Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Activator L4-L7 pentru FM 2018


il muce

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Am început eu cu FCSB, cu activatorul inclus, am preluat și tineretul și echipa a 2-a. O sa fiu și eu atent la Liga a III-a, sa vad ce și cum.

Sent from my BV7000 PRO using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur
3 minutes ago, Ita said:

Am început eu cu FCSB, cu activatorul inclus, am preluat și tineretul și echipa a 2-a. O sa fiu și eu atent la Liga a III-a, sa vad ce și cum.

Sent from my BV7000 PRO using Tapatalk
 

Sunt curios daca contorizeaza meciurile la L3, pentru satelitii echipelor din primele 2 ligi.

Fara activator, era un bug si jucatorilor de la sateliti nu le aparea la stats ca ar juca vreun meci in sezon (desi Liga 3 se simula in background).

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
34 minutes ago, ovidiu10 said:

Sunt curios daca contorizeaza meciurile la L3, pentru satelitii echipelor din primele 2 ligi.

Fara activator, era un bug si jucatorilor de la sateliti nu le aparea la stats ca ar juca vreun meci in sezon (desi Liga 3 se simula in background).

Le contorizeaza :)

qodquc8.jpg

aXWwGiB.jpg

Azi termin primul sezon cu activatorul, sa vedem ce se intampla ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Asta a fost play-off-ul de promovare in L3:

Qt9MiAU.jpg

Parca in realitate, echipele se cupleaza pe criterii regionale nu ? Nu stiu daca se poate reproduce in joc.

 

Numarul de echipe din seriile din L3 nu s-a schimbat, dar cred ca s-au impartit bine pe regiuni din ce am vazut eu ...

  • Braila II in seria unde era Metalosport Galati
  • Foresta picata din L2 in serie cu Aerostar Bacau 
  • Academia Rapid in serie cu FCSB II, la fel si Clinceni picata din L2
  • Balotesti picata din L2 in serie cu Tunari ... aici a venit si SR Brasov, desi ii era mai bine in Seria I cu Harman
  • FC U Craiova a mers in seria unde era CS U Craiova II
  • Progresul Dumbravita a mers in serie cu echipele din Salaj si Cluj
Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
9 hours ago, Raulic said:

Asta a fost play-off-ul de promovare in L3:

Parca in realitate, echipele se cupleaza pe criterii regionale nu ? Nu stiu daca se poate reproduce in joc.

Nu cred ca e posibil cu editorul pe care il avem noi la dispozitie.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

cu advanced rules se poate face cuplare pe regiuni la play-off (daca echipele care ajung la baraj au setat un stadion/oras in editor care sa aiba lat&long setate), cu editorul normal nu. o sa ramana asa.

numarul de echipe din seriile L3 nu variaza la acest moment. la urmatoarea versiune o sa-l fac sa varieze, se poate face cu editorul normal si in functie de ce echipe se mai retrag din L3, daca seriile vor fi dezechilibrate, voi aplica setarea asta. trebuie testat un pic mai mult dar nu e complicat.

Link to comment
Share on other sites

Sincer, mie imi place ca pot pica cu orice castigatoare si nu pe regiuni. :) Pana acum, activatorul merge brici, n-am vazut nicio problema. Singura chestie care mi-ar fi placut sa se intample e sa nu mai fie dezechilibrate seriile dupa primul sezon. Adica ori sa aiba 16 toate, ori 14 toate. Nu stiu daca se poate face asta, dar in jocul normal, am vazut ca merge. Parca la 2016 era liga 2 cu 16-17 echipe si dupa primul sezon a revenit la 20. Sper sa nu gresesc, dar stiu sigur ca am vazut in jocul original asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
45 minutes ago, Neoh said:

Sincer, mie imi place ca pot pica cu orice castigatoare si nu pe regiuni. :) Pana acum, activatorul merge brici, n-am vazut nicio problema. Singura chestie care mi-ar fi placut sa se intample e sa nu mai fie dezechilibrate seriile dupa primul sezon. Adica ori sa aiba 16 toate, ori 14 toate. Nu stiu daca se poate face asta, dar in jocul normal, am vazut ca merge. Parca la 2016 era liga 2 cu 16-17 echipe si dupa primul sezon a revenit la 20. Sper sa nu gresesc, dar stiu sigur ca am vazut in jocul original asa ceva.

Asa e. In jocul "original" se face prin cod scris de programatorii de la SI :D In editor nu stiu daca e posibil/cat de usor este de facut asta...

Link to comment
Share on other sites

Salut ...daca aveti nevoie de informati pentru liga 4 si 5 Bucuresti , va stau la dispozitie :) sunt jucator in liga 5 -ACS Sport Team - si suporter al Academiei Rapid :D , asa ca pot sa va ajut cu informati de la echipe mai mici am prieteni care sunt si ei jucatori prin aceste divizii. O zi buna

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

La sfarsitul sezonului 17/18 Comuna Recea si Viitorul Ghimbav au retrogradat din L3, dar au fost repartizate in ligi judetene gresite:

I2bEBWK.jpg

KHWMca9.jpg

 

Banuieste cineva cauza ? Din ce m-am uitat sunt singurele echipe retrogradate care au patit asta.

O sa verific situatia si la sfarsitul sezonului 18/19.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Comuna Recea, precum si toate echipele din MM au setat la level 4 ori Romanian Fourth League Maramureş North ori South, in timp ce in activator a ramas doar Romanian Fourth League Maramureş. @il muce ar trebui umblat la regional divisions la cluburile din MM si pus Romanian Fourth League Maramureş la toate.

Acelasi lucru si la Progresul Dumbravita.

recea.PNG

La Ghimbav si Borcea e ciudat...totul pare in regula in db.

ghimbav.PNGborcea.PNG

La CNP Timisoara am cerut asta si zic ei ca s-a implementat: sa nu conteze rezultatele lor in clasament, nu pot promova/retrograda/nu participa in Cupa Romaniei.

cnp.PNG

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
19 hours ago, Raulic said:

La sfarsitul sezonului 18/19 au retrogradat in Liga IV Timis. In ambele sezoane meciurile lor au contat in clasament, daca nu ma insel.

Poate fi si de la activator sa fi suprascris ce era setat in DB.

Dap...atata timp cat L3 nu este oficial in joc, nu are rost sa ii intreb ceva, ca raspunsul va fi sigur: Nu. :D

Macar au facut sa nu promoveze in L2. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy