buni jucatori (dupa Bogdan Burla de la UTA), iar Vladut Vlad, desi nu a prins echipa sezonului la noi a iesit al treilea cel mai bun jucator.

La nivelul echipei e clar ca Martin domina toate premiile la toate categoriile. Se vede ca am avut un nucleu de jucatori care au jucat destul de multe meciuri, am rotit foarte putin (doar 22 de jucatori utilizati tot sezonul). Probabil aici am castigat foarte mult.

Bucur-Ciobanu_-Inbox1a9da00d44e9b17c.png

Metaloglobus-Bucureti_-Players-Players.png

In final si un upgrade, destul de micut si ce vizeaza doar facilitatile noastre pentru tineri. Sunt curios daca o sa jucam tot pe stadionul nostru de 350 de locuri si in Liga I.

Bucur-Ciobanu_-Inbox-7.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

155 de fani e totusi mult pt o echipă de sector. frumos sezon, te-ai descurcat f bine. se pare ca ai nevoie de un fundas central de nivelul L1. si poate să-i prelungești contractul/împrumutul lui Pham. Ce strategie de transferuri vei aborda?

Link to comment
Share on other sites

Pham nu mai vrea, incerc cu raileanu si vladut. Strategia ar fi cateva imprumuturi si ceva jucatori liberi (dar doar in masura in care pot sa vand sau sa reziliez cu cei vechi). Nu vreau sa schimb total echipa, ci doar sa plombam pe scheletul deja existent.

Link to comment
Share on other sites

Sa incep cu vestile proaste: odata cu promovarea am pierdut afilierile cu Steaua si Astra, ceea ce probabil inseamna ca ne va fi mai greu sa ne apropiem de imprumuturi gratis de la ei. In schimb acum suntem parent cu Gloria Popesti Leordeni (un dezavantaj al modului Touch este ca nu poti sa alegi lucrurile astea). Intake-ul a fost slabut rau, cu doar 3 jucatori, din care realistic vorbind doar unul ar putea sa ne ajute la ceva si sa ajung vreun jucator important. Am incercat sa imbunantatesc stafful, dar se pare ca reputatia noastra e inca prea mica pentru a atrage nume mari.

Am reusit sa scapam de 6 jucatori care nu intrau in planurile noastre (chiar daca 3 sunt numai imprumuturi, dar la finalul sezonului le expira contractele). La capitolul veniri, dupa lupte seculare si negocieri Raileanu a acceptat sa mai vina un sezon imprumut. Tot imprumuturi au mai venit Grigore de la Dinamo, Vladoiu (CSU) si Boboc (Viitorul). Dupa cum se vede si din numele jucatorilor liberi, am incercat sa intarim mai mult defensiva, astepand un sezon in care mai mult ne vom apara.

Metaloglobus-Bucureti-II_-Squad-Players.png

Metaloglobus-Bucureti_-Transfer-History.png

Nimic insemnat in presezon, poate doar faptul ca este prea scurt. Bazandu-ne pe achizitii libere de contract avem practic doar vreo 2-3 saptamani inainte de inceperea sezonului. Ca atare, amicalele au fost doar cu echipe mici, sa castigam si ceva moral. Tot in aceasta perioada am fost anuntat ca acum putem cauta jucatori in toata Europa (din pacate noi semnam doar jucatori romani la Metaloglobus) dar si ca s-au vandut toate biletele (desi pare o veste buna, de fapt nu e, caci faptul ca vom juca pe un stadion minuscul nu ne va aduce mai nimic la capitolul incasari din bilete).

Metaloglobus-Bucureti_-Senior-Fixtures4ad1f370b6511a57.png

Bucur-Ciobanu_-Inbox-5.png

Bucur-Ciobanu_-Inbox-245d7b1f3eb87de35.png

Asteptarile conducerii pentru acest sezon sunt destul de realiste: sa incercam sa evitam retrogradarea. Eu am plusat un pic pentru un buget de salarii mai mare, si sper ca avand un lot compact si care se cunoaste bine o sa reusim asta. Nu astept mare lucru de la Cupa Romaniei, poate doar sa facem ceva bani in plus. Ca obiectiv personal, imi doresc ca derbiurile cu celelalte trei bucurestene sa fie spectaculoase si sa incepem sa construim o rivalitate cu ele. Pariorii nu ne dau mari sperante, fiind de departe considerati cea mai slaba echipa intr-o liga ce dupa cum se vede este dominata de Steaua. Un prim bug al jocului intalnit in aceasta cariera: Dinamo a cheltuit cel mai mult vara asta!

Bucur-Ciobanu_-Inbox2934a3c60e6b1078.png

Liga-I-Betano_-Overview-Season-Preview.png

Si al doilea bug-ulet, de data asta fara gluma: Am primit oferta asta! Cum sa vrea o asemenea federatie pe cineva cu profilul meu? Nu am nici macar 2 stelute reputatia. Oricum, de la cei 30.000 de euro castigati intr-un sezon la Metaloglobus as trece la 3.000.000 salariu. Nu cred ca as putea suporta socul acesta pozitiv financiar, asa ca am refuzat oferta.

Bucur-Ciobanu_-Inbox98fd75e52f6c8274.png

Bucur-Ciobanu_-Manager-Profile.png

Link to comment
Share on other sites

Un debut de sezon in Liga I cu bune si rele. Am obtinut doua victorii (cu Iasi si Steaua) si un egal (cu Juventus), iar in rest infrangeri, unele dintre ele destul de clare (precum cele cu CFR Cluj, Voluntari si Viitorul). Exact cum ne asteptam, suntem acolo jos la retrogrdare, intr-un campionat dominat de un lider surpriza.

Metaloglobus-Bucureti_-Senior-Fixtures49024aac24cd3c4d.png

Liga-I-Betano_-Overview-Profile.png

Daca va intrebati cum am reusit sa batem Steaua, raspunsul ar fi cred cu mare mare noroc. Si ne-a ajutat un pic si ca ei veneau dupa meciul cu Partizan, probabil inca euforici. De altfel, Steaua si Dinamo sunt calificate in grupele Europa League, desi realist vorbind nu cred ca au mari sanse la cum arata grupele lor. Spre finalul perioadei de transferuri a revenit si situatia un pic la normal cu Steaua cheltuind cei mai multi bani pentru transferuri.

Metaloglobus-v-Steaua_-Review.png

Partizan-v-Steaua_-Review.png

UEFA-Europa-League_-Overview-Profile-2.pngUEFA-Europa-League_-Overview-Profile.png

Bucur-Ciobanu_-Inbox49956670524476ce.png

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, fm_fan said:

FCSB de ce se cheama Steaua in jocul tau?

Pentru ca am editat eu short-name-ul la majoritatea echipelor, dupa cum se vede in clasament. Fac asta in mai toate carierele pentru ca nu imi plac numele lungi si multe FC-uri. Odata cu name fixul pentru nume reale vine si un fisier .txt cu city, club and stadium name care merge intr-un folder al jocului din program files. Cu un simplu notepad si id-ul clubului poti sa ii pui ce nume vrei tu. Sper ca am fost destul de clar, is cam obosit.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Muttley said:

Pentru ca am editat eu short-name-ul la majoritatea echipelor, dupa cum se vede in clasament. Fac asta in mai toate carierele pentru ca nu imi plac numele lungi si multe FC-uri. Odata cu name fixul pentru nume reale vine si un fisier .txt cu city, club and stadium name care merge intr-un folder al jocului din program files. Cu un simplu notepad si id-ul clubului poti sa ii pui ce nume vrei tu. Sper ca am fost destul de clar, is cam obosit.

OK, ms pentru raspuns. Eram doar curios daca folosesti vreun update pack vazand numele modificat. Nu am nimic cu FCSB/Steaua, mi-e indiferent ce denumire poarta.

Link to comment
Share on other sites

Nici nu stiu daca se putea sa mergem mai rau. Cand din sase jocuri oficiale nu obtinem decat o victorie in minutul 93 cu Botosani e semn ca jocul nostru sufera. Cumva am mai scos puncte si din niste egaluri chinuite cu Dinamo si ACS Timisoara. Datorita pauzelor generate de meciurile echipelor nationale am aranjat si ceva amicale cu echipe bucurestene, dar se pare ca nu ne-au ajutat foarte tare. Ca urmare a acestor rezultate am cazut pe loc retrogradabil, cu doar 12 puncte in 13 meciuri. 

Metaloglobus-Bucureti_-Senior-Fixtures6b24556c6b66939c.png

Liga-I-Betano_-Overview-Profile31e3205605cfb0da.png

Singurul lucru pozitiv pana acum este ca echipa noastra da Golgeterul Ligii I. Desi mica iconita de wanted care a aparut langa numele lui ma ingrijoreaza un pic pentru ca s-ar putea sa nu il putem pastra sau chairmanul sa il vand la o oferta buna. Fara golurile lui Martin nu stiu unde ne-am fi aflat acum.

Liga-I-Betano_-Stats-Player-Stats.png

P.S. La fun stuff, nu stiu ce se intampla prin ligile inferioare (jucand touch nu le am decat pe primele doua activate) dar in momentul in care cautam echipe pentru aranjat amicale am observat cum CSA Steaua a ajuns in Liga IV Tulcea iar Academia Rapid in Mehedinti. Intrebarea pe care mi-o pun este, daca ambele sunt inca in Liga a IV, cine a promovat sezonul trecut? Sigur, exista posibilitatea ca una dintre ele sa fie Campioana a Bucurestiului dar sa piarda barajul de promovare in L3. Dar totusi, banuiesc ca au niste reputatii destul de mari pentru a promova.

CSA-Steaua-Bucuresti_-Overview-Profile.png

AS-Academia-Rapid_-Overview-Profile.png

Link to comment
Share on other sites

Cele mai proaste doua luni de la inceputul carierei si pana acum,inclusiv o serie impresionanta (negativ) de 7 meciuri fara victorie. Afara din Cupa dupa o infrangere clara cu Chiajna. parea ca ne-am revenit un pic dupa victoria cu vecinii de cartier (si de suferinta) de la Colentina, dar de atunci am mai smuls doar 2 egaluri cu Iasi si Voluntari (care cumva reuseste sa fie pe primul loc). Suntem tot pe locul 13 dar distanta a crescut considerabil fata de pozitiile care asigura salvarea. Sper sa fim inspirati iarna asta si sa intoarcem cumva lucrurile in play-out. Pentru prima data de la inceputul carierei statusul managerului e insecure.

Metaloglobus-Bucureti_-Senior-Fixturesdd856207f2cfa363.png

Liga-I-Betano_-Overview-Profilebb57032ee87505ac.png

Link to comment
Share on other sites

On 13.12.2017 at 9:53 AM, Muttley said:

Nici nu stiu daca se putea sa mergem mai rau. Cand din sase jocuri oficiale nu obtinem decat o victorie in minutul 93 cu Botosani e semn ca jocul nostru sufera. Cumva am mai scos puncte si din niste egaluri chinuite cu Dinamo si ACS Timisoara. Datorita pauzelor generate de meciurile echipelor nationale am aranjat si ceva amicale cu echipe bucurestene, dar se pare ca nu ne-au ajutat foarte tare. Ca urmare a acestor rezultate am cazut pe loc retrogradabil, cu doar 12 puncte in 13 meciuri. 

Metaloglobus-Bucureti_-Senior-Fixtures6b24556c6b66939c.png

Liga-I-Betano_-Overview-Profile31e3205605cfb0da.png

Singurul lucru pozitiv pana acum este ca echipa noastra da Golgeterul Ligii I. Desi mica iconita de wanted care a aparut langa numele lui ma ingrijoreaza un pic pentru ca s-ar putea sa nu il putem pastra sau chairmanul sa il vand la o oferta buna. Fara golurile lui Martin nu stiu unde ne-am fi aflat acum.

Liga-I-Betano_-Stats-Player-Stats.png

P.S. La fun stuff, nu stiu ce se intampla prin ligile inferioare (jucand touch nu le am decat pe primele doua activate) dar in momentul in care cautam echipe pentru aranjat amicale am observat cum CSA Steaua a ajuns in Liga IV Tulcea iar Academia Rapid in Mehedinti. Intrebarea pe care mi-o pun este, daca ambele sunt inca in Liga a IV, cine a promovat sezonul trecut? Sigur, exista posibilitatea ca una dintre ele sa fie Campioana a Bucurestiului dar sa piarda barajul de promovare in L3. Dar totusi, banuiesc ca au niste reputatii destul de mari pentru a promova.

CSA-Steaua-Bucuresti_-Overview-Profile.png

AS-Academia-Rapid_-Overview-Profile.png

Un SS cu atributele lui Pancu?ar fi interesant..:p

Link to comment
Share on other sites

Si noi speram in continuare @kevinluci ... Am decis in perioada de iarna sa nu mai aduc pe nimeni la echipa, pe de o parte parca nu cred in solutii salvatoare, iar pe de alta nu vreau sa ne trezim cu prea multi pe cap daca retrogradam. Cateva amicale in care nu am impresionat, iar apoi in prima etapa de la reluare o infrangere categorica acasa cu Craiova. Cumva, desi am fost atentionat inainte ca as putea fi dat afara, am avut noroc cu jucatorii in frunte cu Martin care inca ma sustin, si am ramas la echipa si dupa infrangerea de la Timisoara. Tocmai la timp pentru doua victorii superbe acasa, festivaluri de goluri ce ne-au mai adus ceva culoare in obraji.

Metaloglobus-Bucureti_-Senior-Fixtures4e3a6465720616a2.png

Bucur-Ciobanu_-Inbox0dfc1dfced501185.png

Bucur-Ciobanu_-Inbox-287e1117d1dc96af6.png

Chiar daca suntem tot pe penultimul loc, ne-am apropiat la locul de baraj. De fapt, dupa injumatatirea punctelor din play-out suntem la doar 1 punct de Botosani si 2 de Chiajna, asa ca inca mai speram la o minune in aceste ultime 14 meciuri. In afara de Voluntari nicio surpriza in play-off.

Liga-I-Betano_-Overview-Profile9cf98b920849bc85.png

Liga-I-Betano_-Overview-Profile-2.pngLiga-I-Betano_-Overview-Profile-3.png

P.S. @cirsteamadalin723 Pancu e retras sezonul acesta si Assistant manager la Academia Rapid. Totusi nu are nicio problema sa vina la noi imediat (am facut o oferta asa la misto).

Link to comment
Share on other sites

Am inceput play-outul in forta, si am reusit sa scoatem 8 puncte din primele 4 meciuri, depasind chiar si cele mai optimiste asteptari. E adevarat ca au fost victorii si egaluri chinuite, cu coloana sonora de scrasnet de dinti, dar pana la urma conteaza ca am adunat puncte. Am mai reusit si o victorie cu Chiajna, dar spre finalul perioadei ne-am revenit cu infrangeri cu Botosani, Astra si Iasi. Ca urmare am urcat pe locul 6, cel de baraj, ba chiar avem si 3 puncte avans fata de Juventus si UTA. Situatia este insa destul de stransa, in afara de CFR Cluj si Botosani cam toate echipele pot sa iti faca griji privitoare la retrogradare.

Metaloglobus-Bucureti_-Senior-Fixtures-2.png

Liga-I-Betano_-Overview-Profile7d371d6f42ac8014.png

Nu stiu daca astea sunt vesti bune sau nu, dar pe la colturi prin Pantelimon incepe sa se discute de preluarea pachetului majoritar de actiuni, prietenul arab al lui nea' Gigi cautand sa vanda clubul. Sa speram ca macar daca nu ne pune Dumnezeu mana in cap cu vreun tycoon-takeover, macar sa ne lase in pace sa ne vedem de treaba.

Bucur-Ciobanu_-Inboxf518f81cdee34c7e.png

La capitolul lucruri ce par aiurea in FM: in play-out avem programul de mai jos, cu 4 meciuri consecutive in deplasare si apoi 4 consecutive acasa. Stiu ca cu un numar mic de echipe e destul de greu de echilibrat programul sa fie acasa-deplasare mereu, dar parca totusi 4 la rand e un pic cam mult. O sa monitorizez situatia sa vedem daca si anii urmatori apare la fel. Al doilea, dupa meciul cu Juventus am primit mesajul ca am intrat in cursa pentru Europa League. M-am uitat pe echipele din play-off si nu par sa mai fie probleme cu insolvente sau ban-uri, asa ca singura explicatie este ca astia de la goal.com au luat-o pe ulei. :) 

Metaloglobus-Bucureti_-Senior-Fixtures7e825e8637b6c8c3.png

Bucur-Ciobanu_-Inbox-2c00be5e5afd5bcc9.png

Link to comment
Share on other sites

Superb. Cam atat pot spune despre parcursul nostru de final, cu 4 victorii consencutive in meciurile de acasa ce ne-au propulsat tocmai pe locul 4 in play-out, si astfel am ramas inca un an in Liga I. Retrogradeaza in schimb UTA si Juventus, iar CSM Iasi merge la baraj cu Sepsi (pe care o sa il si castige). Promoveaza din Liga a doua Dunarea Calarasi si Gaz Metan Medias. Craiova castiga in premiera titlul si face eventul luand si cupa. In Europa League merg Steaua, Dinamo si in premiera ACS Timisoara.

Metaloglobus-Bucureti_-Senior-Fixtures3629c51ca0b307a4.png

xLiga-I-Betano_-Overview-Profilea220d93014d791a9.pngLiga-I-Betano_-Overview-Profile-21957833bdf55a659.png

Craiova-v-Steaua_-Review.png

Echipa tip a sezonului, din care se remarca bineinteles Martin (care a iesit si golgeterul campionatului, dar deocamdata nu am primit nicio oferta pentru el). Dintre jucatorii imprumutati am mai prelungit pe un an cu Grigore de la Dinamo si Boboc de la Viitor, iar Vladut va semna permanent cu noi din vara. Imbucurator ca dintre jucatorii cu multe prezente nu avem niciunul pestre 30 de ani, ceea ce inseamna ca avem un nucleu destul de tanar si de perspective. Avem ceva probleme la nivelul portarilor, ambii fiind nemultumiti, titularul ca suntem o echipa prea mica pentru el si rezerva ca nu joaca destul.

Bucur-Ciobanu_-Inbox-6.png

Metaloglobus-Bucureti_-Players-Players1c611c5ed32ea12d.png

Bucur-Ciobanu_-Inbox-3.png

Nu suntem chiar cea mai bogata echipa din Liga I, dar cu toate pierderile si veniturile am reusit sa ne mentinem undeva pe un mic plus. Cu toate ca nu prea avem bani, conducerea vrea sa construiasca un nou stadion, dar deocamdata e doar la stadiul de intentie,  nu se stie nimic concret despre el. Youth-intakeul de anul acesta nu merita nici macar un SS, am primit 6 jucatori dar niciunul cu un POt peste 3. Ne-a crescut un pic si bugetul de salarii ajungand la peste 750k anual, ceea ce inseamna ca mai e loc de adus ceva jucatori care sa completeze lotul.

Metaloglobus-Bucureti_-Finances-Summary.png

Bucur-Ciobanu_-Inbox-2-2.png

Well, s-a terminat si takeoverul si clubul are un nou patronat, dar acesta nu a investit nimic in club. In schimb, au investit in antrenor oferind un nou contract cu valabilitate de 2 ani.

Bucur-Ciobanu_-Inboxb9b62c41ae040e49.png

Bucur-Ciobanu_-Inbox-26f43f9a1f89ae86d.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Răileanu de ce nu apare în poza cu lotul? E interesant cum atacantul central e cel mai bun scorer, iar benzile sunt pasatori. Înseamna ca ai o tactică ofensivă, mai ales pentru o echipă ce se luptă la retrogradare.

Link to comment
Share on other sites

O perioada destul de intensa de vara, cu o mare vanzoleala de jucatori la club. In primul rand am schimbat complet linia de portari, cu Pap noul titular avand ca rezerve di jucatori imprumutati. De altfel, imprumuturile au fost principalul mod de a aduce jucatori valorosi la echipa, reusind cateva miscari foarte multumitoare pentru noi, cu jucatori de la Dinamo, Viitorul, Craiova sau Steaua. In privinta jucatorilor liberi am betonat postul de DR cu Barboianu si Patache, iar pe AMR sunt foarte multumit de Sendroiu. La capitolul plecari am reusit sa strangem si ceva bani de seminte, dar majoritatea au fost free. La nivel national, tot Steaua este cea mai activa, cu repatrieri de tineri de prin diaspora si vanzarea lui Nedelcu la Valencia pe 2.4 milioane.

Metaloglobus-Bucureti_-Transfer-Historybf759ffd6ead7aaf.png

Bucur-Ciobanu_-Inbox-3ea0f285cf456e9f9.png

Asteptarile conducerii nu sunt foarte mari de la noi. Doar sa ne batem iarasi la retrogradare, dar eu sunt convins ca avem un lot mult mai puternic decat anul trecut si o sa avem mai putine emotii. Cu toate acestea presa ne vede terminand ultimii, chiar si in spatele noilor promovate, dar cred ca asa e cand nu cotizam 50E la niciun ziarist de la gsp sa scrie de bine de noi. De altfel, dream-teamul Ligii 1 este un vis umed pentru nea' gigi, cu exceptia lui Nedelcearu avand doar jucatori de la Steaua.

Bucur-Ciobanu_-Inbox2679a4b0c88d43c5.png

Liga-I-Betano_-Overview-Season-Preview0159ee80928f30c3.png

Un pre-sezon aproape perfect in care nu am primit niciun gol si am avut o medie de 3 marcate pe meci. Carcotasii ar spune ca nu sunt cine stie ce echipe, si ar avea dreptate. Dar faptul ca in primele 7 meciuri de campionat avem o medie de 2.4 arata forta noastra ofensiva (iar Martin are deja 9 goluri si e iar pe primul loc in ierarhia marcatorilor). E adevarat ca avem o medie de 3 goluri primite pe meci, dar hei, sa gandim pozitiv. Atrag atentia victoria cu gol in minutul 95 cu Campiona Craiova (ce nu se regaseste ca urmare numeroaselor tururi preliminarii pe care le joaca) si meciurile spectaculoase cu Timisoara (3-5), Voluntari (3-3) si Steaua (3-6). Suntem pe locul 8 cu 10 puncte, dar putem la fel de usor sa urcam si sa coboram, de la locul 4 la 11 fiind doar 5 puncte.

Metaloglobus-Bucureti_-Senior-Fixtures25b61fd406865a8b.png

Liga-I-Betano_-Overview-Profile8429ad664676b73f.png

Prima oferta de angajare serioasa (pe cea din Germania nu o luam in calcul) vine de la Iasi chiar dupa meciul direct in care i-am infrant, dar i-am refuzat elegant.

Bucur-Ciobanu_-Inbox-21698828d266c5508.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy