Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[ROU][Dacia Unirea Brăila] Spre primul titlu din istorie...


Cdu92

Recommended Posts

  • Replies 227
  • Created
  • Last Reply
4 minutes ago, kevinluci said:

Păi din L1 nu se mai retrogradează? :)) aceleași echipe

Dunărea Călărași și Ripensia sunt echipele care au venit din Liga I. 

CSM Poli Iași și Juventus București sunt echipele care au promovat în Liga I.

Hopa...

I5WGUef.png

Link to comment
Share on other sites

Încă un transfer realizat:

nKbZjKv.png

Cine e Goța? Unul dintre cei mai slabi fundași ai mei dar l-am tot titularizat din cauza regulei U21. :) 

N-aveam de gând să-l vând dar titularizarea i-a adus impresii și omul își dorea un salariu de domeniul SF. Nu i-am putut da cât a cerut așa că s-a supărat și a cerut să plece... 

ISQDsfS.png

F6EX5A8.png

Link to comment
Share on other sites

Martie Update

Iată că am reușit să depășim acea perioadă neagră de după pauza competițională din iarnă. Sperăm ca acesta să fie anul nostru și să reușim mult așteptata promovare.

QNUB59b.png

15147229978fd52bdc.jpg

Campionatul e foarte strâns...o singură înfrângere ne poate arunca pe locul 4. Locurile 5 și 6 stau și ele la pândă... se poate întâmpla orice.

După părerea mea și locul 10 are șanse la Playoff.

uVpYdQq.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, yonutz said:

hai ca poti anul asta,in asteptarea patchului 18.3 am inceput o salvare pe fm touch si dupa pauza de iarna braila e neinvinsa in 22 meciuri :))

O duc bine.

4 hours ago, kevinluci said:

Si eu cred ca vei promova anul asta.

Doamne ajuta! :)

1 hour ago, alexey92 said:

OFF TOPIC : Stiti cumva de ce nu ne apar logourile echipelor desi le avem in pack? Otelul,Farul etc :D

Pentru ca sunt echipe noi si au alt ID? Nu stiu, o sa verific...

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Neoh said:

Pentru ca nu ai pachetul complet de logouri. Mie imi apar toate logourile care nu le ai tu. Si speram, dupa ce revine Kremmen sa mai avem inca o multime.

Atat eu cat si @alexey92 avem in folder logo-urile echipelor Farul, Otelul, etc. Problema e ca nu apar in joc. Nu am reusit sa ajung la pc sa vad care-i problema...

Link to comment
Share on other sites

Nu. E un pack pe care l-am descărcat de pe Sortitoutsi. Am găsit problema. ID-ul echipei din joc nu corespunde cu cel al logo-ului. 

veixeNd.png

Eu am rezolvat problema redenumind logo-ul și generând un nou fișier Config cu ajutorul programului fmXML_v0.3 .

Sau, mult mai ușor, descărcați acest Pack+ Update-ul și nu mai aveți nici o problemă.

Link to comment
Share on other sites

Am facut marea greseala sa imi amintesc de forumul asta pe care il frecventam “cu placere” *avand o varsta frageda foloseam excesiv fraza asta *citesc cu placere* la story-uri😂 poate mai sunt baietii de prin garda veche si isi amintesc.

Spun greseala pentru ca nu am mai jucat jocul de ceva timp si o sa mai dureze cam 1-2 saptamani pana cand o sa reusesc, iar citind ce ai postat tu, nu mi-a facut deloc bine, am un chef maxim de joaca🤣

Felicitari pentru ce ai realizat pana acum la echipa si astept noi update-uri. Multa bafta!

Link to comment
Share on other sites

Noul patron mi-a oferit prelungirea contractului. Eu mă bucur că am reușit să-l conving să mărească bugetul de salarii, că până acum tot pe minus eram...

g2Sj6L8.png

3 hours ago, robylfc said:

Am facut marea greseala sa imi amintesc de forumul asta pe care il frecventam “cu placere” *avand o varsta frageda foloseam excesiv fraza asta *citesc cu placere* la story-uri😂 poate mai sunt baietii de prin garda veche si isi amintesc.

Spun greseala pentru ca nu am mai jucat jocul de ceva timp si o sa mai dureze cam 1-2 saptamani pana cand o sa reusesc, iar citind ce ai postat tu, nu mi-a facut deloc bine, am un chef maxim de joaca🤣

Felicitari pentru ce ai realizat pana acum la echipa si astept noi update-uri. Multa bafta!

Bine ai revenit! 

Link to comment
Share on other sites

Aprilie Update

O lună nu tocmai reușită, în ultima perioadă echipa mi-a dat impresia că nu vrea să mai joace ceea ce le cer. Parcă nu vor să promovăm, mă enervează la maxim când nu respectă instrucțiunile și joacă cum vor ei. Tacticile sunt aceleași, team-talk-ul cică îi motivează... În ultimul meci am jucat pe contra-atac doar ca să nu mai iau goluri, noroc că am reușit să marcăm.

BVa5wBs.png

15147229978fd52bdc.jpg

Profităm de faptul că și celelalte contra-candidate n-au avut un parcurs mai bun ca al nostru și rămânem acolo sus să ne batem la promovare. Lupta e foarte strânsă, mă aștept ca ai mei să-mi facă vreo manevră și nici anul ăsta să nu promovăm...

MpRsoIk.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, robylfc said:

Incearca sa modifici tactica in functie de adversar. Bafta multa!

Crede-mă că o adaptez în funcție de adversar. Am 3 tactici pe care le folosesc. 

1 hour ago, il muce said:

foarte stransa situatia sezonul asta. adica primul loc are 10 infrangeri ?!?!?

E nebunie. :) Se poate întâmpla orice...

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce sa zic, inca n-am apucat sa joc dar cu siguranta in ligiile inferioare o sa incep... ce voiam sa spun e ca de obicei eu incercam sa imi betonez apararea si daca jucam cu flancuri sa incerc sa aduc jucatori cu viteza cat mai mare. La nivelul asta pot face diferenta...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy