Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[ROU][Dacia Unirea Brăila] Spre primul titlu din istorie...


Cdu92

Recommended Posts

Octombrie Update

dS8VIPC.png

 

OfWYyOm.png

HIdppCQ.png

Între timp am reușit să aducem un jucător liber de contract care cred eu că ne va ajuta să promovăm. Poate juca pe mai mult posturi: CM, AMC, ST și AMR sau AML cu puțin training fiindcă e deja competent acolo. Probabil că eu îl voi folosi AML - Inside Forward fiindcă acolo nu prea am soluții în afară de Ciucureanu.

Poza lui de profil face toți banii, e drept că avem nevoie și de jucători cu puțin șarm la echipă...

8gBWW5L.png

IXpCUuT.png

7WsJLOB.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 227
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur
35 minutes ago, Cdu92 said:

Poza lui de profil face toți banii, e drept că avem nevoie și de jucători cu puțin șarm la echipă...

IXpCUuT.png

Poza lui ma face sa duc mana la buzunar sa verific portofelul si celularul. :D

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, kevinluci said:

E cam cocalar, dar oricum nu prea are ce agăța la Brăila..

 

14 minutes ago, ovidiu10 said:

Poza lui ma face sa duc mana la buzunar sa verific portofelul si celularul. :D

Am râs cu voce tare din cauza voastră. :D 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Cdu92 said:

Octombrie Update

dS8VIPC.png

 

OfWYyOm.png

HIdppCQ.png

Între timp am reușit să aducem un jucător liber de contract care cred eu că ne va ajuta să promovăm. Poate juca pe mai mult posturi: CM, AMC, ST și AMR sau AML cu puțin training fiindcă e deja competent acolo. Probabil că eu îl voi folosi AML - Inside Forward fiindcă acolo nu prea am soluții în afară de Ciucureanu.

Poza lui de profil face toți banii, e drept că avem nevoie și de jucători cu puțin șarm la echipă...

8gBWW5L.png

IXpCUuT.png

7WsJLOB.png

Seniorii forumului ne pot ajuta o explicatie: cum poate la 1,69 si 60 kg sa aiba 16 la Natural Fitness? Sunt convins ca nu trebuie sa fie cat dulapul, dar nici asa somalez.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

De aici - https://community.sigames.com/manual/football-manager-2018/players-r167/

Natural Fitness

How high the player’s natural fitness is influences how well he stays fit when injured or not training. This will help to determine how quickly players recover from injury, how well they retain their physical attributes as they go past their peak, and how fast they recover between matches.

Link to comment
Share on other sites

Stagiu de pregătire

Rezultatele din acest stagiu de pregătire au fost foarte bune dar în această perioadă ne-am axat pe integrarea în cadrul echipei a noilor veniți pe care îi voi prezenta mai jos...

mHyPaHP.png

Transferuri

În această perioadă de transferuri am reușit să aducem gratis 3 jucători foarte buni pentru echipa noastră: Robert Vîlceanu, Ionuț Șerban și Dramane Konate.

Robert Vîlceanu

3UqaUeD.png

8QsCOnf.png

Ionuț Șerban

0utmn6i.png

hp8MRAz.png

Dramane Konate

VEyK3e0.png

1KB2LuU.png

Cupa României

După ce am reușit surpriza optimilor Cupei României eliminând pe FCSB, în sferturi vom întâlni o echipă mult mai accesibilă:

nIymTe0.png

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Cdu92 said:

Stagiu de pregătire

Rezultatele din acest stagiu de pregătire au fost foarte bune dar în această perioadă ne-am axat pe integrarea în cadrul echipei a noilor veniți pe care îi voi prezenta mai jos...

mHyPaHP.png

Transferuri

În această perioadă de transferuri am reușit să aducem gratis 3 jucători foarte buni pentru echipa noastră: Robert Vîlceanu, Ionuț Șerban și Dramane Konate.

Robert Vîlceanu

3UqaUeD.png

8QsCOnf.png

Ionuț Șerban

0utmn6i.png

hp8MRAz.png

Dramane Konate

VEyK3e0.png

1KB2LuU.png

Cupa României

După ce am reușit surpriza optimilor Cupei României eliminând pe FCSB, în sferturi vom întâlni o echipă mult mai accesibilă:

nIymTe0.png

 

Ionut Serban, la fel ca la absolut toate editiile anterioare, e facut foarte bine. Imi amintesc ca la 2015 il vindeam in primul sezon cu cate 3-4 mil EUR. La 2018 l-am avut titular in 4-3-3 Wide cu DM, in conditiile in care am luat vreo 4 campionate consecutive cu Dinamo, primavara EL (dupa locul 3 in grupele CL), sfert de EL, etc. Daca nu l-au stricat la Dinamo in sezoanele trecute pana acum (parca vreo 4 deja la tine) o sa fie o piesa extrem de importanta la mijloc. Un BBM care iti da minim 4 goluri pe sezon de a distanta.

Link to comment
Share on other sites

Valceanu care era dat de presa ca urmatoarea stea a fotbalului romanesc. Mare minune daca nu o sa se rateze si jucatorii astia de U19. O sa treaca mult timp pana cand o sa mai avem sanse de a juca macar un turneu de elita, mai ales ca de la U17 nu se vede nimica.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, kevinluci said:

Pe George Puia mi-l recomandă și mie scouterii. Nu știu dacă merită să-l aduc, la tine se descurcă foarte bine. Ai nevoie de vreun atacant în plus?

Pe Puia ți-l recomand și eu. E un jucător foarte bun pentru Liga a II-a. Se descurcă excelent ca DLF, AF sau Poacher.

TIYXVtT.png

IJwkz2F.png

Celălalt atacant al meu e Mădălin Becheanu. Titular prin prisma faptului că în Liga a II-a trebuie să ai în echipă 3 jucători U21.

B7mZTmt.png

Link to comment
Share on other sites

Aprilie Update

O ușoară relaxare ne influențează rezultatele din această perioadă... Mai avem 6 meciuri oficiale de disputat în acest sezon iar Liga 1 deja se vede la orizont. In aceste meciuri rămase e cuprins și returul cu Dinamo care va avea loc pe Municipalul brăilean.

PVB3zOu.png

OfWYyOm.png

P6JFuiL.png

Link to comment
Share on other sites

Facem haz de necaz și promovăm matematic în Liga 1 după o înfrângere în fața ultimei clasate. :hysterical: E drept că am folosit câțiva jucători U19...

BX5ne8w.png

YR8X5T4.png

QkyGrMp.png

Iese și brăileanul din Chipciu...

fYZKVI7.png

Sezonul viitor vom avea în sfârșit un buget de salarii decent, cel mai mare de până acum:

lSCk4z9.png

Momentan cheltuim aproape 1M € pe salarii.

22 minutes ago, Roby said:

fotbal european in sezonul viitor? :D

Fain ar fi.

Link to comment
Share on other sites

Cupa României

Părăsim această competiție cu un gust amar, dezamăgiți de faptul că meritam să jucăm finala. 

În minutul 80, Dinamo înscria golul 2 și calificarea noastră părea imposibilă. Am făcut câteva schimbări tactice prin care am mizat totul pe cartea atacului iar asta a fost inspirație pură: în min. 87 era 2-2 . Ocazii mari pe final ratate de ai mei. Puteam decide soarta calificării acolo dar vin minutele de prelungire în care fundașul nostru dreapta Anghel primește al doilea galben după ce faultează inutil la mijlocul terenului. Se termină 2-2 și intrăm în Extra-time. În inferioritate numerică reușim să marcăm chiar înainte de finalul primei reprize de prelungiri. Bucuria noastră nu avea să țină mult deoarece Dinamo egalează la 3 în minutul 110. Acesta avea să fie rezultatul final iar aventura noastră în Cupa României se termină aici. Nemeritat aș spune...

CscTkDM.png

MSRDRos.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy