Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[ROU][Dacia Unirea Brăila] Spre primul titlu din istorie...


Cdu92

Recommended Posts

Perioada de pregătire

Rezultatele contează mai puțin. Mi-a plăcut în mod special că ni se leagă jocul, probabil că omogenitatea își spune cuvântul. 

PnodpK0.png

Nu am făcut decât un singur transfer pentru prima echipă, am adus un singur om acolo unde am simțit că e nevoie și acela este Marcus Rosenfelder, prezentat un pic mai sus.

La echipa de U19 am adus 2 jucători: Alexandru Goța și Mădălin Becheanu.

Nici n-am apucat să-l transfer bine că Alex primise vreo 5 oferte de împrumut: 3 din Liga II, una din Liga III și o ofertă de la Ripensia, echipă de Liga I. Cum nu l-am luat pentru a juca la prima echipă, am acceptat toate ofertele lăsându-l pe el să-și aleagă destinația. A ales să meargă la Luceafărul Oradea, echipă de Liga a II-a. Sper să-i ajute să se salveze de la retrogradare că tare rău le merge.

FGbbabi.png

Mădălin Becheanu e un jucător recomandat de scout-erii mei. Aceștia văd în el un real talent dar eu l-am adus pentru că e peste tot ce am eu la U19 și cine știe, poate va crește frumos. La U19 se joacă, dă goluri pe bandă rulantă...

zWqyZDO.png 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 227
  • Created
  • Last Reply

Martie Update

Dezastru total! Ai mei au uitat să joace fotbal. Aceeași tactică, aceeași jucători. Pierdem ultimele 3 meciuri 4-2... Nu știu ce se întâmplă cu noi, nu ne mai regăsim...

Abia aștept să se termine odată sezonul ăsta de coșmar că de la promovare mi-am luat gândul. Mare minune să nu fiu dat afară dacă vom continua tot așa.

bv3eSTe.png

15147229978fd52bdc.jpg

loGlRwS.png

18 minutes ago, kevinluci said:

Amandoi is cam vai de ei :))

Catastrofe. :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Credeam ca vei promova, sincer. Apararea e destul de firava, acolo ai nevoie de ceva. Măzărache n-a dat 33 de goluri in toată cariera, cred :))

 Tudorie e loan sau cumparatvde Dinamo? Cât a costat Moruțan?și cine e Salvador Agra?

Link to comment
Share on other sites

Vraiste Liga 1. Top goalscorers - 19, si 12 goluri? Romera 6 PoM si locul 3 la average rating? Most distance 9,07km ? most Key passes 30 intr-un sezon intreg? La mine in Segunda B cu cifre de astea nu intri in top 20 :))). In plus, ma mira faptul ca Florinel Coman inca e la FCSB. Am inceput vreo 5 salvari diferite pana acum si in toate a plecat cel tarziu in sezonul 2.

Link to comment
Share on other sites

On 09.02.2018 at 9:20 AM, kevinluci said:

Credeam ca vei promova, sincer. Apararea e destul de firava, acolo ai nevoie de ceva. Măzărache n-a dat 33 de goluri in toată cariera, cred :))

 Tudorie e loan sau cumparatvde Dinamo? Cât a costat Moruțan?și cine e Salvador Agra?

Alexandru Tudorie

gsrTkeU.png

wgl85gm.png

Olimpiu Moruțan

DupBlRq.png

yM4GgJq.png

Salvador Agra

6YhZCIC.png

m4PKdBN.png

On 09.02.2018 at 1:42 PM, il muce said:

ia lasati haterelea! a facut cu 2 puncte mai multe vs sezonul trecut.

nu stiu, in februarie-martie ia-ti o vacanta si lasa-l pe secund :P sa se ocupe

Am să trec și peste asta,

Ce va fi, va fi...

Link to comment
Share on other sites

Start Sezon 2019/2020

Începem sezonul 2019/2020 fără ambiții prea mari, nu de alta dar e al doilea sezon când la ședința de început de an sunt nevoit să schimb discursul meu motivațional într-unul mai puțin sincer. De fiecare dată le spun jucătorilor că anul ăsta ne propunem locul 3 iar ei se supără și doar dacă schimb placa și îi "păcălesc" că ne mulțumim cu o clasare la mijlocul clasamentului își revin.

"Profit" de bugetul inexitent de transferuri și de salariile ce sunt pe minus și fac un singur transfer: Mediop Ndiaye.

d3tSUez.png

Omul e idol la Timișoara. A fost golgheterul echipei în Liga IV, Liga III și în Liga II în sezonul 2017/2018 cu 28 goluri marcate în 35 de meciuri. Cele 28 de goluri au contribuit decisiv la calificarea Ripensiei în Liga I, acolo unde Mediop nu a prins nici măcar 1 minut. Clar, cei de acolo au fost nedrepți cu el nedându-i nici măcar o șansă în Liga I (sezonul 2018/2019). Acum Ripensia a retrogradat în Liga a II-a iar Mediop abia așteaptă să le dea un hattrick. :P

Alte transferuri nu am mai făcut, voi încerca să promovez tineri, mai ales că sunt presat și de regula cu 3 jucători U21 în 11-le de start.

Cei 5 jucători U21 care vor prinde minute sezonul acesta sunt: Ciucureanu, Suciu, Goța, Becheanu și Puia.

jLsseIP.png

CFIDDK5.png

s0Wqx9C.png

P620dkX.png

ulfJs97.png

Rezultate meciuri amicale

9bceb8u.png

Link to comment
Share on other sites

Avand in vedere ca trebuie sa te bazezi mult pe tineri si sa ii cresti, te sfatuiesc sa nu faci rabat la coaching. In experienta mea, o echipa buna de antrenori face minuni la tineri si iti salveaza sezoanele viitoare. Recunosc ca nu am jucat in ligile inferioare din RO, insa am jucat in L3 din Spania si L4 din UK si de fiecare data am reusit sa imi fac echipa bestiala de pusti. De exemplu acum, am luat Santander din L3 Spania, am promovat cu 3 pusti U18 in prima echipa si inca 2 U21, iar acum sunt pe loc de baraj in L2 cu aceiasi copii: unul de 16 ani (vreo 18 goluri in vreo 24 de etape), 2 de 18 ani si inca vreo 2 de 20. Secretul: am vandut jucatori ca sa eliberez buget pt antrenori (incepusem cu 0 pt transferuri, depasire de vreo 20% la bugetul de salarii si datorii de 10 mil EUR platibili in 2 ani) si am defilat cu copii. In plus, pentru aproape toti copii astia am oferte din Primera.

Link to comment
Share on other sites

Imi place salvarea ta si o urmaresc cu interes. Voiam doar sa-ti zic ca are dreptate ElMagnifico. Daca iti faci o echipa buna de antrenori si scouteri, ai mari sanse sa-ti faci echipa buna. Eu cum crezi ca am ajuns cu Viitorul Ianca din L4 in L1 sa castig campionatul si sa ajung in CL. Ai niste tineri destul de buni. Poti sa te uiti la salvarea mea sa vezi ce jucatori mi-au gasit scouterii mei. Eu in punctele cheie din tactica mea aduc jucatori cu o experienta mai mare. Faza cu axul central este adevarata. Imi aduc cel putin un atacat bun, un mijlocas, un fundas central cu experienta si neaparat un portar cu reflexe. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy