Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


FC Liverpool


pytok

Recommended Posts

Dupa cum spune si titlul am inceput o cariera pe FM 2017 cu Liverpool, echipa mea de favorita. Am jucat Fotball Manager incepand cu fm2011, dar nu sunt vreun expert la acest joc, asa ca orice sfaturi din partea voastra sunt bine venite.

Din pacate m-am hotarat sa impart cariera cu voi dupa ce s-a terminat pre-sezonul si am facut prin-screen doar la meciurile oficiale

Ma bazez pe o tactica folosita in trecut de Bayern Munchen cu un 4-1-4-1 foarte flexibil in care fundasii laterali si cei 3 mijlocasi centrali joaca un rol foarte important.

E5r0V1k.jpg?1

Aici aveti tactica propriu-zisa

Dh1YpjO.jpg

Lotul de jucatori cu care am inceput acest sezon. Am primit o oferta din partea Realului pentru Emre Can, dar i-am promis ca vom juca in Champions League la sfarsitul sezonului si astfel a mai ramas un an. 

Matip si Joe Gomez sunt accidentati si foarte fragili totodata, astfel ca am hotarat sa dau o groaza de bani pe Rodrigo Caio. Un alt post in care aveam nevoie de intariri este cel de fundas stanga, astfel ca l-am cumparat pe Sead Kolasinac de la Schalke 04 (jucatorul lui Arsenal acum).

rueFeWy.jpg

Am trimis cativa jucatori imprumut, cei mai importanti Marko Grujc si Joe Gomez, dar am ales sa fac lucrul acesta pentru a prinde mai multe meciuri in picioare.

f3QgYZB.jpg

In prima etapa din Premier League am jucat impotriva celor de la Manchester City, echipa ce foloseste un sistem asemanator cu al meu. Cetatenii au deschis scorul, insa am reusit sa revin pe tabela de marcaj si sa preiau conducerea prin dubla lui Divock Origi, dar mai apoi si-au intrat in rol Alberto Moreno si Mignolet care au gresit la cele doua goluri primite.

PZPCeDd.jpg

A urmat partida din deplasare cu Crystal Palace, meci dominat de la un capat la celalat si in care Coutinho a reusit sa inscrie un supergol

rukwmfh.jpg

Urmatoare confruntare a fost cu Oxford(League One) in EFL Cup, competitie in care board-ul nu mi-a fixat niciun obiectiv si in care voi folosi jucatori care evolueaza mai putin in campionat. Am reusit sa castig cu 2-0 prin 2 goluri marcate pe final de meci de rezerva Origi si Lovren

wI8Oign.jpg

In ultima partida din luna august am jucat pe Anfield cu WBA, iar Sturridge a reusit un hattrick, cele 3 goluri ale sale fiind singurele ale meciului

V431zOw.jpg

Link to comment
Share on other sites

Am revenit cu update-ul pentru luna septembrie. O luna in care am reusit 3 victorii, dar am pierdut North West Derby pe Old Trafford

A fost pauza din cauza meciurilor nationalelor si pentru meciul cu Watford am hotarat sa imi odihnesc brazilienii. Am fost inspirat in aceasta alegere, Lallana inlocuitorul lui Coutinho a marcat, iar Klavan a facut un meci foarte bun in defensiva.

74HOOlB.jpg?1

Cu United am evoluat mai bine de 60 de minute in superioritate numerica, dar Sturridge, Firmino sau Coutinho nu au reusit sa marcheze din situatii clare

oNTFeum.jpg

In partida din EFL Cup de pe terenul celor de la Sunderland am folosit jucatorii care au evoluat mai putin, dar si pe Wilson, Gomes si Woodburn de la echipele de tineret. Defoe a deschis scorul in prima repriza printr-un sut superb, dar Firmino si Emre Can ne-au readus in avantaj.

D7iOlYD.jpg

In ultima partida din aceasta luna am castigat fara probleme meciul impotriva campioanei Leicester City. Coutinho nu e intr-o forma foarte buna si l-am trimis pe Lallana in locul lui care a reusit din nou sa marcheze. La 3-1 ne dominau, dar le-am spus ca vreau mai mult si am reusit astfel sa mai marcam o data.

HSQwk5y.jpg

In ciuda infrangerii cu United, echipa joaca bine si sper sa fim feriti de accidentari. Revin mai incolo cu un nou update.

Link to comment
Share on other sites

Update pentru octombrie. O luna cu 4 meciuri consecutive fara victorie si fara gol marcat totodata.

Am inceput cu o remiza alba impotriva lui Arsenal pe teren propriu

GT6lYnS.jpg

Si am continuat cu o infrangere 2-0 pe Stamford Bridge. Din meciurile jucate pana in acest moment Chelsea imi pare cea mai puternica echipa din campionat, insa City domina autoritar competitia.

y42uh6z.jpg

A urmat o remiza alba in Liverpool Derby, pe Goodison Park. Meci in care am dominat si in care Wijnaldum a ratat o lovitura de la 11m.

BrJkRwP.jpg

A urmat turul 4 din Cupa Ligii impotriva lui Burnley, iar Alberto Moreno ne-a lasat in 10 inca de la mijlocul primei reprize (sper sa il vand in iarna). Ne-au batut cu 1-0 printr-un gol marcat in ultimele minute

pqfmWrt.jpg

In ultimul meci din luna octombrie am primit vizita celor de la Sunderland, echipa clasata pe locul 4 la acel moment. Am reusit in cele din urma sa marcam de 3 ori si sa castigam fara probleme meciul

wrK1NMP.jpg

Prima partida din noiembrie a fost tot pe Anfield. Revansa impotriva lui Burnley scor 4-1

rn9UNAJ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy