Jump to content
ovidiu10

FM19 - Romania Cut Out Player Faces

Recommended Posts

@ovidiu10 vad ca ultimul tau post e pe 8, pe Susie a aparut azi ultimul update. Ai inclus si munca ta de aici, sau trebuie sa downloadam/instalam packurile individual?

Just now, Ita said:

@ovidiu10 vad ca ultimul tau post e pe 8, pe Susie a aparut azi ultimul update. Ai inclus si munca ta de aici, sau trebuie sa downloadam/instalam packurile individual?

E inclus tot ce am postat aici in torrentul de pe sortitoutsi. :)

On 11/5/2017 at 6:21 PM, aurelian07 said:

salutare ovidiu10 , pentru Viitorul poti sa faci un update . Multumesc

E de cateva saptamani work in progress, dar nu gasesc timpul necesar sa il termin... :(

Capture.PNG

31 minutes ago, ovidiu10 said:

E de cateva saptamani work in progress, dar nu gasesc timpul necesar sa il termin... :(

Capture.PNG

On 11/5/2017 at 6:21 PM, aurelian07 said:

salutare ovidiu10 , pentru Viitorul poti sa faci un update . Multumesc

Am eu ceva la care am lucrat de ceva timp: https://mega.nz/#!6RoRzT4R!KOfBkFAlKKpof4EyusRwJ7A9GAmmKeXCdTWxRTropU8

Asta pana scoate Ovidiu packul lui :)

FC Viitorul 17/18 - 47 images

XNwJwr96GXE9N1jmbzFL4g7i7zi4QkhF.pngny2EeRFuL02c4gAZ18PpAnHTHDzFBybk.pngTPV5V4KizJpnU5J778LuIa8BU45AyFlA.png

DOWNLOAD

DOWNLOAD

*din pacate proiectul o sa intre intr-o mare pauza, din cauza faptului ca a inceput researchul pentru updateul din primavara si nu ma pot imparti pe atatea fronturi.

Am vreo 2.000 de imagini care asteapta sa fie prelucrate. Daca cineva e dornic sa invete sa le faca, ma pot oferi sa arat. Nu dureaza mult sa inveti, ai nevoie de 2 programe (Adobe Photoshop + Vertus Fluid Mask), ceva timp liber si multa practica. Dar la imaginile cu fundal transparent (sau monocolor) este chiar foarte simplu si nu dureaza mai mult de 2 minute la o imagine...

Un tutorial facut de mine acum 5 ani, dar care este inca actual.

Capture.PNG

Salut, fete pentru Andrei Vlad, Screciu, Morutan, Cicaldau, Andrei Ciobanu, Ricardo Farcas, Alex Pascanu, Robert Moldoveanu sau Markovic unde pot sa gasesc?

10 minutes ago, Andreyyy86 said:

Salut, fete pentru Andrei Vlad, Screciu, Morutan, Cicaldau, Andrei Ciobanu, Ricardo Farcas, Alex Pascanu, Robert Moldoveanu sau Markovic unde pot sa gasesc?

Cam nicaieri. :) Daca nu sunt in https://sortitoutsi.net/graphics/style/1/cut-out-player-faces, insemana ca nu au fost facute.

Din pacate, timpul si researchul nu prea imi mai permit sa ma ocup de fetele de cutout. Solutia ar fi daca as gasi cativa voluntari pe aici pe forum, dipusi sa invete cum se face (nu-i deloc greu)...Ma ofer sa le dau tutoriale, imagini etc, tot suportul meu.

Revin cu mesajul de mai jos :D

Am vreo 2.000 de imagini care asteapta sa fie prelucrate. Daca cineva e dornic sa invete sa le faca, ma pot oferi sa arat. Nu dureaza mult sa inveti, ai nevoie de 2 programe (Adobe Photoshop + Vertus Fluid Mask), ceva timp liber si multa practica. Dar la imaginile cu fundal transparent (sau monocolor) este chiar foarte simplu si nu dureaza mai mult de 2 minute la o imagine...

Acum trag si instalez Adobe Photoshop si Vertus Fluid Mask. Planuiesc sa le invat prelucrand cat pot din pozele tale. Iti voi urmari tutorialul, cum pot lua pozele neprelucrate?

1 hour ago, Ita said:

Acum trag si instalez Adobe Photoshop si Vertus Fluid Mask. Planuiesc sa le invat prelucrand cat pot din pozele tale. Iti voi urmari tutorialul, cum pot lua pozele neprelucrate?

Yuhuu! Great! Nu e mare scofala...in cateva zile o sa te obinuiesti cu ambele programe (Photoshop + Vertus Mask). Daca mai ai intrebari sunt la dispozitie. Iti pot trimite si niste fisiere actions ca sa nu mai pierzi vremea sa faci manual toate operatiunile (rezise, crop etc). Am niste actions si doar apesi F2, F3, F4 si ti le aduce la dimensiunile care trebuie: 180x180 pixeli.

Pentru poze neprelucrate exista colectia mea cu peste 1900 de imagini care stau la rand sa fie prelucrate. Acum tocmai faceam o recapitulare la toate imaginile de pe lpf.ro sa vad ce mai lipseste din pack si sa fac un update la Liga 1. Orice intrebari ai, aici sunt. :)

1.PNG

Later edit: fisierul cu imagini neprelucrate are cam 1.3 GB, daca ai un cont de Drobox ii pot da share. Si daca nu ai, lasa-mi pe privat o adresa de mail si iti dau un invite.

In continuare se va ocupa de facepack-ul cut-out @BogdanCH98! Bine ai venit pe forum si in Graphics Team FMRo! :)

In perioada urmatoare vom posta mai multe update-uri aici pe forum, precum si pe sortitoutsi, pentru Megapackul lor. Si in cateva luni, sper sa ajungem la zi cu cele peste 2.000 de imagini pe care le am salvate.

Am mai avea nevoie de inca o persoana, care sa adune imaginile de pe siteurile echipelor, paginile de fb si sa le denumeasca cu ID ul din joc. Daca se ofera cineva, please let me know.

Exista vreo sursa de download alta decat sortitoutsi unde downloadul dureaza ani de zile ?

Cine vrea sa dea o mana de ajutor pentru Cut-Out Faces Megapack - Romania?

As vrea sa adunam toate imaginile de pe siteul LPF, pentru fiecare echipa in parte. - https://www.lpf.ro/cluburi

Imaginile trebuie salvate cu ID-ul din FM18 (il gasiti in joc sau daca cineva nu are jocul, dar vrea sa ajute, pot pune la dispozitie un fisier excel cu toti jucatorii/staff si IDurile lor din joc) pentru fiecare club, puse intr o arhiva si apoi transmisa catre mine pentru a le centraliza.

Daca cineva e interesat, astept mesaj.

Romanian mixpack 40 - 100 images*

ubW0YBxWncDgAUNMM8X9pAOuzEaUKddl.png1LKOldVgU6C72Baq88GsOwpgJjOlBWFv.pngPGnAxChOpfF8JfsMv0RqyloSq1UGzotZ.png

DOWNLOAD

DOWNLOAD

*primul facepack al lui @BogdanCH98. Felicitari pentru munca depusa si multumesc pentru ajutor!

Daca cineva vrea sa ajute, la acest proiect, prin a aduna imagini de pe siteuri sau a decupa fetele in Photoshop, astept mesaj!