Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[ROU][Dacia Unirea Brăila] Spre primul titlu din istorie...


Cdu92

Recommended Posts

T3ndv7e.png

Prima mea carieră din FM18 începe în orașul meu natal, Brăila. Dacia Brăila a luat ființă în 1919 și a purtat acest nume până în 1928 atunci când a fuzionat cu o altă echipă locală: Unirea Brăila; astfel s-a ajuns la denumirea actuală: Dacia Unirea Brăila.

TXineaw.png

Facilități:

OgrQM3t.png

Stadion: Municipal 

Capacitate: 20.154 locuri (7.000 scaune)

rTFfPrn.jpg

Palmares:

Național

Liga I - 7 prezențe
        Liga II - locul 1 de 3 ori
         Liga III - locul 1 de 3 ori
                           Cupa României - Finalistă în 1993

Internațional

Cupa Balcanică - Semi-finalistă în 1993

Echipament:

X4Enk7G.pngX6jx2iD.png

    Acasă                                                  Deplasare

Lotul echipei:

GYsnaqu.pngFzmqMEY.png

Căpitan: Sorin Frunză

gD9sXjj.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 227
  • Created
  • Last Reply

Obiectivele acestei cariere le voi prezenta mai jos:

  • promovarea în Liga I
  • câștigarea Cupei României;
  • câștigarea Ligii I;
  • modernizarea condițiilor de antrenament;
  • modernizarea academiei;
  • modernizarea stadionului sau construirea unui stadion nou;
  • accederea în grupele EL sau UCL;
  • câștigarea EL sau UCL.
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DragosBox said:

Mult noroc în continuare! Mai ales în Europa. Mereu mi s-a părut monumental de greu să joci doar cu români acolo. 

 

6 minutes ago, Raulic said:

Bafta :D

E greu sa joci doar cu romani, mai ales in Europa, nu vine nimic din spate :(

 

Mulțumesc! Încercăm...

Link to comment
Share on other sites

Succes in cariera cu Braila. Nu stiu daca ai vazut, dar eu am inceput cu Ianca din liga 4 si acum sunt pe primul loc in liga 3 cu sanse mari de promovare in 2. Deja sunt doua cariere cu echipe din Braila. :P La mine, Braila e pe 2 in liga 2 si mai mult ca sigur va promova anul asta, adica al doilea an de cand am inceput.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Neoh said:

Succes in cariera cu Braila. Nu stiu daca ai vazut, dar eu am inceput cu Ianca din liga 4 si acum sunt pe primul loc in liga 3 cu sanse mari de promovare in 2. Deja sunt doua cariere cu echipe din Braila. :P La mine, Braila e pe 2 in liga 2 si mai mult ca sigur va promova anul asta, adica al doilea an de cand am inceput.

Mulțumesc la fel! Îți urmăresc cariera, sunt sigur că vei promova în Liga II. Eu în fiecare an încep prima carieră cu Dacia Unirea apoi voi încerca și eu un challenge în Liga IV.

Link to comment
Share on other sites

Amicale Pre-sezon

În această perioadă de pregătire am testat vreo 3 tactici și mai mulți jucători tineri pe care mă voi baza în sezonul viitor. Rezultatele m-au interesat mai puțin, concentrându-mi atenția pe lucruri mult mai importante... Am lăsat meciurile să se desfășoare în Full Match pentru a vedea cât mai bine dacă jocul echipei se desfășoară așa cum îmi doresc.

rjTraD3.png

 

Competition Expectation

nWyslM7.png

Obiectivele impuse de conducere sunt realizabile din punctul meu de vedere. Cred că vom reuși fără probleme să le îndeplinim și de ce nu, să le depășim.

Stăm destul de rău din punct de vedere financiar deși n-am făcut nici un transfer(de unde bani de salarii?) dar prin rezultatele noastre viitoare sper să ne redresăm.

t5S7GJb.png

Perioada de pregătire e gata și urmează primul meci oficial în deplasare la Luceafărul Oradea. Luna august va fi o lună foarte grea pentru noi deoarece vom avea de disputat 6 partide oficiale în 3 săptămâni...

Link to comment
Share on other sites

UPDATE Martie 2018

uXUFNqm.png

Cu o singură victorie în ultimele 8 etape, e greu să mai emitem pretenții la promovare. Din păcate n-am reușit să ținem pasul cu celelalte echipe din fruntea clasamentului.

Pe la jumătatea lunii martie, după un Team Meeting, am decis să schimb tactica din 4-3-3 în 4-2-3-1 cu 3 AMC. Mi s-a părut că dă roade această schimbare după un egal reușit în deplasare la Satu Mare și mai ales după victoria de pe teren propriu în fața ocupantei locului 2 în clasament, Dunărea Călărași. Dar a venit meciul cu UTA Arad... Acest meci mi-a adus aminte de perioada neagră de la începutului lunii; meciuri în care dominăm dar nu reușim să marcăm:

wQBWsyi.png

CLASAMENT LIGA II (Martie 2018)

URjBfab.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

UPDATE Aprilie 2018

6phiG2T.png

CLASAMENT Liga II

bJkErj0.png

Ultimele 5 etape vor fi decisive pentru noi. Echipa nu merge așa cum îmi doresc, nu avem constanță în joc iar din cauza asta cred că vom mai rămâne cel puțin încă un an în Liga II. Totul depinde de rezultatele ce le vom obține împotriva ASA-ului și Hermannstadt-ului...

On 01.12.2017 at 12:20 PM, kevinluci said:

nu-i pierdut totul, mai sunt sanse. mai sunt 9-10 etape, deci orice e posibil. Succes!

 

E greu, nu avem constanță...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

CRITICAL UPDATE (Mai 2018)

Deși m-am obișnuit să postez update-uri la sfârșitul fiecărei luni, de data aceasta vin cu un update înainte de ultima etapă a campionatului. 

Parcursul foarte bun pe care l-am avut în această lună ne-a băgat din nou în cărțile calificării pentru Liga I și am obținut primul Manager of the Month award.

ldtLNlW.png

UpnNOUk.png

Clasament Liga II

6SboJCG.png

Ultima etapă

mkz4OsF.png

Înainte de ultima etapă am primit și câteva vești rele... Unul dintre cei mai importanți jucători, Ionuț Rada, s-a accidentat și va lipsi 7-8 luni.

6ByuY68.png

Ivan, Frunză și Olenic se vor retrage la sfârșitul acestui sezon.

1tK5xtI.png

wkXcx9r.png

XrKE4o1.png

 

Link to comment
Share on other sites

UPDATE Ultima etapă

Băieții mei s-au descurcat foarte bine în ultima etapă din acest campionat. N-aveam nici o altă variantă în afară de cele 3 puncte.

Cd3C3G7.png

Clasament Final ( sezon 2017/2018)

PQ6D094.png

Locul 3 din campionat ne-a adus față în față cu Sepsi OSK, echipă cu care vom disputa 2 meciuri de baraj pentru accederea în prima ligă. 

3kSO4Va.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy