Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Buguri FM18


Mihai

Recommended Posts

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur
55 minutes ago, rossonero09 said:

Alexandru Aldea, FCSB II, despre care s-a tot scris că nu este lăsat să se antreneze şi nici nu vor să îl elibereze, are clauză de 20 de milioane. Mai este de actualitate? 

Daca o are in contract si inca nu a terminat contractul cu FCSB, cu siguranta este inca activa.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Raulic said:

Cred ca trebuie sa se remarce jucatorii cu adevarat. Eu am primit oferte pe Dennis Man, Alibec si Benzar, si pe Tanase l-am dat ca e treaba aia cu accidentarile ..

  • Man era golgheterul echipei dupa jumatate de sezon, debutat la nationala mare si echipa calificata in grupele CL + PA si cred ca m-a fraierit Tottenham, ca mi l-a cumparat inainte sa joc cu ei in primavara europeana :D 
  • Alibec a iesit golgheterul campionatului + Team of the Season + selectii la nationala.
  • Benzar - team of the season si titular la nationala.

Cumva e ca in realitate, degeaba vrea Dinamo sa il vanda pe Stelu Filip daca nu joaca in Europa si nu mai prinde nici nationala ..

Am primit oferte si pe Coman, la fel, cam titular de drept la mine pe stanga si debutat la nationala mare dar erau echipe no-name. Astept sa prinda si el o jumatate de sezon mai buna.

 

P.S: nu erau sumele visate de Gigi. Nu am obtinut vreo suma mai mare de 5 milioane de euro.

Cam pe acolo au fost si performantele lor in salvarea mea. 

Alibec, undeva la 30 de goluri in Liga I, juca la nationala, pauza oferte.

Man, de departe cel mai bun jucator al echipei, goluri si pase decisive, creste frumos, pauza oferte.

Benzar, constant bun, titular la nationala, pauza oferte. 

@ovidiu10Stiu ca nu e treaba ta, dar poate verifici si tu.

Diferenta fata de 2017, pe care am vazut-o eu, este ca atunci cand primesti rapoarte privind jucatorii, iti estimeaza si o suma cu care ar putea fi cumparat. Daca la FM17 existau acele estimari, aici vad doar ”doesnt want to sell”. Probabil de aici si reticenta de a veni oferte, e din nou ceva ce tine de cod.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Just now, OutOfMyMind said:

Probabil de aici si reticenta de a veni oferte, e din nou ceva ce tine de cod.

:rolleyes: Asta este raspunsul corect. Sigur dupa ce o sa ii bombardeze cu plangeri in 18.2 vor muta un slider mai la dreapta si vor exista mai multe oferte/vanzari.

Posibil ca totul sa se traga de la tranferul lui Neymar. Dupa acel transfer am auzit ca au tot umblat la cod, legat de transferuri...acum nu stiu ce au modificat pe acolo, dar cu siguranta au ars vreo siguranta :))

Link to comment
Share on other sites

Un mic bug dar enervant. E deja al doilea jucator care se plange ca nu l-am inregistrat pentru preliminariile UCL. Primul a fost Coman si acum Man. Si au moralul amandoi la pamant, extremely poor. Dar la naiba, amandoi sunt under 20 si oricum joaca. Cum le explic asta?

Capture.JPG

Pfoai ! E suparata toata echipa acum ca nu l-am selectionat pe Man.

Scuze de dublu post, nu am reusit sa editez celalalt comentariu.

Capture1.JPG

Link to comment
Share on other sites

 

Nu fiti rai cu mine :) nu stiu care sunt regulile. Nu ma uit la fotbal si ultimul FM jucat a fost 2016.

Deci sa o iau asa. In primul meci din preliminariile Ucl nu am selectat nici un jucator sub 20 si am jucat cu Coman chiar daca s-a plans ca nu a fost inregistrat.

Acum, in turul urmator la fel, nu am selectionat nici unul sub 20 doar ca s-a plans Man. Dar acum scrie ca sub 20 de nu trebuie inregistrati daca au 2 ani la club! Deci nu am putut juca nici cu Coman nici cu Man ca nu au 2 ani la fcsb.

So... Nu stiu daca e bug sau asa sunt regulile. Dar totusi difera la fiecare tur preliminar?

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
1 hour ago, Emil86 said:

a mai patit cineva asa? Deja e a doua oara si devine enervant sa pierzi tot ce ai jucat...

 

39 minutes ago, halandala said:

Eu am in continuare aceeasi problema cu freeze/ stagging si din ce vad pe forum sunt cativa care se tot plang de aceeasi chestie:) Chiar sunt curios daca si cand voi putea juca si eu jocul:))

Va recomand sa deschideti topicuri noi sau sa postati in cele deja existente de pe siteul oficial SI, in Football Manager 2018 Bugs Forum --> Crashes and Technical Issues PC

https://community.sigames.com/forum/583-crashes-and-technical-issues-pc/

Aici, maxim, ne putem plange pe umarul celuilalt :D Nu prea putem rezolva bugurile de genul. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
On 11.11.2017 at 10:52 PM, offside said:

Nu fiti rai cu mine :) nu stiu care sunt regulile. Nu ma uit la fotbal si ultimul FM jucat a fost 2016.

Deci sa o iau asa. In primul meci din preliminariile Ucl nu am selectat nici un jucator sub 20 si am jucat cu Coman chiar daca s-a plans ca nu a fost inregistrat.

Acum, in turul urmator la fel, nu am selectionat nici unul sub 20 doar ca s-a plans Man. Dar acum scrie ca sub 20 de nu trebuie inregistrati daca au 2 ani la club! Deci nu am putut juca nici cu Coman nici cu Man ca nu au 2 ani la fcsb.

So... Nu stiu daca e bug sau asa sunt regulile. Dar totusi difera la fiecare tur preliminar?

Asa e regula, nu est nici un bug. Un jucator U21, poate juca in UCL/EL si neinregistrat, DACA se afla in al treilea sezon la acel club. Altfel poate juca doar daca il inregistrezi. 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
8 hours ago, Tibi said:

Si la mine in salvare Ilie Dumitrescu s-a dus la Club America si apoi s-a transferat la Atlante. Ciudat.

Si l-a mai luat si pe Belodedici :))

Altfel, intr-o nota mai serioasa :D am mai intalnit asta si in varianta beta a FM18. Nu stiu cat de bug este:

1. apare destul de rar (gen 1 din 20 de jocuri) - poate fi pus pe seama randomului;

2. campionatul Mexicului este al 7-lea in lume, in database, inaintea Potugaliei, Turciei, Belgiei, Olandei...inca o posibila explicatie de ce jucatorii romani aleg echipe din Mexic in FM18.

Daca considerati total nerealiste aceste transferuri si daca mai sunt si alte exemple, din alte salvari, pot cere sa blocheze transferurile intre Romania si Mexic (e cam drastic, dar util). :)

 

Capture.PNG

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cum naiba sunt pe locul 7 in lume ? lol :D

Pai asa se explica, pleci din Belgia in Mexic, teoretic pleci la mai bine. Si de ce sa mergi de la rezerva in Anglia  in Rusia, Turcia, Portugalia sau Grecia cand poti ajunge in Mexic .. uuh :wub:

Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa nu ceri, e prea drastic, nu e ceva imposibil.

Altfel, problema stadionului la Dinamo e chiar interesanta. Echipa se muta pe National Arena, dupa care apare ca stadionul apartine clubului. :) Nu mai plateste chirie, ba inca si primeste. FCSB imi da 500k pe an. :) In plus, mi se pare ciudat ca in fiecare luna aproape imi intra in conturi peste un milion de euro la "Others". Probabil tot din chirii primite de pe urma National Arena.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy